سه شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اجتماعی
Patreon چیست؟

تیک تاکرها، یوتیوبرها، پادکست سازان، کاربرانی که در تویئتر کسب درآمد می کنند و دیگر سازندگان محتوا یک نقطه مشترک دارند: بسیاری از آن ها از Patreon ( پاترئون ) برای تکمیل درآمد خود استفاده می کنند. در این مقاله ما توضیح می دهیم که پاترئون ( Patreon ) چیست؟  و این برنامه چگونه کار می کند و چرا باید از آن برای محبوبیت در دنیای اینترنت استفاده کنید.

پاترئون ( Patreon ) چیست؟

پاترئون در واقع یک سایت جمع آوری سرمایه برای سازندگان محتوا ست. اما این برنامه، خود را به عنوان یک بستر و پلتفرمی تعریف می کند که باعث می شود افراد برای تولید محتوا حقوق بگیرند.

شخصیت های آنلاین و همچنین سازندگان موسیقی، هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان Patreon را روشی سریع و آسان برای دریافت هزینه ها از مراجعان و سرمایه گذاران می دانند. طرفداران نیز می توانند هر ماه مبلغ مشخصی را از طریق پاترون به حساب هنرمندان مورد علاقه خود واریز نمایند. معمولا هنرمندان و اعضای پاترون چند سطح مختلف دسترسی قیمت را در پلتفرم پاترون خود منتشر می کنند و سرمایه گذاران و علاقه مندان می توانند یکی از این سطوح را برای کمک پرداخت نمایند.

حتما شنیده اید که بسیاری از آثار هنرمندان، نقاشان یا موزیسن ها یا مجسمه سازان پس از مرگ آن ها ارزش میلیون دلاری پیدا کرده است، اما این اتفاق تا زمانی می افتاد که Patreon وجود نداشت. این پلتفرم با ایجاد بستری برای به اشتراک گذاری کارهای هنرمندان، راهی برای کسب درآمد و جذب سرمایه گذار به آنان داده است. به عنوان مثال، می توان به هنرمند مورد علاقه ۵ دلار در ماه از طریق پاترون کمک کرد و حامی او شد و به آثار او دسترسی داشت.

Patreon در سال ۲۰۱۳ توسط سام یام و جک کنت تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در سان فرانسیسکو قرار دارد و حدود سه میلیون کاربر فعال دارد.

پاترئون چیست؟

پاترئون در واقع یک سایت جمع آوری سرمایه برای سازندگان محتوا ست.

 

چگونه می توان با پاترئون Patreon کار کرد؟

می توانید از طریق وب یا از برنامه های تلفن همراه به این پلتفرم دسترسی پیدا کرد.

وب سایت: Patreon.com

از طریق گوگل پلی می توان نسخه اندروید این پلتفرم را دریافت کرد.

از اپل استور نیز می توان به نسخه IOS دست یافت.

سازندگان و هنرمندان محتوا

آیا شما هم خالق یک محتوا هستید یا هنرمندی هستید که به دنبال درآمد اضافی می باشد؟ آیا کنجکاو هستید که بدانید پاترئون ( Patreon ) چیست؟ و چطور میتواند برای شما درآمد تولید کند؟
Patreon – پاترئون می تواند به شما در ایجاد درآمد برای برخی از محتواها، خلاقیت ها یا مثلا پادکست، ویدیو، آهنگ یا هر چیز دیگری کمک کند. طرفداران یا افرادی که می خواهند سرمایه گذاری کنند می تواند مبلغ اندک یا هر چیزی را هر ماه برای هنرمند یا فرد تولید کننده محتوا بپردازند. به نحوی هر هنرمند در ماه حقوق می گیرد. همچنین می تواند هنرمند محتواهای خود را نیز بفروشد.

تعداد افرادی که حمایت می کنند در صفحه هنرمند در Patreon قابل مشاهده می باشد. همچنین روش اصلی برقراری ارتباط با حامیان نیز در این صفحه قید شده است و ممکن می باشد. این برنامه همچنین امکان می دهد پست های خاص را مطابق با حامیان باز یا مسدود نمایید.

پاترئون همچنین از پشتیبانی خوراک RSS نیز برخوردار می باشد و به علاوه با Discord نیز در ارتباط است و ادغام می شود.

حامیان محتوا و هنرمندان

در بالا ما دلایل شهرت این برنامه و همچنین دلایل محبوبیت آن در فضای اینترنت را ذکر کردیم، اما اگر یک حامی یا سرمایه گذار باشید می توانید پس از عضویت در Patreon ماهانه برای سازنده محتوا یا هنرمند مورد نظر خود مبلغی را پرداخت کنید. شما از طریق پرداخت مبلغی می توانید به ویدیوهای ویژه یوتیوب نیز دسترسی داشته باشید یا می توانید برای هر ویدیوی جدیدی که میگیرید مبلغی را پرداخت نمایید. در هر صورت اگر شما یک حامی یا سرمایه گذار در پاترون باشید و تصمیم بگیرید از کسی حمایت کنید، شما به یک حامی واقعی هنر تبدیل می شوید.

پاترئون چیست

Patreon – پاترئون می تواند به شما در ایجاد درآمد برای برخی از محتواها، خلاقیت ها یا مثلا پادکست، ویدیو، آهنگ یا هر چیز دیگری کمک کند

 

هزینه Patreon چقدر است؟

هنرمندان در این برنامه معمولا محتواهای پولی خود را به نمایش می گذارند.

اما در واقع سازندگان محتوا و هنرمندان می توانند چندین سطح برای مشتریان و سرمایه گذاران در نظر بگیرند. مثلا محتواها در چندین سطح و در قیمت های مختلف تعیین شوند تا حامیان بتوانند مشارکت بیشتری داشته باشند.

همچنین حامیانی که مشارکت بیشتری با هنرمندان داشته باشند می توانند از پاداش های مختلف هنرمندان و پلتفرم بهره مند شود.

همینطور اگر حامی نخواهد مشترک ماهانه حمایت از یک سازنده را تهیه کند، می تواند با گزینه Pay What You Want مبلغ دلخواهد خود را پرداخت نماید. به عنوان مثال اگر حامی عاشق یوتیوبر هست و تصمیم دارد به ازای هر بارگزاری ویدیو ۱ دلار پرداخت نماید و سازنده و یوتیوبر مورد نظر در ماه چهار فیلم را از طریق Patreon منتشر می کند، حامی می تواند برای هر ماه ۴ دلار هزینه پرداخت کند و یوتیوبر مورد نظر ۴ دلار هزینه دریافت می کند.

چگونه در Patreon یک حامی شویم؟

اگر می خواهید یک پشتیبان و حامی باشید، به صفحه Patreon مراجعه کرده و یکی از سطوح حمایت را انتخاب نمایید. سطحی که انتخاب می کنید مزایای خاصی را ارائه می دهد و فقط در آن سطح می توانید از آن استفاده نمایید.

قیمت هر سطح حداقل گزینه برای پرداخت آن سطح می باشد.

برای تبدیل شدن به یک حامی رسمی در Patreon باید شیوه های پرداخت و همینطور اطلاعات پرداخت خود را تایید کنید. سپس به جزئیات و حد ماهانه پرداخت بپردازید.

یک نمونه از شیوه کار Patreon

هنوز هم نمی دانید پاترون چطور کار می کند؟ در این جا یک مثال ساده وجود دارد تا کاملا” پاسخ به پرسش پاترئون ( Patreon ) چیست؟ در ذهن شما نقش ببندد. مثلا:

مولی بورکه یک یوتیوبر نابینا است. او فیلم هایی را برای آموزش و آگاهی بخشی جهت زندگی با نابینایان انتشار می دهد. اگر گاهی اوقات از طریق پاترون از او حمایت کنید، وی دسترسی انحصاری به زندگی شخصی خود را به حامی خود ارائه می دهد. به عنوان مثال در سال ۲۰۲۰ او دوستی با شخص جدیدی را آغاز کرد و او را ابتدا به حامیان خود در پاترون معرفی کرد. بینندگان یوتیوب رایگان هنوز هم منتظر آشنایی با این فرد هستند.

پس اگر می خواهید حامی یک هنرمند باشید Patreon یک انتخاب عالی می باشد. اگر هم در وب محتوا تولید میکنید، میتوانید از پاترئون برای کسب درآمد از مخاطبانتان استفاده کنید و به وسیله میهن پراخت درآمد خود را در پاتروئون به ریال نقد کنید.

یکشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در ارزهای رمز پایه, بیت کوین
فروش لدجر

لجر نانو اس Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری معروف رمزنگاری شده است که از طیف گسترده ای از کوین ها پشتیبانی می کند. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S با کاربری آسان و امنیت بالا برای ارزهای مختلف دیجیتال در اختیار کاربران قرار می گیرد. قیمت بسیار مناسب آن حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد و این فرصت را فراهم می کند تا با خرید لجر نانو اس Ledger Nano S برای ارزهای دیجیتال خود یک محیط امن را فراهم کرد. در این مقاله به بررسی لجر نانو اس Ledger Nano S میپردازیم.

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری احتمالا قوی ترین شکل امنیتی است که می توانید بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری شده خود را نگهداری نمایید.

آن ها به شما امکان می دهد بیت کوین ها را از هر رایانه یا حتی وسیله قابل اتصال یو اس بی با وجود بد افزارها دریافت یا ارسال نمایید. همچنین می توانید مطمئن باشید که معاملات با آخرین نرخ روز انجام می شوند.

وجود کیف پول های سخت افزاری این امکان را می دهد تا به حداکثر امنیت برای ذخیره کردن ارزهای دیجیتال دست یابید و همچنین بدون وجود رمز کیف پول و همچنین امضای شما امکان هک کردن از راه دور کیف پول شما میسر نخواهد بود.

بیشتر کیف پول های سخت افزاری همچنین برای تایید عملکردهایی که روی کیف پول انجام می شود، نیاز به امضای معاملات یا یک رمز دوم دارند. به این ترتیب تمام کنترل ها از دست هکرها خارج می شود و نمی توانند به سراغ ارزهای دیجیتال ذخیره شده روی کیف پول های سخت افزاری بروند. زیرا نیاز به دسترسی به دستگاه فیزیکی متصل به رایانه شما را خواهند داشت.

خرید لجر

کیف پول های سخت افزاری احتمالا قوی ترین شکل امنیتی است که می توانید بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری شده خود را نگهداری نمایید.

برررسی لجر نانو اس Ledger Nano S

در سال ۲۰۱۴ لجر تاسیس شده و سعی داشت برنامه های زیر ساختی مناسبی برای برای ارزهای رمزنگاری شده و برنامه های کابردی بلاک چین فراهم کند. دفتر مرکزی این شرکت در پاریس، ویرزون و سان فرانسیسکو قرار دارد و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ متخصص در این شرکت فعالیت می کنند.

افراد این شرکت تخصص یافته اند تا محصولات و خدماتی را ارائه دهند که می تواند از دارایی های ارزی افراد و شرکت ها محافظت کند. در میان محصولات این شرکت کیف پول های سخت افزاری لجر معروف ترین می باشد که در حال حاضر در ۱۶۵ کشور جهان به فروش می رسد. شرکت در حال حاضر بیش از ۸۵ میلیون دلار ارزش دارد.

خرید لجر نانو اس Ledger Nano S

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس یک کیف پول کوچک و جمع و جور است. همچنین دارای یک محفظه فلزی است که باعث می شود نسبت به سایر کیف پول های سخت افزاری دوام بیشتری داشته باشد. به راحتی در جیب یا دست جا می گیرد.

نحوه عملکرد کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس تقریبا شبیه به کیف پول های سخت افزاری دیگر است. هنگامی که برای اولین بار آن را به رایانه وصل می کنید، باید یک پین برای محافظت از دستگاه جهت دسترسی به کیف پول تعیین نمایید. بعد از آن یک عبارت ۲۴ کلمه ای دریافت می کنید که به عنوان کلید خصوصی کیف پول شما عمل می کند و به نوعی شماره حساب شما می باشد.

در برررسی لجر نانو اس Ledger Nano S باید این نکته را خاطر نشان کرد که مطمئن شوید این کلید خصوصی را در یک مکان امن برای خود یادداشت نمایید، زیرا هر کسی این کلید را داشته باشد می تواند به بیت کوین های شما دسترسی یابد. یک پیشنهاد خوب این است که آن را در یک محیط خاص ذخیره کنید یا به ذهن بسپارید.

فروش لجر

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس یک کیف پول کوچک و جمع و جور است. همچنین دارای یک محفظه فلزی است که باعث می شود نسبت به سایر کیف پول های سخت افزاری دوام بیشتری داشته باشد.

امکانات لجر نانو اس Ledger Nano S

اگر خرید لجر نانو اس Ledger Nano S در برنامه شما قرار دارد، باید بدانید که کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس دارای دو دکمه است که به شما این امکان را می دهد تا آن را کنترل کنید. راه اندازی اولیه دستگاه بسیار ساده است و حدود ۳ دقیقه طول می کشد. بیشتر وقت نیز صرف به دست آوردن و نوشتن کلید خصوصی می شود.

بعد از بدست آمدن کلید خصوصی است که صفحه نمایش دوم به نمایش در می آید.

اگر رایانه شما در معرض خطر قرار بگیرد، هکر می تواند کلید خصوصی را در صورت نمایش روی صفحه نمایش شما ببیند. این دقیقا به همین دلیل است که کلید خصوصی در مانیتور کوچک روی خود Ledger Nano S به نمایش در می آید تا کاملا ضد هک باشد و در روی صفحه نمایش کامپیوتر دیده نمی شود.

پس از راه اندازی دستگاه تمام آنچه باقی می ماند، نصب یک برنامه دسکتاپ می باشد که به شما امکان می دهد تا به سادگی بیت کوین یا ارزهای دیجتال دیگر را ارسال یا دریافت کنید.

چه ارزهایی را می توان در Ledger Nano S ذخیره کرد؟

کیف پول سخت افزاری نانو اس می تواند بیش از ۱۰۰۰ ارز مختلف دیجیتالی را پشتیبانی کند. ارزهای اصلی که از طریق این کیف پول امکان ارسال و دریافت آن ها فراهم می باشد در زیر تقریبا آورده شده اند:

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • مونرو
 • ریپل
 • لایت کوین
 • زد کش
 • و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال

چنانچه با بررسی لجر نانو اس Ledger Nano S نسبت به خرید آن تمایل پیدا کرده اید، میهن پرداخت خرید لجر نانو اس Ledger Nano S را با بهترین قیمت در اختیارتان قرار داده است. با ورود به حساب کاربری تان در میهن پرداخت، میتوانید سفارش خود را ثبت کنید و در تهران یا شهرستان ها در اسرع وقت لجر خود را تحویل بگیرید.

چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اجتماعی
آموزش اسپاتیفای

بیش از ده سال از راه اندازی Spotify در سال ۲۰۰۸ می گذرد. از آن زمان تغییرات بسیاری کرده است و امروز به یکی از محبوب ترین سرویس ها و پلتفرم ها در پخش موسیقی تبدیل شده است. اما اسپاتیفای چیست؟ چه کاری انجام می دهد و چه چیزی را به مخاطبانش ارائه می کند؟ چه چیزهایی لازم است در مورد این سرویس بدانید؟ راهنمای استفاده از اسپاتیفای را در این مقاله توضیح میدهیم.

 اسپاتیفای چیست؟

Spotify یک سرویس پخش موسیقی دیجیتال است. این برنامه امکان دسترسی به یک کتابخانه آنلاین و گسترده از موسیقی،یا پادکست را فراهم می کند. و اجازه می دهد در هر زمان به محتوای دلخواه گوش دهید. این برنامه کاملا قانونی و دارای کاربرد بسیار آسانی می باشد.

میلیون ها آهنگ در انواع ژانر و متعلق به هنرمندان مختلف را در Spotify پیدا خواهید کرد. پادکست ها نیز به همان اندازه فراوان هستند. بنابراین اگر عاشق گوش دادن به داستان های جذاب در پادکست باشید یا سایر پادکست ها، می توانید تمام آن ها را در Spotify بیابید.

می توان از Spotify به صورت رایگان استفاده کنید. این سرویس همچنین دارای نسخه های مختلف اشتراکی نیز می باشد که اگر مایل به خرید پرداخت هزینه نباشید می توانید از نسخه بدون اشتراک آن که نسخه تبلیغاتی می باشد استفاده نمایید. این نسخه تنها با داشتن تبلیغات تفاوت هایی را با نسخه های اشتراکی دارد.

برخلاف بسیاری از رقبای Spotify این برنامه در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس است. اگر در اروپا یا آمریکای شمالی زندگی کنید، شانس این را خواهید داشت تا از این برنامه به کامل ترین شکل ممکن استفاده نمایید اما فرق نمی کند این برنامه ناحیه های بسیاری را پوشش می دهد اما باید گفت Spotify در کشورهایی چون کره جنوبی، روسیه و ایران در دسترس نیست.

اسپاتیفای چیست

Spotify یک سرویس پخش موسیقی دیجیتال است. این برنامه امکان دسترسی به یک کتابخانه آنلاین و گسترده از موسیقی،یا پادکست را فراهم می کند

اسپاتیفای چگونه کار می کند؟

اگر هنوز در Spotify اکانتی ندارید، همین الان بهترین زمان است. تمام آنچه برای کار با این برنامه نیاز دارید یک اتصال به اینترنت و ایجاد حساب در این برنامه می باشد. در اینجا نحوه ایجاد یک Spotify توضیح داده شده است. در ایران در کنار اتصال اینترنت به فیلتر شکن نیز نیاز دارید. سپس صفحه ثبت نام spotify را در کامپیوتر خود باز می کند. از شما خواسته می شود یک آدرس ایمیل معتبر وارد نموده و یک رمز ایجاد کنید و یک نام کاربری را انتخاب نمایید. همچنین از شما خواسته می شود تاریخ تولد و جنسیت خود را وارد نمایید. پس از ورود این اطلاعات باید روی دکمه سبز ثبت نام کلیک کنید.

سپس می توانید انواع سطح اشتراک را انتخاب نموده و برای پرداخت اشتراکتان از میهن پرداخت کمک بگیرید. اگر تازه وارد اسپاتیفای شده اید و یک تازه وارد به حساب می آیید می توانید نسخه premium را به مدت سه ماه به طور رایگان تست نمایید. توصیه می شود این برنامه و این جایزه ویژه را امتحان کنید تا با مدل های مختلف این برنامه و همچنین نحوه کار آن کاملا آشنا شوید.

حال تنها چیز باقی مانده دانلود و نصب برنامه Spotify بر روی تلفن همراه است. این برنامه برای سیستم عامل های مختلف در دسترس می باشد. حتی بر روی کامپیوتر نیز می توانید آن را استفاده نمایید. می توانید سوابق موسیقی های گوش داده شده یا مورد علاقه و لیست پخش های مختلف را جدا کنید. اگر نمی خواهید برنامه را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید نسخه وب این برنامه را در مرورگر باز کرده و استفاده نمایید.

راهنمای استفاده از اسپاتیفای

اما اگر به دنبال یک موسیقی یا پادکست سرگرم کننده می گردید، پس از راه اندازی حساب Spotify صفحه اصلی را باز کنید. می توانید به سراغ لیست پخش های محبوب که بیشترین بازدید را در کشور شما دارد یا موارد مختلف دیگر بروید. همچنین لیست های پخش پیشنهادی، آلبوم های محبوب و پادکست ها و… را می توانید در همین صفحه بیابید.

هر چه موسیقی های مختلف بیشتری را گوش دهید، پیشنهاد های سفارشی و همچین لیست پخش های سفارشی خاص تری برای شما در این برنامه به نمایش در خواهد آمد. همچنین پس از مدتی استفاده از Spotify یک لیست پخش با نام اخیرا پخش شده برای تمام آهنگ ها و لیست پخش هایی که مرتب به آن ها گوش می دهید در این بخش قرار می گیرند. همچنین این امکان فراهم می شوند تا لیست پخش هایی مانند روزانه یا هر آنچه خودتان بخواهید را اضافه کرده و بر اساس فعالیت های روزمره خود به آن ها گوش دهید.

اگر لیست پخش پیشنهاد شده برای شما را دوست ندارید، می توانید موارد دلخواه خود را ایجاد نمایید. به سادگی می توانید روی گزینه ایجاد لیست پخش در نوار جانبی کلیک کرده و با دیدن از کتابخانه موسیقی Spotify گزینه های موجود را بررسی نمایید. اطمینان حاصل کنید که لیست پخش با نام مناسبی انتخاب شود تا بر اساس آن پیشنهادات مناسبی به شما داده شود.

همچنین برنامه به صورت خودکار آهنگ های پر تکرار و لایک شده توسط شما را ذخیره می کند و هر زمان بخواهید می توانید آن ها را پیدا کنید.

اسپاتیفای چیست؟

میلیون ها آهنگ در انواع ژانر و متعلق به هنرمندان مختلف را در Spotify پیدا خواهید کرد. پادکست ها نیز به همان اندازه فراوان هستند

اسپاتیفای رایگان یا نسخه پولی

عضویت در نسخه پولی Spotify یک راه عالی برای رهایی از تبلیغات مزاحم می باشد. اما نسخه علاوه بر رهایی از تبلیغات امکانات بیشتری نیز در این نسخه در اختیار کاربران قرار می گیرد.

کیفیت بهتر صدا یکی از امکاناتی می باشد که در نسخه پولی در اختیار کاربران قرار داده می شود. امکان بارگیری آهنگ و به اشتراک گذاری آن نیز وجود دارد.

قیمت نسخه اشتراکی Spotify

راهنمای استفاده از اسپاتیفای و آموزش اسپاتیفای را با نگاهی به نرخ های اشتراک آن به پایان می بریم. برنامه Spotify Premium به قیمت ۹.۹۹ دلار در هر ماه و ۹.۹۹ یورو در اروپا برای هر ماه و ۹.۹۹ پوند انگلیس به صورت ماهانه در دسترس می باشد. می توان با استفاده از حساب های ارزی آن را خریداری نمود. این برنامه برای نسخه های سالانه یا دوساله خود تخفیفی در نظر نمی گیرد اما انتخاب نوع خانواده این برنامه می تواند تخفیف ویژه ای را برای اعضای خانواده در پی داشته باشد. همچنین دانشجویان نیز از تخفیف کمتر از ۵۰ دلار بهره مند می شوند.

نحوه پیدا کردن افراد یا دوستان در Spotify

بعد از ثبت نام در این برنامه می توان با اتصال برنامه به حساب فیسبوک به راحتی دوستان و افرادی را که به دنبال آن ها هستید بیابید.

پنجشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در حساب های ارزی
خرید ویزا کارت

بدون شک شما هم این دو نام را زیاد شنیده اید اما سوال بزرگی که مطرح می شود این است که انتخاب بین کدام یک از این دو کارت؟ و همینطور مقایسه این دو با هم. آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ باید کدام یک را انتخاب کرد؟! تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در چیست ؟

ویزا کارت و مستر کارت

کارت های اعتباری یکی از مهم ترین نکات روزمره زندگی مالی امروز است. بر اساس گزارش بانک مرکزی استرالیا در فوریه سال ۲۰۲۰ حدود ۲۶۰ میلیون خرید به ارزش بیش از ۲۸ میلیارد دلار به وسیله ۱۸ میلیون کارت اعتباری شخصی در استرالیا صورت گرفته است. برای همچین نقل و انتقالات پولی، صدها مدل مختلف کارت اعتباری از طریق موسسات مالی و بانک ها با مزایا و هزینه های منحصر به فرد در اختیار مردم قرار گرفته است.

با این حال باید گفت، اکثر کارتهای اعتباری یکسان می باشند. یک تکه پلاستیک مستطیل شکل با شماره های موجود روی آن… حال این کارت ها با مهر و لوگوی تجاری هر بانک مشخص می شوند. سوال مهمی که مطرح می شود این است که پس تفاوت آن ها چیست؟

ویزا و مستر کارت چه کاری انجام می دهند؟

این دو شرکت ارائه دهنده بیشترین کارت اعتباری در استرالیا می باشند. طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت Statista.com  که در ژوئن ۲۰۱۹ انجام شده است، حدود ۸۳ درصد از کل پرداخت های انجام شده در این ماه متعلق به کارت هایی یکی از این دو شرکت بوده است. با این حال باید گفت این شرکت ها کمترین مزایا را برای کاربران خود در نظر می گیرند.

این شرکت ها در واقع یک شرکت پرداخت دیجیتالی می باشند. آن ها سیستمی را فراهم کرده اند که اجازه می دهد تا یک معامله جهت پرداخت به راحتی توسط کارت ها انجام شود.

این شرکت ها بابت مانده موجودی حساب شما سود و بهره ای را پرداخت نمی نمایند. کارت های این دو شرکت تقریبا در هر جای دنیا پذیرفته می شوند. اما باید گفت تفاوت جزئی بین این دو سیستم پرداخت و ارائه دهنده کارت ها وجود دارد. در حقیقت باید گفت که تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چندان زیاد نیست.

برخی از بانک ها و موسسه های مالی وابسته به این کارت ها تفاوت این دو کارت را مشخص می کند. به طور مثال در سال ۲۰۱۵ بانک ملی استرالیا با ویزا کارت توافق نامه ای ۱۰ ساله امضا کرد که در واقع تا سال ۲۰۲۵ را شامل می شود. در طی این توافق نامه قید شده است که این بانک فقط کارت های اعتباری ویزا را ارائه خواهد کرد.

خرید ویزا کارت

صدها مدل مختلف کارت اعتباری از طریق موسسات مالی و بانک ها با مزایا و هزینه های منحصر به فرد در اختیار مردم قرار گرفته است

ویزا کارت

ویزا یک شرکت چند ملیتی می باشد. ویزا در سال ۱۹۵۸ در شهر فاستر واقع در ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. در سال ۱۹۷۴ ویزا فعالیت های بین المللی خود را گسترش داد. در سال ۲۰۰۸ ویزا به یکی از بزرگترین IPO های تاریخ تبدیل شد.

امروز ویزا در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت می کند و با شعار بهترین راه پرداخت در همه جا برای همه تبدیل شده است.

به عنوان بزرگترین شبکه پرداخت، ویزا در کل مبلغ ۲.۱ تریلیون دلار در ۴۳.۲ میلیارد تراکنش را تنها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ پردازش کرد. ویزا پیش بینی می کند تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد کارت های ارائه شده این شرکت تنها در ایالت متحده به ۳۰۰ میلیون برسد.

البته افرادی که برای خرید کارت اعتباری تهیه می کنند، اغلب این کارت را انتخاب می کنند. هر چه ویزا بر صنعت پرداخت جهانی تسلط بیشتری می یابد، کاربران و بازارگانان جدید بیشتری را به سوی خود جذب می نماید.

مستر کارت

این شرکت نیز یک شرکت چند ملتی می باشد که در ایالت نیویورک و در شهر وست چستر آمریکا واقع شده است. این شرکت با دارا بودن بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورهای مختلف در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارد. این شرکت در اواخر سال ۱۹۵۸ آغاز به کار کرد و در سال ۲۰۰۵ به یک شرکت چند ملیتی تبدیل شد.

مستر کارت در سال ۲۰۱۲ با ورود به بخش خاورمیانه بازار کار خود را گسترش داده و وارد بازار های پرداخت استرالیا و در نهایت چین شد. این دو شرکت خدمات خود را در سه نوع اصلی ارائه می کنند. از جمله:

 1. کارت نقدی

این کارت ها مثل کارت های اعتباری عادی می باشند. باید به این کارت ها پول واریز نمایید تا بتوانید از آن ها برداشت کنید.

خرید مستر کارت

طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت Statista.com  که در ژوئن ۲۰۱۹ انجام شده است، حدود ۸۳ درصد از کل پرداخت های انجام شده در این ماه متعلق به کارت هایی یکی از این دو شرکت بوده است

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت زیاد نیست. تنها می توان گفت ویزا به امکاناتی که در طول سفر یا مشاغل کاری به کاربران خود ارائه می دهد معروف است در حالی که مستر کارت به تخفیفات و تبلیغات توجه بیشتری دارد. تقریبا در حال حاضر میزان شرکت هایی که این دو شرکت را می پذیرند یکسان می باشد و می توان بدون توجه به تفاوت این دو از آن ها استفاده نمود.

 1. کارت اعتباری

کارت های اعتباری تقریبا اندکی شباهت به کارت های هدیه دارند. در واقع شما اگر یک کارت اعتباری ۵۰۰ دلاری داشته باشید می توانید بدون آنکه در این حساب موجودی داشته باشید به اندازه ۵۰۰ دلار خرید نمایید یا از کارت خود استفاده کنید. شرکت ویزا کارت و مستر کارت این امکان را فراهم می آورند که در پایان هر ماه می توان این مبلغ را از حساب بانکی تسویه کرد.

 1. کارت پیش پرداخت

این کارت ها کارت هایی می باشند که بدون توجه به اعتبار آن ها می توان پولی بابت آن ها پرداخت کرده و سپس از آن استفاده نمود. می توان گفت این کارت ها دقیقا کارت های هدیه صادر شده در ایران می باشند.

تفاوت این دو شرکت

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت زیاد نیست. تنها می توان گفت ویزا به امکاناتی که در طول سفر یا مشاغل کاری به کاربران خود ارائه می دهد معروف است در حالی که مستر کارت به تخفیفات و تبلیغات توجه بیشتری دارد. تقریبا در حال حاضر میزان شرکت هایی که این دو شرکت را می پذیرند یکسان می باشد و می توان بدون توجه به تفاوت این دو از آن ها استفاده نمود.

هر چند می توان گفت دارندگان مستر کارت می توانند از تخفیفات اعمال شده در فروشگاه های مختلف یا مزایای جهانی که برای این شرکت در نظر می گیرند بهره مند شوند. مستر کارت برنامه ی پس اندازی نیز برای تخفیفاتی که از پمپ بنزین، هتل ها و فروشگاه های مختلف می گیرد را برای کاربران خود رد نظر می گیرند که افراد می توانند این پس انداز را ثبت نموده و از آن استفاده نمایند.

قبل از تهیه مستر کارت یا ویزا کارت باید توجه نمایید که این شرکت ها کارت اعتباری را به اعتبار بانکی که شما در آن حساب دارید به شما می دهند.

دوشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در طلا، سکه و ارز
خرید صندوق سرمایه گذاری طلا

سرمایه گذاری در بازاری که هر روز دچار تورم و افزایش قیمت می گردد می تواند پیشنهاد وسوسه انگیزی برای سرمایه داران به حساب بیاید. اما خوب باید ریسک آن را پذیرفت. یکی از سرمایه گذاری هایی که می توان گفت تقریبٱ ریسک کمی را به همراه دارد سرمایه گذاری طلا می باشد. افراد می توانند با خرید صندوق سرمایه گذاری طلا  ، سرمایه‌ایی که دارند را به طلا تبدیل کنند و از آن سود قابل توجهی را دریافت نمایند.

اگر شما هم مایل به خرید این صندوق هستید بهتر است از این مطلب به آسانی رد نشوید.

انواع صندوق طلا

در بازار سرمایه ایران تاکنون فقط چهار صندوق وجود داشته اند که در حال فعالیت می باشند و آن صندوقها، صندوق های: زر، طلا، گوهر و عیار می باشند.

مزیت این صندوق ها این است که هر زمان که سرمایه گذاران بخواهند می توانند آن را بدون هیچ مشکلی و به آسانی خریداری نمایند.

میهن پرداخت با خدمات نوین در خدمت شما برای ارائه خدمات آنلاین می باشد.

خرید صندوق سرمایه گذاری طلا

چگونه اقدام به خرید صندوق سرمایه گذاری طلا نماییم؟

بهتر است قبل از خرید آن ابتدا یک تعریف از صندوق سرمایه گذاری طلا داشته باشیم.

به عنوان یک تعریف می توانیم بگوییم که یکی از راه‌های سرمایه گذاری در بورس به حساب می آید. در این صندوق دارایی های سرمایه گذاران جمع آوری می شود و یک گواهی سپرده طلا و اوراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری شده به سرمایه گذاران واگذار می گردد.

این گواهی نشان می دهد که فرد سرمایه گذار در این صندوق به چه اندازه سرمایه دارد.

حال با این تعریف ساده بهتر است برویم سر مطلبی که مد نظرمان بود و آن هم خرید صندوق سرمایه گذاری طلا است.

یکی از دارایی هایی که می توان به عنوان سرمایه گذاری کردن در صندوق طلا به آن فکر کرد و نسبت به آن اقدام نمود. گواهی های سکه عرضه شده در بورس می باشد.

خرید و فروش کردن این گواهی سکه ها همچون خرید و فروش سهام می باشد.

کافی است فقط سرمایه گذار کد بورسی خود را داشته و به صورت آنلاین اقدام به خرید سکه طلا نماید. بعد از آن سرمایه گذار اگر مایل باشد اقدام به فروش آن می کند یا اینکه به بانک عامل مراجعه نموده و سکه خود را دریافت می نماید.

آیا نگهداری آن هزینه بردار است؟

باید بگوییم که هر روز انبارداری سکه هزینه بردار بوده و حدود ۷۰ تومان و همچنین هزینه کارشناس هم جداگانه محاسبه می گردد و حدود ۲۰۰۰۰ تومان است.

در رابطه با کارمزد سرمایه گذاری طلا هم بگوییم که در هر شرایطی چه خرید و چه فروش سرمایه گذار بایستی این ۰.۰۰۱۲۵ درصد را پرداخت نماید.

اگر مایل به معاملات گواهی سکه می باشید می توانید از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ اقدام نمایید. البته معاملات عادی از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۳۰ می باشد.

ماهیت اصلی صندوق سرمایه گذاری

در رابطه با ماهیت اصلی این صندوق باید گفت که صندوق های معامله طلا همان سکه های یک روزه می باشند که توسط بورس مورد معامله قرار می گیرند. هیچ فرقی با خود طلا نداشته و هر زمان قیمت طلا افزایش پیدا نماید به همان صورت قیمت صندوقها نیز افزایش پیدا می کند.

 

یکشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اقتصادی
آموزش بورس

کسب درآمد از بورس با اندکی اندیشه و توانایی می تواند درآمد خوبی را برای هر کسی به ارمغان بیاورد. خرید و فروش سهام های مختلف می تواند سود مناسبی را هم برای شرکت ها و هم اشخاص مالک سهام به ارمغان بیاورد. کسب درآمد از بورس به عوامل مهمی چون آموزش و مهارت، دانش و تجربه و سرمایه بستگی دارد. به طور کلی اگر تمام موارد بالا را در دست داشته باشیم می توانیم درآمد مناسب و سود بالایی را از بورس به دست آوریم. در مقاله سعی شده است که به راهنمای کسب درآمد از بورس اشاره شود.

بورس چیست؟

بورس بازاری سازمان یافته است که در آن قیمت گذاری، خرید کالا، فروش کالا، خرید و فروش اوراق بهادار، قراردادهای آتی انجام می گیرد. بورس به دو نوع اوراق بهادار و کالا تقسیم می شود. در بورس اوراق بهادار، سهام و اوراق قرضه معامله می شود و در بورس کالا، کالاها و خدمات مختلف مورد معامله قرار می گیرند.

تاریخچه بورس

باید گفت بورس اولین بار زمانی ایجاد شد که تاجران اروپایی به دلیل ضرر در تجارت خود، به فکر راه حلی افتادند تا بتوانند این ضرر و زیان را به حداقل برسانند.

در نتیجه تاجران به عده ای اجازه دادند تا در فعالیت هایشان شریک شوند. در این صورت آن ها سود و ضرر و زیان احتمالی را با آن ها تقسیم کردند. این تجربه موفقیت آمیز بود و نظر تاجران دیگر را نیز جلب کرد تا فعالیت های تجاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این کار به خصوص در پروژه های بزرگ نتیجه مطلوب تری داشت.

نام بورس از نام خانوادگی شخصی به نام واندر بورس گرفته شده است. او در اوایل قرن پانزده میلیادی در بروژ بلژیک زندگی می کرده است. تاجران شهر در مقابل خانه او جمع شده و به داد و ستد پول و تجارت خود می پرداختند. در گذر زمان، بورس جاهایی را می نامیدند که محل داد و ستد کالا و اسناد مالی و تجاری بود. در سال ۱۴۶۰ اولین مرکز بورس اوراق بهادار در جهان ایجاد شد. این مرکز در بلژیک قرار داشت. اولین تبادل رسمی بورس اوراق بهادر در دنیا در سال ۱۶۰۲ میلادی با انتشار سهام کمپانی هند شرقی هلند در آمستردام ایجاد شد.

راهنمای بورس

بورس بازاری سازمان یافته است که در آن قیمت گذاری، خرید کالا، فروش کالا، خرید و فروش اوراق بهادار، قراردادهای آتی انجام می گیرد

انواع بورس

 • بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار بازاری می باشد که اوراق بهادار در آن معامله می شود. بورس اوراق بهادار در قالب شرکت سهامی عام تاسیس شده است و توسط معامله گران و کارگزاران معاملات در آن انجام می گیرد. فلسفه وجود این شرکت ایجاد یک بازار منصفانه و شفاف می باشد. می توان گفت این شرکت ها منطقه و محرک رشد اقتصادی کشور می باشند. کسب درآمد در بورس اوراقب بهادار زمانی ممکن می شود که بتوان شناخت کاملی از معاملات آن و خرید و فروش اوراق بهادار به دست آورد.

 • بورس ارز

در بورس ارز، خرید و فروش پول های کشورهای خارجی انجام می گیرد. متاسفانه این بورس در ایران فعالیت چندانی ندارد.

 • بورس کالا

بورس کالا محلی می باشد که به خرید و فروش کالاهای مشخص شده می پردازند. در این بورس معمولا مواد اولیه و خام مورد معامله قرار می گیرند. هر بورس کالایی را با نام همان کالا مورد معامله قرار می دهند.

کسب درآمد از بورس و درآمد آن

حال که به راهنمای کسب درآمد از بورس اشاره کردیم، باید گفت برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که درآمد بورس چقدر است؟ می شود گفت این درآمد بسته به میزان سرمایه ای که شما قرار می دهید دارد. معمولا افرادی که سرمایه ای را که برنامه ای برای آن ندارند وارد بورس می کنند. این کار یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید و معمولا درآمد مناسبی نیز دارد. معمولا نمی توان به عنوان یک درآمد ماهانه روی بورس حساب کرد اما می توان درآمد مناسبی را برای آن در نظر گرفت. البته این درآمد نمی تواند سود ثابت باشد. اگر به دنبال سود ماهیانه ثابت هستید پیشنهاد می شود در صندوق های سرمایه گذاری درآمد سرمایه گذاری نمایید. بورس و فعالیت در آن به حجم سرمایه شما بستگی دارد.

راهنمای بورس ایران

افرادی که سرمایه ای را که برنامه ای برای آن ندارند وارد بورس می کنند. این کار یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید

روش های کسب درآمد از بورس

در روش اول به طور مثال شما سهام شرکتی را به قیمت ۲۵۰۰ تومان خریداری می نمایید. بعد از گذشت مدتی سهام این شرکت به ۴۵۰۰ تومان می رسد. اگر شما در این زمان سهام خود را بفروشید میزان اختلاف قیمت آن از زمان خرید شما تا فروش سود شما می باشد. فراموش ننمایید که این یک مثال می باشد و در بورس امکان دارد قیمت سهام خریداری شده به جای افزایش بعد از مدتی کاهش یابد. پس این کار یک ریسک می باشد و شما در بورس یک ریسک انجام می دهید.

در روش دوم سهام شرکتی را می خرید. بعد از برگزاری مجمع سالیانه، شرکت مبلغ سود خود را بین سهامدارانش تقسیم می نماید. اگر در آن زمان سهام آن شرکت را در اختیار داشته باشید، می توانید از سود سهام شرکت بهره مند شوید. البته ممکن است به دلایل بسیاری از جمله ضرر و زیان یا نیازهای شرکت مورد نظر به نقدینگی، سود آن تقسیم نشود.

حداقل سرمایه برای کسب درآمد از بورس

با توجه به قانون بازار اوراق بهادار و بورس حداقل سرمایه مورد نیاز معادل یک میلیون ریال یعنی صد هزار تومان می باشد. در حالی که در معاملات تلفنی یا حضوری این مبلغ به پنجاه هزار تومان کاهش می یابد. هر فرد می تواند با توجه به سرمایه خود در بورس کسب درآمد کند.

سرمایه گذاری و کسب درآمد از بورس مفید است؟

این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند، مطرح می شود. در پاسخ به این سوال گفت این موضوع مربوط به دیدگاه شما در رابطه با سرمایه گذاری دارد.

برای شروع به کار و سرمایه گذاری در بورس روی درآمد خود حساب نکنید و سرمایه ثابت خود را سرمایه گذاری نمایید. پولی را که برای آن برنامه ای ندارید، سرمایه گذاری کنید.

توجه نمایید چند درصد از سرمایه خود را می توانید در بازار بورس سرمایه گذاری نمایید. دریافت سود کاملا به سطح تجربه، دانش معاملاتی و تحلیلگری هر فرد بستگی دارد. با مطالعه مقالاتی درباره راهنمای کسب درآمد از بورس نمیشود به سود دهی تضمین شده رسید. برای این کار تجربه و تحصص حرف اول را می زند. در واقع می توان گفت درآمد میلیونی و کسب درآمد از بورس به میزان مهارت فرد و سرمایه او در معاملات بستگی دارد.

جمعه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در بیت کوین
ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست

 

ترید کردن ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که سود از خرید و فروش این معاملات حاصل شود. فرد معامله گر یا تریدر جهت کسب سود، با توجه به نمودار ها و اتفاقات بازار به معاملات و خرید و فروش ارز می پردازد. در این مقاله اشاره خواهیم کرد که ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ و روش های ترید کردن چگونه است.

روش های ترید ارز دیجیتال

به این فکر کنید که شما یک مقدار پول دارید و می خواهید آن را در فضای ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمایید. در این صورت شما باید به صرافی مراجعه کنید. صرافی های ارز دیجیتال مانند میهن پرداخت را می توانید در دنیای اینترنت و در دنیای واقعی پیدا کنید. اما قبل از ترید ارز دیجیتال و معامله ارز دیجیتال باید بعضی موارد را بررسی نمایید.

معاملات سویینگ

در این نوع معامله از نوسان طبیعی قیمت ها استفاده می شود. معامله گران سویینگ زمانی می توانند در این معاملات سود نمایند که بتوانند زمان درست و واقعی تغییرات ارزها را پیش بینی نمایند. آن ها بدون نظارت لحظه ای باید تصویری کلی از معاملات را در ذهن داشته باشند.

معاملات روزانه

در این روش معاملات متعدد در طول روز برای کسب درآمد انجام می شود. معامله گران این روش در طول روز مدام معاملات را بالا و پایین می کنند و معمولا در پایان هر روز تمام معاملات را می بندند. این روش نیز یک ترید ارز دیجیتال محسوب می شود.

اسکالپینگ

اسکالپینگ به نوعی از معاملات در طی روز گفته می شود که هدف معامله گر بدست آوردن سود می باشد. حتی اگر این سود ناچیز باشد. بیشتر هدف معامله گر، کسب سودهای کوچک در بازار می باشد.

ترید کردن چیست؟

ترید کردن ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که سود از خرید و فروش این معاملات حاصل شود

تریدر کیست؟

حال که دانستیم ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ اکنون بیایید به مفهوم تریدر یا معامله گر آشنا شویم و بدانیم که تریدر کیست؟
فرد معامله گری که ترید ارز دیجیتال را با هدف کسب سود انجام می دهد، تریدر نامیده می شود. از مشخصه های تریدر حرفه ای:

 • توانایی فکر کردن همه جانبه به یک موضوع را دارد.
 • توانایی یادگیری مطالب بسیار زیادی را در یک روز دارد.
 • توانایی تجزیه و تحلیل فنی مطالب زیادی را دارد.
 • قدرت برنامه ریزی منظم زیادی دارد.
 • صبر و تحمل بالایی برای رسیدن به سود مورد نظر را دارد.
 • قابلیت استخراج اطلاعات از نمودارهای مختلف را دارد.
 • جهت درست بازار را می تواند تشخیص و ترید ارز دیجیتال را انجام دهد.
 • نظاره گر بازار نیست و از آن استفاده می نماید.

ارزهای دیجیتال مهم در ترید ارز دیجیتال

شناخت برخی از ارزهای دیجیتال مهم بر اساس عملکردی که در بازار دارند برای ترید کردن مهم می باشد.

 1. بیت کوین

بیت کوین یکی از مهم ترین ارزهای شناخته شده دنیا می باشد که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. امروزه از بیت کوین به عنوان پول معمولی در خرید و فروش و معاملات مختلف استفاده می شود. می توان گفت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال امروزه تفاوتی با پول واقعی ندارد.

استفاده از بیت کوین سخت نیست و با توجه به کمی تلاش و یادگیری می توان از آن استفاده کرد.

بیت کوین با جهش قیمتی که در سال ۲۰۱۸ به دست آورد توانست به شهرت فراوانی برسد. این ارز دیجیتال ترکیبی از خلاقیت و امنیت می باشد که بسیاری از موانع قانونی و امور مالی و بانکی را پشت سر گذاشته است. در ترید ارز دیجیتال بیت کوین به یکی از مهم ترین ارزها در دنیا تبدیل شده و روزانه می توان شاهد ترید ارز دیجیتال بود.

 1. اتریوم

اتریوم نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معروف به حساب می آید که قابلیت عملکرد هوشمند دارد. مبادلات ارز در شبکه اتریوم، اتر نامیده می شود. این ارز دیجیتال که دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا شناخته می شود، امکان هیچگونه دستکاری یا دخالت شخصی را در نقل و انتقالات میسر نمی کند. اتریوم به دلیل تکنولوژی خاص و پیشرفته خود مورد توجه می باشد و سود مناسبی را در ترید ارز دیجیتال به معامله گران تقدیم می کند.

 1. ریپل

ریپل یک شبکه پرداخت می باشد که ارتباطی امن و غیر متمرکز را برای موسسات مالی سراسر دنیا فراهم می نماید. هدف ریپل این می باشد که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین المللی را ارزان، سریع و غیرمتمرکز نماید. می شود گفت ریپل تا حد زیادی موفق عمل کرده است. واحد پول یا همان ارز دیجیتال ریپل XRP می باشد و در ترید ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

ترید ارز دیجیتال

فرد معامله گری که ترید ارز دیجیتال را با هدف کسب سود انجام می دهد، تریدر نامیده می شود.

برای شروع ترید ارز دیجیتال باید چه کرد؟

اکنون احتمالا” سئوال ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ دیگر پرسش شما نیست۱ اما برای شروع ترید کردن باید چه کنیم؟
انجام ترید ارز دیجیتال برای رسیدن به سود فقط از طریق یادگیری و افزایش سطح دانش در مورد ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. در عین حال نیز باید به شناخت دقیقی از بازار و انواع پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال رسید.

هر چند مشکلات بسیاری در زمینه ترید ارز دیجیتال برای ایرانیان وجود دارد اما با این حال نمی توان موفقیت آن ها را در بازار ترید ارز دیجیتال نادیده گرفت.

قبل از شروع باید استراتژی معاملات خود را معین نمایید. پیشنهاد می شود قطعا به سراغ یادگیری روش های تحلیل و تلسط روی ابزارها و خود ارزهای دیجیتال، بروید. ثبت نام در انواع صرافی های دیجیتال نیز قدم دوم می باشد. شناخت کامل ارزهای دیجیتال و وجود یک دید کلی به روی بازار آن ها می تواند در ترید ارز دیجیتال به شما کمک بسیاری نماید. خوشبختانه به دلیل افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال صرافی های مختلف امکان خرید و فروش آن را میسر نموده اند. با توجه به تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده است، ترید ارز دیجیتال در صرافی های خارجی ممکن نیست اما با توجه به صرافی های معتبر ایجاد شده در ایران امروز می توان به یک تریدر تبدیل شد و درآمد مناسبی را کسب کرد.

برخی از مزایای ترید ارز دیجیتال

 • پتانسیل کسب سود بسیار بالا
 • عدم نیاز به دارا بودن شرایط خاص
 • امکان شروع با سرمایه پایین
 • آزادی مکان و زمان کار

ویژگی های یک تریدر موفق

 • طبق برنامه ترید می نماید
 • مطابق قوانین ترید می کند
 • همیشه روی بازار تمرکز کرده است
 • ریسک پذیر است
 • اعتماد به نفس بالایی دارد
 • حرص و طمع ندارد
 • بدون احساس و با منطق به ترید ارز دیجیتال می پردازد
 • استراتژی های لازم و مناسب را به کار می گیرد
پنجشنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اقتصادی, طلا، سکه و ارز
صندوق سرمایه گذاری طلا

همانطور که می دانید خرید طلا بعد از اینکه باعث زینت خانم ها می شود به عنوان یک سرمایه برای خانواده نیز به حساب می آید و در زمان تنگدستی و مشکلات می توان از این سرمایه استفاده نمود. امروزه طلا در معاملات بورسی به عنوان یک سرمایه گذاری امن و با ریسک پایین شناخته می شود. در بازار بورس برای امنیت بیشتر و بهتر از صندوق سرمایه گذاری طلا استفاده می گردد. اگر مایل هستید دراینباره چیزهایی را بدانید در این مطلب با ما همراه باشید.

این صندوق چه نوع صندوقی است؟

اگر به طور ساده و عامیانه یک تعریف از صندوق سرمایه گذاری طلا بیان کنیم می توان این گونه گفت که یک صندوق ضد سرقت مثل گاو صندوق است که طلاهای هر سرمایه گذار را درون خود نگاه می دارد و تعداد افراد سرمایه گذار به همراه اندازه و حجم طلا را هر اندازه که باشد را در خود جای می دهد و از آن محافظت می نماید.

البته دارای یک مدیر مدبر می باشد که به وسیله طلا های سرمایه گذاران اقدام به خرید و فروش طلا ها می نماید و سرمایه را بیشتر کرده و سود  سرمایه را نیز دقیق و حساب شده در بین سرمایه داران تقسیم می نماید.

مقالات بیشتر در سایت میهن پرداخت دنبال کنید.

چگونگی سرمایه گذاری صندوق طلا

بهتر است بدانید حدود ۷۰ درصد از دارایی که در صندوق طلا وجود دارد در خدمت خرید سکه طلا قرار می گیرد و در این مسیر اقدام به سرمایه گذاری می نماید. و ۳۰ درصد باقی مانده نیز برای اوراق با درآمد ثابت قرار می گیرد.

قیمت گذاری طلا

جالب است بدانید قیمت گذاشتن بر روی طلا به وسیله دو پارامتر وابسته صورت می گیرد. اول قیمت اونس جهانی و دوم نرخ دلار.

با استفاده از این صندوق ها سرمایه گذاران در اصل به طور غیر مستقیم اقدام به سرمایه گذاری بر روی ارز و طلای جهانی می نمایند. به همین علت هم است که می گوییم سود صندوق سرمایه گذاری طلا به این دو پارامتر بستگی دارد.

صندوق سرمایه گذاری طلا

مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا

۱_ ریسک خرید طلا به حداقل خود می رسد و کاهش پیدا می کند.

۲_ دیگر احتیاج به نگهداری طلا به صورت فیزیکی در خانه وجود ندارد. سرقت، تقلب و کلاهبرداری از بین می رود.

۳_ با هر اندازه سرمایه نقدی می توان در صندوق طلا سرمایه گذاری نمود. حتی شده فقط چند هزار تومان داشته باشید می توانید سرمایه گذاری نمایید و لازم نیست حتمٱ میلیون ها تومان پول داشته باشید تا بتوانید یک یا چند سکه خریداری نمایید.

اما خوب بایستی حداقل صد هزار تومان به عنوان سرمایه اولیه داشته باشید.

۴_ کارمزدی که در برابر معاملات گرفته می شود بسیبار ناچیز و مناسب می باشد. کارمزدی حدود ۰.۱۵ درصد می باشد.

۵_ به راحتی می توان سرمایه طلای خود را نقد نمود.

۶_ به راحتی می توان سهم طلای صندوق خود را مورد فروش قرار داد.

اینگونه که هر کس چند واحد طلا خریداری می نماید و به علت قیمت پایین واحد ها هر کس می تواند بسته به نیاز خود چند واحد از سهم خود را مورد فروش قرار دهد.

نکته

هر واحد معادل دو هزار تومان می باشد که در هنگام سرمایه گذاری بایستی حداقل پنجاه واحد طلا خریداری شود.

طریقه سرمایه گذاری در صندوق

برای اینکه سرمایه‌گذار بتواند در صندوق‌های طلا و همچنین در خرید و فروش صندوق طلا شرکت نماید بایستی حتمٱ کد بورسی داشته باشد. برای اینکه بتوان کد بورسی داشت کافی است به یکی از سامانه های معاملاتی که توسط کارگزاران بورسی ارائه شده مراجعه کرده و اقدام به گرفتن کد بورسی نمایید.

پنجشنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اقتصادی
صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس

بورس همچون بازار می باشد با این تفاوت که کمی منسجم تر بوده و انواع خرید فروش های سهام، اوراق و… در آنجا انجام می پذیرد. یکی از خرید و فروش هایی که در بازار بورس صورت می گیرد خرید و فروش صندوق سرمایه گذاری طلا می باشد. اگر مایل هستید در رابطه با صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس بیشتر اطلاعات کسب کنید و سرمایه خود را در این صندوق قرار دهید این مطلب را از دست ندهید.

آیا صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس قابل معامله می باشد؟

سرمایه گذاری کردن در صندوق های طلا باعث می شود تا افراد نسبت به سرمایه ایی که دارند اقدام به خرید طلا برای این صندوق نمایند. یعنی حتی اگر فردی مبلغ کمی نیز داشته باشد نیز می تواند اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نماید. سرمایه گذاری کردن در این صندوق به این گونه است که هر فردی نسبت به مبلغ خود واحد خریداری می نماید و واحد خریداری شده بهتر است کمتر از پنجاه واحد نباشد.

هر زمانی که سرمایه دار احتیاج به پول داشت می تواند در حد نیاز خود چند واحد را برای فروش قرار دهد و در کمترین زمان ممکن به فروش برساند.

در رابطه با سوالی که در بالا پرسیده شد باید بگوییم که بله این امکان وجود دارد.

حتی می توان برای خرید یا فروش واحد های صندوق بدون مراجعه کردن و از طریق سامانه های معاملاتی و به صورت آنلاین کار خرید و فروش را انجام دهید.

در رابطه با ریسک پذیری این صندوق ها هم باید گفت که فقط ریسک در نوسانات قیمتی طلا وجود دارد. منظور ما عواملی است که باعث می شوند تا قیمت طلا بالا یا پایین برود. البته که این ریسک هم تاکنون در آن حد نبوده که باعث ورشکستگی فرد گردد. شده قیمت طلا بالا برود اما پایین آمدن قیمت طلا تاکنون در این حد نبوده است.

اما بهتر است این را هم بدانید که ریسک داشتن طلا به صورت فیزیکی بسیار بالا است و ممکن است دچار دزدیده شدن یا گم شدن شود.

خدمات آنلاین میهن پرداخت!

صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس

صندوق های سرمایه گذاری طلای بورس ایران

تا به امروز فقط چهار صندوق طلا در بازار بورس ایران وجود دارد که به طور موفق در حال فعالیت می باشد.

۱_ صندوق سرمایه گذاری با نماد طلا

این صندوق پشتوانه اش طلای لوتوس می باشد. همچنین به عنوان اولین صندوق مبتنی بر طلا در سال ۹۶ در ایران عرضه شده است.

۲_ صندوق سرمایه گذاری با نماد زر

یکی دیگر از صندوق های سرمایه گذاری طلا با نام زرافشان امید ایرانیان می باشد. این صندوق نیز از سال ۹۶ آغاز به کار نموده است.

۳_ صندوق سرمایه گذاری با نماد گوهر

این صندوق هم در آذر ماه ۹۶ مبتنی بر سکه طلای کیان فعالیت خود را در ایران آغاز نمود.

۴_ صندوق سرمایه گذاری طلا با نماد عیار

این صندوق نیز به عنوان یکی دیگر از صندوق سرمایه گذاری در بورس ایران مبتنی بر سکه طلای مفید در سال ۹۷ آغاز به کار کرده. در رابطه با سابقه کاری نیز باید بگوییم که نسبت به سایر صندوق های طلا از سابقه کمتری نیز برخوردار می شود.

هر کدام از صندوق های طلایی که در بالا برایتان بیان نموده ایم از نظر امنیت، امن بوده و همچنین دارای مدیران مدبر و کار آمدی می باشند.

سه شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اقتصادی
معایب صندوق سرمایه گذاری طلا در کنار مزایای فروان آن چیست؟

همانطور که می دانید سرمایه گذاری کردن یک کار پر خطر بوده و افرادی که علاقه به ریسک پذیری دارند را می طلبد. اما هستند مواردی که می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک دانست و اقدام به سرمایه گذاری بر روی آنها نمود. طلا را هم می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک دانست چرا که در هر شرایطی که در اتفاقات جهان قرار گرفته ایم متوجه شده ایم که قیمت طلا انقدر که باید قیمتش افت پیدا نکرده بلکه بیشتر از حد تصورمان بالا نیز رفته است. اما خوب نگه داری طلا در منزل کار کاملٱ اشتباهی است. چرا که ممکن است دزدیده شود یا اینگه گم گردد.

به همین علت اگر مایل هستید اقدام به سرمایه گذاری بر روی طلا نمایید پیشنهاد ما به شما خرید در صندوق سرمایه گذاری طلا است. اگر در این رابطه به اندازه کافی چیزی نمی دانید ما در این مطلب بر این آمده ایم تا مزایا و معایب صندوق سرمایه گذاری طلا را بازگو نماییم.

پس بهتر است در این مطلب با ما در میهن پرداخت همراه باشبد تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید.

مزایا و معایب صندوق سرمایه گذاری طلا

برای اینکه بتوانید راحت‌تر با این صندوق آشنا شوید ابتدا به مزایای آن خواهیم پرداخت و خواهیم دید چه سودی می تواند برای سرمایه گذار داشته باشد.

همانطور که در بالا گفتیم داشتن صندوق سرمایه گذاری طلا باعث می شود تا ریسک کمتری متوجه سرمایه دار گردد. همچنین مشکلات خرید طلا نیز کاهش پیدا می کند.

معایب صندوق سرمایه گذاری طلا در کنار مزایای فروان آن چیست؟

مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا

از مزایای دیگر این صندوق می توان به این موارد اشاره نمود:

۱_ این صندوق کارمزد کمتری نسبت به معاملات فیزیکی دریافت می کند. کارمزدی حدود ۰.۱۵ درصد.

۲_ دیگر مشکل نگهداری و حمل طلا و سکه وجود نداشته و با خیال آسوده می توان هر زمان اقدام به فروش یا افزایش واحد طلا در صندوق نمایید.

۳_  به عنوان یک نقد شوندگی عالی به حساب می آید.

۴_ می توان با هر سرمایه ایی چه زیاد و چه کم اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمود.

اما چون واحدهای صندوق در بازار بورس کالا مبادله می شود بایستی حداقل هر سرمایه داری ۵۰ واحد یعنی ۱۰۰ هزار تومان در صندوق داشته باشد. ( هر واحد حدود ۲ هزار تومان ارزش دارد).

۵_ به راحتی می توان اقدام به فروش سهم خود نمود.

۶_ در بورس قابل معامله می باشد و می توان بدون حضور و به صورت آنلاین اقدام به خرید و فروش نمود.

۷_ شما با انتخاب این صندوق سرمایه خود را دست افراد حرفه ایی و مدبر خواهید گذاشت. با اینکار لازم نیست شما مشکلات خرید طلا را داشته باشید و همچنین ریسک سرمایه گذاری خود را نیز به حداقل می رسانید.

حال که از مزایای این صندوق بیشتر آشنا شدیم بهتر است به معایب صندوق سرمایه گذاری طلا نیز بپردازیم و ببینیم چه معایبی را می تواند داشته باشد.

معایب صندوق  طلا

می توان گفت که هیچ سرمایه ایی بدون مشکل و عیب نیست و این قاعده در صندوق سرمایه گذاری طلا هم صدق می کند.

_ امکان خطر پذیر شدن بخشی از بازار

_ امکان وجود عملکرد نادرست در صندوق

_ موازنه با نرخ بهره

_ وجود اشکلات معملاتی که ممکن است گاهی توسط مدیریت صورت پذیرد.

اما مزایایی که این صندوق دارد به معایب آن می چربد و می توان این ریسک را قبول نمود و اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمود.

یکشنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در اقتصادی
قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا چگونه تعیین میشود؟

داشتن سرمایه در صندوق سرمایه گذاری طلا باعث می شود تا در یک جای امن و مطمئن اقدام به سرمایه گذاری نمود. می توان گفت سرمایه گذاری بر روی طلا همچون سرمایه گذاری بر روی ارز می تواند پر سود باشد. از نظر ریسک آن باید گفت که ریسک پذیری زیاد نداشته و اگر دچار نوسان گردد دوباره به حالت عادی خود باز می گردد و خیلی کم پیش می آید که ارز یا طلا دچار کاهش گردند. در این مطلب سعی داریم راجب قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا صحبت کوتاه ولی مفیدی داشته باشیم. پس بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

چگونگی قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا

تاکنون در کشور ما ایران، چهار صندوق فعال برای طلا بوجود آمده است که سرمایه گذاریشان مبتنی بر طلا می باشد. صندوق طلا با نماد زر، صندوق طلا با نماد گوهر، صندوق طلا با نماد طلا و صندوق طلا با نماد عیار به عنوان چهار صندوق مهم شناخته می شوند. می توان در هر کدام صندوق ها اقدام به سرمایه گذاری نمود و توسط مدیران مدبر سود قابل توجهی را دریافت نمود.

البته اینکه بگوییم این صندوق ها بدون ریسک می باشند کاملٱ اشتباه است و ممکن است به هر دلایلی مشکلی پیش بیاید و سرمایه مورد تهدید قرار بگیرد.

قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا چگونه تعیین میشود؟

خدمات میهن پرداخت

در رابطه با قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا باید بگوییم که این صندوق از چندین سرمایه دار تشکیل می شود و هر فردی نسبت به سرمایه ایی که دارد می تواند سهمی داشته باشد. قیمت حداقلی که برای ورود به صندوق وجود دارد حداقل ۱۰۰ هزار تومان می باشد. یعنی خیلی کمتر از قیمت یک سکه. با این وجود هر سرمایه داری می تواند به نسبت مبلغی که دارد اقدام به خرید واحد در صندوق طلا نمایید.

همچنین برای هر صندوق مدیران مجرب و کاربلد وجود دارد تا با کار کردن با سرمایه داخل صندوق باعث افزایش و سود دهی مناسب صندوق گردند.

فروش صندوق طلا

در رابطه با فروش آن نیز باید بگوییم که در هر لحظه و زمانی که احتیاج مالی وجود داشته باشد امکان فروش سهم فرد وجود دارد و می تواند به نسبت مشکل مالی خود چند واحد از سهم خود را برای فروش قرار دهد.

می بینید به همین راحتی می توان اقدام به فروش نمود. ولی اگر دارای طلا و سکه به صورت فیزیکی بودید بایستی تمام سکه و یا طلای خود را برای فروش قرار می دادید و حتی کارمزد بالایی نیز که در هنگام خرید برای اینکار در نظر گرفته شده نیز کسر می گردد. با اینکار سود آنچنانی را فرد بدست نمی آورد.

جمعه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ / منتشر شده در بیت کوین
چگونگی و نحوه خرید بیت کوین

همانطور که می دانید هر کشوری حتی کشور خودمان ایران، برای خود یک ارز رایج و مخصوص به خود دارد. اما خوب از مهمترین ارزهای جهانی می توانیم به دلار و یورو اشاره نماییم. بیت کوین هم به عنوان یک ارز پرداخت جدید به حساب می آید و لازم نیست برای انجام تراکنش از واسطه مثل بانک استفاده گردد. اگر مایل هستید با نحوه خرید بیت کوین آشنا شوید خوب است از این مطلب چشم پوشی نکنید و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیت کوین چیست؟

در اصل، بیت کوین یک نوع شبکه و ارز پرداخت مستقل و غیر متمرکز می باشد که بدون هیچ واسطه ایی به طور مستقیم و همتا به همتا تراکنش را انجام می دهد.

نکته

فعالیت بیت کوین بر روی یک پایگاه داده غیرمتمرکز به نام بلاک چین است.

 نحوه خرید بیت کوین چگونه است؟

همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتالی می باشد که بهترین روش خرید و فروشش از طریق اینترنت است. اما خوب به دلیل تحریماتی که بر علیه کشور ایران صورت گرفته این خرید از طریق اینترنت کمی دشوار و ناممکن برای مردم ایران شده و نمی توانند از طریق صرافی های مطرح و بزرگ دنیا خرید و فروش بیت کوین داشته باشند.

اما خوب می توان برای تبادل بیت کوین راه هایی را یافت. یکی از راههای تبادل بیت کوین خرید به صورت غیر حضوری از صرافی های آنلاین می باشد و راه دوم، خرید نمودن از افراد حقیقی به صورت مستقیم می باشد. میهن پرداخت با سالها سابقه در زمینه ی ارائه خدمات ارزی، در خدمت شما عزیزان است.

چگونگی و نحوه خرید بیت کوین

مراحل خرید

مرحله اول _ نصب کیف پول

برای اینکه بتوانید پول های دیجیتالی خود را حفظ و نگهداری کنید در ابتدا بایستی یک کیف پول دیجیتالی برای خود آماده سازید. که این کیف پول می تواند به سه شکل متناسب به نیاز خود انتخاب گردد.

_ نسخه‌ سخت‌افزاری به صورت فلش مموری

_ نسخه‌ نرم‌افزاری قابل اجرا روی دسکتاپ و موبایل

_ نسخه‌ کاغذی

کیف پول هر آن چه که مورد نیاز خرید و فروش بیت کوین باشد را در خود جای می دهد. مثل: آدرس عمومی و کلید خصوصی.

یکی از بهترین و مهمترین کیف پول های بیت کوین مربوط به کیف پول بلاک چین می باشد. چرا که دارای یک محیط راحت و آسان برای استفاده نمودن همه افراد می باشد و امکان نصب بر روی هر دستگاه دیجیتالی را دارد.

مرحله دوم_ یافتن فروشنده معتبر

بعد از اینکه کیف پول را بر روی دستگاه خود نصب کردید نوبت به پیدا کردن یک فروشنده معتبر می رسد. برای انجام اینکار می توانید از طریق سایت (آنلاین) یا از طریق اشخاص حقیقی و به صورت حضوری در صرافی ها اقدام به خرید بیت کوین کنید.

مثلٱ اگر خرید آنلاین می خواهید انجام دهید درخواست خود را با قیمت مورد نظر در سیستم ثبت می نمایید و زمانی که فروشنده با رقم مورد نظرتان موافق بود فروش بیت کوین آغاز و موفق به خرید بیت کوین می گردید.

اما در رابطه با فروشنده شخص حقیقی، بهتر است به این نکته توجه کنید که شخصی که فروش بیشتری در سایت صرافی داشته را برای معامله انتخاب نمایید و نکات امنیتی مثل تاریخ ورود به سایت، بازخورد کاربران را حتمٱ مورد توجه قرار دهید.

مرحله سوم_ انجام احراز هویت

در ادامه نحوه خرید بیت کوین ، بایستی به انجام احراز هویت اهمیت دهیم.

اما خوب به دلیل اینکه بیت کوین هیچ قانون حمایتی ندارد و کلاهبرداری های زیادی نیز به همین علت در این راستا صورت گرفته است. در صرافی های آنلاین برای کمتر شدن این مشکلات روشی برای انجام احراز هویت قرار داده اند که شخص فروشنده یا خریدار از کاربر مورد نظر خود یک عکس به همراه کارت ملی و کارت بانکی خود به همراه یک دست نوشته به عنوان توضیح اینکه عکس برای چه امری گرفته و برای طرف مقابل ارسال می کند.

نکته

توجه داشته باشید که این عکس تا زمان انجام تراکنش بایستی نزد فروشنده یا خریدار باقی بماند و بعد از انجام تراکنش دیگر احتیاجی به آن نیست.

مرحله چهارم_ انتقال پول از طریق کارت بانکی و ارائه آدرس کیف پول

برای اینکه بتوانید از طریق کارت بانکی خود بیت کوین خریداری کنید کافی است از طریق صرافی آنلاین یا به صورت مستقیم در صرافی اقدام به شارژ نمودن حساب خود کرده و درخواست مقدار بیت کوین خود را ثبت نمایید. سپس صرافی آن را به آدرس کیف پول شما واریز می نماید.

مرحله پنجم_پشتیبان‌گیری از کیف پول

بعد از اینکه ساخت کیف پول بیت کوین را انجام دادید مهمترین کار برای پشتیبانی از آن این است که یک بک آپ از اطلاعات خود داشته باشید. چون که نداشتن بک آپ ممکن است باعث ایجاد مشکلات ناخوشایندی گردد و هیچ راهی نیز برای بازگردان بیت کوین درغیر این صورت به هیچ عنوان وجود ندارد.

بالا