بهترین سایت های خرید دامنه در سال ۲۰۲۲ +معرفی سایت های تولید نام دامنه

/ / دسته‌بندی نشده

معرفی دامنه (Domain)

نام دامنه در اصل یک URL یا آدرس وب است که آن را بعد از http:// یا www سایت های مختلف مشاهده می کنید. Domain سایت شما، بدون شک یکی از مهمترین فاکتورهای حضور آنلاین شماست. دامنه به عنوان رابط بین کاربران و سایت شما بوده و همچنین نقش مهمی در برندسازی و بازاریابی شما نیز ایفا می کند. به همین دلیل یافتن سایت مناسب جهت خرید دامنه، مکن است چالش برانگیز باشد. با ما در این مقاله همراه باشید.

چرا از دامنه برای سایت ها استفاده می کنیم؟

برای اهداف هویتی، هر رایانه ای که از اینترنت استفاده می کند یک آدرس IP اختصاصی دارد. آدرس IP مجموعه ای از اعداد منحصر به فرد است که به خاطر سپردن آن ها بسیار چالش برانگیز است. هر کامپیوتر در این شبکه می تواند با کامپیوترهای دیگر ارتباط برقرار کند. به جای اینکه مجبور باشیم هزاران کد عددی را به حافظه برای جستجوی وب سایت ها اختصاص دهیم، از نام دامنه استفاده می کنیم که به ما اجازه می دهد تا آدرس های دیجیتال منحصر به فردی ایجاد کنیم که به راحتی قابل تایپ و جستجو باشد. هنگامی که یک URL را وارد می کنید، دستگاه شما درخواستی را به شبکه جهانی سیستم نام دامنه (DNS) میزبان وب، ارسال می کند، سپس شبکه DNS آدرس IP منحصر به فرد مرتبط با دامنه تایپ شده را پیدا کرده و دستگاه را به آن مقصد مجازی یا وب سایت می فرستد.

معرفی سایت های تولید نام دامنه

ارائه ایده های جذاب و معنی دار برای تولید نام دامنه مهم است. شما متناسب با حرفه ای که قصد فعالیت دارید می توانید نام دامنه را انتخاب کنید. از بهترین ابزارهای تولید نام برای ثبت در زیر آورده شده است.

Shopify

https://www.shopify.com/tools/business-name-generator/search?query=dress&button=&tool=business_name_generator&experimentHandle=&experimentGroup=control#ToolContent

Oberlo

https://www.oberlo.co.uk/tools/business-name-generator

FreshBooks

Getsocio

https://getsocio.com/tools/business-name-generator

Businessnamegenerator.com

https://businessnamegenerator.com/

در هنگام خرید دامنه از یک سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟!

وقتی نوبت به انتخاب یک سایت ثبت دامنه می رسد، ابتدا باید تفاوت های اصلی را که آن ها را متمایز می کند، درک کنید. اگرچه ممکن است همه آن ها در ابتدا یکسان به نظر برسند، یک نگاه دقیق تر نشان می دهد که همه ثبت کنندگان دامنه افزونه ها، ابزارهای مدیریتی یا ویژگی های حریم خصوصی مشابهی را ارائه نمی دهند. برخی از پلتفرم‌ها حفاظت از حریم خصوصی WHOIS (به این معنی که اطلاعات تماس خصوصی شما در دسترس عموم نیست) را در لیست خدمات خود دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به خرید اضافی برای این ویژگی دارند. از طرفی هر ثبت کننده نام دامنه بسته به عوامل مختلفی مانند نوع تمدید و مدت زمان ثبت، قیمت های متفاوتی را ارائه می دهد. تا حد امکان پلتفرمی را انتخاب کنید که پشتیبانی مستقیم از مشتری را ۲۴ ساعت هفته ارائه می دهد.

بهترین سایت های ثبت و خرید دامنه

Wix

از مهمترین ویژگی های کلیدی این سایت می توان به، پشتیبانی ۲۴ ساعته در کل هفته، ارائه خدمات امنیتی WHOIS و نام دامنه رایگان برای یک سال اشاره کرد. این سایت خدمات هاستینگ را ارائه نمی دهد. با استفاده از طرح پریمیوم، تبلیغات wix از سایت شما حذف شده و می توانید تا یکسال از کوپن رایگان تبلیغات در گوگل و بینگ استفاده کنید. چانچه پس از دریافت طرح های پرمیموم، قصد لغو آن را داشتید باید توجه داشته باشید که تا ۱۴ روز امکان لغو با بازپرداخت کامل آن وجود دارد. دامنه ها با پسوند های .org، .net، .com و… ارائه می شوند. روش های پرداخت شامل، کارت های اعتباری ویزا/مستر کارت است.

Domain.com

Domain.com بهترین انتخاب ثبت دامنه برای کسانی است که به دنبال ثبت نام دامنه برای چندین سال هستند. این ثبت کننده طیف گسترده ای از ابزارهای مدیریت دامنه، از جمله، انتقال، پشتیبانی چت آنلاین و مدیریت DNS، در میان سایر خدمات اضافی را ارائه می دهد. قیمت افزونه .com از ۹.۹۹ دلار در سال شروع می شود، اما اگر می خواهید محافظت WHOIS را اضافه کنید، باید ۸.۹۹ دلار دیگر در سال بپردازید.

Domain.com

در این وبسایت شما می توانید علاوه بر ثبت دامنه، وبسایت خود را نیز راه اندازی کنید. در بخش طرح پریمیوم خرید domain، می توانید قیمت های مختلف را مشاهده کنید. روش های پرداخت در این وبسایت شامل، پیپال و کارت های اعتباری ویزا/مستر کارت است. که جهت خرید می توانید در سایت میهن پرداخت سفارش خرید با پیپال و خرید با ویزا/ مستر را انتخاب نمائید.

Namecheap

از ویژگی های namecheap، ثبت نام با هزینه کم، خدمات خدمات امنیتی WHOIS و چت آنلاین است. برای استفاده از خدمات این وبسایت شما می توانید پنل کاربری تان را با حداقل ۵ دلار شارژ کرده و سپس دامنه مورد نظرتان را از طریق آن خریداری کنید. علاوه بر آن این وبسایت خدمات هاستینگ نیز ارائه می دهد.

Bluehost

Bluehost با ارائه صدها پسوند دامنه به عنوان یکی از پیشروترین پلتفرم های میزبانی وب، خدمات ثبت دامنه را ارائه می دهد تا به صاحبان وب سایت اجازه دهد تا تمام عناصر سایت خود را در یک پلت فرم واحد مدیریت کنند. پسوند .com در یکسال معادل ۹.۶۹ دلار است که اگر مایل به استفاده از خدمات امنیتی هستید باید در سال ۸.۸۶ دلار نیز اضافه پرداخت کنید.

GoDaddy

GoDaddy تخفیف های قابل توجهی را برای مشتریان در سال اول ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد دامنه را تا ده سال خریداری کنند. این باعث می شود که برای کسانی که به دنبال ثبت نام طولانی مدت هستند گزینه بسیار جذابی باشد. از ویژگی های محبوب این سرویس می توان به قیمت های اولیه پایین، ارائه طیف گسترده ای از پسوندهای دامنه و ادغام با مجموعه افزونه های وب سایت اشاره کرد. برای خرید دامنه می توانید به godaddy.com مراجعه کنید.

شما با استفاده از پیپال می توانید دامنه مورد نظر خود را خریداری نمائید. اگر به روش های پرداخت ارزی دسترسی ندارید می توانید در سایت میهن پرداخت، سفارش خرید با پبپال ثبت کنید.

Google Domains

رابط کاربری Google Domains ساده و مبتدی پسند است و فرآیند ثبت نام ساده ای را بدون افزایش فروش ارائه می دهد. با خرید دامنه خود در این پلتفرم، حفاظت از حریم خصوصی WHOIS، ارسال ایمیل، تأیید صحت ۲ مرحله‌ای و … را دریافت خواهید کرد. تنها در صورتی می‌توانید یک domain را از این پلتفرم خریداری کنید که آدرس صورت‌حساب شما در یکی از کشورهای پشتیبانی شده Google Domains تنظیم شده باشد. برای مشاهده لیست کشورهای پشتیبانی شده توسط Google Domains کلیک کنید.

اگر شما هم با سایت های مهمی در این زمینه آشنایی دارید با ما به اشتراک بگذارید.

جهت خرید این سرویس ها می توانید در سایت میهن پرداخت سفارش خرید با پیپال و خرید با ویزا/ مستر را انتخاب نمائید. مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.