ویزا کارت چیست؟ انواع ویزاکارت و موارد استفاده از آن چیست؟

/ / اقتصادی
ویزاکارت

ویزا کارت در کشور آمریکا و در شهر کالیفرنیا توسط شخصی به نام ویلیامز ایده و طراحی‌اش داده شد. یک نوع سیستم پرداختی آنلاین می باشد که می توان به وسیله آن در هر کجای جهان اقدام به خرید اینترنتی نمود. حدود ۱۴۶ کشور جهان را ویزاکارت توانسته تا کنون ساپورت کرده و خدمات ارزنده و فوق‌العاده ایی را برایشان مهیا سازد.

این را هم اضافه کنیم که متاسفانه به دلیل تحریمی که کشور آمریکا کشور ما را نموده، ایران قادر به استفاده از این خدمات بانکی اینترنتی نمی باشد. اما بگوییم راه گریز نیز برای این مشکل وجود دارد و کاربران ایرانی می توانند به وسیله واسطه های اینترنتی اقدام به خرید ویزا کارت نمایند.

میهن پرداخت برای ارئه انواع خدمات ویزاکارت، مسترکارت و پیزا اماده ارائه خدمات به شما می باشد. تنها لازم است تا تیکت درخواست خود را ارسال کنید.

انواع ویزا کارت

به طور کلی ویزا کارت به سه نوع: کارت های اعتباری (Credit Card)، کارت بانکی (Debit Card) و کارت های پیش پرداخت (Prepaid Card) تقسیم می گردد که هر کدام از آنها توانایی و کارایی خاص خود را دارند.

کاربرد های استفاده از ویزاکارت

این کارت کاربرد و کارایی بسیاری داشته که می توان به این موارد اشاره نمود.

۱_ به راحتی می توان به وسیله ویزا کارت کالا و خدمات را از هر کجای جهان انتخاب و خرید نمود.

۲_ می توان از دستگاه های کارتخوان نیز برای خرید استفاده نمود.

۳_ با ویزاکارت اقدام برداشت وجه از خودپرداز نیز وجود دارد.

۴_ به وسیله تلفن یا فرم های کاغذی نیز می توان پرداخت انجام داد.

از مزایای این کارت می توان به این مورد نیز اشاره کرد که در هر زمانی که بخواهید امکان انتقال وجه برای شما مقدور می باشد. فقط بایستی ویزا کارت داشته باشتید تا بتوانید از خدماتش بهترین بهره را ببرید.

 

ویزا کارت

فرق بین ویزا کارت فیزیکی و مجازی

ویزاکارت به طور کلی به دو صورت فیزیکی و مجازی تقسیم می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ویزا کارت فیزیکی

همچون سایر کارت های اعتباری می باشد دارای شماره ۱۶رقمی، تاریخ انقضا و کد CVV2 می باشد و برای استفاده از آن بایستی سراغ خود پردازها و دستگاه کارتخوان رفت و یا برای خرید اینترنتی بایستی از آن استفاده نمود. به طور کلی این کارت همچون کارت های عادی که بانک ها به افراد می دهند عمل می کند. تنها وحه تمایز در این است که در کشور های خارجه نیز می توان از این کارت استفاده نمود.

ویزاکارت مجازی

با این کارت فقط می توان تراکنش های اینترنتی را انجام داد و هیچ گونه عمل فیزیکی را در بر نخواهد داشت. این نوع کارت همانطور که از نامش هم بر می آید برای انجام خرید یا انتقال وجه به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به طور کلی باید بگوییم که این نوع کارت مجازی برای کسانی که کار انتقال به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می دهند مناسب می باشد.

اما نقطه متمایزی که کارت مجازی ویزا کارت با کارت فیزیکی آن دارد، این است که هزینه و زمان صدور این کارت کمتر از فیزیکی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *