روش های ارسال پول به خارج کشور | ۹ روش انتقال پول

/ / دسته‌بندی نشده
روش های ارسال پول به خارج کشور “”

بروزرسانی دی ۸, ۱۴۰۲

امروزه دریافت پول از خارج کشور و یا ارسال وجه به خارج از کشور در عرض چند دقیقه انجام می‌شود، این کار به شرایطی که در آن قرار دارید و روش های ارسال پول به خارج کشور که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. برای انتخاب راه های انتقال پول از ایران به خارج  باید به کارمزد انتقال پول به خارج از کشور توجه داشته باشید. جابجایی پول در تمام کشورهای دنیا رایج است و روش‌ها و مسیرهای بسیاری برای این کار به وجود آمده که افراد با توجه به نیاز خود از بین روش‌ها انتخاب می‌کنند.

یکی از روش‌های مرسوم در انتقال پول به خارج از کشور از طریق بانک می‌باشد. بانک‌ها از زمان تأسیس تا به حال محلی امن برای نگهداری پول مردم هستند و یکی از فعالیت‌های مهم و کاربردی که توسط بانک‌ها انجام می‌شود، انتقال و جابجایی پول بین حساب‌های مختلف می‌باشد، شما می‌توانید برای انتقال پول به خارج از کشور از طریق صرافی ها، روش های انتقال پول بین المللی و انتقال پول به خارج از کشور از طریق ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

 

روش های ارسال پول به خارج کشور

منظور از انتقال پول به خارج از کشور چیست؟

فرستادن پول به خارج از کشور به معنای انتقال الکترونیکی پول درخواستی از طرف فرستنده به گیرنده است. در انتقال پول به خارج از کشور، شرکت یا شخصی که پول را برای آن ارسال می‌کنید و بانکی که در آن انتقال وجه را انجام داده‌اید به عنوان ذینفع شناخته می‌شوند.

روش‌های ارسال پول به خارج کشور

روش‌های انتقال پول به خارج کشور، بسیار زیادی وجود دارد که شامل موارد زیر است که در ادامه به تفصیل بیان می‌شوند.

 • پی پال
 • پرفکت مانی
 • وب مانی
 • حواله وسترن یونیون
 • مستر کارت یا ویزاکارت
 • ارزهای دیجیتال
 • انتقال از zelle
 • انتقال با Remitily
 • ارسال پول از طریق بانک‌ها

۱- ارسال پول از طریق پی پال

از معروف‌ترین درگاه‌های بین‌المللی برای ارسال پول به خارج از کشور پی پال بوده که یکی از بهترین روش انتقال پول به خارج از کشور است. بسیاری از کاربران ایرانی که فریلنسر هستند، با این درگاه آشنایی دارند و برای انتقال پول از پی پال به ایران و نقد کردن درآمد ارزی خود از آن استفاده می‌کنند؛ با استفاده از پی پال می‌توانید به حساب بانکی و کارت های اعتباری بین‌المللی متصل شوید و پرداخت خود را انجام دهید.

 کارمزد این سیستم آنلاین در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر است؛ این پلتفرم مزیت‌های بسیاری دارد که می‌توان به اتصال حساب بانکی بدون کارمزد بانکی، رایگان بودن ارسال پول از طریق پی پال در آمریکا، عدم محدودیت در حساب‌های وریفای شده، استفاده مستقیم از موجودی حساب پی پال برای خرید از سایت‌های خارجی اشاره کرد.

 

۲- ارسال پول از طریق مستر کارت

مستر کارت با فعالیت‌های درگاه‌های پرداختی بین‌المللی بسیار متفاوت است. برای اینکه مستر کارت داشته باشید، حتماً لازم است تا در یکی از موسساتی که خدمات را با مستر کارت ارائه می‌دهند، ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام باید درخواست أخذ مستر کارت را ثبت نمایید. از مزیت‌‌های انتقال وجه خارج از کشور با مستر کارت شامل پرداخت آسان در انتقال وجه به صورت بین‌المللی، انتقال پول‌های متفاوت مانند یورو، دلار، پوند و …، مشاهده آنلاین و لحظه به لحظه موجودی و تراکش‌ها، برگشت پول به حساب در صورت به وجود آمدن مشکل در پرداخت و یا انتقال است.

بهترین روش انتقال پول به خارج از کشور

برخی از سایت‌های خارجی هنگام خرید، درگاه ویزاکارت ارائه می‌دهند و شما باید با استفاده از روش ویزا/مستر خریدتان را انجام دهید، در چنین شرایطی می‌توانید از خدمات خرید ویزا کارت صرافی میهن پرداخت استفاده کنید. 

۳- انتقال پول با پرفکت مانی

یکی دیگر از روش‌های انتقال پول به خارج کشور، پرفکت مانی می‌باشد. پرفکت مانی یک شبکه پرداخت جهانی است که خدمات بسیاری را به کاربران ارائه می‌دهد. ساده‌ترین قابلیت آن، انتقال پول به خارج از کشور از طریق شارز حساب پرفکت مانی است. این سیستم برخلاف برخی از درگاه‌های مالی بین‌المللی، که کاربران ایرانی را تحریم‌ کرده‌اند، برای کاربران ایرانی تحریم نیست.  کارمزد تراکنش‌ها در پرفکت مانی بسیار پایین است و کاربران می‌توانند برای انجام فرایندهای خود زبان فارسی را انتخاب کنند همچنین می‌توان از طریق موبایل و هم در نسخه وب از این روش پرداخت استفاده کرد.

۴- ارسال پول به خارج با ارز دیجیتال

 

پرداخت پول به خارج از کشور

یکی دیگر از روش‌های رایج انتقال پول از داخل کشور به خارج از کشور و بالعکس استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف است. برای این منظور کافی است فرستنده و گیرنده کیف پول ارز دیجیتال داشته باشند. به دلیل غیر متمرکز بودن ساختار شبکه‌های ارزهای دیجیتال، امکان تحریم آن برای کاربران ایرانی وجود ندارد. اگر قصد خرید ارزهای دیجیتال دارید، می‌توانید با کمک صرافی میهن پرداخت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال، با بهترین قسمت و کمترین کارمزد بپردازید.

مزایای استفاده از ارز دیجیتال برای انتقال پول

 1. داشتن امنیت در تراکنش‌ها
 2. آسان بودن فرایند انتقال 
 3. نداشتن موانع و واسطه‌های بین بانکی
 4. دسترسی همه مردم به شبکه ارزهای دیجیتال 
 5. سرعت بالای تراکنش‌ها

۵- انتقال پول از طریق وب مانی

وب مانی یکی از سیستم‌های پرداخت آنلاین الکترونیکی است که براساس واحدهای ارزی بین‌المللی مانند دلار یا یورو کار می‌کند. استفاده از این سیستم پرداخت روسی باعث تسهیل خرید آنلاین در فروشگاه‌های آنلاین و انتقال پول از طریق سیستم پرداخت وب مانی می‌شود. این سیستم پرداخت خوشبختانه برای کابران ایرانی تحریم نیست.

اگر حساب وب مانی ندارید، به راحتی می‌توانید با کمک میهن پرداخت افتتاح حساب وب مانی انجام دهید. از دیگر خدمات میهن پرداخت، شارژ حساب وب مانی است که می توانید در صورت نداشتن حساب متعلق به خودتان، به افرادی که حساب وب مانی دارند پول واریز کنید. 

۶- انتقال پول به خارج با وسترن یونیون

وسترن یونیون یکی دیگر از روش های ارسال پول به خارج کشور اشت. شما با استفاده از این سیستم می‌توانید به بیش از ۲۰۰ کشور پول ارسال کنید. خبر خوب اینکه در صرافی میهن پرداخت می‌توانید از طریق حواله وسترن یونیون، پول دریافت و ارسال کنید. برای این منظور کافی است از در سایت ثبت نام کرده و با کارشناسان مربوطه ارتباط داشته باشید.

 

۷- انتقال پول با Zelle

انتقال پول با zelle

این سیستم از دیگر درگاه‌های انتقال پول به خارج از کشور در امریکا می‌باشد که بیش از ۵۴۰۰ موسسه مالی عضو دارد. خوب است بدانید که در سه ماهه دوم در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۱۷۱ میلیون تراکنش در این درگاه ثبت شده که حجم آن ۴۴ میلیارد دلار است. کاربران می‌توانند از طریق حساب بانکی خود در Zelle پول ارسال کنند. این پلتفرم سریع‌ترین درگاه برای مبادلات بین‌المللی است و هیچ کارمزدی برای ارسال و یا دریافت وجه مالی دریافت نمی‌کند. شما می‌توانید با استفاده از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری مختلف که با شبکه Zelle همکاری می‌کنند از تمامی خدمات این شبکه استفاده کنید.

۸- ارسال پول با رِمیتلی

نحوه ارسال پول به خارج از کشور

رِمیتلی یکی دیگر از روش‌های انتقال وجه فوری به خارج از کشور است که مزایای بسیاری دارد. برای پرداخت وجه در این پلتفرم می‌توان از سه روش کردیت کارت، حساب بانکی و دبیت کارت استفاده کرد. بعد از اینکه وجه مورد نظر ارسال شد تا ۳ الی ۵ روز کاری طول می‌کشد تا مبلغ ارسال شده به حساب بانکی شخص گیرنده منتقل شود. کارمزد این شبکه به مبلغ ارسالی و محل فرستنده بستگی دارد، ارسال پول از طریق رمیتلی در قالب دلار آمریکا با ارزهای دیگر انجام می‌شود.

بهترین روش انتقال پول به خارج از کشور

بعد از آشنایی با نوع عملکرد هر روش برای ارسال پول به خارج از ایران، شاید بپرسید کدام روش بهتر است تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. بسته به کشور مقصد، نوع ارزی که قصد دارید ارسال کنید، مقدار مبلغ و تحریم‌های کشورها ممکن است هر روش بهترین گزینه باشد. اما توصیه می شود برای ارسال مبلغ بالا، از حواله‌های ارزی و برای ارسال کمتر از پی پال استفاده کنید. چنانچه با پرفکت مانی و یا وب مانی می توانید انتقال را انجام دهید، شاید کم هزینه تر و سریعتر باشد.

شما در میهن پرداخت به راحتی می‌توانید از تمامی روش‌های انتقال ارز شامل شارژ حساب پرفکت مانی، شارژ حساب وب مانی، ارسال پول از طریق حواله ارزی و شارژ حساب پی پال استفاده کنید.

چالش‌های انتقال وجه به خارج از کشور

یکی از دغدغه‌های فعالین حوزه اقتصادی در ایران به انجام رساندن تراکنش‌های مالی بین‌المللی است. زیرا برخی کشورها برای ایران تحریم‌های سختی اعمال کرده‌اند. خدمات مالی مورد استفاده در دنیا به دو دسته پرداخت ارزی و نقل و انتقال ارزی تقسیم شده است. 

 کاربران ایرانی‌ به علت تحریم‌های بین‌المللی نمی‌توانند نقل و انتقال ارزی را به شیوه‌ای که در دنیا مرسوم است انجام دهند. باید برای انجام تراکنش‌های خود به واسطه‌هایی مانند صرافی‌ها یا پلتفرم‌های آنلاین پرداخت ارزی مراجعه کنند.

واریز پول به خارج از کشور از طریق بانک

بانک‌ها مراکزی بسیار حساس و مهم در کشورهای دنیا هستند از مهم‌ترین وظایفی که به صورت روزانه انجام می‌دهند انتقال پول به خارج از کشور و یا حساب‌های مختلف است، اکثر افراد برای انتقال ارز در سراسر دنیا از این روش قدیمی و رایج استفاده می‌کنند. به این منظور که ارز مورد نظر به دلار یا یورو به صورت مستقیم به حساب گیرنده منتقل می‌شود. کارمزد انتقال ارز در بانک‌ها به دو صورت محاسبه می‌شود. در روش اول، کارمزد از حساب فرد فرستنده کسر شده و در روش دوم میزان کارمزد از موجودی حساب گیرنده کسر می‌شود.

بانک‌ها مبالغ کمی را به حساب­‌های مختلف انتقال می‌دهند، بسیاری از صرافی‌ها از انتقال ارز با مبلغ پایین خودداری می‌کنند و یا هزینه‌های بسیاری را به عنوان کارمزد از حساب فرستنده کسر می‌کنند. بانک‌ها خدمات مختلفی از جمله خرید از خارج از کشور، پرداخت شهریه دانشگاه، انتقال ارز به حساب‌های مختلف و… ارائه می‌دهند و کارمزد کمتری دریافت می‌کنند.

 

چه کسانی به انتقال پول به صورت بین المللی نیاز دارند؟

شرکت‌های غیر دولتی و یا دولتی

این شرکت‌ها اصولا مراودات مالی با خارج دارند. این شرکت‌ها برای خرید و فروش محصولات و تولیدات کشورهای دیگر به ارسال و دریافت پول دارند. بنابراین به راه‌­های انتقال پول از ایران به خارج نیاز دارند تا بتوانند وجوه خودشان را به کشورهای دیگر انتقال دهند یا از آن‌ها دریافت کنند. گاها افراد بدون وابستگی به شرکت‌های دولتی و خصوصی اجناس مورد نظرشان را وارد یا صادر می‌کنند.

پرداخت اپلیکشین فی دانشجویی

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور دارید، پرداخت اپلیکیشن فی باید انجام شود. علاوه بر آن برخی از دانشجوها علاوه بر تحصیل، کار هم می‌کنند و ممکن است بخشی از درآمد خود را برای خانواده‌هایشان بفرستند، بنابراین باید از روش‌های انتقال بین‌المللی استفاده کنند.

مهاجرت مداوم به کشورهای خارجی

افرادی هستند که برای زندگی و کار به طور موقت و یا به طور دائم به کشور مختلفی مهاجرت می‌کنند، این افراد ممکن است برای کشور خود پول بفرستند و یا به خارج کشور پول ارسال کنند. در نتیجه باید از روش‌های ارسال پول به خارج از کشور استفاده کرد.

فریلنسرها

افرادی که فریلنسر هستند که در سایت‌های معتبر خارجی در سراسر جهان کار می‌کنند و هر کس با توجه به تخصص و مهارتی که دارد می‌تواند در این سایت‌ها ثبت نام کند و درآمد ارزی به دست بیاورد به این افراد فریلنسر می گویند. چنانچه همچنین شرایطی دارید، می توانید از خدمات نقد کردن درآمد ارزی استفاده کنید.

چالش‌های انتقال وجه به خارج از کشور

۱- هزینه بالا

به دلیل وجود تعداد زیاد واسطه‌هایی که در انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر وجود دارد، پرداخت‌های برون مرزی هزینه بسیار بالایی را در پی خواهد داشت، با توجه به میزان تورم و بالا رفتن قیمت دلار، یورو و ارز های دیگر، چالش های زیادی برای کاربران ایرانی نیاز به انتقال پول به خارج از کشور دارند به وجود آمده است. حجم پرداخت برون مرزی و همچنین افزایش کارهای فریلنسری به طور چشمگیری بیشتر از گذشته شده و اگر موسسات مالی نتوانند نرخ رقابتی مناسبی را ارائه دهند مشتریان به دنبال گزینه‌های دیگر خواهند رفت.

 

۲- زمانبر بودن انتقال پول

پرداخت‌های بین‌المللی از طریق انتقال بانکی بین ۲ تا ۵ روز طول می‌کشد. بانک ها در مقایسه با پرداخت‌های داخلی بسیار کند عمل می‌کنند، زیرا نهادهای مختلفی در تراکنش‌های برون مرزی دخالت دارند؛ فرض کنید شخصی بخواهد مبلغی را از اوکراین به سریلانکا منتقل کند  باید از طریق واسطه‌هایی در کشور های روسیه، آلمان و هند این کار را انجام دهد. در نتیجه به علت اینکه تکمیل مراحل نقل و انتقالات بین‌المللی و پرداخت‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد، معاملات کند انجام می‌شود.

 امروزه بسیاری از افراد به دنبال سریع‌ترین و ساده‌‌ترین راه برای انتقال وجه هستند و معتقدند کار کردن با سیستم پرداخت برون مرزی کند کار چندان آسانی نیست و به کسب و کارهایشان ضرر وارد می‌شود زیرا برای کسب و کارها و مصرف کنندگان ضروری است که تراکنش‌های بین‌المللی به موقع انجام شود.

۳- مسائل امنیتی

مهم‌ترین نکاتی که باید در تراکنش‌های بین‌المللی رعایت شود مسائل امنیتی است. کاربرانی که به کمک بانک، صرافی و مراکز دیگر می‌خواهند نقل و انتقالات انجام دهند، باید مطمئن باشند در تراکنش‌های بین‌المللی پولشان در امنیت بالا به مقصد خواهد رسید. اگر یک هکر به پولی که در مسیر ارسال است دست یابد، هیچ تضمینی از سوی واسطه‌ها برای بازیابی آن وجود نخواهد داشت. سیستم‌های پرداخت فرامرزی اغلب با نقص‌های امنیتی روبه‌رو هستند، نمونه‌ای از آن سرقت ۸۱ میلیون دلاری از بانک مرکزی بنگلادش در سال ۲۰۱۶ می‌باشد. امنیت سایبری یکی از نگرانی‌های بزرگ برای هر تجارت و یا مصرف کننده‌ای است که در پرداخت‌های بین‌المللی فعالیت می‌کند. این موضوع برای مؤسسات مالی یک مشکل اساسی بوده که بعد از بروز هر مشکلی به شهرت و اعتبار واسطه‌ها لطمه وارد کند.

انتقال پول به خارج از کشور از طریق صرافی

یکی از روش‌های انتقال پول بین‌المللی صرافی‌ها هستند، که به آن‌ها واسطه هم می‌گویند. با کمک صرافی میهن پرداخت و ثبت نام در آن می‌توانید از روش‌های پی پال، پرفکت مانی، وب مانی و ارزدیجیتال بدون هیچ محدودیتی به فرد مورد نظر پول ارسال کنید و یا افتتاح حساب داشته باشید.

روش های انتقال پول به خارج

روش‌های انتقال پول بین المللی

 1. در گام اول باید تعیین کنید که از کدام روش برای انتقال پول استفاده می‌کنید.
 2. برای شروع انتقال وجه بین‌المللی باید برخی از اطلاعات گیرنده مانند شماره حساب بانکی،  نام گیرنده و … را به سرویس انتقالی که انتخاب کرده‌اید ارائه دهید باید توجه کنید که تعداد و میزان اطلاعاتی که باید ارائه دهید به سیستم منتخب شما بستگی دارد.
 3. بعد از وارد کردن اطلاعات باید مطمئن شوید که اطلاعات کشور مورد نظر مورد تأیید باشد، سپس مبلغ و ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید. این نکته را فراموش نکنید که کارمزد ارسال وجه ممکن است با توجه به کشوری که می‌خواهید پول را ارسال کنید متفاوت باشد. کارمزدی که برای خدمات و ارسال وجه می‌پردازید از کل مبلغی که ارسال می‌کنید کسر می‌شود، پس با توجه به مبلغی که باید به حساب گیرنده بنشیند به همراه کارمزدها انتقال پول را انجام دهید.
 4. زمانی که مبلغ مورد نظرتان را ارسال کردید، ممکن است تراکنش چند دقیقه یا چند روز طول بکشد. توجه داشته باشید که حتما فرد گیرنده را از زمان تحویل مطلع کنید و برای اطمینان از انتقال پرداخت تاریخچه حساب خود را چک کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

سخن آخر

امروزه تقاضا برای مبادلات ارزی روز به روز درحال افزایش است، نقل و انتقالات از فعالیت‌های مهم و ضروری می‌باشد، که افراد و سازمان‌های مختلف با آن درگیرند. فرقی ندارد که به چه منظور و برای چه هدفی به دنبال انتقال ارز به خارج از کشور هستید، در هر صورت باید به دنبال روش‌ های ارسال پول به خارج کشور و نحوه انتقال پول به خارج از کشور باشید و به کارمزد انتقال پول به خارج کشور توجه کنید. در این متن به برخی از روش‌های انتقال پول بین‌المللی اشاره شد که شامل پرفکت مانی، ارزهای دیجیتال، zelle، انتقال پول با رمتیلی، پی پال، مستر کارت و وب مانی است. شما با توجه به شرایط خود با استفاده از موسسه مالی که میتوانید در آن پول واریز کنید مانند میهن پرداخت از آن‌ها استفاده کنید.  

۲ Comments to “ روش های ارسال پول به خارج کشور | ۹ روش انتقال پول”

 1. آرمین says :پاسخ

  سلام
  برای پرداخت پول به خارج از کشور در صرافی شما نیاز هست که احراز هویت کامل بشیم؟

  1. مبینا سیمائی says :پاسخ

   سلام آرمین عزیز
   خیر، نیازی به احراز هویت کامل نیست، برای استفاده از خدمات انتقال پول می توانید از طریق تیکت با بخش پشتیبانی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *