حساب ارزی در ایران را چگونه باید افتتاح کنیم؟

/ / دسته‌بندی نشده
حساب ارزی در ایران “”

آیا تا بحال حساب ارزی در ایران باز نموده اید؟ از اینکه یک حساب ارزی داشته باشید نگران هستید؟ ما در این مطلب سعی کرده ایم مطالب ارزشمندی در رابطه با افتتاح حساب ارزی و اینکه چه مزایای می تواند داشته باشد بیان نماییم. اگر مایل هستید بیشتر راجب حساب ارزی بدانید با ما همراه باشید.

حساب ارزی در بانک های ایرانی چگونه افتتاح می گردد؟

امروزه بانک های عامل برای رونق بخشیدن از طریق شعب ارزی خود اقدام به باز نمودن حساب ارزی برای افرادی که خواهان این نوع حساب هستند به صورت قرض الحسنه جاری و پس انداز ارزی بدون سود کرده اند. به وسیله این حساب حتی فرد قادر به گرفتن دست چک نیز می گردد.

برای افتتاح حساب چه مدارکی لازم است؟

۱_ مدارک هویتی که شامل اصل شناسنامه و کارت ملی می شود.

۲_ برای اشخاص خارجی که مقیم ایران هستند، احتیاج به گذرنامه معتبر و پروانه اقامت دائم یا موقت می باشد.

۳_ برای اتباع خارجی هم لازم است دفترچه پناهندگی و کارت هویت همراه باشد.

۴_ برای سازمان‌ها و مؤسسات خارجی که اجازه افتتاح حساب ارزی را در کشور ایران دارند لازم است ضمن ارائه معرفی‌نامه از وزارت امور خارجه (برای نمایندگی‌های سیاسی) یا از وزارت کشور (برای سازمان‌های مردم‌نهاد)، مدارک ثبت شخصیت حقوقی خود در خارج از ایران را نیز بایستی ارائه دهند.

اما سپرده حساب های ارزی در ایران به طور کلی به صورت:

  • یک‌ماهه
  • سه‌ماهه
  • شش‌ماهه
  • ۹ ماهه
  • یک‌ساله

ایجاد می گردد. و دارای یک سود مناسب نسبت به نوع ارز حدود ۵\۵ درصد می باشد.

راه حل افتتاح حساب ارزی در ایران

برای افتتاح نمودن حساب بایستی ابتدا به یکی شعب ارزی بانک های عامل مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز افتتاح حساب ارزی را نسبت به نوع سپرده دراز مدت یا کوتاه مدت ارائه نمایید.

حساب ارزی در ایران

نکته

برای اینکه سوده سپرده برایتان واریز گردد بایستی یک حساب سپرده کوتاه مدت یا قرض الحسنه ارزی افتتاح نمایید.

مزایای افتتاح حساب ارزی در ایران

۱_ افتتاح نمودن حساب ارزی به وسیله اسکناس های داخلی یا خارجی

۲_ پرداخت نمودن سود و اصل سپرده ارزی را بانک مرکزی به طور مستقیبم تضمین می نماید. یعنی شما ارز خود را از طریق بانک های عامل به بانک مرکزی می سپارید و بانک مرکزی سود و اصل ارز شما را پرداخت می نماید.

۳_ می توان با ارزهای خارجی همچون: درهم امارات، یورو ودلار آمریکا اقدام به افتتاح حساب ارزی نمود. البته با ارز حواله ایی نیز می توان اقدام به افتتاح حساب نمود.

۴_ برداشت کارمزد مناسب برای سپرده های ارزی. وقتی که زمان سپرده گذاری ارزی پایان می یابد بانک فقط ۳\۰ درصد نسبت به کل مبلغی که در سپرده وجود دارد کارمزد دریافت می نماید.

 سرمایه مورد نیاز حساب ارزی در ایران

برای افتتاح کردن حساب ارزی در بانک های عامل بایستی بین۱۰۰۰-۱۰۰ دلار سرمایه وجود داشته باشد. حتی در اکثر بانک ها حداکثر سرمایه گذاری تا ۱۰۰۰۰هزار واحد ارز مورد نظر در روز اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *