کارت شارژ وب مانی چیست و چه خدماتی به کاربر ارائه می دهد؟!

/ / حساب های ارزی
کارت شارژ وب مانی

وب‌مانی (WebMoney) یک سیستم کاملأ مالی بین المللی به صورت آنلاین است که به وسیله این سیستم می توان به آسانی تراکنش مالی انجام داد و در سال ۱۹۸۸ در کشور روسیه تاسیس و آغاز به کار کرده است. با این حساب می توان به افرادی که دارای حساب وب مانی در هر کجای دنیا هستند پول انتقال داد. همچنین این قابلیت را هم دارد تا امکان پرداخت به وب‌سایت هایی که از وبمانی پشتیبانی می کنند هم وجود داشته باشد. امکان خرید کارت شارژ وب مانی یکی دیگر از کارایی های حساب وبمانی می باشد.

کارت شارژ وب مانی

برای اینکه بتوان حساب وبمانی را افتتاح نمود حتمأ لازم نیست دارای حساب بانکی یا کارت اعتباری باشید. شما با افتتاح حساب وب مانی توانایی آن را دارید تا از خدمات بیش از ۱۰۰ فروشگاه که دارای وب مانی هستند به صورت آنلاین استفاده نمایید.

خوبی که این سیستم مالی دارد این است هیچ تعهدی نسبت به تحریم های اروپایی ندارد و کاربران ایرانی را مورد تحریم خود قرار نداده است. به همین دلیل می توان وب مانی را به عنوان بهترین و بی خطرترین سرویس مالی بین المللی برای کاربران ایرانی دانست.

خرید از فروشگاه ها و شارژ اکانت های اینترنتی از کاربردهای وبمانی می باشد. همچنین امکان خرید انواع گیفت کارت های بازی و سایت های خارجی را دارا می باشد. البته فریلنسرها نیز به دلیل شغلی که دارند می توانند با این حساب درآمد دلاری داشته باشند یعنی می توانند از افراد و شرکت های خارجی کار دریافت و از طریق وبمانی دلار یا هر ارزی که مایل بودند دریافت نمایند.

در رابطه با کارمزدی که وب مانی برای کاربران خود تعیین نموده است نیز باید بگوییم که درست است که افتتاح حساب وب مانی بدون هزینه انجام می گیرد اما نقل و انتقال پولی در این حساب با کسر کارمزد تعیین می شود. به عبارتی برای هر تراکنش مالی در این سیستم  ۰.۸% کارمزد از حساب کاربر کسر می گردد. همچنین در صورت داشتن  SMSکه مربوط به انجام تراکنش می شود نیز ۰.۰۵ دلار دوباره از حساب کاربر کسر می گردد.

نکته

البته توجه کنید که حداقل کارمزد برای وب مانی ۰.۰۱ ارز مبادله شده می باشد، منظور این است که اگر کامزد شما کمتر از ۰.۰۱ ارز مورد معامله بود، این مبلغ به عنوان حداقل کارمزد از حساب کاربری شما کسر می گردد.

 

چگونگی استفاده از کارت شارژ وب مانی

 

اگر مایل هستید اعتباری که در حساب وب مانی دارید را به شخص دیگری منتقل کنید یا اینکه حساب کاربری خود را بدون اینکه حساب بانکی داشته باشید، شارژ کنید، اجازه دارید تا از سرویس پیمر (Paymer) یا همان کارت شارژ وبمانی استفاده نمایید.

شما می توانید این کارت شارژها را، که دارای دو کد هستند را در هر جایی که مد نظر دارید، مثل کامپیوتر یا گوشی شخصی خود نگهداری کنید.

یا اینکه اطلاعات آن را با روش های مختلف می توانید ارسال نمایید.

بهتر است بدانید کاربرانی که قصد استفاده از کارت شارژ وب مانی را دارند، می توانند آن را بر روی کاغذ چاپ نموده یا اینکه در هنگام خرید نمودن از فروشندگانی که دارای حساب وب‌مانی هستند بخواهند تا اطلاعات آن را وارد نمایند.

شما می توانید کارت پیمر جدید بوجود آورید. که این کار هم بایستی از طرف حساب وب‌مانی با احراز هویت نمودن پاسپورت صورت بگیرد.

سرویس پیمر (Paymer) که دارای نشانی اینترنتی www.paymer.com است، نام یک  سیستم نرم افزاری است. یک نوع از کارت شارژ یا مشابه ووچر پرفکت وب مانی را می تواند ارائه دهد که با استفاده نمودن از آن می توان حساب وب‌مانی خود را بدون اینکه به حساب بانکی مرتبط باشد شارژ کند.

سرویس پیمر در وب مانی قابلیت خدماتی همچون: صدور، تایید، تقسیم، یکی کردن و همچنین نگهداری از کارت شارژ یا ووچر ها را می تواند ارائه نماید.

مشخصات خرید کارت شارژ وب مانی

 

۱ـ قابلیت صادر کردن کارت شارژ به صورت فیزیکی و یا مجازی.

۲ـ این ووچر ها در مبلغ هایی همچون: ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ دلاری قابل عرضه می باشد.

۳ـ این ووچر ها را می توان فقط در سیستم وب‌مانی مورد استفاده قرار داد.

۴ـ کارت شارژها دارای شماره و همچنین دارای کد با طول های متفاوت می باشد.

خدمات خرید کارت شارژ وبمانی

 ۱ـ  یکی کردن (Merge)

این قابلیت در وب مانی یعنی، توانایی آن را دارید تا چند ووچر پیمر را در یک ووچر خلاصه نمایید و چند کارت را به یک کارت تغییر دهید.

۲ـ  فرآیند تایید (Verify)

اگر بخواهید که ووچر کارت شارژ وبمانی را داشته باشید و اگر از صحت اطلاعات آن (مثلا موجودی) مطمئن نیستید، می توانید به این وسیله آن را بررسی نمایید و اجازه دارید از این بخش اطلاعات ووچر  Numberو  Codeرا وارد نمایید.

 

۳ـ  تقسیم (Split)

اگر مایل هستید تا ووچر خود را در چندین مرحله مورد استفاره قرار دهید، اجازه دارید آن را به چند بخش با مبلغ‌هایی که مایل هستید تقسیم نمایید.

 ۴ـ  تغییر دادن شماره و کد (Change Number & Code)

این قابلیت در وب مانی ، به شما توانایی می دهد تا از خدمات وب‌سایت پیمر استفاده کنید تا شماره یا کد ووچر را بتوانید تغییر دهید تا دست افراد ناشناس نرسد و کدهای آن به دست افراد غیر، نرسد.

در آخر

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای شارژ وب مانی وجود دارد اما به دلیل وجود تحریم های بسیار این روش ها آنچنان مناسب کاربران ایرانی نمی باشد. به همین منظور ما دو روش برای کاربران ایرانی پیشنهاد می کنیم تا بسته به نظر خود یکی از این دو روش را انتخاب و استفاده نمایند.

استفاده از prepaid WM-Card:

این روش برای کاربران ایرانی ساده می باشد اما کمی نسبت به سایر روش ها هزینه بر می باشد. اما اگر قصد دارید تنها یکبار از حساب وب مانی استفاده کنید می تواند انتخاب معمول و مناسبی باشد.

شارژ به روش حساب به حساب:

در این روش شما می توانید پس از پرداخت ریالی، کیف وب مانی خود را شارژ نمایید و از آن استفاده کنید. کافی است برای استفاده از این روش یا حتی خرید وبمانی در سایت میهن پرداخت ثبت نام نمایید. با اینکار شما می توانید به عنوان یک کاربر از خدمات بخش خرید و فروش این سایت استفاده نمایید.

جهت افتتاح حساب وب مانی و شارژ حساب وب مانی خود کلیک کنید و با همکاران ما در بخش مربوطه صحبت نمایید. اگر قصد نقد کردن موجودی حساب وب مانی خود را دارید وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *