دوشنبه, 03 آگوست 2020 / منتشر شده در طلا، سکه و ارز
خرید صندوق سرمایه گذاری طلا

سرمایه گذاری در بازاری که هر روز دچار تورم و افزایش قیمت می گردد می تواند پیشنهاد وسوسه انگیزی برای سرمایه داران به حساب بیاید. اما خوب باید ریسک آن را پذیرفت. یکی از سرمایه گذاری هایی که می توان گفت تقریبٱ ریسک کمی را به همراه دارد سرمایه گذاری طلا می باشد. افراد می توانند با خرید صندوق سرمایه گذاری طلا  ، سرمایه‌ایی که دارند را به طلا تبدیل کنند و از آن سود قابل توجهی را دریافت نمایند.

اگر شما هم مایل به خرید این صندوق هستید بهتر است از این مطلب به آسانی رد نشوید.

انواع صندوق طلا

در بازار سرمایه ایران تاکنون فقط چهار صندوق وجود داشته اند که در حال فعالیت می باشند و آن صندوقها، صندوق های: زر، طلا، گوهر و عیار می باشند.

مزیت این صندوق ها این است که هر زمان که سرمایه گذاران بخواهند می توانند آن را بدون هیچ مشکلی و به آسانی خریداری نمایند.

میهن پرداخت با خدمات نوین در خدمت شما برای ارائه خدمات آنلاین می باشد.

خرید صندوق سرمایه گذاری طلا

چگونه اقدام به خرید صندوق سرمایه گذاری طلا نماییم؟

بهتر است قبل از خرید آن ابتدا یک تعریف از صندوق سرمایه گذاری طلا داشته باشیم.

به عنوان یک تعریف می توانیم بگوییم که یکی از راه‌های سرمایه گذاری در بورس به حساب می آید. در این صندوق دارایی های سرمایه گذاران جمع آوری می شود و یک گواهی سپرده طلا و اوراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری شده به سرمایه گذاران واگذار می گردد.

این گواهی نشان می دهد که فرد سرمایه گذار در این صندوق به چه اندازه سرمایه دارد.

حال با این تعریف ساده بهتر است برویم سر مطلبی که مد نظرمان بود و آن هم خرید صندوق سرمایه گذاری طلا است.

یکی از دارایی هایی که می توان به عنوان سرمایه گذاری کردن در صندوق طلا به آن فکر کرد و نسبت به آن اقدام نمود. گواهی های سکه عرضه شده در بورس می باشد.

خرید و فروش کردن این گواهی سکه ها همچون خرید و فروش سهام می باشد.

کافی است فقط سرمایه گذار کد بورسی خود را داشته و به صورت آنلاین اقدام به خرید سکه طلا نماید. بعد از آن سرمایه گذار اگر مایل باشد اقدام به فروش آن می کند یا اینکه به بانک عامل مراجعه نموده و سکه خود را دریافت می نماید.

آیا نگهداری آن هزینه بردار است؟

باید بگوییم که هر روز انبارداری سکه هزینه بردار بوده و حدود ۷۰ تومان و همچنین هزینه کارشناس هم جداگانه محاسبه می گردد و حدود ۲۰۰۰۰ تومان است.

در رابطه با کارمزد سرمایه گذاری طلا هم بگوییم که در هر شرایطی چه خرید و چه فروش سرمایه گذار بایستی این ۰.۰۰۱۲۵ درصد را پرداخت نماید.

اگر مایل به معاملات گواهی سکه می باشید می توانید از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ اقدام نمایید. البته معاملات عادی از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۳۰ می باشد.

ماهیت اصلی صندوق سرمایه گذاری

در رابطه با ماهیت اصلی این صندوق باید گفت که صندوق های معامله طلا همان سکه های یک روزه می باشند که توسط بورس مورد معامله قرار می گیرند. هیچ فرقی با خود طلا نداشته و هر زمان قیمت طلا افزایش پیدا نماید به همان صورت قیمت صندوقها نیز افزایش پیدا می کند.

 

یکشنبه, 02 آگوست 2020 / منتشر شده در اقتصادی
آموزش بورس

کسب درآمد از بورس با اندکی اندیشه و توانایی می تواند درآمد خوبی را برای هر کسی به ارمغان بیاورد. خرید و فروش سهام های مختلف می تواند سود مناسبی را هم برای شرکت ها و هم اشخاص مالک سهام به ارمغان بیاورد. کسب درآمد از بورس به عوامل مهمی چون آموزش و مهارت، دانش و تجربه و سرمایه بستگی دارد. به طور کلی اگر تمام موارد بالا را در دست داشته باشیم می توانیم درآمد مناسب و سود بالایی را از بورس به دست آوریم. در مقاله سعی شده است که به راهنمای کسب درآمد از بورس اشاره شود.

بورس چیست؟

بورس بازاری سازمان یافته است که در آن قیمت گذاری، خرید کالا، فروش کالا، خرید و فروش اوراق بهادار، قراردادهای آتی انجام می گیرد. بورس به دو نوع اوراق بهادار و کالا تقسیم می شود. در بورس اوراق بهادار، سهام و اوراق قرضه معامله می شود و در بورس کالا، کالاها و خدمات مختلف مورد معامله قرار می گیرند.

تاریخچه بورس

باید گفت بورس اولین بار زمانی ایجاد شد که تاجران اروپایی به دلیل ضرر در تجارت خود، به فکر راه حلی افتادند تا بتوانند این ضرر و زیان را به حداقل برسانند.

در نتیجه تاجران به عده ای اجازه دادند تا در فعالیت هایشان شریک شوند. در این صورت آن ها سود و ضرر و زیان احتمالی را با آن ها تقسیم کردند. این تجربه موفقیت آمیز بود و نظر تاجران دیگر را نیز جلب کرد تا فعالیت های تجاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این کار به خصوص در پروژه های بزرگ نتیجه مطلوب تری داشت.

نام بورس از نام خانوادگی شخصی به نام واندر بورس گرفته شده است. او در اوایل قرن پانزده میلیادی در بروژ بلژیک زندگی می کرده است. تاجران شهر در مقابل خانه او جمع شده و به داد و ستد پول و تجارت خود می پرداختند. در گذر زمان، بورس جاهایی را می نامیدند که محل داد و ستد کالا و اسناد مالی و تجاری بود. در سال ۱۴۶۰ اولین مرکز بورس اوراق بهادار در جهان ایجاد شد. این مرکز در بلژیک قرار داشت. اولین تبادل رسمی بورس اوراق بهادر در دنیا در سال ۱۶۰۲ میلادی با انتشار سهام کمپانی هند شرقی هلند در آمستردام ایجاد شد.

راهنمای بورس

بورس بازاری سازمان یافته است که در آن قیمت گذاری، خرید کالا، فروش کالا، خرید و فروش اوراق بهادار، قراردادهای آتی انجام می گیرد

انواع بورس

 • بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار بازاری می باشد که اوراق بهادار در آن معامله می شود. بورس اوراق بهادار در قالب شرکت سهامی عام تاسیس شده است و توسط معامله گران و کارگزاران معاملات در آن انجام می گیرد. فلسفه وجود این شرکت ایجاد یک بازار منصفانه و شفاف می باشد. می توان گفت این شرکت ها منطقه و محرک رشد اقتصادی کشور می باشند. کسب درآمد در بورس اوراقب بهادار زمانی ممکن می شود که بتوان شناخت کاملی از معاملات آن و خرید و فروش اوراق بهادار به دست آورد.

 • بورس ارز

در بورس ارز، خرید و فروش پول های کشورهای خارجی انجام می گیرد. متاسفانه این بورس در ایران فعالیت چندانی ندارد.

 • بورس کالا

بورس کالا محلی می باشد که به خرید و فروش کالاهای مشخص شده می پردازند. در این بورس معمولا مواد اولیه و خام مورد معامله قرار می گیرند. هر بورس کالایی را با نام همان کالا مورد معامله قرار می دهند.

کسب درآمد از بورس و درآمد آن

حال که به راهنمای کسب درآمد از بورس اشاره کردیم، باید گفت برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که درآمد بورس چقدر است؟ می شود گفت این درآمد بسته به میزان سرمایه ای که شما قرار می دهید دارد. معمولا افرادی که سرمایه ای را که برنامه ای برای آن ندارند وارد بورس می کنند. این کار یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید و معمولا درآمد مناسبی نیز دارد. معمولا نمی توان به عنوان یک درآمد ماهانه روی بورس حساب کرد اما می توان درآمد مناسبی را برای آن در نظر گرفت. البته این درآمد نمی تواند سود ثابت باشد. اگر به دنبال سود ماهیانه ثابت هستید پیشنهاد می شود در صندوق های سرمایه گذاری درآمد سرمایه گذاری نمایید. بورس و فعالیت در آن به حجم سرمایه شما بستگی دارد.

راهنمای بورس ایران

افرادی که سرمایه ای را که برنامه ای برای آن ندارند وارد بورس می کنند. این کار یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید

روش های کسب درآمد از بورس

در روش اول به طور مثال شما سهام شرکتی را به قیمت ۲۵۰۰ تومان خریداری می نمایید. بعد از گذشت مدتی سهام این شرکت به ۴۵۰۰ تومان می رسد. اگر شما در این زمان سهام خود را بفروشید میزان اختلاف قیمت آن از زمان خرید شما تا فروش سود شما می باشد. فراموش ننمایید که این یک مثال می باشد و در بورس امکان دارد قیمت سهام خریداری شده به جای افزایش بعد از مدتی کاهش یابد. پس این کار یک ریسک می باشد و شما در بورس یک ریسک انجام می دهید.

در روش دوم سهام شرکتی را می خرید. بعد از برگزاری مجمع سالیانه، شرکت مبلغ سود خود را بین سهامدارانش تقسیم می نماید. اگر در آن زمان سهام آن شرکت را در اختیار داشته باشید، می توانید از سود سهام شرکت بهره مند شوید. البته ممکن است به دلایل بسیاری از جمله ضرر و زیان یا نیازهای شرکت مورد نظر به نقدینگی، سود آن تقسیم نشود.

حداقل سرمایه برای کسب درآمد از بورس

با توجه به قانون بازار اوراق بهادار و بورس حداقل سرمایه مورد نیاز معادل یک میلیون ریال یعنی صد هزار تومان می باشد. در حالی که در معاملات تلفنی یا حضوری این مبلغ به پنجاه هزار تومان کاهش می یابد. هر فرد می تواند با توجه به سرمایه خود در بورس کسب درآمد کند.

سرمایه گذاری و کسب درآمد از بورس مفید است؟

این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند، مطرح می شود. در پاسخ به این سوال گفت این موضوع مربوط به دیدگاه شما در رابطه با سرمایه گذاری دارد.

برای شروع به کار و سرمایه گذاری در بورس روی درآمد خود حساب نکنید و سرمایه ثابت خود را سرمایه گذاری نمایید. پولی را که برای آن برنامه ای ندارید، سرمایه گذاری کنید.

توجه نمایید چند درصد از سرمایه خود را می توانید در بازار بورس سرمایه گذاری نمایید. دریافت سود کاملا به سطح تجربه، دانش معاملاتی و تحلیلگری هر فرد بستگی دارد. با مطالعه مقالاتی درباره راهنمای کسب درآمد از بورس نمیشود به سود دهی تضمین شده رسید. برای این کار تجربه و تحصص حرف اول را می زند. در واقع می توان گفت درآمد میلیونی و کسب درآمد از بورس به میزان مهارت فرد و سرمایه او در معاملات بستگی دارد.

جمعه, 31 جولای 2020 / منتشر شده در بیت کوین
ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست

 

ترید کردن ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که سود از خرید و فروش این معاملات حاصل شود. فرد معامله گر یا تریدر جهت کسب سود، با توجه به نمودار ها و اتفاقات بازار به معاملات و خرید و فروش ارز می پردازد. در این مقاله اشاره خواهیم کرد که ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ و روش های ترید کردن چگونه است.

روش های ترید ارز دیجیتال

به این فکر کنید که شما یک مقدار پول دارید و می خواهید آن را در فضای ارز دیجیتال سرمایه گذاری نمایید. در این صورت شما باید به صرافی مراجعه کنید. صرافی های ارز دیجیتال مانند میهن پرداخت را می توانید در دنیای اینترنت و در دنیای واقعی پیدا کنید. اما قبل از ترید ارز دیجیتال و معامله ارز دیجیتال باید بعضی موارد را بررسی نمایید.

معاملات سویینگ

در این نوع معامله از نوسان طبیعی قیمت ها استفاده می شود. معامله گران سویینگ زمانی می توانند در این معاملات سود نمایند که بتوانند زمان درست و واقعی تغییرات ارزها را پیش بینی نمایند. آن ها بدون نظارت لحظه ای باید تصویری کلی از معاملات را در ذهن داشته باشند.

معاملات روزانه

در این روش معاملات متعدد در طول روز برای کسب درآمد انجام می شود. معامله گران این روش در طول روز مدام معاملات را بالا و پایین می کنند و معمولا در پایان هر روز تمام معاملات را می بندند. این روش نیز یک ترید ارز دیجیتال محسوب می شود.

اسکالپینگ

اسکالپینگ به نوعی از معاملات در طی روز گفته می شود که هدف معامله گر بدست آوردن سود می باشد. حتی اگر این سود ناچیز باشد. بیشتر هدف معامله گر، کسب سودهای کوچک در بازار می باشد.

ترید کردن چیست؟

ترید کردن ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که سود از خرید و فروش این معاملات حاصل شود

تریدر کیست؟

حال که دانستیم ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ اکنون بیایید به مفهوم تریدر یا معامله گر آشنا شویم و بدانیم که تریدر کیست؟
فرد معامله گری که ترید ارز دیجیتال را با هدف کسب سود انجام می دهد، تریدر نامیده می شود. از مشخصه های تریدر حرفه ای:

 • توانایی فکر کردن همه جانبه به یک موضوع را دارد.
 • توانایی یادگیری مطالب بسیار زیادی را در یک روز دارد.
 • توانایی تجزیه و تحلیل فنی مطالب زیادی را دارد.
 • قدرت برنامه ریزی منظم زیادی دارد.
 • صبر و تحمل بالایی برای رسیدن به سود مورد نظر را دارد.
 • قابلیت استخراج اطلاعات از نمودارهای مختلف را دارد.
 • جهت درست بازار را می تواند تشخیص و ترید ارز دیجیتال را انجام دهد.
 • نظاره گر بازار نیست و از آن استفاده می نماید.

ارزهای دیجیتال مهم در ترید ارز دیجیتال

شناخت برخی از ارزهای دیجیتال مهم بر اساس عملکردی که در بازار دارند برای ترید کردن مهم می باشد.

 1. بیت کوین

بیت کوین یکی از مهم ترین ارزهای شناخته شده دنیا می باشد که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. امروزه از بیت کوین به عنوان پول معمولی در خرید و فروش و معاملات مختلف استفاده می شود. می توان گفت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال امروزه تفاوتی با پول واقعی ندارد.

استفاده از بیت کوین سخت نیست و با توجه به کمی تلاش و یادگیری می توان از آن استفاده کرد.

بیت کوین با جهش قیمتی که در سال ۲۰۱۸ به دست آورد توانست به شهرت فراوانی برسد. این ارز دیجیتال ترکیبی از خلاقیت و امنیت می باشد که بسیاری از موانع قانونی و امور مالی و بانکی را پشت سر گذاشته است. در ترید ارز دیجیتال بیت کوین به یکی از مهم ترین ارزها در دنیا تبدیل شده و روزانه می توان شاهد ترید ارز دیجیتال بود.

 1. اتریوم

اتریوم نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتال معروف به حساب می آید که قابلیت عملکرد هوشمند دارد. مبادلات ارز در شبکه اتریوم، اتر نامیده می شود. این ارز دیجیتال که دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا شناخته می شود، امکان هیچگونه دستکاری یا دخالت شخصی را در نقل و انتقالات میسر نمی کند. اتریوم به دلیل تکنولوژی خاص و پیشرفته خود مورد توجه می باشد و سود مناسبی را در ترید ارز دیجیتال به معامله گران تقدیم می کند.

 1. ریپل

ریپل یک شبکه پرداخت می باشد که ارتباطی امن و غیر متمرکز را برای موسسات مالی سراسر دنیا فراهم می نماید. هدف ریپل این می باشد که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین المللی را ارزان، سریع و غیرمتمرکز نماید. می شود گفت ریپل تا حد زیادی موفق عمل کرده است. واحد پول یا همان ارز دیجیتال ریپل XRP می باشد و در ترید ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

ترید ارز دیجیتال

فرد معامله گری که ترید ارز دیجیتال را با هدف کسب سود انجام می دهد، تریدر نامیده می شود.

برای شروع ترید ارز دیجیتال باید چه کرد؟

اکنون احتمالا” سئوال ترید کردن ارزهای دیجیتال چیست ؟ دیگر پرسش شما نیست۱ اما برای شروع ترید کردن باید چه کنیم؟
انجام ترید ارز دیجیتال برای رسیدن به سود فقط از طریق یادگیری و افزایش سطح دانش در مورد ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. در عین حال نیز باید به شناخت دقیقی از بازار و انواع پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال رسید.

هر چند مشکلات بسیاری در زمینه ترید ارز دیجیتال برای ایرانیان وجود دارد اما با این حال نمی توان موفقیت آن ها را در بازار ترید ارز دیجیتال نادیده گرفت.

قبل از شروع باید استراتژی معاملات خود را معین نمایید. پیشنهاد می شود قطعا به سراغ یادگیری روش های تحلیل و تلسط روی ابزارها و خود ارزهای دیجیتال، بروید. ثبت نام در انواع صرافی های دیجیتال نیز قدم دوم می باشد. شناخت کامل ارزهای دیجیتال و وجود یک دید کلی به روی بازار آن ها می تواند در ترید ارز دیجیتال به شما کمک بسیاری نماید. خوشبختانه به دلیل افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال صرافی های مختلف امکان خرید و فروش آن را میسر نموده اند. با توجه به تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده است، ترید ارز دیجیتال در صرافی های خارجی ممکن نیست اما با توجه به صرافی های معتبر ایجاد شده در ایران امروز می توان به یک تریدر تبدیل شد و درآمد مناسبی را کسب کرد.

برخی از مزایای ترید ارز دیجیتال

 • پتانسیل کسب سود بسیار بالا
 • عدم نیاز به دارا بودن شرایط خاص
 • امکان شروع با سرمایه پایین
 • آزادی مکان و زمان کار

ویژگی های یک تریدر موفق

 • طبق برنامه ترید می نماید
 • مطابق قوانین ترید می کند
 • همیشه روی بازار تمرکز کرده است
 • ریسک پذیر است
 • اعتماد به نفس بالایی دارد
 • حرص و طمع ندارد
 • بدون احساس و با منطق به ترید ارز دیجیتال می پردازد
 • استراتژی های لازم و مناسب را به کار می گیرد
پنج‌شنبه, 30 جولای 2020 / منتشر شده در اقتصادی, طلا، سکه و ارز
صندوق سرمایه گذاری طلا

همانطور که می دانید خرید طلا بعد از اینکه باعث زینت خانم ها می شود به عنوان یک سرمایه برای خانواده نیز به حساب می آید و در زمان تنگدستی و مشکلات می توان از این سرمایه استفاده نمود. امروزه طلا در معاملات بورسی به عنوان یک سرمایه گذاری امن و با ریسک پایین شناخته می شود. در بازار بورس برای امنیت بیشتر و بهتر از صندوق سرمایه گذاری طلا استفاده می گردد. اگر مایل هستید دراینباره چیزهایی را بدانید در این مطلب با ما همراه باشید.

این صندوق چه نوع صندوقی است؟

اگر به طور ساده و عامیانه یک تعریف از صندوق سرمایه گذاری طلا بیان کنیم می توان این گونه گفت که یک صندوق ضد سرقت مثل گاو صندوق است که طلاهای هر سرمایه گذار را درون خود نگاه می دارد و تعداد افراد سرمایه گذار به همراه اندازه و حجم طلا را هر اندازه که باشد را در خود جای می دهد و از آن محافظت می نماید.

البته دارای یک مدیر مدبر می باشد که به وسیله طلا های سرمایه گذاران اقدام به خرید و فروش طلا ها می نماید و سرمایه را بیشتر کرده و سود  سرمایه را نیز دقیق و حساب شده در بین سرمایه داران تقسیم می نماید.

مقالات بیشتر در سایت میهن پرداخت دنبال کنید.

چگونگی سرمایه گذاری صندوق طلا

بهتر است بدانید حدود ۷۰ درصد از دارایی که در صندوق طلا وجود دارد در خدمت خرید سکه طلا قرار می گیرد و در این مسیر اقدام به سرمایه گذاری می نماید. و ۳۰ درصد باقی مانده نیز برای اوراق با درآمد ثابت قرار می گیرد.

قیمت گذاری طلا

جالب است بدانید قیمت گذاشتن بر روی طلا به وسیله دو پارامتر وابسته صورت می گیرد. اول قیمت اونس جهانی و دوم نرخ دلار.

با استفاده از این صندوق ها سرمایه گذاران در اصل به طور غیر مستقیم اقدام به سرمایه گذاری بر روی ارز و طلای جهانی می نمایند. به همین علت هم است که می گوییم سود صندوق سرمایه گذاری طلا به این دو پارامتر بستگی دارد.

صندوق سرمایه گذاری طلا

مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا

۱_ ریسک خرید طلا به حداقل خود می رسد و کاهش پیدا می کند.

۲_ دیگر احتیاج به نگهداری طلا به صورت فیزیکی در خانه وجود ندارد. سرقت، تقلب و کلاهبرداری از بین می رود.

۳_ با هر اندازه سرمایه نقدی می توان در صندوق طلا سرمایه گذاری نمود. حتی شده فقط چند هزار تومان داشته باشید می توانید سرمایه گذاری نمایید و لازم نیست حتمٱ میلیون ها تومان پول داشته باشید تا بتوانید یک یا چند سکه خریداری نمایید.

اما خوب بایستی حداقل صد هزار تومان به عنوان سرمایه اولیه داشته باشید.

۴_ کارمزدی که در برابر معاملات گرفته می شود بسیبار ناچیز و مناسب می باشد. کارمزدی حدود ۰.۱۵ درصد می باشد.

۵_ به راحتی می توان سرمایه طلای خود را نقد نمود.

۶_ به راحتی می توان سهم طلای صندوق خود را مورد فروش قرار داد.

اینگونه که هر کس چند واحد طلا خریداری می نماید و به علت قیمت پایین واحد ها هر کس می تواند بسته به نیاز خود چند واحد از سهم خود را مورد فروش قرار دهد.

نکته

هر واحد معادل دو هزار تومان می باشد که در هنگام سرمایه گذاری بایستی حداقل پنجاه واحد طلا خریداری شود.

طریقه سرمایه گذاری در صندوق

برای اینکه سرمایه‌گذار بتواند در صندوق‌های طلا و همچنین در خرید و فروش صندوق طلا شرکت نماید بایستی حتمٱ کد بورسی داشته باشد. برای اینکه بتوان کد بورسی داشت کافی است به یکی از سامانه های معاملاتی که توسط کارگزاران بورسی ارائه شده مراجعه کرده و اقدام به گرفتن کد بورسی نمایید.

پنج‌شنبه, 30 جولای 2020 / منتشر شده در اقتصادی
صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس

بورس همچون بازار می باشد با این تفاوت که کمی منسجم تر بوده و انواع خرید فروش های سهام، اوراق و… در آنجا انجام می پذیرد. یکی از خرید و فروش هایی که در بازار بورس صورت می گیرد خرید و فروش صندوق سرمایه گذاری طلا می باشد. اگر مایل هستید در رابطه با صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس بیشتر اطلاعات کسب کنید و سرمایه خود را در این صندوق قرار دهید این مطلب را از دست ندهید.

آیا صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس قابل معامله می باشد؟

سرمایه گذاری کردن در صندوق های طلا باعث می شود تا افراد نسبت به سرمایه ایی که دارند اقدام به خرید طلا برای این صندوق نمایند. یعنی حتی اگر فردی مبلغ کمی نیز داشته باشد نیز می تواند اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نماید. سرمایه گذاری کردن در این صندوق به این گونه است که هر فردی نسبت به مبلغ خود واحد خریداری می نماید و واحد خریداری شده بهتر است کمتر از پنجاه واحد نباشد.

هر زمانی که سرمایه دار احتیاج به پول داشت می تواند در حد نیاز خود چند واحد را برای فروش قرار دهد و در کمترین زمان ممکن به فروش برساند.

در رابطه با سوالی که در بالا پرسیده شد باید بگوییم که بله این امکان وجود دارد.

حتی می توان برای خرید یا فروش واحد های صندوق بدون مراجعه کردن و از طریق سامانه های معاملاتی و به صورت آنلاین کار خرید و فروش را انجام دهید.

در رابطه با ریسک پذیری این صندوق ها هم باید گفت که فقط ریسک در نوسانات قیمتی طلا وجود دارد. منظور ما عواملی است که باعث می شوند تا قیمت طلا بالا یا پایین برود. البته که این ریسک هم تاکنون در آن حد نبوده که باعث ورشکستگی فرد گردد. شده قیمت طلا بالا برود اما پایین آمدن قیمت طلا تاکنون در این حد نبوده است.

اما بهتر است این را هم بدانید که ریسک داشتن طلا به صورت فیزیکی بسیار بالا است و ممکن است دچار دزدیده شدن یا گم شدن شود.

خدمات آنلاین میهن پرداخت!

صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس

صندوق های سرمایه گذاری طلای بورس ایران

تا به امروز فقط چهار صندوق طلا در بازار بورس ایران وجود دارد که به طور موفق در حال فعالیت می باشد.

۱_ صندوق سرمایه گذاری با نماد طلا

این صندوق پشتوانه اش طلای لوتوس می باشد. همچنین به عنوان اولین صندوق مبتنی بر طلا در سال ۹۶ در ایران عرضه شده است.

۲_ صندوق سرمایه گذاری با نماد زر

یکی دیگر از صندوق های سرمایه گذاری طلا با نام زرافشان امید ایرانیان می باشد. این صندوق نیز از سال ۹۶ آغاز به کار نموده است.

۳_ صندوق سرمایه گذاری با نماد گوهر

این صندوق هم در آذر ماه ۹۶ مبتنی بر سکه طلای کیان فعالیت خود را در ایران آغاز نمود.

۴_ صندوق سرمایه گذاری طلا با نماد عیار

این صندوق نیز به عنوان یکی دیگر از صندوق سرمایه گذاری در بورس ایران مبتنی بر سکه طلای مفید در سال ۹۷ آغاز به کار کرده. در رابطه با سابقه کاری نیز باید بگوییم که نسبت به سایر صندوق های طلا از سابقه کمتری نیز برخوردار می شود.

هر کدام از صندوق های طلایی که در بالا برایتان بیان نموده ایم از نظر امنیت، امن بوده و همچنین دارای مدیران مدبر و کار آمدی می باشند.

سه‌شنبه, 28 جولای 2020 / منتشر شده در اقتصادی
معایب صندوق سرمایه گذاری طلا در کنار مزایای فروان آن چیست؟

همانطور که می دانید سرمایه گذاری کردن یک کار پر خطر بوده و افرادی که علاقه به ریسک پذیری دارند را می طلبد. اما هستند مواردی که می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک دانست و اقدام به سرمایه گذاری بر روی آنها نمود. طلا را هم می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک دانست چرا که در هر شرایطی که در اتفاقات جهان قرار گرفته ایم متوجه شده ایم که قیمت طلا انقدر که باید قیمتش افت پیدا نکرده بلکه بیشتر از حد تصورمان بالا نیز رفته است. اما خوب نگه داری طلا در منزل کار کاملٱ اشتباهی است. چرا که ممکن است دزدیده شود یا اینگه گم گردد.

به همین علت اگر مایل هستید اقدام به سرمایه گذاری بر روی طلا نمایید پیشنهاد ما به شما خرید در صندوق سرمایه گذاری طلا است. اگر در این رابطه به اندازه کافی چیزی نمی دانید ما در این مطلب بر این آمده ایم تا مزایا و معایب صندوق سرمایه گذاری طلا را بازگو نماییم.

پس بهتر است در این مطلب با ما در میهن پرداخت همراه باشبد تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید.

مزایا و معایب صندوق سرمایه گذاری طلا

برای اینکه بتوانید راحت‌تر با این صندوق آشنا شوید ابتدا به مزایای آن خواهیم پرداخت و خواهیم دید چه سودی می تواند برای سرمایه گذار داشته باشد.

همانطور که در بالا گفتیم داشتن صندوق سرمایه گذاری طلا باعث می شود تا ریسک کمتری متوجه سرمایه دار گردد. همچنین مشکلات خرید طلا نیز کاهش پیدا می کند.

معایب صندوق سرمایه گذاری طلا در کنار مزایای فروان آن چیست؟

مزایای صندوق سرمایه گذاری طلا

از مزایای دیگر این صندوق می توان به این موارد اشاره نمود:

۱_ این صندوق کارمزد کمتری نسبت به معاملات فیزیکی دریافت می کند. کارمزدی حدود ۰.۱۵ درصد.

۲_ دیگر مشکل نگهداری و حمل طلا و سکه وجود نداشته و با خیال آسوده می توان هر زمان اقدام به فروش یا افزایش واحد طلا در صندوق نمایید.

۳_  به عنوان یک نقد شوندگی عالی به حساب می آید.

۴_ می توان با هر سرمایه ایی چه زیاد و چه کم اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمود.

اما چون واحدهای صندوق در بازار بورس کالا مبادله می شود بایستی حداقل هر سرمایه داری ۵۰ واحد یعنی ۱۰۰ هزار تومان در صندوق داشته باشد. ( هر واحد حدود ۲ هزار تومان ارزش دارد).

۵_ به راحتی می توان اقدام به فروش سهم خود نمود.

۶_ در بورس قابل معامله می باشد و می توان بدون حضور و به صورت آنلاین اقدام به خرید و فروش نمود.

۷_ شما با انتخاب این صندوق سرمایه خود را دست افراد حرفه ایی و مدبر خواهید گذاشت. با اینکار لازم نیست شما مشکلات خرید طلا را داشته باشید و همچنین ریسک سرمایه گذاری خود را نیز به حداقل می رسانید.

حال که از مزایای این صندوق بیشتر آشنا شدیم بهتر است به معایب صندوق سرمایه گذاری طلا نیز بپردازیم و ببینیم چه معایبی را می تواند داشته باشد.

معایب صندوق  طلا

می توان گفت که هیچ سرمایه ایی بدون مشکل و عیب نیست و این قاعده در صندوق سرمایه گذاری طلا هم صدق می کند.

_ امکان خطر پذیر شدن بخشی از بازار

_ امکان وجود عملکرد نادرست در صندوق

_ موازنه با نرخ بهره

_ وجود اشکلات معملاتی که ممکن است گاهی توسط مدیریت صورت پذیرد.

اما مزایایی که این صندوق دارد به معایب آن می چربد و می توان این ریسک را قبول نمود و اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمود.

یکشنبه, 26 جولای 2020 / منتشر شده در اقتصادی
قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا چگونه تعیین میشود؟

داشتن سرمایه در صندوق سرمایه گذاری طلا باعث می شود تا در یک جای امن و مطمئن اقدام به سرمایه گذاری نمود. می توان گفت سرمایه گذاری بر روی طلا همچون سرمایه گذاری بر روی ارز می تواند پر سود باشد. از نظر ریسک آن باید گفت که ریسک پذیری زیاد نداشته و اگر دچار نوسان گردد دوباره به حالت عادی خود باز می گردد و خیلی کم پیش می آید که ارز یا طلا دچار کاهش گردند. در این مطلب سعی داریم راجب قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا صحبت کوتاه ولی مفیدی داشته باشیم. پس بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

چگونگی قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا

تاکنون در کشور ما ایران، چهار صندوق فعال برای طلا بوجود آمده است که سرمایه گذاریشان مبتنی بر طلا می باشد. صندوق طلا با نماد زر، صندوق طلا با نماد گوهر، صندوق طلا با نماد طلا و صندوق طلا با نماد عیار به عنوان چهار صندوق مهم شناخته می شوند. می توان در هر کدام صندوق ها اقدام به سرمایه گذاری نمود و توسط مدیران مدبر سود قابل توجهی را دریافت نمود.

البته اینکه بگوییم این صندوق ها بدون ریسک می باشند کاملٱ اشتباه است و ممکن است به هر دلایلی مشکلی پیش بیاید و سرمایه مورد تهدید قرار بگیرد.

قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا چگونه تعیین میشود؟

خدمات میهن پرداخت

در رابطه با قیمت صندوق سرمایه گذاری طلا باید بگوییم که این صندوق از چندین سرمایه دار تشکیل می شود و هر فردی نسبت به سرمایه ایی که دارد می تواند سهمی داشته باشد. قیمت حداقلی که برای ورود به صندوق وجود دارد حداقل ۱۰۰ هزار تومان می باشد. یعنی خیلی کمتر از قیمت یک سکه. با این وجود هر سرمایه داری می تواند به نسبت مبلغی که دارد اقدام به خرید واحد در صندوق طلا نمایید.

همچنین برای هر صندوق مدیران مجرب و کاربلد وجود دارد تا با کار کردن با سرمایه داخل صندوق باعث افزایش و سود دهی مناسب صندوق گردند.

فروش صندوق طلا

در رابطه با فروش آن نیز باید بگوییم که در هر لحظه و زمانی که احتیاج مالی وجود داشته باشد امکان فروش سهم فرد وجود دارد و می تواند به نسبت مشکل مالی خود چند واحد از سهم خود را برای فروش قرار دهد.

می بینید به همین راحتی می توان اقدام به فروش نمود. ولی اگر دارای طلا و سکه به صورت فیزیکی بودید بایستی تمام سکه و یا طلای خود را برای فروش قرار می دادید و حتی کارمزد بالایی نیز که در هنگام خرید برای اینکار در نظر گرفته شده نیز کسر می گردد. با اینکار سود آنچنانی را فرد بدست نمی آورد.

جمعه, 24 جولای 2020 / منتشر شده در بیت کوین
چگونگی و نحوه خرید بیت کوین

همانطور که می دانید هر کشوری حتی کشور خودمان ایران، برای خود یک ارز رایج و مخصوص به خود دارد. اما خوب از مهمترین ارزهای جهانی می توانیم به دلار و یورو اشاره نماییم. بیت کوین هم به عنوان یک ارز پرداخت جدید به حساب می آید و لازم نیست برای انجام تراکنش از واسطه مثل بانک استفاده گردد. اگر مایل هستید با نحوه خرید بیت کوین آشنا شوید خوب است از این مطلب چشم پوشی نکنید و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیت کوین چیست؟

در اصل، بیت کوین یک نوع شبکه و ارز پرداخت مستقل و غیر متمرکز می باشد که بدون هیچ واسطه ایی به طور مستقیم و همتا به همتا تراکنش را انجام می دهد.

نکته

فعالیت بیت کوین بر روی یک پایگاه داده غیرمتمرکز به نام بلاک چین است.

 نحوه خرید بیت کوین چگونه است؟

همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتالی می باشد که بهترین روش خرید و فروشش از طریق اینترنت است. اما خوب به دلیل تحریماتی که بر علیه کشور ایران صورت گرفته این خرید از طریق اینترنت کمی دشوار و ناممکن برای مردم ایران شده و نمی توانند از طریق صرافی های مطرح و بزرگ دنیا خرید و فروش بیت کوین داشته باشند.

اما خوب می توان برای تبادل بیت کوین راه هایی را یافت. یکی از راههای تبادل بیت کوین خرید به صورت غیر حضوری از صرافی های آنلاین می باشد و راه دوم، خرید نمودن از افراد حقیقی به صورت مستقیم می باشد. میهن پرداخت با سالها سابقه در زمینه ی ارائه خدمات ارزی، در خدمت شما عزیزان است.

چگونگی و نحوه خرید بیت کوین

مراحل خرید

مرحله اول _ نصب کیف پول

برای اینکه بتوانید پول های دیجیتالی خود را حفظ و نگهداری کنید در ابتدا بایستی یک کیف پول دیجیتالی برای خود آماده سازید. که این کیف پول می تواند به سه شکل متناسب به نیاز خود انتخاب گردد.

_ نسخه‌ سخت‌افزاری به صورت فلش مموری

_ نسخه‌ نرم‌افزاری قابل اجرا روی دسکتاپ و موبایل

_ نسخه‌ کاغذی

کیف پول هر آن چه که مورد نیاز خرید و فروش بیت کوین باشد را در خود جای می دهد. مثل: آدرس عمومی و کلید خصوصی.

یکی از بهترین و مهمترین کیف پول های بیت کوین مربوط به کیف پول بلاک چین می باشد. چرا که دارای یک محیط راحت و آسان برای استفاده نمودن همه افراد می باشد و امکان نصب بر روی هر دستگاه دیجیتالی را دارد.

مرحله دوم_ یافتن فروشنده معتبر

بعد از اینکه کیف پول را بر روی دستگاه خود نصب کردید نوبت به پیدا کردن یک فروشنده معتبر می رسد. برای انجام اینکار می توانید از طریق سایت (آنلاین) یا از طریق اشخاص حقیقی و به صورت حضوری در صرافی ها اقدام به خرید بیت کوین کنید.

مثلٱ اگر خرید آنلاین می خواهید انجام دهید درخواست خود را با قیمت مورد نظر در سیستم ثبت می نمایید و زمانی که فروشنده با رقم مورد نظرتان موافق بود فروش بیت کوین آغاز و موفق به خرید بیت کوین می گردید.

اما در رابطه با فروشنده شخص حقیقی، بهتر است به این نکته توجه کنید که شخصی که فروش بیشتری در سایت صرافی داشته را برای معامله انتخاب نمایید و نکات امنیتی مثل تاریخ ورود به سایت، بازخورد کاربران را حتمٱ مورد توجه قرار دهید.

مرحله سوم_ انجام احراز هویت

در ادامه نحوه خرید بیت کوین ، بایستی به انجام احراز هویت اهمیت دهیم.

اما خوب به دلیل اینکه بیت کوین هیچ قانون حمایتی ندارد و کلاهبرداری های زیادی نیز به همین علت در این راستا صورت گرفته است. در صرافی های آنلاین برای کمتر شدن این مشکلات روشی برای انجام احراز هویت قرار داده اند که شخص فروشنده یا خریدار از کاربر مورد نظر خود یک عکس به همراه کارت ملی و کارت بانکی خود به همراه یک دست نوشته به عنوان توضیح اینکه عکس برای چه امری گرفته و برای طرف مقابل ارسال می کند.

نکته

توجه داشته باشید که این عکس تا زمان انجام تراکنش بایستی نزد فروشنده یا خریدار باقی بماند و بعد از انجام تراکنش دیگر احتیاجی به آن نیست.

مرحله چهارم_ انتقال پول از طریق کارت بانکی و ارائه آدرس کیف پول

برای اینکه بتوانید از طریق کارت بانکی خود بیت کوین خریداری کنید کافی است از طریق صرافی آنلاین یا به صورت مستقیم در صرافی اقدام به شارژ نمودن حساب خود کرده و درخواست مقدار بیت کوین خود را ثبت نمایید. سپس صرافی آن را به آدرس کیف پول شما واریز می نماید.

مرحله پنجم_پشتیبان‌گیری از کیف پول

بعد از اینکه ساخت کیف پول بیت کوین را انجام دادید مهمترین کار برای پشتیبانی از آن این است که یک بک آپ از اطلاعات خود داشته باشید. چون که نداشتن بک آپ ممکن است باعث ایجاد مشکلات ناخوشایندی گردد و هیچ راهی نیز برای بازگردان بیت کوین درغیر این صورت به هیچ عنوان وجود ندارد.

جمعه, 24 جولای 2020 / منتشر شده در اجتماعی
سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا ؟ فرق این دو در چیست؟

طلا به عنوان یک شی با ارزش در بین خانم ها طرفداران بی شماری دارد و چه مرد و چه زن خواهان این فلز گرانبها می باشند. خرید طلا در گذشته بیشتر مختص عروسی ها و یا جشن ها آن هم به علت کادو دادن به صاحب حشن و عروسی بود. ولی اکنون خرید طلا جنبه سرمایه گذاری و پس انداز نمودن پیدا کرده است. البته سرمایه گذاری در بانک هم گزینه مناسبی می باشد. چرا که بدون هیچ استرس و نگرانی از دزدیده شدن و یا از بین رفتن سرمایه می توان سود مناسبی را دریافت نمود.

در این مطلب سعی داریم ببینیم که کدام یک بهتر است؟ سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا ؟ پس با ما باشید.

فرق میان سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا

همانطور که می دانید سرمایه گذاری کردن همیشه با ریسک مواجه است. اما سرمایه گذاری در بانک این ریسک را دارا نمی باشد. یا اگر داشته باشد بسیار کم است. منظور این است که حفظ سرمایه اولیه به همراه سود نسبتٱ تضمین شده می باشد. اما خوب مشکلی که وجود دارد این است که سرمایه گذاری در بانک دارای یک سود مشخص می باشد و حتی با گذشت چند سال هم این سود تغییر نمی کند. یا اینکه امکان مشکل در بانک مورد نظر و ورشکستگی ممکن است وجود داشته باشد.

اما در رابطه با خرید طلا باید بگوییم که شاید کمی پر خطر باشد. یعنی امکان دزدیده شدن و یا گم شدن را داشته باشد. اما در درازمدت ارزش آن بالا رفته و سود قابل توجهی را فرد می تواند کسب نماید.

به طور کلی خرید طلا می تواند گزینه مناسبی باشد. هم باعث زینت فرد می شود و هم در هر اتفاقی قیمت آن دچار نوسان می شود. شاید چند درصد قیمتش پایین بیاید اما خیلی سریع قیمت قابل توجهی را پیدا کرده و آن ضرر کوچک را جبران می کند.

سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا

پخش کردن سرمایه

اما خوب بهتر است تمام سرمایه را در یک جا استفاده نکرد. چرا که هر احتمالی برای ازبین رفتن سرمایه ممکن است وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر تمام سرمایه در بانک قرار بگیرد ممکن است بعد از مدتی ارزش پول کم شود و اگر شما آن پول را برداشت کنید شاید نتوانید مثل قبل با آن کاری انجام دهید. یا اینکه بانک مورد نظر ورشکست شود. در رابطه با طلا هم باید گفت اگر مشکلی پیش بیاید و طلا از دستتان برود مثلٱ دزدیده شود با این اتفاق تمام سرمایه ایی که برای اینکار گذاشته بودید نابود می شود.

پس بهتر است سرمایه ایی که داریم را در چند جای مختلف به کار ببریم تا اگر مشکلی پیش آمد حداقل از طرف دیگری ضرر جبران شود.

با این گفته ها هر دو روش تا حدودی می تواند مناسب باشد اما خوب بایستی نسبت به اقدام نمودن آن نیز فکر اساسی نمود و بدون تفکر کاری را انجام نداد و داشتن درایت را سر لوحه خود قرار داد.

چهارشنبه, 22 جولای 2020 / منتشر شده در اجتماعی
سرمایه گذاری طلا در بانک ، یک سرمایه گذاری مطمئن!

 سرمایه گذاری باعث می شود تا سرمایه ایی که برای این کار تعیین نموده اید چند برابر شود اما گاهی ممکن است سودی وجود نداشته باشد و حتی همان سرمایه اولیه نیز از بین برود. سرمایه گذاری کردن با آگاهی کامل می تواند بدون ریسک باشد. اما خوب خیلی از افراد هم هستند که به طور کامل آگاهی از سرمایه گذاری ندارند و نمی دانند کدام سرمایه گذاری برای آنها پر فایده و پر سود می باشد. در حال حاضر سرمایه گذاری بر روی ارز و طلا می تواند انتخاب درستی به خصوص برای افرادی که آشنایی کاملی از بورس ندارند باشد.

دیگر لازم نیست مثل گذشته طلا و ارز خریداری کرد و در خانه آن را نگهداری نمود. امروزه می توان به وسیله بانک ها اقدام به سپرده گذاری بر روی طلا نمود. با سرمایه گذاری طلا در بانک هم سود قابل توجهی دریافت می شود و هم از بابت نگهداری و محافظت از آن خیال افراد راحت می گردد.

با ما همراه باشید تا بیشتر راجب این موضوع صحبت کنیم.

سرمایه گذاری طلا در بانک ، یک سرمایه گذاری مطمئن!

علت سرمایه گذاری طلا در بانک

همانطور که می دانید سرمایه گذاری یک ریسک بالا می باشد و اگر کسی شم اقتصادی خوبی نداشته باشد نمی تواند به راحتی در این سرمایه گذاری ها شرکت نموده و کسب سود نماید.

به همین علت کسانی که نمی توانند این ریسک را بپذیرند، می توانند از طریق بانک ها اقدام به سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری که توسط بانک ها صورت می گیرد سپرده نام دارد.

مزیتی که این سپرده ها دارند این است که از سرمایه اولیه فرد محافظت می شود و سودی نسبتٱ قابل توجه نیز به فرد تعلق پیدا می کند. به طور کلی سپرده در دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که بسته به شرایط فرد می توان یک مورد را انتخاب نمود.

درباره سرمایه گذاری بانک در طلا باید بگوییم که همین شیوه وجود دارد هم سرمایه حفظ می گردد و هم سود قابل توجهی برای فرد تعیین می گردد.

اما این را هم بگوییم که سودی که از داخل بازار بورس بدست می آید بیشتر بوده و متقابلٱ پر خطر و ریسک پذیر تر می باشد.

به علت سرمایه گذاری طلا در بانک، بانک هم برای انجام اینکار کارمزد دریافت می نماید و نسبت به نرخ سرمایه کارمزد متغیر می باشد.

خوبی سرمایه گذاری بر روی طلا این است که با هر واکنشی که در جهان رخ می دهد قیمت طلا تکان می خورد و مهم نیست جنگ شده یا تحریمی صورت گرفته. به همین علت سرمایه گذاری کردن بر روی طلا نسبتٱ می توان گفت بدون ریسک می باشد.

این را هم اضافه کنیم برای رسیدن به سود دهی طلا بایستی صبر کرد. چرا که در دراز مدت سود مناسبی را می توان از طریق طلا بدست آورد.

دوشنبه, 20 جولای 2020 / منتشر شده در طلا، سکه و ارز
آموزش فارکس

امروز با توجه به افزایش قیمت دلار، کسب درآمد ارزی از بازارهای بین المللی می تواند بهترین راه ثروتمند شدن و رسیدن به رویاهای فردی باشد. انواع مختلفی از بازارهای مالی در دنیا وجود دارد. اما شاید نام یکی از معروف ترین نوع آن ها را شنیده باشید. فارکس یکی از معروف ترین بازارهای مالی است.  فارکس چیست ؟ آشنایی با مفاهیم فارکس را در این مقاله می آموزیم.

فارکس چیست؟

بزرگترین بازار مالی دنیا فارکس نام دارد. روزانه میلیاردها و شاید تیلیاردها دلار پول در این بازار جا به جا می شود و بسیاری از افراد به موفقیت می رسند و ثروتمند می شوند.

امروز می توانیم بازارهای مالی مختلفی را در سراسر دنیا ببینیم که روزانه میزان زیادی پول در آن ها جا به جا می شود.

بازارهای مالی به دو نوع سنتی و جدید تقسیم می شوند.

بازار سنتی:

بازار بورس و اوراق قرضه را می توان از مهم ترین بازارهای سنتی در دنیا نامید که حجم معاملات بالایی در آن ها وجود دارد. مردم معمولا در این بازار ها سرمایه گذاری کرده و مبلغ بالایی را جا به جا می میکنند.

بازار جدید:

از جمله بازارهای جدید می توان به فارکس اشاره کرد.

بازارهایی چون فارکس، با توجه به الگوی بازارهای سنتی چون بورس ایجاد شده اند. این بازارهای جدید را امروزه به نام بازار فارکس می شناسند.

در بازار فارکس می تواند سهام های شرکت ها را در آمریکا، ارزها، ارزهای دیجیتال، طلا، نفت، شاخص های بورس و دیگر را می توان معامله کرد.

بازار فارکس مخفف Foreign Exchange  می باشد که به صورت FOREX نوشته می شود. در این بازار ارزهای مختلف با هم معامله می شوند.

در این بازار جهت تبدیل ارز نیاز به نرخ تبدیل یا Exchange Rate می باشد. این واژه در واقع نرخ تبدیل ارزی به ارز دیگر می باشد.

شما می توانید در فارکس شاخص های مختلف بورس دنیا، مس، روی، ذرت، آب میوه، ارزهای دیجیتال، طلا، نفرت و هر چیزی را خرید و فروش کنید.

فارکس چیست

فارکس یکی از معروف ترین بازارهای مالی است.  فارکس چیست ؟ آشنایی با مفاهیم فارکس را در این مقاله می آموزیم.

فارکس از کجا پدید آمد؟

فارکس تنها یک بازار نیست. بازرهای مختلفی چون سی اف دی، فارکس، فیوچر و هزاران بازار معاملاتی مختلف دیگر را فارکس می نامند.

بورس یکی از پایه ترین بازارهایی بود که به وجود آمد تا شرکت ها و کارآفرینان سهام خود را عرضه نمایند تا مردم عادی و هر کسی که بخواهد بتواند آن ها را خریداری نماید.

در بازارهای فارکس معاملات بر اساس قیمت مشخص، روز مشخص، ساعت مشخص و حجم مشخص معامله می شود. این کار می تواند مانعی برای کلاهبرداری ها در بازار های مختلف باشد.

ترس از مان زمان در معاملات بازارهای مختلف همیشه حرف اول را زده است. و بسیاری از افراد ضرر زیادی در این بازار ها کرده اند. اما در بازارهای جدید فارکس اتفاق جالبی افتاد. کاری که باعث می شد دو طرف معامله در آرامش باشند. نگران زمان نباشند.

در این روش پیش فروش اتفاق می افتد.

مثلا بر فرض یک شرکت حفاری تمام طلاهای خود را تا سه ماه آینده با قیمت مشخص شده پیش فروش می کند. در این صورت اگر قیمت طلا بالا برود، اهمیتی ندارد سود لازم به دست آمده است. اگر پایین بیاید هم اهمیتی ندارد قبلا طلاهای مورد نظر فروخته شده است.

به این بازار بازار آتی یا Future Contract گفته می شود. بازاری که امنیت پول در آن تضمین شده است.

فارکس چیست؟

بازار فارکس مخفف Foreign Exchange  می باشد که به صورت FOREX نوشته می شود. در این بازار ارزهای مختلف با هم معامله می شوند.

بازار فیوچر

در بازار فیوچر شما می توانید جنسی را که تحویل نمی دهید نیز معامله کنید. مثلا شما معامله می کنید چند ماه دیگر چند تن نخود را تحویل بدهید… در این صورت شما باید هزینه ای را به عنوان بیعانه در بازار فیوچر بگذارید. سپس می توانید هر چیزی که دلتان خواست را پیش خرید یا فروش کنید.

از ویژگی های بازار فیوچر:

 1. پایین آمدن قیمت می تواند یک سود فوق العاده باشد. زیرا کالایی که برای مثلا شش ماه در یک قیمت فروخته اید، را هر موقع خواستید تسویه کنید و سود را بدست آورید.
 2. هر جای دنیا می توانید معامله کنید.
 3. سر رسید مشخصی برای معامله وجود دارد و شما می توانید تا روز سر رسید به معامله پایبند باشید و در روز سر رسید تسویه کنید یا روزهای قبل از آن تسویه نمایید. اختیار با شماست.

امروز بسیاری از معاملات بازار آتی توسط کارگزاری ها کنترل می شود و به همین دلیل این بازار نیز به عنوان بازار فارکس شناخته می شود. اما در واقع ربطی به فارکس ندارد و تنها توسط کارگزاران مختلف ارائه می شود و به همین دلیل نام فارکس را میگیرد. قراردادهای بسته شده یا فیوچر می باشند یا سی اف دی و ربطی به فارکس ندارند.

سی اف دی

معاملات سی اف دی رایج ترین معاملات در دنیا می باشند. سی اف دی به معنای معامله برای اختلاف هست.

هنگامی که ما در بازار فارکس یا سی اف دی یا فیوچر معامله می کنیم باید دقت کنیم که هیچ خزانه ای نداریم. یعنی مثلا اگر میخواهیم طلا معامله کنیم، طلایی نداریم. و روی اختلاف قیمتی که حال با آینده می باشد سود می نماییم.

فارکس چیست؟

فارکس چیست ؟ آشنایی با مفاهیم فارکس

ویژگی های سی اف دی:

 1. هم در زمان صعود و هم در زمان نزول قیمت سود می کنید.
 2. نیازی برای یافتن خریدار یا فروشنده نیست.
 3. برخلاف بازار فیوچر نیازی نیست نگران سررسید باشید. شما می توانید در این بازار ماه ها و سالها معامله خود را نگه دارید.
 4. می توانید هزاران دارایی را معامله نمایید. هر زمان که خواستید معامله را بسته و سود نمایید.

در بازار سی اف دی، انواع سهام ها از جمله گوگل، اپل، فیسبوک، بنز، تسلا و… خرید و فروش می شوند. شاخص های سهام های شرکت های بزرگ…

می توانید نفت، طلا یا قهوه معامله کنید. یا انواع ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنید.

سی اف دی ها رایج ترین معاملات در دنیای بازارهای مالی می باشند.

اما فارکس:

فارکس در واقع بازار ارزها می باشد. ارزهای مختلف نسبت به هم سنجیده شده و به فروش می رسند. در این بازار ارتباط مستقیم با خرید و فروش طلا یا نفت وجود ندارد. فارکس یعنی برابر ارز!

این بازار بزرگترین بازار دنیا در حال حاضر شناخته می شود.

شما در این بازار می توانید مثلا دلار بفروشید و یورو بخرید. این به این معنی می باشد که شما فکر می کنید قیمت دلار نسبت به یورو افت خواهد داشت و شما با خرید یورو سود خواهید کرد.

در این مقاله که به وسیله تیم تولید محتوای میهن پرداخت منتشر شده به اینکه فارکس چیست ؟ آشنایی با مفاهیم فارکس اشاره کردیم. در آینده نیز مطالب تکمیلی درباره فارکس در وبلاگ میهن پرداخت منتشر خواهد شد.

یکشنبه, 19 جولای 2020 / منتشر شده در اجتماعی
سرمایه گذاری در طلا یا بانک

یکی از دغدغه هایی که مردم امروزه بیشتر وقت و ذهن خود را درگیر آن نموده اند سرمایه گذاری است. می توان گفت بیشتر مردم به خاطر راکت نماندن و سود دهی پس انداز خود اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. اما چه سرمایه گذاری مناسب مردم عادی است و می توانند بدون نگرانی اندوخته یک عمر خود را در آن کار بگذارند و بدون استرس سود بالایی دریافت نمایند؟ آیا سرمایه گذاری در طلا یا بانک کار درست و مناسبی است؟ برای رسیدن به این جواب همراه ما باشید.

سرمایه گذاری در طلا یا بانک

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد و بهتر است این را هم بدانید که سرمایه گذاری کردن در همان وهله اول به سود دهی نمی رسد و بایستی صبر کافی در این زمینه وجود داشته باشد. که می توان از بین انواع مختلف سرمایه گذاری سرمایه گذاری در  طلا یا بانک را انتخاب کنیم. چون اگر امکان سود دهی وجود نداشته باشد حداقل می دانید ضرر نمی کنید. و سرمایه اولیه ثابت باقی می ماند.

حال برای اینکه بدانیم کدام منعفت بیشتری دارد راجبشان کمی صحبت می کنیم.

سرمایه گذاری در بانک

بانک به عنوان یکی از انواع سرمایه گذاری در ایران شناخته شده می باشد. که یکی از راهکارهایش سپرده بانکی است. همچنین توانسته سرمایه گذاران بسیاری را نیز به سمت خود بکشاند.

در رابطه با این سپرده باید بگوییم که یک سپرده گذاری بدون ریسک می باشد اما با یک سود آوری مشخص و تعیین شده.

این سرمایه گذاری به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می گردد.

سرمایه گذاری در طلا یا بانک

سر مایه گذاری طلا

در رابطه با این نوع سرمایه گذاری باید بگوییم که یک سرمایه گذاری بلند مدت اما پر سود می باشد. سرمایه ایی است که با هر تغییر جهانی مثل جنگ، تحریم و… امکان افزایش پیدا کردن را دارد بدون اینکه افتی داشته باشد.

سرمایه گذاری در طلا به دقت خاصی نیاز ندارد و هر شخصی می تواند بسته به سرمایه خود اقدام به سرمایه گذاری بر روی طلا کند.

اما خوب این نکته هم وجود دارد که سرمایه گذاری بر روی طلای ساخته شده مناسب است یا خام؟

سرمایه گذاران بزرگ برای سرمایه گذاری از طلای خام استفاده می کنند.

این سرمایه گذاری طوری بازده مناسبی دارد که تمام جهان توجه ویژه ایی به این روش دارند. حتی کشور ما ایران هم برای اینکار صندوق سرمایه گذاری با قوانین مشخص را دایر نموده است.

 

این صندوق با قوانین منعطف و مشخص امکان سرمایه گذاری را برای مردم راحت‌تر نموده است. از جذاب­ترین انواع صندوق سرمایه گذاری می توانیم به نوع طلایی آن اشاره کنیم. با اینکار دیگر بدون هیچ مشکلی می توان بر روی هر نوع طلا یا سکه ایی سرمایه گذاری نمود. همچنین یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور ما نیز به حساب می آید.

حال با این گفته ها می توانید یک سرمایه گذاری امن و مطمئن داشته باشید و یکی از سرمایه گذاری ها، یا در طلا یا بانک را انتخاب نموده و اقدام به سرمایه گذاری نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با گروه میهن پرداخت و خدمات ارزی تماس بگیرید.

بالا