اکانت وبمانی چه ویژگی هایی دارد؟ آیا وب مانی امن است؟!

/ / حساب های ارزی
اکانت وبمانی

یکی دیگر از سیستم های پرداختی که به صورت الکترونیکی است، وب مانی (webmoney) می باشد. وب مانی یک سیستم سریع و همچنین محیطی برای انواع کسب و کارهای آنلاین به حساب می آید. باید گفت این سیستم توانایی آن را دارد که در سریعترین زمان و بدون اینکه کاربر حساب بانکی و یا کارت بانکی داشته باشد، کار تراکنش را انجام دهد. از خصوصیات اکانت وبمانی باید به امنیت بالا، غیرقابل برگشت بودن و همچنین غیرقابل شناسایی بودن اشاره کرد.

تا کنون هم در جهان حدود ۶ میلیون کاربر در حال استفاده از خدمات وب مانی می باشند. به همبن خاطر هم هر روز به امکانات و خدمات وب مانی نیز افزوده می شود تا کاربران بهتر و بیشتر از امکانات این سیستم استفاده کنند.

ویژگی اکانت وبمانی

 

از مهم‌ترین ویژگی های این حساب این است که به عنوان یک کیف الکترونیکی، دارای امنیت بالا بوده و کاربر می تواند با خیال آسوده تراکنش انجام دهد. این امنیت به داشتن رمز پویا است! که معمولا از طریق پیامک برای کاربران ارسال می شود و یا با استفاده از نرم افزار Enum در دسترس کاربر قرار می گیرد.

کار دیگری که برای راحتی و امنیت کاربران خود انجام داده است، این می باشد که کاربر می تواند تنظیمات حساب وب مانی خود را هرگاه که بخواهد تغییر دهد. مثلأ راه دسترسی به حسابش را محدود به چند آی پی کند تا هر کسی نتواند وارد به حساب شخص شود.

از دیگر ویژگی وب‌مانی باید به هزینه کارمزد و خدمات آن اشاره کنیم که کمترین میزان ممکن را دارا می باشد.

نحوه استفاده از اکانت وبمانی

برای اینکه کاربر بتواند از وب‌مانی به راحتی استفاده نماید بایستی اول نرم‌افزار «نگه‌دارنده وب‌مانی» (Webmoney Keeper)  را از وب‌گاه گرفته و آن را نصب کند یا اینکه با یک روش دیگر مثل بر خط وارد حساب خود شده و سپس وارد وب‌گاه وب‌مانی شود.

خوب است این نکته را بدانید که شناسه وب‌مانی(WMID)  به هر حساب وب‌مانی که کاربر باز می نماید تعلق پیدا می کند و دارای گواهینامه الکترونیکی در این سامانه می باشد. در رابطه با گواهینامه الکترونیکی حساب وب‌مانی باید بگوییم که اگر شخص کاربر مشخصات خود را وارد نکند به او گواهینامه ناشناس تعلق می گیرد. ولی اگر مشخصات خود را کامل وارد کند، گواهینامه او به گواهینامه تشریفاتی تبدیل می شود. اگر شما هم علاقه دارید از گواهینامه تشریفاتی استفاده کنید در هنگام افتتاح حساب بایستی تمام مشخصاتی که برای اینکار الزامی است را وارد کنید.

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم از ویژگی های اصلی وب مانی سرعت سیستم آن است و همین امر باعث جذب کاربران بیشتر در این سیستم شده است و کاربر می تواند کار انتقال و حواله پول را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

حساب وب‌مانی توانایی آن را دارد تا پرداخت خود را در شش ارز رایج در دنیا انجام دهد. ارزهایی همچون: یورو، دلار آمریکا، روبل بلاروس و روبل روسیه را به راحتی پشتیبانی کند.

 کارکرد سیستم اکانت وبمانی

می توان گفت که کار نمودن با وب مانی یک کار ساده می باشد و همچنین دارای خدمات مالی مختلفی است که برای راحتی کاربران، آن خدمات را آماده ساخته است.

کاربر می تواند در هنگام افتتاح نمون حساب وب‌مانی خود، ارزی را انتخاب کند که بیشتر از آن در مبادلات خود بهره میبرد.

دراین سیستم یک چیز دیگر نیز وجود دارد که شما به عنوان کیف پول (purse) آن را می شناسید و بیشتر با آن سروکار خواهید داشت. به همین منظور توضیح مختصری در این رابطه برای شما آماده کردیم.

کیف پول WMZ برای ارز دلار آمریکا

کیف پول WME برای ارز یورو

کیف پول WMB برای ارز روبل بلاروس

کیف پول WMG برای طلا

وقتی حساب وبمانی را افتتاح نمودید یک WMID یکتا برای شما ارسال می شود که در اصل، آن برای شما حکم همان شماره حساب در بانک را دارد و به وسیله آن می توانید انتقال وجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر شخصی بخواهد برای شما انتقال وجه داشته باشد، بایستی شما WMID خود را برای او بفرستید تا بتواند پول را به حساب شما انتقال دهد و برعکس. فقط یادتان باشد که طرف مقابل هم باید این حساب‌ وب‌مانی را داشته باشد.

فقط مشکلی که در این سیستم وجود دارد این است که وب‌مانی در هنگام انتقال پول، از سیستم سنتی بانک های بعضی از کشور ها پشتیبانی نمی کند.

اکانت وبمانی

آیا می توان به این سیستم اعتماد کرد؟

بله شما میتوانید به وب مانی اعتماد کنید. چگونه؟! در ادامه همراه ما باشید.

اول.

باید دیگر بدانید که این سیستم کار انتقال را انجام می دهد و افراد و شرکت های مختلفی در این سیستم در حال انتقال وجه می باشند.

و فرایند انتقال محدود به یک شرکت و شخص نمی شود و به هر کدام از آن ها Guarantor می گویند و می توانید آدرس آن ها را از وب سایت رسمی WebMoney نیز یافت کنید.

دوم.

این که سیستم دارای امنیت می باشد یا نه؟  برای تایید شدن هویت برای کاربر SMS ارسال می شود، تا هویت تایید گردد و بعد انتقال صورت بگیرد. و این موضوع دلیلی بر امنین بالای اکانت وبمانی است.

سوم.

کاربر می تواند با تعیین نمودن سوالات که برای امنیت هستند، دسترسی داشتن به اکانت خود را در هر زمان که بخواهد بازگرداند.

اگر میخواهید بدون دردسر حساب وبمانی خود را باز کنید و از آن بهره ببرید، می توانید از خدمات گروه میهن پرداخت بهره ببرید. ما در میهن پرداخت افتتاح انواع حساب های ارزی، همچون: اسکریل، پی پال، وبمانی و پرفکت مانی را انجام  می دهیم. با ما اطمینان را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *