تحریم پی پال PayPal برای کاربران ایرانی را چگونه رفع کنیم؟!

/ / دسته‌بندی نشده
تحریم پی پال

بروزرسانی مرداد ۲۲, ۱۴۰۰

PayPal یک شرکت مالی بین المللی است که تاسیس آن در آمریکا بوده و به همین دلیل هم، پی پال کاربران مقیم ایران را تحریم نموده و کاربران ایرانی نمی توانند از این سیستم مالی الکترونیکی استفاده نمایند.

سوالاتی که در اینجا مطرح می شود این است که به منظور تحریمی که پی پال برای کاربران ایرانی قرار داده است، آیا استفاده از این سیستم برای کاربران ایرانی باعث دردسر می شود؟ یا اینکه می توان از بسته شدن حساب کاربری خود جلوگیری نمود؟ پی پال اگر متوجه شود یک کاربر ایرانی از این سیستم استفاده می کند، چه مشکلی را برای کاربر ایرانی بوجود می آورد؟ آیا می توان جلوی این پیامدها را گرفت؟

تحریم پی پال و مشکلات آن

در جواب این سوال ها باید بگوییم که خدمات ندادن شرکت های بین المللی پرداختی و مالی همچون پی پال به ایرانیان، یکی از قدیمی ترین تحریم های آمریکا بر علیه ایران می باشد. این موضوع باعث شده تا هر تراکنش مالی در داخل مرزهای کشور  که توسط کاربر ایرانی و یا حتی غیر ایرانی غیرقابل اجرا شود. به عنوان مثال یک تبعه خارجی نمی تواند در داخل مرز ایران از حساب کاربری پی پال خود استفاده کند و اگر پی پال متوجه این موضوع شود، آن حساب را بلاک می نماید و مهم نیست آن فرد ایرانی است یا خیر.

به همین منظور می توانیم به صراحت بگوییم که این شرکت به عنوان یکی از سخت گیرترین شرکت ها در رابطه با تحریم به حساب می آید. اگر متوجه شود که یک کاربر ایرانی به این وسیله تراکنش انجام می دهد بسیار حساسیت نشان داده و در کمترین زمان ممکن، تراکنش و حساب را متوقف می کند.

خوب است این را هم بدانید در سالهای اخیر و با همین تحریم ها بسیاری از حساب های کاربران ایرانی قطع و حتی موجودی حسابشان هم توسط شرکت پی پال ضبط شده است.

تحریم پی پال در ایران باعث شده تا بسیاری از کاربران نتوانند به راحتی و بدون واسطه کار تراکنش یا خرید خود را به طور درست انجام دهند.

با این شرایط باید بگوییم که یک کاربر ایرانی که در داخل کشور زندگی می کند برای داشتن اکانت پی پال(PayPal Account)، وریفای کردن، پرداخت کردن پول و همچنین دریافت نمودن پول به وسیله اکانت پی پال ممکن است دچار مشکل و دردسر شود. همچنین امکان اینکه حسابشان لمینت یا بلاک شود هم بسیار زیاد است.

تحریم پی پال

مشکلات استفاده از پی پال در ایران و دلیل به وجود آمدنشان چیست؟

علت آن را اگر بخواهیم بازگو کنیم مربوط می شود به عدم تسلط و آشنایی کاربران، چرا که، وقتی آشنایی کافی را نداشته باشند، نمی تواند اینگونه مشکلات را کنترل و محدودیت هایی که پی پال برای کار خود قرار داده است را تعیین و برطرف نمایند.

وارد شدن به پی پال با آی پی ایران (PayPal )

وقتی یک کاربر ایرانی و چه خارجی در مرز ایران با IP ایرانی وارد سایت شود. این مشکل برایش بوجود می آید و نشان دادن این مشکل با قطع شدن لحظه ایی سرور بر روی صفحه نمایان می شود.

در این صورت اکانت پی پال کاربر در وضعیت ( Limited) قرار می گیرد و به نوعی تمام قابلیت های اکانت از کاربر گرفته می شود. و کاربر نمی تواند از درگاه پی پال، خرید کند و یا انتقال وجه داشته باشد. فقط تنها اجازه‌ایی که دارد این است که می تواند پول خود را دریافت نماید که حتی ممکن است همان پول را هم از دست بدهد. چرا که هیچ گونه راهی برای استفاده کردن از موجودی اکانت پی پال در این گونه وضعیت وجود ندارد و می توان گفت این کار دارای ریسک می باشد.

راه حل رفع این مشکل

تنها راهی که برای جلوگیری نمودن از این اتفاق وجود دارد این است که کاربر ایرانی با آی پی کشور ایران وارد این اکانت پی پال نشود. در هنگام استفاده به تغییر دادن IP  آن توجه نماید. برای انجام دادن این کار هم می توانید از ارائه مستنداتی مثل قبض تلفن، مدارک رسمی شخصی یا شرکتی که در ایران وجود ندارد برای ایجاد حساب اکانت پی پال خود استفاده نمایید.

می توان گفت بیشتر کاربران ایرانی برای دور زدن تحریم پی پال از این روش برای داشتن حساب اکانت خود استفاده می نمایند.

بررسی دوره ای توسط پی پال

اما این کار هم ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. چرا که پی پال در هر دوره برای اینکه متوجه شود خرید یا فروش به طور کملأ قانونی مطابق قوانین بین المللی انجام شده و باعث نقص تحریم  ها نشده است، حساب ها و تراکنش ها را به طور تصادفی چک کرده و از دو طرف معامله گران می خواهد تا مستندات خود را ارائه نمایند. تا اگر نقض قانون کرده باشند  متوجه شود.

که همین کنترل نمودن دوره ای آن هم به طور تصادفی باعث می شود تا منابع مشخص شده یا نامعتبر در پی پال افشاء شود و باعث بروز مشکلات بسیاری برای کاربر شود.

رفع این مشکل

برای پیش گیری نمودن از این مشکل بهتر است هرگز از اکانت هایی که نمی دانید درآمد خود را از چه راهی کسب کرده اند مبلغی دریافت نکنید. و اگر مبلغی را از فردی هم که اصلأ او را نمی شناسید، دریافت کرده اید آن را ریفاند نمایید. چرا که شما باید برای هر مبلغی که دریافت می کنید، برای پی پال دلیل درست و منطقی بیاورید. اگر در این رابطه دچار مشکل شدید کافی است که مستنداتی را ارائه کنید که نشان دهد کالا یا خدمات دریافتی شما مغایرت با قانون ندارد.

شما با استفاده از خدمات میهن پرداخت به راحتی خواهید توانست انواع حساب پی پال را افتتاح کرده و همچنین نسبت به شارژ حساب پی پل خود اقدام کنید. البته از پکیج های ویژه میهن پرداخت، می توانیم به افتتاح حساب پی پال امارات اشاره کنیم که از بی خطرترین حسابها به شمار میرود. جهت خرید و فروش و نقد کردن موجودی حساب پی پال خود به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *