یکشنبه, 15 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
افتتاح حساب پی پال امارات

با افزایش پیدا کردن تجارت آن هم به صورت الکترونیکی و همچنین وارد شدن ارزهای دیجیتالی به عرصه معاملات، حساب های ارزی الکترونیکی و دیجیتالی همچون حساب پی پال امروزه نسبت به گذشته بیشتر اهمیئت پیدا کرده است.  همچنین باعث شده تا یک روش امن و آسان برای تجارت نمودن و همچنین انتقال پول بوجود آید. مبحث امروز ما افتتاح حساب پی پال امارات است؟ اینکه چرا و به چه دلیل این مبحث را انتخاب کرده ایم در ادامه مشخص خواهد شد. اما این را بدانید که باز کردن حساب با آی پی امارات از بهترین گزینه ها برای لیمیت و بلوک نشدن حساب ارزی پی پال است.

میهن پرداخت با سالها تجربه در امر افتتاح حساب پی پال و سایر حساب ها همچون اسکریل، وب مانی و پرفکت مانی، در خدمت شما عزیزان است تا ساخت حساب پی پل امارات را با پکیج های مختلف برایتان انجام دهد.

تحریم پی پال علیه ایران

با وجود تحریمی که برای ایران در رابطه با افتتاح حساب پی پال و بهره مندی از خدمات این حساب الکترونیکی وجود دارد، کمتر کسی می تواند حساب پی پال افتتاح کند و از فواید آن بهره ببرد، که همان تعداد کم هم از طریق گوناگون از این حساب استفاده می کنند. چرا که شرکت پی پال نسبت به حسابی که به ایران ربط داشته باشد حساسیت نشان داده و آن را بلاک می نماید.

معمولا برای باز کردن حساب پی پال شما ناچار به استفاده از آی پی و اطلاعات سایر کشورها که تحریم نیستتند، هستید. کشورهای اروپایی و کشورهای عربی از بهترین گزینه ها برای افتتاح حساب هستند. خصوصا کشور امارات برای افتتاح حساب بسیار مناسب است. یکی از دلایل مهم اینکه باید از اطلاعات کشور امارات استفاده کرد، کمترین خطر لیمیت شدن حساب است.

افتتاح حساب پی پال امارات

افتتاح حساب پی پال امارات چگونه است؟

همانگونه که می دانید برای افتتاح کردن اکانت پی پال شما  نمی توانید از یک آی پی ایرانی استفاده کنید. پس بهترین گزینه  برای شما کاربران عزیز آی پی امارات می باشد.

افتتاح حساب با آی پی امارات:

 • افتتاح نمودن حساب پی پال وریفای به نام خود یا کسی که دارای پاسپورت باشد. ولی یادتان باشد که اگر شخص دیگر حساب پی پال شما را دارد حتمأ از آن وکالت نامه برای انجام اینکار بگیرید.
 • داشتن یک ویزا کارت فیزیکی به مدت حداقل یکسال تا بتوانید افتتاح حساب نمایید.
 • داشتن مدارک لازم و آدرس از کشور امارات همچون قبض آب، برق و… برای اینکه بتوان برای باز کردن حساب به پی پال ارائه داد.

 

چه مدارکی برای افتتاح حساب پی پال امارات لازم است؟

 • ارسال نمودن اطلاعات آی پی مخصوص یا ریموت دستکاپ. چرا که اگر آی پی امارات را نداشته باشید امکان لیمیت شدن حسابتان بالا می رود.
 • اسکن نمودن پاسپورت خود یا شخصی که می خواهید حساب پی پال را به نام او باز نمایید الزامی می باشد. تنها قسمتی که برای اینکار لازم است وارد شود. فقط نام و نام خانوادگی و همچنین سال تولد می باشد و بقیه جزئیات را می توانید پنهان کنید تا دیده نشود.

افتتاح حساب توسط سایت های معتبر

شما می توانید افتتاح حساب پی پال امارات را به سایت های معتبر نیز بسپارید و از خدمات آنها با بهره ای کم استفاده کنید. اگر افتتاح حساب را به سایت ها بسپارید، آنها خود با سرور مجازی امارات و همچنین مدارک و اطلاعات لازم برای شما حساب را باز می کنند و وریفای حساب را نیز انجام می دهند و در صورت لزوم مدارک را برای شما ارسال می کنند. اگر در مورد وریفای حساب اطلاعاتی ندارید، می توانید از مقاله چگونه حساب پی پال را وریفای کنیم بهره ببرید.

در رابطه با افتتاح کردن حساب پی پال امارات توسط سایت های معتبر، باید گفت حدود ۴-۷روز کاری زمان لازم است تا حساب باز شود. همچنین اگر خودتان پاسپورت داشته باشید می توانید حساب پی پال را به نام خود باز کنید. از نظر سنی هم باید حداقل ۱۸سال را حتمأ گذرانده باشید.

این را هم در نظر داشته باشید که اگر پاسپورت ندارید می توانید از آشنایی که دارید و حاضر است برایتان افتتاح حساب کند کمک بگیرید. فقط وکالت نامه را فراموش نکنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

یکشنبه, 15 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
تحریم پی پال

PayPal یک شرکت مالی بین المللی است که تاسیس آن در آمریکا بوده و به همین دلیل هم، پی پال کاربران مقیم ایران را تحریم نموده و کاربران ایرانی نمی توانند از این سیستم مالی الکترونیکی استفاده نمایند.

سوالاتی که در اینجا مطرح می شود این است که به منظور تحریمی که پی پال برای کاربران ایرانی قرار داده است، آیا استفاده از این سیستم برای کاربران ایرانی باعث دردسر می شود؟ یا اینکه می توان از بسته شدن حساب کاربری خود جلوگیری نمود؟ پی پال اگر متوجه شود یک کاربر ایرانی از این سیستم استفاده می کند، چه مشکلی را برای کاربر ایرانی بوجود می آورد؟ آیا می توان جلوی این پیامدها را گرفت؟

تحریم پی پال و مشکلات آن

در جواب این سوال ها باید بگوییم که خدمات ندادن شرکت های بین المللی پرداختی و مالی همچون پی پال به ایرانیان، یکی از قدیمی ترین تحریم های آمریکا بر علیه ایران می باشد. این موضوع باعث شده تا هر تراکنش مالی در داخل مرزهای کشور  که توسط کاربر ایرانی و یا حتی غیر ایرانی غیرقابل اجرا شود. به عنوان مثال یک تبعه خارجی نمی تواند در داخل مرز ایران از حساب کاربری پی پال خود استفاده کند و اگر پی پال متوجه این موضوع شود، آن حساب را بلاک می نماید و مهم نیست آن فرد ایرانی است یا خیر.

به همین منظور می توانیم به صراحت بگوییم که این شرکت به عنوان یکی از سخت گیرترین شرکت ها در رابطه با تحریم به حساب می آید. اگر متوجه شود که یک کاربر ایرانی به این وسیله تراکنش انجام می دهد بسیار حساسیت نشان داده و در کمترین زمان ممکن، تراکنش و حساب را متوقف می کند.

خوب است این را هم بدانید در سالهای اخیر و با همین تحریم ها بسیاری از حساب های کاربران ایرانی قطع و حتی موجودی حسابشان هم توسط شرکت پی پال ضبط شده است.

تحریم پی پال در ایران باعث شده تا بسیاری از کاربران نتوانند به راحتی و بدون واسطه کار تراکنش یا خرید خود را به طور درست انجام دهند.

با این شرایط باید بگوییم که یک کاربر ایرانی که در داخل کشور زندگی می کند برای داشتن اکانت پی پال(PayPal Account)، وریفای کردن، پرداخت کردن پول و همچنین دریافت نمودن پول به وسیله اکانت پی پال ممکن است دچار مشکل و دردسر شود. همچنین امکان اینکه حسابشان لمینت یا بلاک شود هم بسیار زیاد است.

تحریم پی پال

مشکلات استفاده از پی پال در ایران و دلیل به وجود آمدنشان چیست؟

علت آن را اگر بخواهیم بازگو کنیم مربوط می شود به عدم تسلط و آشنایی کاربران، چرا که، وقتی آشنایی کافی را نداشته باشند، نمی تواند اینگونه مشکلات را کنترل و محدودیت هایی که پی پال برای کار خود قرار داده است را تعیین و برطرف نمایند.

وارد شدن به پی پال با آی پی ایران (PayPal )

وقتی یک کاربر ایرانی و چه خارجی در مرز ایران با IP ایرانی وارد سایت شود. این مشکل برایش بوجود می آید و نشان دادن این مشکل با قطع شدن لحظه ایی سرور بر روی صفحه نمایان می شود.

در این صورت اکانت پی پال کاربر در وضعیت ( Limited) قرار می گیرد و به نوعی تمام قابلیت های اکانت از کاربر گرفته می شود. و کاربر نمی تواند از درگاه پی پال، خرید کند و یا انتقال وجه داشته باشد. فقط تنها اجازه‌ایی که دارد این است که می تواند پول خود را دریافت نماید که حتی ممکن است همان پول را هم از دست بدهد. چرا که هیچ گونه راهی برای استفاده کردن از موجودی اکانت پی پال در این گونه وضعیت وجود ندارد و می توان گفت این کار دارای ریسک می باشد.

راه حل رفع این مشکل

تنها راهی که برای جلوگیری نمودن از این اتفاق وجود دارد این است که کاربر ایرانی با آی پی کشور ایران وارد این اکانت پی پال نشود. در هنگام استفاده به تغییر دادن IP  آن توجه نماید. برای انجام دادن این کار هم می توانید از ارائه مستنداتی مثل قبض تلفن، مدارک رسمی شخصی یا شرکتی که در ایران وجود ندارد برای ایجاد حساب اکانت پی پال خود استفاده نمایید.

می توان گفت بیشتر کاربران ایرانی برای دور زدن تحریم پی پال از این روش برای داشتن حساب اکانت خود استفاده می نمایند.

بررسی دوره ای توسط پی پال

اما این کار هم ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. چرا که پی پال در هر دوره برای اینکه متوجه شود خرید یا فروش به طور کملأ قانونی مطابق قوانین بین المللی انجام شده و باعث نقص تحریم  ها نشده است، حساب ها و تراکنش ها را به طور تصادفی چک کرده و از دو طرف معامله گران می خواهد تا مستندات خود را ارائه نمایند. تا اگر نقض قانون کرده باشند  متوجه شود.

که همین کنترل نمودن دوره ای آن هم به طور تصادفی باعث می شود تا منابع مشخص شده یا نامعتبر در پی پال افشاء شود و باعث بروز مشکلات بسیاری برای کاربر شود.

رفع این مشکل

برای پیش گیری نمودن از این مشکل بهتر است هرگز از اکانت هایی که نمی دانید درآمد خود را از چه راهی کسب کرده اند مبلغی دریافت نکنید. و اگر مبلغی را از فردی هم که اصلأ او را نمی شناسید، دریافت کرده اید آن را ریفاند نمایید. چرا که شما باید برای هر مبلغی که دریافت می کنید، برای پی پال دلیل درست و منطقی بیاورید. اگر در این رابطه دچار مشکل شدید کافی است که مستنداتی را ارائه کنید که نشان دهد کالا یا خدمات دریافتی شما مغایرت با قانون ندارد.

شما با استفاده از خدمات میهن پرداخت به راحتی خواهید توانست انواع حساب پی پال را افتتاح کرده و همچنین نسبت به شارژ حساب پی پل خود اقدام کنید. البته از پکیج های ویژه میهن پرداخت، می توانیم به افتتاح حساب پی پال امارات اشاره کنیم که از بی خطرترین حسابها به شمار میرود.

یکشنبه, 15 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
آموزش وریفای حساب پی پال

بعد از افتتاح نمودن حساب PayPal برای اینکه راحت بتوانیم از خدمات این حساب استفاده کنیم، بهتر است حساب پی پال را وریفای نماییم. خوب است بدانید که اگر حساب پی پال، وریفای نشود اصلأ هیچ ارزشی ندارد. یعنی نمی توانید از آن به درستی استفاده کنید. حال می خواهیم در این مطلب برای شما آموزش وریفای نمودن حساب پی پال را داشته باشیم، خوشحال میشویم که با ما همراه شوید.

آموزش وریفای حساب پی پال

برای افتتاح نمودن حساب پی پال وریفای شده دو راه پیش روی ما قرار می گیرد. یک اینکه از طریق سایت اجازه افتتاح حساب پی پال را بدهیم تا کارها را برای ما پیش ببرند یا اینکه خود شخصأ اقدام به افتتاح حساب کنیم.

اگر می خواهید خود این عمل را انجام دهید، باید توجه داشته باشید که اطلاعاتی که برای افتتاح حساب پی پال وریفای لازم است، نباید ربطی به کشور ایران داشته باشد. چرا که یکی از تحریم های ایران مربوط به شرکت پی پال می باشد که بسیار هم در مورد حیطه تحریم ایران سخت گیر است. چرا که اگر با آی پی ایران وارد شوید امکان دارد پی پال حساب را بلوکه و ضبط نماید.

پس بایستی از کشورهای دیگر به غیر از ایران برای انجام تاسیس حساب اقدام نمایید. اطلاعات اقامتی که شامل قبض آب، برق و آدرس مکان استیجاری به همراه یک حساب بانکی در همان کشور مورد نظر لازم است که آماده داشته باشید.

اگر تمام فاکتورهای حساب پی پال را داشته باشید نوبت به وریفای نمودن حساب پی پال می رسد.

آموزش وریفای کردن حساب پی پال برای شما عزیزان می تواند یک گزینه مناسب باشد چرا که از تمام مراحل وریفای نمودن حساب خود اطلاع کامل را پیدا خواهید کرد.

مراحل اقدام به وریفای کردن حساب پی پال

۱-برای این کار اول آدرس ایمیل خود را وارد کرده و بعد ایمیلی را که از طرف پی پل برای شما ارسال شده را باز نموده و گزینه “Confirm Your Email Address” را انتخاب نمایید.

۲-در مرحله بعدی نوبت به پسورد ورود به حساب می رسد. در این زمان پسورد خود را وارد کرده و سپس گزینه Confirm Email Address را انتخاب نمایید.

۳-بعد از اینکه تایید ایمیل را گرفتید، باید شماره تلفن همراه خود را هم تایید نمایید که برای آن هم یک کد ارسال خواهد شد و بعد با استفاده از آن کد، شماره موبایل خود را هم باید تایید کنید.

۴-بعد از آن به اکانت کاربری خود وارد شده و بر روی گزینه نوتیفیکیشن ها که در بالای صفحه و در قسمت راست نمایش داده شده کلیک نمایید و بعد گزینه “Provide information” را انتخاب نمایید.

۵-حال در مرحله بعد باید اطلاعات حساب بانکی خود را تایید کنید و سپس مدارک شناسایی خود را هم آپلود نمایید تا پس از بررسی نمودن های لازم، تایید بشوند.

آموزش وریفای حساب پی پال

۶-حال نوبت آن است که اطلاعات آدرس خود را وارد کرده و تصویری از یک قبض خدماتی که به نام خودتان که به همان آدرس ارسال شده است را پیوست نمایید. پس از آن گزینه Next را باید انتخاب کنید. فقط یادتان نرود که قبض خدماتی باید به انگلیسی ترجمه شده باشد و دارای آدرسی برابر با آدرس خودتان باشد که خارج از ایران است.

۷-بعد می بایست کارت شناسایی که شامل یکی از موارد پاسپورت، ایدی کارت و یا گواهینامه رانندگی است را به صورت واضح برای پی پل ارسال نمایید و دوباره بروی دکمه Next کلیک نمایید.

۸-در آخر هم باید یک کردیت کارت یا کارت حساب بانکی خارجی را به حساب خود متصل نمایید. برای انجام اینکار اول گزینه Next را انتخاب نموده و بعد گزینه Link a Card را انتخاب نمایید.

۹- شما باید در فرم نمایش داده شده، اطلاعات کارت بانکی خود را نیز وارد کرده و بعد از آن روی گزینه Save کلیک نمایید.

با این آموزش وریفای کردن حساب پی پال شما می توانید وریفای نمودن حساب پی پال را به راحتی انجام دهید.

تنها یک نکته باقی می ماند آن هم این است که منتظر بمانید تا مدارکی که ارسال نموده اید از طرف سیستم تایید شود و این تایید شدن حدود ۴۸-۷۲ ساعت کاری ممکن است طول بکشد. بعد از اینکه تاییدیه را گرفتید می توانید تمام امکاناتی که این حساب در اختیارتان قرار داده مثل انتقال پول و خرید و… را به آسانی انجام دهید.

یکشنبه, 15 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
افتتاح حساب پی پال وریفای شده

همانگونه که در مقالات قبل (پی پال چیست؟) هم گفته شد PayPal یک نوع سرویس واسطه می باشد که می توان از طریق آن خرید آنلاین و یا انتقال پول را انجام داد. در اصل می توان این حساب را به عنوان یک حساب اینترنتی نیز شناخت. به جرات می توانیم بگوییم که درصد بیشتری از مردم در سرتاسر جهان از این سرویس برای کارهای اینترنتی خود همچون خرید و انتقال وجه استفاده می نمایند. به گونه ایی هم برای مردم به عنوان یک بانک مجازی شناخته شده است. افتتاح حساب پی پال وریفای شده باعث می شود تا کاربران به راحتی از خدمات پی پال استفاده کنند. اگر حساب پی پال وریفای شده نباشد، هیچ ارزش و کاربردی به همراه نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید یک حساب پی پل وریفای شده داشته باشید، باید حتمأ یک سری مراحل را طی نمایید. پس با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز برای وریفای کردن اکانت پی پال باید یک حساب ویزا یا مستر کارت و یا هر کارت معتبر دیگر از نظر پی پال، داشته باشید.

شما می توانید فقط با داشتن یک حساب پی پال وریفای شده تمام فعالیت های تجاری خود را به صورت آنلاین انجام دهید و برای سهولت کار از مشتریان خود بخواهید به این حساب برای شما واریزی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز افتتاح حساب پی پل

۱. در ابتدا بایستی برای باز نمودن حساب پی پل وریفای شده به نام خودتان یا شخص مورد اعتماد خود پاسپورت داشته باشید و بعد شروع به باز نمودن حساب کنید.

توجه داشته باشید شما نمی توانید در داخل کشور ایران اقدام به باز کردن حساب پی پل کنید. چون شرکت پی پال در این زمینه، ایران را تحریم تموده و باعث ایجاد مشکلاتی برای حساب‌تان خواهد شد. برای باز کردن حساب از ایران می توانید از خدمات افتتاح حساب پی پل در میهن پرداخت بهره ببرید.

۲.  داشتن اطلاعات ایمیلی به همراه کلمه عبور ایمیل خود یا شخص مورد اعتماد.

۳. نام و نام خانوادگی که در گذرنامه وجود دارد به همراه شماره تماس و تاریخ تولد.

۴. صادر کردن یک ویزا کارت به صورت فیزیکی به مدت یک سال تا بتوانید برای حساب وریفای خود از آن استفاده نمایید.

۵.ارائه کردن مدارکی همچون قبض آب، برق از آدرس مورد نظر خود به همراه اسکرین شات از ویزا کارت خود یا شخص مورد اعتماد.

افتتاح حساب پی پال وریفای شده

مدارک مورد نیاز بعد از افتتاح حساب پی پال وریفای شده

. نام کاربری یا همان ایمیل کاربر.

. داشتن یک ویزا کارت.

. یک سرورVps

. داشتن یک آدرس خارج از کشور مثل امارات (خدمات افتتاح حساب پی پال امارات در میهن پرداخت انجام میشود.)

فقط توجه داشته که برای داشتن حساب پی پال وریفای شده باید حتمأ اطلاعات شخصی شما دقیق و درست باشد تا دچار مشکل نشوید.

اگر مرحله به مرحله و درست پیش بروید، هیچ مشکلی در افتتاح حساب پی پال وریفای شده برای شما بوجود نمی آید.

این را هم خوب است بدانید که دستیابی به یک ویزا کارت و مستر کارت هدیه خیلی کار راحتی می باشد. به شما هم توصیه می کنیم برای داشتن حساب پی پال پوریفای شده خود از این کارت ها استفاده نمایید. شما با ثبت نام در میهن پرداخت و ارسال درخواست خود به بخش پشتیبانی سایت به راحتی خواهید توانست از خدمات ویژه ما بهره ببرید.

 

جمعه, 13 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
پرداخت پی پل

PayPal یکی از پر طرفدارترین فعالان در حوزه تجارت پرداخت های الکترونیکی است. در واقع پی پل یک سیتم مالی آنلاین است، که به شما امکان می دهد با استفاده از یک حساب اینترنتی مطمئن، هزینه اقلام را پرداخت کنید. شما به سادگی می توانید اطلاعات بانکی، کارت اعتباری و غیره را به آن اضافه کنید و در هر استفاده، مشخص کنید که از کدام استفاده شود. حتی این امکان وجود دارد که شما یکی از این اطلاعات را به عنوان پرداخت پیش فرض خود انتخاب کنید و از آن بهره ببرید. البته شما به راحتی قادر خواهید بود که روش پرداخت را تغییر داده و از کارت و یا حساب دیگری بهره ببرید. برای افتتاح حساب پی پال و گرفتن راهنمایی های بیشتر به میهن پرداخت تیکت ارسال کنید.

علاوه بر پرداخت هزینه خرید با استفاده از پی پال، می توانید از طریق سرویس های آن نیز پول دریافت کنید. هر پولی که دریافت شده در حساب PayPal شما قرار دارد و می توانید هنگام پرداخت چیزی با استفاده از اطلاعات موجود در کارت های اختصاص یافته یا حساب بانکی، از آن استفاده کنید.

شما می توانید پول را به یکی از حساب های بانکی یا کارت های اختصاص داده شده خود انتقال دهید. در هنگام دریافت پول به حساب پی پال خود می توانید هزینه ای اعمال کنید. مثلا هنگامی که می خواهید در فروشگاهی همچون eBay چیزی بفروشید، می توانید هزینه ی نقل و انتقال از مشتری دریافت کنید.

نکته ی جالب در استفاده از پی پل رایگان بودن آن است. شما می توانید به راحتی به دوستان و آشنایان و حتی فریلنسرها، پول انتقال دهید. اما اگر تبدیل ارز داشته باشید، باید کارمزد پرداخت کنید.

پی پال به همراه eBay

بیشتر افراد این شرکت تازه تاسیس را همراه نام eBay می شناسند.  چرا که در ابتدا این eBay بود که کاربرانش با تبلیغ پی پال آن را به دیگران شناساندند و پس از مدتی هم eBay تصمیم به استفاده متمرکز از این سیستم گرفت. این امر موجب رشد چشم گیر این سیستم شد. اما خود این سیستم در سال ۲۰۱۵ به تنهایی به عنوان یک شرکت مستقل معرفی شد.

چرا از پرداخت پی پل استفاده می کنیم؟

سیستم های پرداخت زیادی وجود دارند که با توجه به نوسانات بازار به خوبی توانسته اند خود را نشان دهند. یکی از مهمترین دغدغه های عصر حاضر نیز پرداخت های الکترونیکی بوده است. اما چرا کماکان پی پل در صدر قرار دارد و بالاترین محبوبیت را دارد؟

پی پال سالهاست که وارد بازار شده است و همین موضوع نشان دهنده ی آن است که بسیار پر سابقه و پذیرفته شده است. در وب سایت های زیادی مشاهده می کنید که از درگاه های آن استفاده میشود و همین موضوع سبب میشود تا نسبت به سایر سیستم های پرداخت برتری داشته باشد.

ضمانت محافظت از خریدار آن،  از دیگر دلایل محبوبیت آن است در صورتی که کالایی که به صورت آنلاین خریداری می کنید با توضیحات فروشنده مطابقت نداشته باشد، هزینه ی پرداخت شده ی خود را دریافت خواهید کرد. این امر به ویژه هنگام خرید اقلام در eBay، جایی که معمولاً ضمانت خرید ندارد، بسیار مفید است.

همچنین محافظت از فروشنده در صورتی که بتواند خود را ثابت کند هم جزو مزایای پی پال است. یعنی چه؟ مثلا فرض کنید که شما کالایی را با پست برای خریدار ارسال کرده اید. اما خریدار ادعا دارد که هیچ کالایی دریافت نکرده است. اگر شما بتوانید ثابت کنید که کالا را ست کرده اید، پی پل از شما حمایت خواهد کرد و با اطلاعات تراکنش مبلغ را به شما خواهد داد.

پرداخت پی پل

یکی دیگر از دلایل استفاده از پی پال این است که یک لایه امنیتی بیشتر برای پرداخت ها ایجاد می کند. از آنجا که لازم نیست هر بار خرید چیزی، جزئیات کارت یا شماره CCV خود را وارد کنید، فقط لازم است تا به حساب PayPal خود مراجعه کنید. تمام اطلاعات ذخیره هستند و نیازی به وارد کردن اطلاعات مجدد نیست.

در بعضی مواقع می توانید از پرداخت های OneTouch نیز استفاده کنید، PayPal در صورت فعال کردن سرویس، ورود به سیستم را حفظ می کند و لازم نیست هر بار که بخواهید چیزی را خریداری کنید مجددد اطلاعات خود را وارد کنید. این موضوع تنها در همان دستگاه و یا مرورگری که سرویس را در آن فعال کرده اید، صدق می کند. به عنوان مثال، اگر OneTouch را در رایانه شخصی خود فعال کنید، فقط در هنگام استفاده از آن رایانه خاص و همان مرورگر کار می کند.

چگونه با پی پال پرداخت کنیم؟

پی پال بصورت آنلاین و در فروشگاه ها از طریق مرورگر یا برنامه تلفن همراه کار می کند. برای Android و iOS برنامه های اختصاصی وجود دارد.

هنگام پرداخت پی پال فقط کافی است که با دنبال کردن دستورالعمل های ساده بر روی صفحه، به دنبال نماد PayPal بروید و از آن استفاده کنید. برنامه های پرداخت پی پال که بر روی گوشی های هوشمند نصب میشوند، کارهای بیشتری انجام می دهند.

همچنین می توانید کارت های وفاداری را به حساب PayPal خود اضافه کنید تا هر زمان که با استفاده از برنامه هزینه ای را پرداخت کنید، امتیاز وفاداری کسب کنید.

اعتبار پرداخت پی پل چیست؟

سال گذشته پی پال سرویس اعتباری خاص خود را آغاز کرد، این اعتبار به شما اجازه می دهد تا به راحتی خرید کنید و بعدا هزینه ی آن را پرداخت کنید. همچون کارت های اعتباری که شما با کارت خرید می کنید. اما در PayPal هیچ کارتی وجود ندارد.

در حال حاضر نرخ بهره (متغیر) خرید ۱۷.۹ درصد در سال را شارژ می کند، اما به عنوان یک انگیزه، ۰ درصد سود را برای خریدهای بالای ۹۹ یورو به مدت چهار ماه دریافت می کنید. بنابراین اگر در این مدت بازپرداخت کنید، هزینه ای بیش از قیمت خرید اصلی نخواهد داشت.

برخی از فروشگاه ها هنگام پرداخت محصولات با استفاده از اعتبار PayPal ، با کاهش نرخ بهره بسته به خرده فروش، مزایای ویژه ای را ارائه می دهند.

جمعه, 13 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
وریفای حساب پی پل

وریفای حساب پی پال چیست؟ چرا باید حتما این حساب ها وریفای شوند؟ PayPal چه خدماتی را بعد از وریفای حساب پی پل برای شما انجام می دهد؟ شاید شما هم مثل ما، بارها از خود این سوالات را پرسیده اید که اصلا معنای وریفای حساب پی پال چیست؟ ما بعد از کسب اطلاعات زیاد و کنکاش فراوان در این زمینه، برای شما اطلاعات مهمی را فراهم کرده ایم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به جواب سوالات بالا به طور کامل برسیم. همراه ما باشید.

شاید درست ترین کار این است که ابتدا در مورد پی پل توضیحاتی را ارئه دهیم. پی پل یک سیستم نقل و انتقال آنلاین برای پول و ارز دیجیتال است و از آن به عنوان بهترین سیستم راه اندازی حساب الکترونیکی یاد میشود. همیشه نقل و انتقالات پول بین کشورهای مختلف کار سختی بوده است اما پی پل با واسطه گری بین بانک های مختلف این مشکل را برطرف کرده و به مخاطبانش اجازه خرید و نقل و انتقالات را داده است.

اما وریفای حساب پی پال چیست؟

حسابی که دارنده ی آن تمام مراحل احراز هویت را طی کرده باشد و فعال شده باشد را حساب وریفای شده گویند. شما تا قبل از آنکه حساب پی پل خود را وریفای نکنید، قادر به نقل و انتقالات در سیستم نیستید و نمی توانید خرید انجام دهید. البته واریز به حساب شما انجام میشود و شما می توانید وجه را از طریق کارت اعتباری و یا حساب بانکیتان دریافت کنید.  اما بهتر است همان ابتدا حساب خود را وریفای کنید.

حساب وریفای شده هم موجب امنیت خودتان است و هم سایرین می توانند به شما اعتماد کنند. این موضوع از کلاهبرداری ها نیز جلوگیری می کند.

وریفای حساب پی پال

اما برای وریفای حساب خود به چه مدارکی نیاز دارید؟ شما برای این کار به تاریخ تولد، ۴ شماره آخر Social Security Number و آدرس محل سکونت خود نیاز دارید. اگر هم حساب بیزینسی را انتخاب کرده اید و می خواهید از امکانات حرفه ای تر بهره ببرید، نیاز به اطلاعات دیگری همچون نام شرکت و شماره مالیاتی و آدرس محل شرکت نیز دارید. اگر شما قصد وریفای حساب پی پل را دارید اما به خاطر تحریم ها و آی پی ایران با مشکل مواجه هستید، می توانید از خدمات میهن پرداخت در جهت انجام آسان و سریع وریفای حساب در مدت زمان ۲ تا ۳ روز کاری بهره ببرید.

هزینه وریفای حساب پی پل

هزینه وریفای حساب پی پال توسط خود شما تنها شامل هزینه افتتاح حساب خواهد بود اما اگر از سایت های معتبر برای این کار استفاده می کنید باید هزینه و کارمزد نیز پرداخت کنید. این کارمزد در هر سایت متفاوت است اما به طور کلی بسیار نزدیک به هم است.

چهارشنبه, 11 مارس 2020 / منتشر شده در بیت کوین
کیف پول بیت کوین

حتما شما دوستان عزیز نیز در رابطه با پول های دیجیتالی چیزهایی شنیده اید. پول های  دیجیتالی انواع مختلفی دارند. مهمترین و قدیمی ترین ارز دیجیتالی، ارز بیت­ کوین است. بیت کوین یک پول دیجیتالی با امنیت بالا در ذخیره و انتقال است و به جرات می توان گفت اولین پول دیجیتالی است که دچار تورم نشده و برای یک سرمایه گذاری مطمئن، بهترین است. در مقاله بهترین انتخاب برای کیف پول بیت کوین چیست؟ ما برای شما اطلاعات جامعی را تدارک دیده ایم. در واقع مبحث اصلی ما در مورد نگهداری بیت کوین است. امروز با ما همراه باشید تا در مورد کیف پول بیت کوین صحبت کنیم.

کیف پول بیت کوین چیست؟

نوعی ابزار است که با آن شما قادر به نگهداری بیت کوین هایتان خواهید بود. این کیف پول می تواند نوعی نرم افزار باشد و یا حتی تکه کاغذی باشد. حتی می تواند نوعی سخت افزار باشد که به راحتی می توان همچون یک فلش یو­اس­بی آن را با خود حمل کرد. نرم افزارهای بسیار زیادی به عنوان کیف پول ساخته شده اند که قابلیت نصب بر روی کامپیوتر و یا حتی گوشی شما را دارند و شما با نصب آنها به راحتی می توانید نسبت به نگهداری و انتقال بیت کوین اقدام کنید.

همچنین سایت هایی نیز وجود دارند که در عرصه ی اینترنت برای شما کیف پول میسازند و شما می توانید به طور رایگان از امکانات آنها بهره ببرید. این کیف پول ها در هر دستگاهی که باشند، کارکردی آسان دارند و شما به راحتی می توانید با آنها کار کنید. کار با آنها همچون کار با ایمیل راحت است!

امنیت و نگهداری بیت کوین

مهمترین مسئله در رابطه با بیت کوین ها، حفظ امنیت آنهاست. شما در انتخاب کیف پول بیت کوین خود باید دقت زیادی کنید و نرم افزاری را انتخاب کنید که امنیت بالاتری دارد. توصیه ی ما به شما برای مبالغ بالای بیت کوین، استفاده از سخت افزارها است. این نوع از کیف پول ها به راحتی و در برندهای مختلف قابل خریداری هستند.

بیت کوین غیر متمرکز است!

برخلاف پول های رایج و حساب های بانکی، عمل ذخیره و نگهداری و انتقال بیت کوین توسط خود شما انجام می گیرد و خود شما حفاظت از آن و مسئولیت تراکنش ها را بر عهده دارید. همانطور که در مقالات قبل ( فروش بیت کوین) اشاره کردیم، بیت کوین یک پول دیجیتالی غیر متمرکز است. یعنی چه؟

یعنی خود افراد دارنده بیت کوین، هستند که اداره ی کارها را بر عهده دارند و دارایی های خود را به طور مستقیم مدیریت می کنند. هیچ بانک یا موسسه ی واسطی وجود ندارد!

و این موضوع دلیل اصلی این است که حتما یک کیف پول بیت کوین مطمئن و معتبر را باید انتخاب کنید. تراکنش ها در بیت کوین غیر قابل بازگشت هستند!

این کیف پول ها با توجه به بلاک چین و ذخیره اطلاعات در آن، می توانند به آخرین موجودی حساب شما دسترسی داشته باشند و به شما در مورد مبلغ قابل انتقال اطلاع رسانی کنند. همچنین، تغییر کارمزد و جایگزین کردن تراکنش ها از دیگر کارهایی است که می توان با این کیف پول ها انجام داد.

کیف پول بیت کوین

سازوکار کیف پول بیت کوین

هر کیف پول همچون حساب بانکی یه آدرس مخصوص دارد که مختص هر کیف پول است. شما برای دریافت بیت کوین از دیگران باید آدرس کیف پولتان را ارسال کنید. البته باید در اینجا بیان کنیم که هر کیف پول از دو رشته متنی که به عنوان کلید عمومی و کلید خصوصی شناخته میشوند، تشکیل میشود. کلید عمومی برای صحت انجام تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما کلید خصوصی مختص به شما است و شما به هیچ وجه نباید آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

اگر کسی آدرس کیف پول شما را داشته باشد، می تواند موجودی کیف پول شما را ببیند اما نقل و انتقالات نیاز به داشتن کلید خصوصی دارد.

انواع کیف پول

در دسته بندی اصلی می توانیم به سه دسته بندی اشاره کنیم: فیزیکی، تحت وب و نرم افزاری

اما با توجه به نوع نگهداری کلید خصوصی کیف پول بیت کوین به دو نوع سرد و داغ تقسیم میشود.

ابتدا دسته بندی های سرد و داغ را توضیح می دهیم.

سرد

در این نوع از کیف پول ها، شما قادر به نگهداری کلید خصوصی به شکل آفلاین خواهید بود و امنیت بالاتری نسبت به نوع داغ آن دارد و برای نگهداری دراز مدت و سرمایه های کلان بسیار مناسب است.

داغ

در این نوع از کیف پول ها، کلید خصوصی شما با اینترنت در ارتباط است. در واقع منظور این است که دستگاه باید به اینترنت متصل باشد. این نوع کیف پول با توجه به وصل بودن همیشگی به اینترنت و خطرات ناشی از آن برای دراز مدت و سرمایه های کلان مناسب نیست و شما می توانید برای سرمایه گذاری های کوچک و فوری از آن بهره ببرید.

اما دسته بندی های اصلی!

کیف پول فیزیکی

کیف پول بیت کوین سخت افزاری

این نوع از کیف پول ها، یا از نوع سخت افزاری هستند و یا از نوع کاغذی هستند.  کیف پول سخت افزاری بسیار امنیت بالایی دارد و به همین دلیل است که توصیه برای سرمایه های زیاد، استفاده از این نوع کیف پول است. شما می توانید در برند و طرح های مختلف این نوع از کیف پول ها را خریداری کنید و با خیال راحت از بیت کوین های خود نگهداری کنید.

کیف پول بیت کوین کاغذی

این مدل نیز امنیت خوبی دارد اما نگهداری از آن کمی سخت است. چرا که اطلاعات بر روی یک کاغذ نوشته شده است و شما باید در شرایط خاص که منجر به نابودی کلیدها نشود از آن بهره ببرید.

کیف پول نرم افزاری

این مدل کیف پول بیت کوین به سه دسته، موبایلی و دسکتاپی و تحت وب تقسیم میشوند.

کیف پول بیت کوین تحت وب

این نوع کیف پول با مرورگرها قابل دسترسی است و عموما سایت هایی هستند که به صورت آنلاین این کیف پول را در اختیار کاربر قرار می دهند. دسترسی آسان از مزایای این نوع کیف پول است. اما متاسفانه چون کلید خصوصی بر روی اینترنت ذخیره میشود امنیت پایینی دارد و همیشه خطر هک شدن وجود دارد.

کیف پول

کیف پول بیت کوین دسکتاپ

این مدل نیز نرم افزاری است که بر روی انواع لب تاپ و رایانه نصب میشود و اطلاعات بر روی همان سیستم نصب شده ذخیره میشوند. امنیت بالایی دارد ولی بخاطر حمل، دسترسی به آنها دشوار تر است.

کیف پول بیت کوین موبایلی

این نوع از نرم افزارها بر روی گوشی شخص ذخیره میشوند. با توجه به اینکه امروزه گوشی ها همیشه در دسترس هستند و جزء جدا نشدنی زندگی هر فردی شده اند، دسترسی به اطلاعات آنها نیز بسیار راحت است و در هر مکانی شما به بیت کوین خود دسترسی دارید. اما خطراتی همچون خراب شدن و ربوده شدن گوشی و پاک شدن اطلاعات گوشی همیشه در کمین شما است. حتما باید در دوره های زمانی کوتاه از نرم افزار خود بکاپ تهیه کنید.

چگونه امنیت کیف پول خود را حفظ کنیم؟

حال که توانستید کیف پول مناسبتان را انتخاب کنید، باید در مسیر محافظت و نگهداری صحیح آن گام بردارید. دقت کنید که با توجه به نیازتان کیف پول مناسبی را انتخاب کنید. برخی کیف پول ها خود بدافزار هستند و یا در درون خود باگ هایی دارند که می تواند سرمایه و دارایی شما را نابود کند. پس حتما به دنبال کیف پولی باشید که از اعتبار بالایی برخوردار است.

بکاپ گرفتن از کیف پول

مهمترین راه امنیت کیف پول این است که حتما از آن بکاپ تهیه کنید. ممکن است در هر لحظه کیف پول شما پاک شود. شما  تنها کسی هستید که به اطلاعات کیف پولتان دسترسی دارید و در صورت پاک شدن این اطلاعات، تمام دارایی شما از بین خواهد رفت. شاید این پول به دست کس دیگری نرسد، اما مطمئنا از دست شما برای همیشه رفته است! پس بکاپ گیری را پشت گوش نیاندازید. تمام کیف پولهای دسکتاپ قابلیت بکاپ گیری دارند و به راحتی می توانند بکاپ تهیه کنند.

احراز هویت دو عاملی

احراز هویت دوعاملی نوعی احراز هویت است که علاوه بر رمزهای موجود برای ورود به برنامه و کیف پول، شما باید رمز عبور ارسال شده به موبایل یا ایمیل خود را نیز وارد کنید. این روش امنیتی که به تازگی اعمال شده بسیار برای امنیت توصیه میشود. البته فعال و یا غیر فعال کردن آن به دست خود کاربر است و هر زمان که بخواهد می تواند آن را لغو کند. که البته توصیه نمیشود.

رمز عبور قوی

در تمام برنامه هایی که نیاز به امنیت بالا دارند، از کاربران خواسته میشود تا رمز عبور قوی برای خود انتخاب کنند تا به راحتی هک نشوند. در این مبحث هم حتما باید به رمز عبور قوی اهمیت داد. بهترین رمز عبورها، متشکل از کارکترها و اعداد و حروف بزرگ و کوچک هستند.

رمز عبور بیومتریک

این نوع رمز عبور مختص خود شماست و برنامه تنها با تشخیص عنبیه شما و یا اثر انگشت شما، که تنها مختص شماست و مشابه آن وجود ندارد، به شما اجازه ورود به برنامه را می دهد. که البته باید دید گوشی هوشمند شما از آن پشتیبانی می کند یا نه!

 

چهارشنبه, 11 مارس 2020 / منتشر شده در بیت کوین
فروش بیت کوین

در مقاله بیت کوین چیست ما به شما نحوه ی خرید بیت کوین را توضیح دادیم. حال شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه بیت کوین خودمان را بفروشیم؟! فروش بیت کوین از جمله سوالاتی است که در بیشتر اوقات ذهن طرفداران این ارز دیجیتالی را مشغول می کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخی مناسب برای این سوالات پیدا کنیم.

 چه کسی خریدار بیت کوین ماست؟

معمولا از هرجایی که بیت کوین را خریداری کرده اید، می توانید در همان جا هم بیت کوین را بفروشید. به غیر از آن هم سایت ها و یا افراد حقیقی نیز وجود دارند که خریدار بیت کوین هستند. در سایت میهن پرداخت نیز این ارز دیجیتالی و سایر ارزهای دیجیتالی خریداری میشود.

صرافی آنلاین

صرافی های ارز دیجیتال نیز محل مناسبی برای فروش بیت کوین هستند.

این صرافی ها عموما به شکل آنلاین خدمات ارائه می دهند. اما امکان حضوری بودن نیز وجود دارد. با اینحال چون شما قصد خرید و فروش یک ارز دیجیتال را دارید، می توانید به راحتی از خدمات غیر حضوری بهره ببرید.

ابتدا باید یک سایت مطمئن را در سطح اینترنت پیدا کنید. آدرس سایت را می توانید از کسانی که در این حوزه فعالیت دارند بگیرید و یا در سطح اینترنت جستجو کنید.

فروش بیت کوین

بعد از پیدا کردن سایت مطمئن و خوب، نوبت آن است که در سایت ثبت نام کنید. در مرحله ی بعدی، برای جلوگیری از پولشویی و کلاهبرداری، شما موظف هستید تا احراز هویت را انجام دهید. نحوه ی صحیح احراز هویت در این بخش(احراز هویت) به خوبی توضیح داده شده است. حتما مطالعه بفرمایید.

بعد از احراز هویت شما بیت کوین را برای خریدار ارسال می کنید. با توجه به نوع درخواست شما، مبلغ فروش بیت کوین به صورت ریالی به حساب بانکیتان واریز میشود و اگر هم قصد فروش با سایر ارزها را دارید، باید ادرس کیف پول خود را بدهید تا ارز مورد نظرتان به کیف پولتان اضافه شود.

بهترین انتخاب برای کیف پول بیت کوین چیست؟

قبل از فروش بیت کوین حتما نرخ چند سایت را بررسی کنید. سایت ها نرخ های متفاوتی نسبت به نرخ جهانی دارند که شما برای پیش نیامدن مشکل باید حتما نرخ را بدانید.

فروش بیت کوین به افراد حقیقی

پیدا کردن یک فرد حقیقی برای فروش بیت کوین کار دشواری است. اگر فردی در اطراف خود می شناسید که خریدار بیت کوین است، حتما بیت کوین خود را با او معامله کنید. اما اگر کسی را نمیشناسید، بهترین روش فروش پیدا کردن افراد در معاملات بیت کوین است. دقت کنید که تراکنش های بیت کوین برگشت ناپذیر هستند و شما نمی توانید بعد از انتقال، آنها را دوباره بازگردانید. این روش در مقایسه با روش صرافی آنلاین بسیار پر خطرتر است.

سایت Localbitcoins.com  یکی از سایت های معتبر است که در آن افراد زیادی تبلیغات خرید و فروش بیت کوین را انجام می دهند. اگر قصد ندارید از صرافی آنلاین بهره ببرید، حتما می توانید در این سایت یک فرد مطمئن را پیدا کنید. اما دقت کنید و سابقه افراد را چک کنید. از فرستادن بیت کوین خود برای کسانی که اعتبارشان تایید نشده است، خودداری کنید.

البته افرادی هستند که در برخی گروه های تلگرامی اقدام به خرید و فروش بیت کوین می کنند. اگر این افراد معتبر هستند و شما به آنها اعتماد دارید، می توانید با آنها وارد معامله شوید. اگر از اعتبار آنها مطمئن نیستید، به هیچ وجه بیت کوین خود را برای آنان ارسال نکنید.

مطمئنا ما به شما استفاده از صرافی آنلاین مطمئن را پیشنهاد می کنیم. چون این صرافی ها به صورت حقوقی و حقیقی ساخته میشوند، از اعتبار بیشتری نسبت به افرادی که نمیشناسید برخوردار هستند و در صورتی که معامله ی شما با قوانین تداخل نداشته باشد، به شکل کامل از شما پشتیبانی خواهند کرد. اما دقت کنید تا سایت های معتبر را انتخاب کنید. میهن پرداخت در خدمت شماست.

چهارشنبه, 11 مارس 2020 / منتشر شده در بیت کوین
بیت کوین

بیت کوین در این روزها بسیار پرطرفدار شده است و تبلیغات گسترده ای مبنی بر بی خطر بودن و سودآور بودن آن دیده میشود. در واقع در عصر دیجیتال بهره بردن از بیت کوین بسیار بهینه بوده و نسبت به سایر ارزها، کمترین تورم را دارد و همین موضوع علت اصلی همگیر شدن آن بوده است. برای اینکه با این پول دیجیتالی بیش از پیش آشنا شوید و بتوانید به درستی از آن بهره ببرید، با ما همراه شوید تا نکات مهمی که نمی دانید را بریتان شرح دهیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یا بیت کویین نوعی پول در در شکل دیجیتالی است. در واقع به این پول، ارز دیچیتالی نیز گفته میشود. همچون سایر پول ها می توانید با آن خرید کنید. یا در  فروشگاه های آنلاین سفارش ثبت کنید و یا با آن سرمایه گذاری کنید. این ارز دیجیتال، غیر متمرکز است و توسط خود مردم کنترل میشود.

اما چرا بیت کوین؟!

یکی از مهمترین دلایلی که باعث میشود شما به دنبال این پول دیجیتالی باشید، امنیت در انتقال و ذخیره ی آن است. بیت کوین نوعی رمزگذاری اختصاری و خصوصی دارد که هر فرد مالک، رمز خصوصی بیت کوین خود را می داند و با استفاده از آن میتواند عملیات خرج کردن و یا ذخیره پول دیجیتالی خود را انجام دهد.

یکی دیگر از دلایل هم مبحث دوباره خرج کردن این ارز دیجیتالی است. در واقع بزرگترین مشکل ارزهای دیجیتال همین دوباره خرج کردن بود که باید حتما یک سازمان به عنوان واسط به این موضوع نظارت میکرد. اما با روی کار آمدن بیت کوین این مشکل از میان برداشته شد و خود افراد به راحتی توانستند مدیریت دوباره خرج کردن را بدست بگیرند. یعنی دیگر فردی نمی توانست یک پول را دو بار خرج کند!

اعتماد مردم، پشتوانه بیت­کوین

بیت کوین

بزرگترین پشتوانه بیت کوین اعتماد مردم است! بله! این ارز دیجیتالی بر خلاف پول های رایج فیزیکی، هیچ پشتوانه ای ندارد و تنها پشتوانه ی آن اعتماد مردم است. شاید موضوع کمی گنگ به نظر برسد. برایتان مثالی خواهیم زد:

شما از فروشگاه خرید می کنید و به فرد فروشنده بیت کوین می دهید. در چه صورت فروشنده این پول را می پذیرد؟ در صورتی که این پول یک ارز رایج باشد و فروشنده نیز بتواند به همین راحتی آن را خرج کند. به انبار برود و در ازای خرید کالا همین ارز را بدهد! به همین راحتی! پشتوانه و ارزش این پول دیجیتالی را مردم تعیین می کنند. میزان استقبال مردم برای استفاده از این پول دیجیتالی پشتوانه ی اصلی آن است.

از سوی دیگر بیت کوین بیشتر برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرد. اکثرا بیت کوینها را میخرند تا با فروش آن سود کنند. پس میتوان گفت که علاوه بر اینکه میتوان به آن به عنوان پول نگاه کرد، میتوان به آن به چشم دارایی نیز نگاه کرد که بسیار هم منطقی است.

ارزش پولی آن چگونه تعیین میشود؟

بدون شک هر پولی چه فیزیکی و چه دیجیتالی باید ارزش گذاری شود و این کار با توجه به میزان عرضه و تقاضا انجام میشود. یعنی چه؟ بیت کوین راه استخراج سختی دارد. این استخراج، عرضه است. تقاضا هم میزان درخواست برای این پول است. معمولا هنگامی که عرضه از تقاضا بیشتر باشد، قیمت نزولی خواهد بود و تا برابر شدن این دو، ادامه خواهد داشت.

اما باز هم مواردی هستند که بر روی ارزش این ارز تاثیر بگذارند. مواردی همچون قانون گذاری کشورها، اعمال ممنوعیت ها بر روی این ارز و یا مشکلات شبکه…

طرز کار با بیت کوین

نودها مهمترین عامل نگهداری اطلاعات بیت کوین هستند. نودها همان گره ها یا افراد مشارکت کننده در شبکه هستند. اما در معنایی بزرگتر… چرا که هر فرد می تواند از چند دستگاه برای متصل شدن خود به شبکه استفاده کند. از نظر شبکه، هر کدام از این اتصالات موجودیتی متفاوت خواهند داشت.

اما این نودها به علت وجود عاملی به نام بلاک چین اطلاعات تراکنش ها را در خود ذخیره می کنند و هنگامی که درخواست انتقال از نودی به نود دیگر انجام میشود، نودها اطلاعات را از بلاک چین بیرون می آورند و از اعتبار این فرستنده مطمئن میشوند و موجودی را چک می کنند و در صورت نبودن مشکل به مرحله ی بعد میروند. اما بلاک چین چیست؟

بلاک چین

اینگونه میتوان گفت که بلاک چین یه دفترچه کلی است که در آن تمام اطلاعات ذخیره میشوند و هرگاه نقل و انتقالی بخواهد صورت بگیرد، این دفترچه یاداشت توسط نودها جستجو میشود. اطلاعات این دفترچه غیرقابل تغییر است و به همین علت در اختیار تمام نودها قرار داده میشود تا آنها بتوانند از اعتبار تراکنش ها باخبر شوند.

خرید بیت کوین و بهره بردن از آن

خرید بیت کوین کار سختی نیست و افراد و یا سایت های زیادی هستند که به خرید و فروش آن مشغول هستند. میهن پرداخت با تجربه ای چندین ساله و جذب مخاطبان و مشتریان بالا توانسته در این عرصه به خوبی ظاهر شود. همانطور که می دانید ارزهای دیجیتالی فراوانی وجود دارند، که خوشبختانه میهن پرداخت در قسمت خرید و فروش ارز دیجیتالی خریدار تمام این ارزها است. پیشنهاد می کنیم تا از این بخش دیدن کنید.

دقت کنید که بیت کوین همچون تمام پول ها قابلیت این را دارد تا با آن از انواع فروشگاه هایی که از آن پشتیبانی می کنند خرید کنید و یا به سمت سرمایه گذاری آن بروید. اما چگونه باید آن را بخریم و از آن بهره ببریم؟

در گام اول شما باید از فروشندگان حقیقی و یا سایت های فروشنده بیت­کوین، آن را تهیه کنید. شما میتوانید مبلغ خرید آن را با حساب های ارزی و یا سایر پول های ارزی و حتی با کارت اعتباری خود بپردازید. سپس باید آدرس کیف پول را به فرد فروشنده بدهید تا او پول دیجیتالی را به کیف پول شما انتقال دهد. به همین راحتی!

البته شما موظف هستید تا مراحل احراز هویت را نیز طی کنید. این کار موجب میشود تا از پولشویی و کلاهبرداری جلوگیری شود. برای دانستن مراحل احراز هویت می توانید از مقاله احراز هویت کمک بگیرید.

چهارشنبه, 11 مارس 2020 / منتشر شده در حساب های ارزی
ساخت اکانت پی پال

با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی و روی کار آمدن کارهای اینترنتی، کسب درآمد به فراتر از مرزها کشیده شده است و دیگر همچون سابق افراد محدود به شهر و کشور خود نیستند و نیازی هم نیست که برای کار یا دریافت درآمد خود به کشورهای دیگر سفر کنند. اما چه چیزی باعث شده تا دیگر این مشکلات پیش روی افراد نباشد؟! حساب های ارزی الکترونیکی از مهمترین مواردی هستند که می توان به آنها اشاره کرد و از بهترین آنها می توانیم به حساب پی پال یا پی پل اشاره کنیم. با هم در ادامه ی این مقاله به سوال پی پال چیست پاسخ می دهیم. ما را در ادامه همراهی کنید.

پی پال چیست؟!

یک سیستم نقل و انتقال و پرداخت پول آنلاین است که کاربران در آن با ساخت یک ایمیل حساب باز می کنند و قادر به انتقال و خرید و فروش پول خود و تبدیل ارز خود، هستند. این سیستم کاملا کاربردی، سریع و ایمن است. باز کردن حساب در این سیستم رایگان است. کارمزد های آن هم به طور میانگین مناسب است. پی پال در درون ایران نیز طرفداران زیادی دارد که با توجه به تحریم ها نیز کماکان استفاده از این سیستم را به سایر سیستم ها ترجیح می دهند.

پی پل از کجا شروع شد؟!

پی پل

شاید دانستن تاریخچه ی پی پل برایتان جالب باشد. این سیستم در سال ۱۹۹۸ توسط پیتر تیل و مکس لوچین ایجاد شد و در ابتدای راه، مورد سواستفاده کلاهبرداران و هکرها قرار گرفت. اما کم کم مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار گرفت و به کار گیری آن توسط کاربران در فروشگاه بزرگ ebay کم کم بر محبوبیت آن افزود و این فروشگاه با توجه به، توجه کاربرانش به این سیستم، استفاده از این سیستم را در فروشگاه خود آغاز کرد و بعد از ورود آن به سهام بورس، بیشترین سهم آن را خرید و از آن به شکل اختصاصی برای فروشگاه خود استفاده کرد. استفاده  ebay از این سیستم باعث شد تا محبوبیت آن بسیار بالا برود و در مدت زمان کمی کاربران آن به ۱ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

طبق ادعای پی پال، بیش از ۱۶۰ میلیون کاربر فعال در این سیستم، از خدمات آن بهره میبرند.

ساخت حساب پی پال

ساخت حساب پی پال یا همان ایجاد اکانت کاربری در پی پال بسیار ساده است. در مرحله ی اول شما با ایمیل یک حساب کاربری ایجاد می کنید. سپس پس از ساخت حساب باید آن را وریفای کنید. این کار با مستر کارت یا ویزا کارت یا سایر کارت های مشابه انجام میشود. بعد از آن نوبت ارسال اطلاعات از جمله، نام و نام خانوادگی و محل زندگی و آدرس محل زندگی یا شرکت، شماره تماس و غیره است. و اکنون حساب شما آماده نقل و انتقالات است!

اما نکته ی مهم!! هیچ حسابی با آی پی ایران ساخته نمیشود و اگر پی پل پی به ایرانی بودن شما پی ببرد، حساب شما را بلوکه می کند. حال باید چه کرد؟!

سایت های زیادی هستند که کار افتتاح حساب با آی پی کشورهای دیگر و یا حتی با سرورهای مجازی را انجام می دهند. میهن پرداخت با سالها تجربه و استفاده از متخصصین این امر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 انواع حساب کاربری

در پی پال ما دو نوع حساب کاربری داریم که با توجه به نوع آن مزایایی به همراه خواهند داشت. انواع حساب پی پال شامل، Personal، Business است. البته Personal قابلیت تغییر به Business را نیز دارد. انتخاب این نوع حساب مسلتزم فرستادن مدارک بیشتر است. این حساب  محدودیت کمتر دارد و حرفه ای تر است و به همین دلیل برای تراکنش های بیشتر و یا تراکنش هایی با مبالغ بالا مناسب تر است.

حال که صحبت از تراکنش شد، بهتر است در این زمینه نیز صحبت کنیم.

پی پل چیست؟

انواع تراکنش ها در اکانت پی پل

تراکنش های پی پال عموما شامل:

 • خریدها از درگاه پی پال
 • سندمانی به حساب های دیگر پی پال
 • دریافت پول از اکانت پی پال
 • پرداخت کردن Invoice که توسط کاربران دیگر صادر شده
 • نقل و انتقالات پولی از حساب بانکی به اکانت پی پال و یا بر عکس
 • انتقال پول از اکانت پی پال به کارت نقدی یا اعتباری و یا بالعکس
 • ریفاند کردن کل مبلغ یا تنها بخشی از مبلغ در یک تراکنش

مشکلات این حساب

متاسفانه پی پل یک سیستم خود محور است. علاوه بر مشکلاتی که برای ایرانیان وجود دارد، این سیستم در صورت دیدن خطا بدون آنکه همچون سیستم های بانکی از قانون کمک بگیرد خود اقدام به لیمینت و یا مسدود کردن و ضبط دارایی حساب فرد می کند. متاسفانه قوانین درون سایت هم بسیار پیچیده است و همین موضوع باعث گیج شدن بیشتر کاربران میشود. اگر شما به هر دلیلی حسابتان مسدود و داراییتان ضبط شود، به راحتی قادر به پس گرفتن آن نخواهید بود خصوصا اگر ایرانی باشید!

همین موضوع موجب شده تا حساب های الکترونیکی دیگری بتوانند جای خود را در این عرصه پیدا کنند. حساب هایی که به تحریم توجه نمی کنند و قوانین واضح تری نیز دارند. حساب وبمانی، پیزا، پرفکت مانی و حتی اسکریل از آن دسته مواردی هستند که به سرعت در پی باز کردن راه خود در این عرصه و بازار هستند. خصوصا که پرفکت مانی و وب مانی برای ایرانیان تحریمی در نظر نگرفته است. برای آشنایی بیشتر و ساخت حساب پرفکت مانی و حساب وب مانی می توانید به میهن پرداخت تیکت ارسال کنید.

جمعه, 26 جولای 2019 / منتشر شده در اقتصادی

افزایش قیمت نفت

به گزارشفانوس، قیمت نفت امروز با کاهش تولید نفت آمریکا که از تندباد هاروی بسیار خسارت دید، افزایش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا ۴۹٫۰۵ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۱ سنت افزایش ۵۴٫۷۰ دلار معامله شد. نفت امروز تا ۵۴٫۷۹ دلار نیز بالا رفته که بالاترین رقم از ماه آوریل به شمار می‌رود.

فوآد رزاق زاده، تحلیلگر بازار گفت: «احتمالا قیمت نفت خام آمریکا با محدود شدن فرآیند پالایش نفت خام در اثر طوفان بالاتر رود…تاسیسات تولید نفت آمریکا هنوز به طور کامل از خسارات تندباد هاروی رها نشده‌اند.»

تندباد هاروی ۲ هفته گذشته سواحل خلیج مکزیک در آمریکا را درنوردید و قیمت نفت در ابتدا به علت از کار افتادن تقریبا یک چهارم صنعت پالایش آمریکا و به تبع آن کاهش تقاضا برای نفت خام، کاهش یافت، اما با بازگشت تدریجی بخش پالایش به فعالیت، اکنون نفت خام در حال پالایش است.

 

بانک سرمایه‌گذاری جفری اعلام کرد: «بیشتر پالایشگاه ها فعالیت خود را ازسرگرفته اند و ما انتظار داریم همه تا پایان ماه کار خود را شروع کنند.»

بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، از دیگر اثرات هاروی این بود که تولید نفت آمریکا تقریبا ۸ درصد کاهش یافت و از ۹٫۵ میلیون بشکه در روز به ۸٫۸ میلیون بشکه در روز رسید.

بانک ای ان زد نیز اعلام کرد: «واردات نفت به سواحل خلیج آمریکا به سطحی رسیده است که از دهه ۱۹۹۰تاکنون سابقه نداشته است.»

تاجران معتقدند که هفته‌ها طول می کشد تا صنعت نفت آمریکا به طور کامل به ظرفیت خود بازگردد و در چنین شرایطی تشخیص عوامل موثر بر روند بازار دشوار است.

منبع: فارس

طلا

صعود قیمت طلا

قیمت جهانی اونس طلا به علت سقوط ارزش دلار و تنش های میان کره جنوبی و آمریکا، امروز بالاترین قیمت از آگوست سال گذشته را تجربه کرد و در لحظه انتشار این خبر ۱۳۵۳٫۵۳ دلار در هر اونس فروخته شد.
به نقل از رویترز، با کاهش ارز دلار به علت آمار فرصت‌های شغلی کمتر از انتظار آمریکا و تشدید تنش‌ها در مورد کره جنوبی قیمت طلا به بالاترین قیمت در یک سال گذشته رسید.
هر اونس طلا ۴٫۳۱ دلار افزایش یافت و ۱۳۵۳٫۵۳ دلار فروخته شد. این فلز گرانبها در ساعات اولیه معاملات به بالاترین قیمت از آگوست سال گذشته رسیده بود.
 طلا در مسیر ثبت افزایش ۲ درصدی در هفته و ثبت سومین هفته افزایشی قرار دارد.
جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار توضیح داد: «بلاتکلیفی تنش های کره شمالی و فروش دلار آمریکا به طور کلی قیمت طلا را یک شنبه به بالاترین قیمت سال ۲۰۱۷ رساند.»
شاخص دلار امروز در برابر سبدی از ۶ ارز بین المللی اصلی ۰٫۵ درصد افت کرد. این شاخص در ساعات اولیه معاملات به کمترین رقم از ژانویه ۲۰۱۵ رسیده بود.
 دنیل استیل، تحلیلگر بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: « به علت آمارهای اقتصادی ضعیف تر از انتظار آمریکا که نسبت به افزایش بعدی نرخ بهره تردید ایجاد کرده است، قیمت طلا افزایش یافت. »
بالا