فرق پی پال و کردیت کارت چیست؟

/ / اقتصادی, حساب های ارزی
فرق پی پال و کردیت کار

همه افرادی که در حال فعالیت تجارت به سراسر جهان را هستند، خود به خود با حساب پی پال آشناییتی را دارند اما برای افرادی که تازه وارد دنیای داد و ستد شده اند یا اینکه می خواهند یک سفر به خارج از کشور یا خرید اینترنتی از کشورهای دیگر داشته باشند مناسب است بدانند پی پال چیست و چه فرقی با کردیت کارت دارد. یا اینکه آیا پی پال در مقایسه با کردیت کارت ایمن می باشد یا خیر؟ و یا اینکه کدام یک مناسبتر است؟ برای اینکه با فرق پی پال و کردیت کارت آشنا شوید و ببینید کدام مناسبترند پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها با میهن پرداخت همراه باشید.

پی پال چیست؟

اگر بخواهیم به ساده ترین روش این حساب را برایتان تعریف کنیم این می باشد که پی پال یک روش انتقال پول از طریق ایمیل می باشد. به عبارتی یک سرویس اینترنتی برای نقل و انتقال پول ازحسابی به حساب دیگر و همچنین انتقال از کشوری به کشور دیگر است.

پی پال امروزه حدود ۳۹۲ میلیون حساب فعال در سرتاسر جهان دارد و توانسته هر قشر کاری یا شخصی را تحت پوشش خود قرار دهد.

این حساب این امکان را برای تمام اقشار آماده نموده تا در هر لحظه و در هر مکانی بتواند از طریق این حساب انتقال یا خرید اینترنتی امن را داشته باشد.

شروع کار پی پال از سال ۱۹۹۸ انجام شده و توانسته تا کنون طرفداران بی شماری را جذب خود نماید. شاید سوالی که در بالا پرسیده شده است یک سوال بی ربط باشد که آیا پی پال امن است یا خیر؟ پی پال تمام نکات امینیتی که باید برای یک حساب وجود داشته باشد را دارد و اجازه دزدی از طریق هکرها را نمی دهد. پی پال همچون: مانی کارت، ویزا کارت، مسترکارت و … بهترین حساب اینترنتی در سطح جهان می باشد.

کارت اعتباری یا همان کردیت کارت نیز به نوبه خود مزایا و معایبی را به همراه دارد که در ادامه به آن نیزخواهیم پرداخت.

از مزایای پی پال باید می توان به این نکته اشاره کرد که:

این حساب الکترونیکی در کنار امنیتی که دارد، می تواند امنیت نقل و انتقال وجه و خرید و فروش را برای افراد حفظ کند.  به عبارتی نقش این کارت انتقال هدفمند و امن پول می باشد.

تمام داده های تراکنش پی پال از طریق رمزگذاری سرتاسری انتقال میابد تا هکرها نتوانند در هنگام انتقال پول از خریدار به فروشنده را خنثی و از این طریق برداشت نمایند. به عبارتی این شیوه باعث می شود تا حتی فروشنده نیز نتواند اطلاعات شما را داشته باشد.

اگر از طریق حساب شما یک خرید غیر مجاز صورت بگیرد و اگر در عرض ۶٠ روز این خرید را گزارش دهید موسئولیتی به گردن شما قرار نمی گیرد. اما به دلیل تحریم هایی که بر روی ایران قرار گرفته استفاده از این جساب برای ایرانیان مقدور نبوده یا سخت شده است. مهین پرداخت در مورد این موضوع این اطمینان را می دهد تا در صورت نیاز به این حساب در اسرع وقت برایتان جساب پی پال وریفای شده را بدون اینکه به دردسر و مشکل برخورد کنید آماده سازد.

شارژ حساب پی پال در میهن پرداخت

کردیت کارت چیست؟

کردیت کارت به یک نوع از کارت بانکی گفته می‌شود که فقط می توان تا یک سقف معین از آن برداشت، خرید و یا انتقال انجام داد. این کارت همچون یک وام می ماند که فقط تا یک سقف معین قابل برداشت می باشد و تا زمانی که قرضتان را پس بدهید می توانید از این کارت استفاده کنید.

به عبارت دیگر هر چقدر که کارت اعتبار داشته باشد قابل استفاده می باشد و زمانی که از اعتبار ساقط گردد دیگر قابل استفاده نیست و باید قرض خود به بانک را پرداخت نمایید تا دوباره کارتتان شارژ گردد.

داشتن کردیت کارت این امکان را برای افراد ایجاد می کند تا هر نوع خرید، انتقالی را بتوانید انجام دهید. این کارت دارای انواع مختلف بوده و هرکدام سقف برداشت و پرداخت متفاوتی را به نوع دیگر دارد.

مزایای و معایب استفاده از کردیت کارت (کارت اعتباری)

امکان مسدود شدن کارت وجود دارد.

این کارت ها سطح امنیت بالایی دارند.

در صورت انتقال اگر توسط فرد تایید نشود انتقال لغو می شود.

وجود CVV و PIN شماره باعث افزایش ایمنی کارت می‌شود.

از معایب آن نیز می توان به:

وجود و افزایش کارت های تقلبی کردیت کارت

برای هر خرید یا انتقال پول وارد کردن اطلاعات کارت بسیار مشکل و خسته کننده می باشد.

در آخر با این گفته ها باید بگوییم فرق آنچنانی بین پی پال و کردیت کارت وجود ندارد و در هر صورت بایستی مراقب امنیت حسابتان  باشید تا دچار مشکلی یا دزدی از طریق هکرها نگردید. همچنین قبل از خرید از امنیت و اعتبار سایت مورد نظر خود آگاهی کامل را داشته و پس از آن اقدام به خرید یا انتقال پول کنید.

جهت نقد کردن موجودی پی پال خود به صفحه نقد کردن پی پال مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *