دوشنبه, 26 اردیبهشت 1401 / منتشر شده در ارزهای رمز پایه, بیت کوین, صرافی بایننس

برداشت رمزارز

برداشت رمزارز، تراکنشی است که به شما امکان می دهد موجودی رمزارز خود را به یک کیف پول دیگر منتقل کنید. برای برداشت ممکن است مشکلات متعددی برای کاربران رخ دهد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

 • من از بایننس به صرافی یا کیف پول دیگری برداشت کرده ام، اما هنوز ارزم را دریافت نکرده ام. چرا؟
 • زمان تایید (Confirmation) تراکنش
 • چگونه وضعیت تراکنش در بایننس را چک کنیم؟!
 • حالات مختلف وضعیت (Status) تراکنش در برداشت (Withdrawal) از بایننس
 • در هنگام برداشت چرا پیام شبکه شلوغ (Network busy) دریافت می کنم؟
 • MEMO چیست؟ چرا خطای “یادداشت معتبر نیست” مشاهده می کنیم؟

من از بایننس به صرافی یا کیف پول دیگری برداشت کرده ام، اما هنوز ارزم را دریافت نکرده ام!

انتقال وجه از حساب بایننس به صرافی یا کیف پول دیگری شامل سه مرحله است:

 • درخواست برداشت در بایننس
 • تایید شبکه بلاک چین
 • سپرده گذاری (Deposit) در پلت فرم مربوطه

به طور معمول، یک TxID (شناسه تراکنش) ظرف ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تولید می شود که نشان می دهد تراکنش برداشت با موفقیت انجام شده است. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا تراکنشی تایید شود و ارز درنهایت به کیف پول مقصد واریز شود. مقدار زمان “تأیید شبکه” مورد نیاز برای بلاک چین های مختلف متفاوت است. به طور مثال شما تصمیم می گیرید ۰.۱ بیت کوین را از بایننس برداشت کنید. پس از تایید درخواست، باید منتظر بمانید تا بایننس تراکنش را ایجاد و ارسال کند.

جهت خرید و فروش رمز ارز کلیک کنید.

زمان تایید (Confirmation) تراکنش در برداشت رمزارز

زمان سپری شده بین لحظه ای که یک تراکنش زنجیره بلوکی به شبکه ارسال و در نهایت در یک بلوک تایید شده ثبت می شود را زمان تایید تراکنش می نامند. بسته به نوع بلاک چین و معماری شبکه، این زمان را می توان با ارائه کارمزد تراکنش بالاتر کاهش داد، بنابراین ماینرها انگیزه بیشتری برای اولویت دادن به تراکنش شما خواهند داشت. زمان تایید می تواند به عنوان معیاری برای اندازه گیری میانگین سرعت شبکه بلاک چین استفاده شود. از آنجایی که زمان بین ارسال و تایید می تواند به دلیل تقاضای نوسان متفاوت باشد، محاسبه کارایی و سرعت یک بلاک چین با استفاده از میانگین زمان تایید مطابق با وضعیت فعلی و جدیدترین آن، منطقی تر است.

چگونه وضعیت تراکنش در بایننس را چک کنیم؟!

 1. ابتدا در حساب بایننس خود وارد شوید.
 2. از منوی wallet > Transaction History را انتخاب کنید.
 3. در بخش تاریخچه تراکنش ها، می بایست نوع تراکنش را روی Withdrawal قرار داده و تراکنش مورد نظرتان را مشاهده کنید.

 

مطالعه بیشتر: شناسه تراکنش یا هش تراکنش چیست؟ + چگونه TxID را در کیف پولم پیدا کنم؟

حالات مختلف وضعیت (Status) تراکنش در برداشت (Withdrawal) از بایننس

وضعیت تراکنش ها در برداشت از بایننس شامل:

 1. Completed

در این حالت، وضعیت تراکنش تکمیل شده است. به این معنا که، تراکنش توسط شبکه تایید شده و شما می توانید، ارز مورد نظرتان را در کیف پول شخصی خود مشاهده و دریافت کنید.

 1. Prossesing

اگر وضعیت نشان می‌دهد که تراکنش در حال پردازش است، لطفاً منتظر بمانید تا فرآیند تأیید تکمیل شود.

 1. Rejected

اگر برداشت ارز شما دارای وضعیت رد شده باشد، برداشت لغو شده و به موجودی حساب شما بدون کسر کارمزدی بازگردانده می شود. دلایل ریجکت شدن برداشت رمزارز شامل، نامعتبر و پرخطر بودن آدرس کیف پول، نبود MEMO مقصد و شبکه شلوغ به دلیل نوسانات زیاد است.

مطالعه بیشتر: واریز و برداشت رمزارزها در صرافی بایننس چگونه انجام می شود؟

توجه:

اطمینان حاصل کنید که  رمزار را به یک کیف پول مشابه ارسال می کنید. بیت کوین را به کیف پول BTC، اتریوم را به کیف پول ETH ارسال کنید. همیشه آدرس کیف پول را کپی و جایگذاری کنید و آدرس های کیف پول جایگذاری شده را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که آدرس کیف پول مورد نظر کپی شده است.

در هنگام برداشت چرا پیام شبکه شلوغ  (Network busy) دریافت می کنم؟

اگر پیام Network busy دریافت کردید، این بدان معناست که شبکه در حال حاضر شلوغ است. لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید یا شبکه‌های دیگری را برای برداشت دارایی‌های خود انتخاب کنید.

MEMO چیست؟ چرا خطای “یادداشت معتبر نیست” مشاهده می کنیم؟

برچسب (Tag) یا MEMO یک ویژگی آدرس اضافی است که برای شناسایی گیرنده تراکنش علاوه بر آدرس کیف پول ضروری است. خطای”The memo is not valid” نشان می دهد که یادداشت اشتباهی را وارد کرده اید. لطفاً برای اطمینان اطلاعات خود را با گیرنده تأیید کنید. اگر آدرس یا یادداشت اشتباه را وارد کنید، ممکن است ارز خود را از دست بدهید.

مطالعه بیشتر: شبکه و آدرس اشتباه در ارسال رمزارز+معرفی کیف پول های ارزدیجیتال

در صورت تعلیق (Suspended) برداشت چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

در ابتدا باید بررسی کنیم که در اثر چه عواملی ممکن است برداشت یک رمزارز در یک شبکه خاص، معلق شود:

 • کیف پول در حال تعمیر و نگهداری است.

تعمیر و نگهداری بایننس

 • به دلیل ارتقاء شبکه یا دلایل دیگر، برداشت یک دارایی ممکن است به طور موقت به حالت تعلیق درآید. هر زمان که سیستمی در بایننس ارتقاء یابد، آن را در وب سایت خودو یا توییتر اعلام می کنند.
 • اگر اخیرا رمز عبور خود را تغییر داده یا بازنشانی کرده اید، تا ۲۴ ساعت نمی توانید از بایننس برداشت کنید. که در صفحه تغییر رمز عبور نیز اخطار داده شده است.

تغییر رمزعبور بایننس

در میهن پرداخت می توانید خرید و فروش رمزارزهایتان را با امنیت بالا انجام دهید. از مزایای عضویت در سایت میهن پرداخت و استفاده از خدمات آن، امکان خرید و فروش تعداد بسیار زیاد رمزارزها به صورت خودکار در هر ساعات شبانه روز است.  مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

گیرندگان (Takers) و بازارسازان (Makers)

بازارسازان و گیرندگان نقش مهمی در بسیاری از پلتفرم های معاملاتی دارند و وجود یا فقدان آن ها، صرافی های قوی را از صرافی های ضعیف جدا می کند. در هر نوع صرافی، فروشندگان با خریداران مطابقت داده می شوند. شما مانند هر شرکت کننده در بازار حداقل در یکی از این دسته بندی ها قرار گرفته و به عنوان یک معامله گر، در مرحله ای به عنوان هر دو عمل خواهید کرد. در این مقاله، مفهوم بازارسازان و گیرندگان را مورد بحث قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

برای خرید و فروش رمز ارز، کلیک کنید.

گیرندگان و بازارسازان

فهرست مطالب:

 • مفهوم نقدینگی یا liquidity
 • نقش بازارسازان (Makers) در بازار ارز دیجیتال
 • نقش گیرندگان (Takers) در بازار ارز دیجیتال
 • کارمزد سازنده
 • کارمزد گیرنده

مفهوم نقدینگی یا liquidity

وقتی گفته می شود یک دارایی نقدینگی است، منظور سهولت در فروش آن است. یک شمش طلا یک دارایی بسیار نقد است زیرا می توان آن را به راحتی در مدت زمان کوتاهی با پول نقد معامله کرد. برعکس یک مجسمه با ارزش، می تواند دارایی غیر نقدی باشد. اگرچه ممکن است دارای ارزش معنوی بالایی بوده اما واقعیت این است که همه به چنین چیزی علاقه مند نیستند. بازار نقدینگی بازاری است که در آن می توانید دارایی ها را به راحتی با ارزش منصفانه بخرید و بفروشید. تقاضای زیادی از سوی کسانی که می‌خواهند دارایی را خرید و عرضه بالایی از جانب کسانی که می‌خواهند آن را بفروشند وجود دارد. برعکس، بازار غیر نقدشونده هیچ یک از این ویژگی ها را ندارد و شما در فروش آن به قیمت منصفانه به دلیل تقاضای پایین با مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه، بازارهای غیر نقدشونده اغلب دارای اسپرد پیشنهادی فروش بسیار بالاتری هستند.

نقش بازارسازان (Makers) در بازار ارز دیجیتال

صرافی ها اغلب ارزش بازار یک دارایی را با دفتر سفارش محاسبه می کنند. ممکن است به عنوان مثال، ۱۰ بیت کوین با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار بخرید که به دفتر سفارش اضافه می شود و زمانی که قیمت به ۲۰۰۰۰ دلار رسید پر می شود. سفارش سازنده مانند آنچه توضیح داده شد مستلزم آن است که با افزودن آن ها به دفتر سفارش، اهداف خود را قبل از موعد اعلام کند. صرافی مانند یک فروشگاه مواد غذایی است که برای قرار دادن کالاها در قفسه ها از افراد هزینه ای دریافت می کند. معمولاً معامله گران و مؤسسات بزرگ مانند آن هایی که در نوسان گیری سریع تخصص دارند، نقش بازارسازان را بر عهده می گیرند. از طرف دیگر، معامله‌گران کوچک می‌توانند به سادگی با قرار دادن انواع سفارش‌هایی که به سرعت قابل اجرا نیستند نیز سازنده باشند.

نقش گیرندگان (Takers) در بازار ارزدیجیتال

در ادامه مثال فروشگاه مواد غذایی، شما به عنوان فروشنده دارایی خود را در قفسه‌ها قرار می‌دهید تا کسی آن را بخرد. در واقع شما با قرار دادن یک پیشنهاد در دفتر سفارش، نقدینگی صرافی را افزایش و خرید یا فروش را برای کاربران آسان تر می کنید. از سوی دیگر، گیرنده بخشی از آن نقدینگی را حذف می کند و بلافاصله سفارشات موجود در دفتر سفارش پر می شوند.

کارمزد بازارسازان در صرافی

بسیاری از صرافی ها بخش قابل توجهی از درآمد خود را با دریافت کارمزد تراکنش ها از کاربران تامین می کنند. این بدان معناست که هر زمان که سفارشی به دفتر سفارشات اضافه می کنید، مبلغ کمی را به عنوان کارمزد پرداخت می کنید. مقدار کارمزد از یک صرافی به صرافی دیگر و همچنین بسته به اندازه و نقش معامله شما متفاوت باشد. به طور کلی، به سازندگان نوعی تخفیف پیشنهاد می شود، زیرا آن ها نقدینگی را به صرافی اضافه می کنند که یک فاکتور مهم برای افزایش تعداد کاربران در یک صرافی است.

کارمزد گیرندگان در صرافی

هنگامی که یک سفارش بازار انجام و بلافاصله اجرا شود بخشی از نقدینگی موجود در دفتر سفارش را از بین می برد و به دلیل کاهش نقدینگی، صرافی‌ها برای جلوگیری از حذف سفارش‌های معلق موجود، کارمزد از گیرندگان دریافت می‌کنند. مبلغ کارمزد گیرنده معمولاً بیشتر از سازنده است.

می‌توانید تفاوت قیمت‌گذاری سازنده بایننس را در صفحه جدول کارمزد آن مشاهده کنید.

Trading fee

 

در میهن پرداخت می توانید خرید و فروش رمزارزهایتان را با امنیت بالا انجام دهید. از مزایای عضویت در سایت میهن پرداخت و استفاده از خدمات آن، امکان خرید و فروش تعداد بسیار زیاد رمزارزها به صورت خودکار در هر ساعات شبانه روز است.  مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

 

چهارشنبه, 17 فروردین 1401 / منتشر شده در اصطلاحات رمزارزها, بیت کوین

اصطلاحات رایج در حوزه رمزارزها

اصطلاحات رایج در کریپتوکارنسی

رمزارزها بر روی شبکه های کامپیوتری غیرمتمرکز به نام بلاک چین اجرا می شوند. برخی از مهم ترین رمزارزها بیت کوین، اتریوم، تتر، کاردانو، بایننس کوین و… هستند.  ارزهای رمزنگاری شده همچنان به رشد خود ادامه می دهند و ارزهای جدید دائماً ظاهر می شوند. محبوبیت فزاینده آن ها به دلیل قابلیت اطمینان اثبات شده رمزارزهای برتر، بیت کوین و اتریوم است. برای ورود در این حوزه می بایست با اصطلاحات رایج آن نیز آشنا شوید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

فهرست مطالب:

بلوک (Blok) هش تراکنش (Hash)
شبکه نظیر به نظیر (Peer-to-Peer) الگوریتم (Algorithm)
رمزگذاری (Encryption) نرخ هش (Hash Rate)
کلید عمومی (Public Key) کلید خصوصی (Private Key)
عبارت بازیابی (Seed Phrase) کیف پول (Wallet)
کیف پول سرد (Cold Wallet) کیف پول گرم (Hot Wallet)
ماینینگ (Mining) صرافی (Exchange)
بیت کوین (Bitcoin) اتریوم (Ethereum)
اتر (ETH) گس (Gas)
برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ترس از دست دادن یا فومو (FOMO)
هودل (HODL) اوراق سفید (White Paper)
عرضه اولیه (ICO) استیبل کوین (Stablecoin)

در ادامه با برخی از اصطلاحات آشنا خواهیم شد.

بلوک (Blok)

یک شبکه بلاک چین شاهد حجم زیادی از تراکنش ها است. تراکنش های انجام شده در یک دوره معین در فایلی به نام بلوک ثبت می شود که اساس شبکه بلاک چین است. یک بلوک اطلاعات را ذخیره می کند. اطلاعات زیادی در یک بلوک گنجانده می شود، اما فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال نمی کند. این اطلاعات شامل:

 •  عدد حاشیه (Magic number): عددی حاوی مقادیر خاصی است که آن بلوک را به عنوان بخشی از شبکه یک رمزارز خاص شناسایی می کند.
 • اندازه بلوک (Block size): محدودیت اندازه بلوک را طوری تنظیم میش ود که فقط مقدار مشخصی از اطلاعات در آن نوشته شود.
 • سربرگ بلوک (Block header): سربرگ، حاوی اطلاعات مربوط به بلوک است.
 • شمارنده تراکنش (Transaction counter): شمارنده تراکنش، نشان دهنده تعداد تراکنش های ذخیره شده در بلوک است.
 • تراکنش ها (Transactions): بیانگر لیستی از تمام تراکنش های داخل یک بلوک است.

هش تراکنش (Hash)

رشته ای از حروف و اعداد که نشان دهنده یک تراکنش تایید شده و ارسال شده است و معمولاً Hash یا TxID نامیده می شود.

شبکه نظیر به نظیر (Peer-to-Peer)

شبکه p2p، شبکه ای مستقیم بین دو یا چند کامپیوتر با یکدیگر بدون اینکه شخص ثالث متمرکز به عنوان واسطه عمل کند اطلاق می شود. بلاک چین ها بر روی شبکه های P2P، یعنی شبکه های غیرمتمرکز اجرا می شوند.

الگوریتم (Algorithm)

دستورالعمل یا فرمولی که برای تولید کلیدهایی استفاده می شود که تراکنش ها را ایمن نگه می دارد. رمزارزها به سه کلید اصلی هش، کلید عمومی و کلید خصوصی متکی هستند.

رمزگذاری (Encryption)

رمزگذاری فرآیندی است که در آن متن خوانا با استفاده از یک الگوریتم به متن ناخوانا به نام هش یا کلید تبدیل می شود. و از انتقال اطلاعات محرمانه به دست افراد نادرست جلوگیری می کند. وقتی صحبت از پیام‌ها و تراکنش‌های رمزارزها می‌شود، رمزگذاری و رمزگشایی بین دو طرف به این معنی است که شخص ثالث نمی‌تواند از آن سوء استفاده کند.

نرخ هش (Hash Rate)

نرخ هش میانگین سرعتی است که یک کامپیوتر با آن یک تراکنش را تأیید و ارسال و در نتیجه یک هش جدید ایجاد می‌کند و برحسب واحد هش در ثانیه محاسبه می شود.

کلید عمومی (Public Key)

رشته ای از حروف و اعداد که آدرس کیف پول شما را در بلاک چین مشخص می کند. این اطلاعات مانند آدرس ایمیل یا شماره حساب بانکی شما برای دریافت رمزارز قابل اشتراک گذاری با دیگران است.

کلید خصوصی (Private Key)

رشته ای از حروف و اعداد که قفل کیف پول شما است. این اطلاعات شخصی است و هرگز نباید مانند رمز عبور یا پین شما به اشتراک گذاشته شود.

عبارت بازیابی (Seed Phrase)

عبارتی ۱۲، ۱۸ یا ۲۴ کلمه ای که فقط شما  به آن دسترسی دارید و به عنوان پشتیبان برای کلیدهای خصوصی شما عمل می کند. اگر کلید خصوصی خود را فراموش کردید یا گم کردید، یک عبارت بازیابی به شما کمک می کند آن را بازیابی کنید.

کیف پول (Wallet)

کیف پول که به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری است برای مدیریت ارزها مورد استفاده قرار می گیرد و توسط یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی اداره می شود. و به دو دسته کیف پول سرد و گرم تقسیم می شود.

کیف پول سرد (Cold Wallet)

کیف پول سرد به صورت آفلاین اطلاعات را ذخیره می کند. این کیف پول به دو دسته سخت افزاری و کاغذی تقسیم می شود. این نوع کیف پول به دلیل متصل نبودن به اینترنت یکی از امن ترین کیف پول ها محسوب می شود.

کیف پول گرم (Hot Wallet)

دسترسی به این کیف پول ها از طریق اینترنت و با استفاده از موبایل و یا کامپیوتر امکان پذیر است. به همین دلیل از امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سرد برخوردار هستند.

ماینینگ (Mining)

ماینینگ به فرایند تولید رمزارزها اطلاق شده که برای تایید تراکنش استفاده می شود و برای استخراج هر ارز روش های مختلفی وجود دارد. هنگامی که تمام رایانه های موجود در شبکه تراکنش را می پذیرند، دو اتفاق می افتد: یک بلوک جدید به زنجیره اضافه می شود و سکه های جدید ایجاد می شوند و این سکه ها به بلوک جدید اضافه می شوند.

صرافی (Exchange)

وب‌سایتی که به شما امکان می‌دهد رمزارزها را با ارزهای فیات مانند دلار یا یورو، ارزهای فیات را با رمزارزهاو یا یک رمزارز را با ارز دیگر مبادله کنید.

بیت کوین (Bitcoin)

این رمزارز در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و همچنان با ارزش ترین و بزرگترین ارز دیجیتال باقی مانده است.

اتریوم (Ethereum)

اتریوم یک بلاک چین است که بر اساس رمزارز خود به نام اتر ساخته شده است. برخلاف بلاک چین بیت کوین، اتریوم اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز روی آن ساخته شوند، که اتریوم را قادر می سازد عملکردهای دیگری مانند خدمات مالی غیرمتمرکز، بازی ها و انواع برنامه های غیرمتمرکز را ارائه دهد.

اتر (ETH)

توکن اختصاصی شبکه اتریوم است و با نماد ETH شناخته می شود.

برای خرید و فروش رمز ارز، کلیک کنید.

گس (Gas)

هزینه ای که یک ماینر برای تایید و ارسال تراکنش ها در شبکه اتریوم دریافت می کند. نیاز به گاز برای هر تراکنش، مانع از مسدود شدن اتریوم توسط هکرها با تراکنش های نامعتبر می شود.

برنامه های غیرمتمرکز (dApps)

برنامه‌هایی که بر روی بلاک چین و خارج از کنترل یک مقام مرکزی اجرا می‌شوند.

ترس از دست دادن یا فومو (FOMO)

فومو در رمزارزها به معنی ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری و یا ترید است. یکی از اساسی ترین مسائلی که مبتدیان باید رعایت کنند غلبه بر تصمیمات هیجانی و افزایش دانش و آگاهی در این حوزه است.

هودل (HODL)

هودل کردن به اصطلاح همان هولد (HOLD) در انگلیسی یا نگهداری است. در دنیای رمزارزها بهترین تعبیر از هودل، نگهداری رمزارزها در دراز مدت است.

اوراق سفید (White Paper)

وایت پیپر و یا همان اوراق سفید یک فایل PDF است که به کاربران توضیح می دهد یک پروژه برای حل چه مشکلی ایجاد شده است. معروف ترین وایت پیپر مرتبط با ارز بیت کوین است. اوراق سفید در حوزه دیجیتال، حاوی اشکال مختلف داده مانند آمار، نمودار و فرمول است.

عرضه اولیه (ICO)

فرصتی برای جذب سرمایه است که توکن ها قبل از اینکه پروژه راه اندازی شود، توسط کاربران خریداری خواهند شد. شرکتی که به دنبال جمع آوری پول برای ایجاد یک توکن، برنامه یا سرویس جدید است، می تواند یک ICO را به عنوان راهی برای جمع آوری سرمایه راه اندازی کند. این توکن ممکن است دارای برخی کاربردهای مرتبط با محصول یا خدماتی باشد که شرکت ارائه می دهد، یا ممکن است فقط نشان دهنده یک سهم در شرکت یا پروژه باشد.

استیبل کوین (Stablecoin)

استیبل کوین دسته ای از ارزهای رمزپایه است که سعی در ارائه ثبات قیمت دارند. برخلاف سایر کوین ها که در برابر قیمت ناپایدار هستند، استیبل کوین ها برای ارائه بهترین‌های خدمات و امنیت تراکنش های رمزارزها و ارزش‌گذاری‌های پایدار بدون نوسانات ارزهای فیات مورد توجه قرار گرفته‌اند.

 مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

دوشنبه, 23 اسفند 1400 / منتشر شده در آزمون دولینگو, میهن پرداخت

آزمون دولینگو چیست؟

Duolingo

اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای خارجی اروپا و آمریکا را دارید می بایست یک مدرک معتبر آزمون انگلیسی را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. این آزمون مهارت شما در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می دهد. آزمون انگلیسی Duolingo یا DET معیاری برای تسلط بر زبان انگلیسی جهت برقراری ارتباط در محیط هایی با زبان انگلیسی است. این آزمون برای حداکثر دسترسی دانشجویان طراحی شده است، به طوریکه از طریق اینترنت و بدون نیاز به شرکت در مکان خاصی جهت برگزاری آزمون در هر روز دلخواه آن ها، قابل ارائه می باشد. تکمیل کل فرایند شرکت در آزمون حدود یک ساعت طول می کشد. در ادامه به معرفی کامل آزمون دولینگو و آشنایی بیشتر با شرایط شرکت در این آزمون خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

دسترس پذیری و توسعه آزمون دولینگو

نفوذ اینترنت در جهان

در دسترس بودن یکی از دلایل اصلی برای توسعه آزمون انگلیسی Duolingo در دنیا است. آزمون های دیگر مانند تافل، آیلتس نیاز به حضور فیزیکی در یک محل خاص و زمان خاص و همچنین هزینه بسیار بالا را به همراه دارد که باعث شده آزمون دولینگو را از سایر آزمون های زبان دیگر متمایز کند. این مسئله با بررسی نفوذ اینترنت در جهان و غلظت مراکز آزمون به طور واضح قابل درک خواهد بود. آزمون هایی که نیاز به حضور فیزیکی دارند قابلیت پذیرش تعداد محدودی شرکت کننده را دارا هستند و همین مسئله بیان کننده تعداد نامحدود شرکت کننده ها در آزمون دولینگو است.

قوانین شرکت در آزمون دولینگو

 • منع تعامل شرکت کننده با افراد دیگر در محیط آزمون
 • فعال نمودن دوربین
 • نگاه نکردن به خارج از صفحه مانیتور
 • عدم خروج از قاب دوربین
 • عدم خروج از مرورگر
 • عدم استفاده از هدفون
 • عدم استفاده از تلفن همراه
 • عدم یادداشت برداری در هنگام برگزاری آزمون

شرکت کنندگان در صورت انجام تخلف برای همیشه از شرکت در آزمون محروم خواهند شد و همچنین یک امتیاز منفی برای کشور ایران نیز است.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون دولینگو

 • گذرنامه یا پاسپورت، گواهینامه، کارت ملی یا هر مدرک شناسایی عکس دار معتبر
 • یک ساعت زمان آزاد
 • کامپپوتر متصل به اینترنت پرسرعت
 • میکروفون و اسپیکر

بخش های مختلف آزمون دولینگو

بخش های مختلف آزمون دولینگو

از زمان شروع آزمون تا پایان حدود ۱ ساعت به طول می انجامد که ۵ دقیقه اول شامل آمادگی و معرفی قوانین و مقررات مهم برای شرکت در آزمون بوده و حدود ۴۵ دقیقه، آزمون اصلی که شامل ارزیابی چهار مهارت Speaking، Writing، Listening و Reading است. در پایان آزمون یک مصاحبه ویدئویی با شرکت کننده برقرار شده که نتیجه آزمون به همراه این فایل به عنوان یک رزومه برای مراکز آموزشی در خواستی ارسال خواهد شد. پس از اتمام فرایند، گزارش نمرات به صورت الکترونیکی برای شرکت کننده در آزمون و هر موسسه ای که برای انتخاب نمرات خود انتخاب کرده اند ارسال می شود. شرکت کنندگان در آزمون می توانند نمرات خود را با تعداد نامحدودی از موسسات به اشتراک بگذارند.

در صفحه institutions می توانید لیست موسسات معتبر، که آزمون دولینگو مورد پذیرش آنها است، مشاهده نمائید.

نمره آزمون دولینگو

نمرات این آزمون شامل بخش های مختلف بوده که بین نمرات ۱۰ تا ۱۶۰ میزان مهارت در زبان انگلیسی شرکت کنندگان را مورد ارزیابی قرار می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ارزیابی نمره در این آزمون می توانید به Scores مراجعه کنید.

مدت اعتبار نتیجه آزمون دولینگو چقدر است؟

این آزمون مانند سایر آزمون ها به مدت دو سال اعتبار داشته و لازم است قبل از ارسال آن به موسسات معتبر، تاریخ اعتبار آن چک شود.

مزایای آزمون دولینگو

 • امکان شرکت در هر زمان و هر مکان به صورت آنلاین در آزمون
 • زمان کل انجام آزمون یک ساعت و دریافت نتیجه آن طی ۴۸ ساعت
 • هزینه پایین ۴۹ دلار جهت شرکت در آزمون
 • پذیرش در بیش از ۳۰۰۰ موسسه معتبر در دنیا
 • به اشتراک گذاری گزارش نمرات بصورت رایگان

چگونه در این آزمون ثبت نام کنیم؟

برای شرکت در آزمون دولینگو می بایست ابتدا به سایت دولینگو مراجعه کرده و حساب کاربری بسازید، در انتها پس از تکمیل فرم ثبت سفارش، هزینه آن را پرداخت کنید. هزینه آزمون دولینگو ۴۹ دلار است. اگر دسترسی به کردیت کارت اعتباری معتبر ندارید، می توانید برای پرداخت هزینه آن، از خدمات پرداخت ارزی میهن پرداخت استفاده کنید.

 مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

 

معرفی پلتفرم TradingView

TradingView در سال ۲۰۱۱ در وسترویل، اوهایو راه اندازی شد و اکنون دارای یک پایگاه کاربر بزرگ است که تنها در سال ۲۰۲۰ هشت میلیون حساب کاربری ایجاد شده است. شما می توانید سهام، کالاها و ارزهای دیجیتال را با یک حساب رایگان یا پولی خود را با استفاده از نمودارها تجزیه و تحلیل کنید. ابزارهای نموداری آن نیز برای استفاده در رابط کاربری تجاری بایننس در دسترس هستند. جدا از نمودار، شما همچنین می توانید استراتژی های معاملاتی خود را به اشتراک بگذارید و تجزیه و تحلیل خود را به صورت آنلاین انجام دهید. اگر در بایننس معامله می‌کنید، باید متوجه ابزارهای TradingView در صرافی شده باشید.

فهرست مطالب

 • TradingView چه کاری انجام می دهد؟
 • TradingView در بایننس
 • کار با ابزار TradingView در بایننس
 • نمودارهای کندل استیک در TradingView
 • فواصل کندل ها
 • ابزار رسم در TradingView
 • رسم خطوط روند
 • اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

TradingView چه کاری انجام می دهد؟

TradingView پلتفرمی است که به شما امکان می دهد اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال را راه اندازی، نمودارها را رسم  و دارایی های مالی را تجزیه و تحلیل کنید. این اندیکاتورها الگوهایی  هستند که روزانه میلیون ها معامله گر از آن ها استفاده می کنند. این پلتفرم تحت وب است با این حال اگر تجربه موبایلی را ترجیح می دهید، می توانید از آن در iOS و Android استفاده کنید.

TradingView در بایننس

بایننس ابزارهای TradingView را در رابط کاربری صرافی خود تعبیه کرده است که به کاربران امکان می دهد نمودارها را ایجاد کنند و همزمان تجارت کنند. رابط معاملاتی بایننس شامل نمودارهای کندلی، نمودارهای عمق بازار ، سیکل های زمانی، ابزارهای رسم و اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که به شما در تحلیل معاملاتتان کمک می کند.

کار با ابزار TradingView در بایننس

TradingView و ابزارهای معاملاتی در هر دو نسخه کلاسیک و پیشرفته رابط کاربری بایننس قابل دسترسی هستند. قبل از کلیک بر روی “Advanced” یا “Classic” وارد حساب بایننس خود شوید و ماوس را روی “Trade” در سر برگ اصلی نگه دارید.

نور ابزار tradingview

برای دسترسی کامل به ابزارهای معاملاتی موجود و نمودارهای کندل استیک، روی “TradingView” در بالای نمودار کلیک کنید.

Tradingview

توجه داشته باشید که میانگین های متحرک قبلاً در نمودار نمایش داده شده است. می توانید با کلیک کردن روی نماد “Settings“، مانند تصویر نمونه به تنظیمات آن ها دسترسی پیدا کنید.

setting

setting 2

Depth” نمایشی از خرید یا فروش تکمیل نشده در قسمت سفارشات شما ارائه می دهد.

depth

نمودارهای کندل استیک در TradingView

برای تغییر تنظیمات نمودار کندل استیک خود، روی هر یک از کندل ها در “TradingView” دوبار کلیک کنید تا تنظیمات آن ظاهر شود.

chart

 • Style” به شما امکان می‌دهد ظاهر کندل ها را تغییر دهید.
 • Scales” گزینه‌های متعددی را برای مقیاس‌بندی و حاشیه کندل های شما ارائه می‌دهد، از جمله مقیاس خودکار، مقیاس گزارش، و مقیاس درصد.
 • Background” گزینه‌هایی را برای تغییر ظاهر پس‌زمینه نمودارکندل استیک ارائه می‌کند.
 • Timezone/Sessions” به شما امکان می دهد منطقه زمانی خود را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: نمودار کندل استیک چیست؟ + معرفی الگوهای رایج کندل استیک

فواصل کندل ها

بازه زمانی نمایش داده شده توسط هر کندل با انتخاب یکی از گزینه های پیش فرض در بالای نمودار قابل تغییر است. اگر به فواصل بیشتری نیاز دارید، روی فلش رو به پایین در سمت راست کلیک کنید که می توانید بازه جدیدی را انتخاب کنید یا دکمه “Edit” را فشار دهید تا فواصل بیشتری به گزینه های پیش فرض خود اضافه کنید.

فواصل کندل ها

ابزار رسم در TradingView

سمت چپ نمودار چندین ابزار و گزینه های ترسیم را برای کمک به تجزیه و تحلیل نمودار ارائه می دهد. همچنین می‌توانید روی هر ابزار کلیک راست کنید تا تغییرات عملکرد اصلی ابزار را بیابید.

کندل استیک

رسم خطوط روند

شما به راحتی می توانید خطوط روند را به نمودار خود اضافه کنید تا با روش های تحلیل تکنیکال خود مطابقت داشته باشد. برای ایجاد خطوط روند، روی ابزار “Trend Line” کلیک کنید و ابتدا و انتهای خط روند خود را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: خط روند چیست و چگونه ترسیم می شود؟

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

اندیکاتورهای فنی، مانند میانگین متحرک یا باندهای بولینگر، در نمای معاملاتی قابل افزودن هستند. برای لیستی از همه گزینه های موجود، روی نماد “Technical Indicator” کلیک کنید. هنگامی که یک اندیکاتور را انتخاب کردید، در نمودار کندل استیک نمایش داده می شود.

مطالعه بیشتر: تحلیل تکنیکال در بازار رمزارزها چیست؟ + اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

اندیکاتور تحلیل تکنیکال

نحوه تنظیم مجدد نمودار

برای حذف اندیکاتورهای اضافه شده به نمودار، کافی است روی آن کلیک کنید تا جعبه ابزار ظاهر شود، سپس روی نماد “bin” کلیک کنید. اگر می‌خواهید کل نمودار را حذف کنید، در هر نقطه از نمودار کلیک راست کرده و روی “Reset Chart” کلیک  و یا از مسیر “Alt + R” را روی صفحه کلید خود استفاده کنید.

دانلود پلتفرم TradingView

برای استفاده از نسخه پریمیوم نرم افزار TradingView می بایست آن را خریداری کنید. برای این منظور ابتدا می بایست در tradingview.com ثبت نام کنید. در قسمت “Pricing” مانند شکل زیر سه نسخه primum، pro و +pro بصورت اشتراک ماهانه و سالانه نشان داده می شود. تفاوت عمده این سه در تعداد اندیکاتورها در هر نمودار و ذخیره داده در هر نمودار است.

دانلود تریدینگ ویو

برای خرید اشتراک باید به پرداخت از طریق پیپال و یا ویزا کارت دسترسی داشته باشید.

در میهن پرداخت می توانید در کمترین زمان اشتراک ماهانه و یا سالانه نرم افزار TradingView را خرید کنید.

سه شنبه, 26 بهمن 1400 / منتشر شده در تحلیل تکنیکال, میهن پرداخت

خطوط روند

در بازارهای مالی، خطوط روند، خطوط موربی هستند که بر روی نمودارها ترسیم می شوند. آنها نقاط داده خاص را به هم متصل می کنند و تجسم حرکت قیمت و شناسایی روندهای بازار را برای چارتیست ها و معامله گران آسان تر می کند. خطوط روند یکی از اساسی ترین ابزارها در تحلیل تکنیکال محسوب می شوند. آنها به طور گسترده در بازارهای سهام، ارزهای فیات و بازارهای رمزارز استفاده می شوند. اساساً، خطوط روند مانند سطوح حمایت و مقاومت عمل می کنند، اما به جای خطوط افقی از مورب ساخته می شوند. به این ترتیب، آنها می توانند شیب مثبت یا منفی داشته باشند. به طور کلی، هر چه شیب خط بیشتر باشد، روند قوی تر است. خطوط روند به دو دسته اصلی، صعودی (روند صعودی) و نزولی (روند نزولی) تقسیم می شوند. در ادامه مفاهیم بیشتری در حوزه خطوط روند بیان می شود با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: تحلیل تکنیکال در بازار رمزارزها چیست؟ + اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

فهرست مطالب:
 • انواع خط روند
 • خطوط روند صعودی
 • خط روند نزولی
 • نحوه استفاده از خطوط روند
 • ترسیم خطوط روند معتبر

انواع خط روند

درک جهت یک روند در نمودارها یکی از اساسی ترین راه ها برای افزایش احتمال انجام یک معامله موفق است زیرا تضمین می کند که نیروهای عمومی بازار به نفع شما کار می کنند. به طور کلی خطوط روند به دو دسته صعودی و نزولی تقسیم می شوند.

خطوط روند صعودی

خط روند صعودی

یک خط روند صعودی از موقعیت نمودار پایین تر به بالاتر ترسیم می شود. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است که دو یا چند نقطه پایین را به هم متصل می کند. یک روند صعودی سیگنالی است که تقاضا برای دارایی، بیشتر از عرضه است و برای نشان دادن احتمال ادامه روند صعودی قیمت استفاده می شود. یک خط روند صعودی سطوح حمایتی را نشان می دهد که بعید است قیمت پایین تر از آنها کاهش یابد.

خط روند نزولی

خط روند نزولی

یک خط روند نزولی از موقعیت بالاتر به پایین تر در نمودار ترسیم می شود که دو یا چند نقطه بالای نمودار را به هم متصل می کند. خط روند نزولی نشان می دهد که عرضه بیش از حد برای اوراق بهادار وجود دارد. نشانه این است که فعالان بازار تمایل بیشتری به فروش یک دارایی نسبت به خرید آن دارند. خط روند نزولی سطوح مقاومتی را برجسته می کند که بالاتر از آن بعید است قیمت افزایش یابد.

توجه!

تفاوت این دو نوع خط در انتخاب نقاطی است که برای ترسیم آنها استفاده می شود. در یک روند صعودی، خطوط با استفاده از پایین‌ترین نقاط نمودار ترسیم می‌شوند یعنی پایین‌ترین کندل ها پایین‌ترین سطح را تشکیل می‌دهند. از سوی دیگر، خطوط روند نزولی با استفاده از بالاترین مقادیر ترسیم می‌شوند یعنی سقف‌های کندل استیک که بالاترین سطح را تشکیل می‌دهند.

نحوه استفاده از خطوط روند

روندهای صعودی و نزولی موضوعات داغ در میان تحلیلگران فنی و معامله گران هستند زیرا تضمین می کنند که شرایط اساسی بازار به جای مخالفت با موقعیت یک معامله گر، به نفع آن است. از خطوط روند برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت استفاده می شود. این بدان معناست که از خطوط روند برای شناسایی سطوحی در نمودار استفاده می شود که فراتر از آن قیمت یک دارایی حرکت دشواری خواهد داشت. این اطلاعات می‌تواند برای معامله‌گرانی که به دنبال سطوح ورودی استراتژیک هستند بسیار مفید باشد یا حتی می‌تواند برای مدیریت مؤثر ریسک، با شناسایی مناطقی برای انجام سفارش‌های توقف ضرر، استفاده شود. با نزدیک شدن قیمت به سطح حمایت یا مقاومت اصلی، دو سناریو مختلف ممکن است رخ دهد. قیمت از خط روند منعکس می‌شود و در جهت روند قبلی ادامه می‌یابد، یا از طریق خط روند حرکت می‌کند که می‌توان از آن استفاده کرد.

ترسیم خطوط روند معتبر

خطوط روند صرفاً خطوطی هستند که مجموعه‌ای از قیمت‌ها را به هم متصل می‌کنند تا به معامله‌گر ایده بهتری درباره اینکه قیمت یک سرمایه‌گذاری خاص به کجا می‌رود، می‌دهد. مشکل با فهمیدن اینکه از کدام قیمت ها برای ایجاد خط روند استفاده می شود، رخ می دهد. همانطور که می دانید قیمت های باز، بسته، پایین و بالا برای اکثر سهام به راحتی به دست می آید، اما در ایجاد خط روند از کدام یک از این قیمت ها باید استفاده کرد؟ هیچ کس، پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد. سیگنال های فنی تولید شده توسط الگوها/شاخص های فنی مختلف بسیار ذهنی هستند و خطوط روند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. انتخاب نوع خط کاملاً تصمیم معامله گر است و هیچ دو معامله گر همیشه با استفاده از نقاط مشابه موافقت نمی کنند. برخی از معامله‌گران فقط قیمت‌های بسته شدن را به هم متصل می‌کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است ترکیبی از قیمت‌های بسته، باز و بالا را انتخاب کنند. صرف‌نظر از قیمت‌هایی که به یکدیگر متصل می‌شوند، توجه به این نکته مهم است که هر چه قیمت‌های بیشتری خط روند را لمس کنند، این خط قوی‌تر و تأثیرگذارتر تصور می‌شود.

مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

 

صرافی های غیرمتمرکز (DEXs)

صرافی‌های غیرمتمرکز، که به نام DEX نیز شناخته می‌شوند، بازارهای همتا به همتایی (P2P) هستند که برای حذف الزام هر مرجعی اعمال شده اند. اینکار برای نظارت و مجوز دادن به معاملات انجام شده در یک صرافی خاص ایجاد شده است. همتا به همتا به بازاری اطلاق می شود که خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال را به هم مرتبط می کند و معمولاً غیرکاستدی هستند، به این معنی که شما کنترل کلیدهای خصوصی کیف پول خود را حفظ می کنید. کلید خصوصی نوعی پسورد پیشرفته است که شما با کمک آن و بدون ارائه اطلاعات شخصی مانند نام و آدرس به ارزهای دیجیتال خود دسترسی دارید. DEX و افزونه‌های کیف پول با بهینه‌سازی قیمت‌های توکن و کارمزد مبادله نرخ بهتری را برای کاربران ارائه می‌کنند. در ادامه سعی داریم توضیحات جامعی در رابطه با صرافی های غیرمتمرکز در اختیار شما قرار بدهیم لطفا با ما همرا باشید.

تفاوت صرافی های غیرمتمرکز و صرافی های متمرکز 

صرافی های متمرکز توسط یک سازمان متمرکز و واسطه مانند بانک مدیریت می شوند که به دنبال کسب سود هستند. این صرافی‌ها اکثریت حجم معاملات در بازار رمزارز را تشکیل می‌دهند، زیرا نهادهای تنظیم‌شده‌ای هستند که دارایی کاربران را نگهبانی کرده و پلتفرم‌هایی با کاربری آسان را برای تازه‌واردان ارائه می‌دهند. برخی صرافی های متمرکز حتی دارایی های سپرده شده را بیمه می کنند. خدمات ارائه شده توسط یک صرافی متمرکز را می توان با خدمات ارائه شده توسط یک بانک مقایسه کرد. بانک وجوه مشتریان خود را ایمن نگه می‌دارد و خدمات امنیتی و نظارتی را ارائه می‌کند که افراد نمی‌توانند به طور مستقل ارائه کنند. در مقابل، صرافی‌های غیرمتمرکز با تکیه بر قراردادهای هوشمند به معامله‌گران اجازه می دهند بدون واسطه، معاملات خود را انجام دهند. صرافی‌های غیرمتمرکز به شما اجازه می‌دهند تا با تعامل با قراردادهای هوشمند پلتفرم معاملاتی، مستقیماً از کیف پول خود معامله واز وجوه خود محافظت کنید و در صورت مرتکب شدن اشتباهاتی مانند گم کردن کلید خصوصی یا ارسال رمزارز به آدرس های اشتباه، مسئولیت بر عهده خودتان است.

همانطور که ذکر شد استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز، فاقد فرآیند ثبت‌نام است و شما در قدم اول باید دارای سیستم هوشمند باشید و کیف پول تان را متناسب با تراکنش هایی که قصد دارید انجام دهید انتخاب کنید.

مراحل استفاده از DEXها

 • اولین قدم این است که شما تصمیم می گیرید از کدام شبکه استفاده کنید، زیرا برای هر تراکنش، بایستی کارمزد آن را پرداخت کنید.
 • قدم دوم انتخاب یک کیف پول سازگار با شبکه مدنظر و شارژ آن با توکن بومی است (توکن بومی توکنی است که برای پرداخت هزینه تراکنش در یک شبکه خاص استفاده می شود).
 • پس از خرید توکن‌ها، باید آن‌ها را به کیف پول‌های شخصی خود منتقل کنید ( در انتخاب آدرس و شبکه ای که قصد انتقال به آن را دارید دقت کنید).
 • پس از انتقال توکن ها، می بایست کیف پول خود را از طریق ” Connect Wallet” در وبسایت DEX متصل کنید.

افزونه های کیف پول به شما اجازه می دهند مستقیماً در مرورگرتان به دارایی خود دسترسی داشته باشید و مانند هر افزونه دیگری نصب می شوند و از شما می خواهند که کیف پول موجود را از طریق کلید خصوصی وارد و یا یک کیف پول جدید ایجاد کنید. امنیت بیشتر از طریق رمز عبور اعمال می شود. ممکن است با توجه به نوع کیف پولی که انتخاب میکنید از نسخه اندروید و IOS نیز پشتیبانی کرده و از این طریق شما می توانید از پروتکل های DeFi در همه حال استفاده کنید.

مزایای صرافی غیرمتمرکز

معامله در صرافی های غیرمتمرکز در زمان کارمزد بالای تراکنش در شبکه می تواند گران باشد. با این وجود، استفاده از پلتفرم های DEX مزایای بسیاری به همراه داشته باشد که در ادامه به تفصیل بیان می کنیم.

در دسترس بودن رمز

صرافی‌های متمرکز به‌صورت جداگانه توکن‌ها را بررسی می کنند و قبل از فهرست کردن، از مطابقت آن ها با مقررات محلی اطمینان حاصل خواهند کرد. صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانند شامل هر توکنی باشند که بر روی بلاک چین ساخته شده است، به این معنی که پروژه‌های جدید احتمالاً قبل از در دسترس قرار گرفتن در صرافی های متمرکز، در این صرافی‌ها فهرست می‌شوند.

ناشناس بودن

هنگامی که شما یک تراکنش در بستر صرافی غیرمتمرکز انجام می دهید، ناشناس بودنتان درآن حفظ می شود. برخلاف صرافی‌های متمرکز، شما نیازی به انجام فرآیند شناسایی قانونی به نام “Know Your Customer” یا همان (KYC) ندارید. فرآیندهای KYC شامل جمع آوری اطلاعات شخصی معامله گران، از جمله نام قانونی کامل آن ها و تصویر مدرک شناسایی است. در نتیجه، DEX ها محبوب کاربرانی هستند که تمایلی به شناسایی هویت خود ندارند.

کاهش خطرات امنیتی

شما با استفاده از DEX کمتر در معرض خطر هک شدن هستید، زیرا این صرافی ها دارایی خود را کنترل نمی کنند و در عوض، شما هستید که از توکن های خود محافظت می‌کنید.

کاهش ریسک طرف معامله

ریسک طرف معامله زمانی اتفاق می‌افتد که طرف دیگر درگیر در معامله، بخشی از معامله را انجام ندهد و تعهدات قراردادی خود را نپذیرد. از آنجایی که صرافی های غیرمتمرکز بدون واسطه و مبتنی بر قراردادهای هوشمند هستند، این ریسک از بین می رود.

معرفی چند صرافی های غیرمتمرکز

 •  صرافی غیر متمرکز یونی سواپ (Uniswap)

یونی سواپ (UNI) یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال دربلاک چین اتریوم است که یک استاندارد امروزی برای تجارت رمزارزها با استفاده از توکن ERC-20 ارائه می دهد. به طور خلاصه، یونی سواپ شبکه ای از قراردادهای هوشمند است که تامین کنندگان نقدینگی را با معامله گران مرتبط می کند. هنگامی که ارائه دهندگان نقدینگی توکن ها را به یونی سواپ واریز می کنند، توکن ها به یک استخر نقدینگی می روند و وقتی معامله‌گران در حین سوآپ، توکن‌ها را واریز یا برداشت می‌کنند در واقع  با استخر نقدینگی معامله می‌کنند، نه با معامله‌گران دیگر. در واقع یونی سواب دارایی ها را با استفاده از یک الگوریتم قطعی، قیمت گذاری می کند. یونی سواپ مالک دارایی های موجود در استخرهای نقدینگی نیست و به طور کامل توسط قراردادهای هوشمند خودکار اداره می شود. برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، به uniswap.org بروید، سپس روی گزینه Launch App کلیک کنید.

صرافی غیر متمرکز یونی سواپ

در صفحه ایجاد شده می توانید مقدار توکن و شبکه ERC20 را انتخاب کرده و کیف پولتان را متصل کنید. بعد از این مراحل گزینه swap را کلیک کنید.

 • صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (Pancakeswap)

پنکیک سواپ (CAKE)، به عنوان یکی از برترین رقبای اتریوم یک صرافی غیرمتمرکز در زنجیره هوشمند بایننس است. پنکیک سواپ با استفاده از توکن های BEP-20 و پل BSC←→ETH، در واقع شبیه سازی یونی سواپ ساخته شده بر روی BSC است. این صرافی کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از استخرهای نقدینگی تولید شده توسط کاربر، دارایی های ارزهای دیجیتال خود را معامله کنند. شما می توانید با استفاده از کیف پول Metamask به صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ دسترسی داشته باشید. نکته قابل توجه این است که انجام معاملات در پنکیک سواپ به دلیل اینکه بر روی زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده، بسیار ارزانتر و سریعتر از یونی سواپ است. برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ، به Pancakeswap.finance بروید، سپس از منو روی Trade کلیک کنید.

مطالعه بیشتر: چگونه یک حساب کاربری در کیف پول MetaMask داشته باشیم؟

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ

سپس بین دو گزینه Exchange و Liquidity، روی Exchange کلیک کنید تا ابزار موجود در مرکز صفحه خود را به گزینه Swap تغییر دهید. پس از انتخاب توکن مورد نظر برای انتقال، Swap را زده و تراکنش را در کیف پول خود تأیید کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که شما فقط می توانید توکن های BEP-20 را در صرافی پنکیک سواپ معامله کنید.

 •  صرافی غیرمتمرکز (SushiSwap)

سوشی سواپ (SUSHI) یک صرافی غیرمتمرکز است که از پروتکل AMM ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کند. در ابتدا، سوشی یک نسخه فورک از Uniswap بود. با این حال، ویژگی های ارزشمند Uniswap را حفظ کرده و خدمات مالی را برای رقابت با سایر DEX ها اضافه کرده است. در صرافی سوشی سواپ نیز معاملات مانند دو صرافی دیگر بدون واسطه و فقط توسط قرارداهای هوشمند انجام می شوند. این صرافی زیر مجموعه صرافی غیر متمرکز یونی سواپ است. برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ ابتدا باید کیف پول Coin98 را دانلود و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. این کیف پول از دو نسخه اندروید و ios و کروم پشتیبانی می کند. از آنجایی که سوشی سواپ بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است شما باید یک کیف پول اتریوم (ERC-20) در کیف پول Coin98 ایجاد کنید.

از دیگر صرافی های غیر متمرکز می توان به Spookyswap، Raydium، Quickswap، Pangolin، Serum، dYdX، OpenSea، Traderjoe و Curve finance نام برد.

مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

مفهوم توکن های غیرقابل معاوضه (NFTs)

ظهور فناوری بلاک چین، به ما اجازه می دهد دنیای دیجیتال را به صورت دنیای واقعی ترسیم کنیم. توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که اغلب به عنوان کلکسیون‌های رمزارز شناخته می‌شوند، این ایده را گسترش می‌دهند. این توکن ها یک عنصر کلیدی در یک اقتصاد دیجیتال جدید و مبتنی بر بلاک چین هستند. پروژه های متعددی با NFT ها در موارد مختلف از جمله بازی، شناسایی دیجیتال، مجوز، گواهینامه ها و موضوعات هنری آزمایش شده است. سلبریتی ها، هنرمندان دیجیتال و خلاقان همگی در حال آماده شدن هستند تا آثار هنری خود را روی بلاک چین قرار دهند. توکن غیرقابل تعویض به عنوان نوعی رمزارز روی یک بلاک چین، نشان دهنده یک دارایی منحصر به فرد است. این ها می توانند دارایی های کاملا دیجیتالی یا نسخه های توکن شده دارایی های دنیای واقعی باشند. 

شاید بپرسید معاوضه به چه معناست؟ قابلیت تعویض به این معنی است که واحدهای مجزای یک توکن قابل معاوضه بوده و اساساً از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. به عنوان مثال، ارزهای فیات قابل تعویض هستند زیرا هر واحد با هر واحد معادل دیگری قابل معاوضه است. یک اسکناس ده دلاری با هر اسکناس ده دلاری واقعی دیگری قابل تعویض است. اگر بتوانیم دارایی های دیجیتالی مشابه بیت کوین بسازیم و یک شناسه منحصر به فرد به هر واحد اضافه کنیم، چه؟ این امر باعث می شود که هر یک از آن ها از همه واحدهای دیگر متفاوت باشد. در اصل، این همان مفهوم NFT است. در ادامه سعی داریم مفهوم NFTs و طریقه ساخت و انتقال آن ها را به طور مفصل بیان کنیم، این مقاله را از دست ندهید!

NFTها چگونه کار می کنند؟

چارچوب های مختلفی برای ساخت و صدور NFT در زنجیره هوشمند بایننس وجود دارد. بارزترین آن ها، استانداردی برای صدور و تجارت دارایی های غیرقابل تعویض در بلاک چین اتریوم یعنی  ERC-721است. استاندارد جدیدتر و بهبود یافته ERC-1155 است. هنگامی که شخصی یک NFT می سازد، کد ذخیره شده در قراردادهای هوشمند را اجرا کرده که مطابق با استانداردهای مختلف، مانند ERC-721 است. این اطلاعات به بلاک چینی که NFT در آن مدیریت می شود اضافه می شود. مانند سایر توکن های بلاک چین، NFT شما روی یک آدرس وجود دارد. توکن های غیر قابل معاوضه را نمی توان بدون اجازه مالک حتی توسط صادر کننده توکن های غیر قابل تعویض منتقل کرد. NFT ها را می توان در Treasureland، BakerySwap، و Juggerworld در شبکه زنجیره هوشمند بایننس  و OpenSea در شبکه اتریوم معامله کرد.

ویژگی های NFT

 • NFTها از نظر دیجیتالی منحصر به فرد هستند، هیچ دو NFT مشابهی وجود ندارد.
 • هر NFT باید یک مالک داشته باشد و برای هر کسی به راحتی قابل تأیید است.
 • NFT ها با هر چیزی که با استفاده از اتریوم ساخته شده است سازگار هستند.
 • آنها به طور مستقیم با توکن های دیگر قابل تعویض نیستند. برای مثال یک اتریوم دقیقاً مشابه اتریوم دیگر است. که در مورد NFT ها صدق نمی کند.

از NFTها برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

NFTها را می توان توسط برنامه های غیرمتمرکز (DApps) برای انتشار اقلام دیجیتالی منحصر به فرد و کلکسیون های دیجیتالی استفاده کرد. در حالی که جهان‌های مجازی در حال شکوفایی هستند، یکی دیگر از استفاده‌های هیجان‌انگیز NFT‌ها، توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی است. NFTها می توانند بخش هایی از دارایی های دنیای واقعی را نشان دهند که می توانند به عنوان توکن در یک بلاک چین ذخیره و معامله شوند. هویت دیجیتال نیز بخشی است که می تواند از ویژگی های NFT بهره مند شود. ذخیره اطلاعات هویتی در بلاک چین باعث افزایش حریم خصوصی و یکپارچگی داده ها برای بسیاری از افراد در سراسر جهان می شود. در عین حال، انتقال آسان و بدون اعتماد این دارایی ها می تواند حساسیت در اقتصاد جهانی را کاهش دهد.

چگونه NFT بسازیم؟

ایجاد NFT ها بر روی زنجیره هوشمند بایننس یا اتریوم یک فرآیند ساده است که توسط پلتفرم های متعدد ارائه می شود. شما برای شروع به مقداری رمزارز برای پرداخت کارمزد ماینینگ و تبدیل به NFT نیاز دارید، همچنین باید بین استفاده از NFT خود در شبکه اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس یکی را انتخاب کنید. می‌توانید در زنجیره هوشمند بایننس با استفاده از پلتفرم‌های DeFi مانندFeatured By Binance، BakerySwap یا TreasureLand انجام دهید. مزیت زنجیره هوشمند بایننس کارمزدهای کم و زمان تراکنش های سریع است. نکته بسیار مهمی که شما باید به آن دقت کنید، بررسی شبکه بلاک چینی است که توکن شما روی آن ساخته می شود. لیست بلاک چین های سازگار با NFT شامل زنجیره هوشمند بایننس، پولکادات (Polkadot)، Tron، تزوس (Tezos)، فلودپر (Flow Dapper)، وکس (WAX)، کازمس (Cosmos) و ایاس (EOS) است. از دیگر مراحل ساخت یک توکن قابل معاوضه انتخاب کیف پول مناسبی است که از شبکه مورد نظرتان پشتیبانی کند. توصیه می کنیم از MetaMask و یا Trust Wallet استفاده کنید. این دو کیف پول ارزدیجیتال از طیف گسترده ای از بلاک چین ها پشتیبانی می کنند.

مطالعه بیشتر: چگونه یک حساب کاربری در کیف پول MetaMask داشته باشیم؟

مطالعه بیشتر: کیف پول تراست ولت + نصب و ساخت حساب کاربری در تراست ولت 

نحوه انتقال NFTها از شبکه زنجیره هوشمند بایننس به دیگر شبکه ها

تا زمانی که پلتفرم جدید از توکن شما پشتیبانی می کند، می توانید به راحتی NFT های خود را بین بازارها انتقال دهید. شما نباید NFT های خود را مستقیماً به بازاری در بلاک چین دیگری، منتقل کنید. به عنوان مثال، OpenSea، NFT های زنجیره هوشمند Binance را پشتیبانی نمی کند. برای انتقال NFT خود به صرافی دیگر، آن را به کیف پول خود ارسال کنید. هنگامی که آن را به طور ایمن ذخیره کردید، به سادگی آن را به آدرس پلت فرم جدید ارسال کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که استاندارد توکن NFT شما توسط کیف پول شما و هر پلتفرمی که آن را به آن منتقل می کنید پشتیبانی می شود.

نحوه ساخت NFT در Featured By Binance

به صفحه اصلی Featured By Binance بروید و روی Create کلیک کنید. برای انجام این کار باید کیف پول دیجیتال خود را متصل کنید.

ساخت NFT در Featured By Binanceفایل های دیجیتال خود مانند تصاویر، صدا و فیلم را آپلود کنید.

اپلود فایل برای ساخت NFT

اطمینان حاصل کنید که توضیح به NFT خود اضافه کنید. همچنین باید بین ایجاد NFTهای فردی یا گروهی از NFTها یکی را انتخاب کنید.

NFTهای فردی یا گروهی

نحوه ساخت NFT در BakerySwap

ساخت یک توکن غیر قابل تعویض در BakerySwap می تواند حدود ۵ دقیقه زمان بر باشد. برای اینکار شما به BNB برای هزینه ساخت و یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره BNB نیاز دارید. توجه کنید که ممکن است در زمان های مختلف ساخت کامزد و هزینه، روی مقدار BNB تاثیر گذار باشد. بدین منظور استفاده از Trust Wallet برای کاربران موبایل و MetaMask را برای دسکتاپ توصیه می شود. تصاویر، GIF ها، فیلم ها و .. فایل هایی هستند که می توانید از آن ها برای ساخت توکن خود کمک بگیرید. مراحل ساخت NFT به شرح زیر است:

ابتدا به BakerySwap NFT بروید و کیف پول خود را در گوشه سمت راست بالای صفحه متصل کنید.

ساخت NFT در BakerySwap

پس از اتصال کیف پول خود، روی Mint Artworks کلیک کنید و NFT خود را بسازید.

Mint Artworks در ساخت NFT

فیلدهای مورد نیاز را با تمام اطلاعات جمع آوری شده پر کنید.

پر کردن اطلاعات در ساخت NFT

در زیر جزئیات NFT خود، روی نماد + کلیک کنید تا فایل آپلود شود. پس از اطمینان از وارد نمودن اطلاعاتتان، قبل از کلیک بر روی Mint، مطمئن شوید که با اعلامیه ضد سرقت ادبی موافقت کرده اید.

موافقت با اعلامیه ضد سرقت ادبی در ساخت NFT

مرحله بعدی پرداخت هزینه ساخت NFT است.

نحوه ساختNFT در Treasureland

Treasurelan در حال حاضر فقط به شما اجازه آپلود عکس و GIF ها را می دهد. ساخت توکن غیر قابل تعویض رایگان بوده ولی در هنگام فروش و یا انتقال آن، هزینه ساخت را از شما کسر خواهد کرد. مراحل ساخت به شرح زیر است:

به بخش Treasureland Create بروید و کیف پول دیجیتال خود را برای شروع متصل کنید. سپس در صفحه ساخت NFT قرار می گیرید، جایی که می توانید تمام جزئیات NFT خود را پر کنید و تصویر یا گیف خود را آپلود کنید.

چگونه NFT خود را برای شخص دیگری ارسال کنم؟

هنگامی که NFT خود را خریداری کردید یا ایجاد کردید، می توانید آن را مستقیماً از کیف پول خود برای شخص دیگری ارسال کنید. اگر کیف پول شما دارای بخش NFT است، می توانید به سادگی هر یک از NFT های خود را انتخاب کرده و روی گزینه ارسال آن کلیک کنید (Trust Wallet و MetaMask این ویژگی را ارائه می دهند). توجه داشته باشید که گیرنده NFT شما باید آدرس deposit صحیح خود را متناسب با توکن شما ارائه دهد. اگر یک ERC-721 NFT در شبکه اتریوم دارید، گیرنده باید آدرس سپرده Ethereum ERC-721 خود را از کیف پول خود برای شما ارسال کند.

سخن پایانی

سیستم توکن های غیرقابل معاوضه به سرعت در حال رشد است و استفاده از آن آسان تر نیز خواهد شد. برای هر کسی که علاقه مند به تولید NFTهای مختص خود است، این فرآیند بسیار ساده است. چه بخواهید NFT بسازید، بخرید یا بفروشید، پروژه ای وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

 

بلاک چین شبکه BSC

بلاک چین نوعی ساختار داده است که سوابق یا تراکنش ها را ذخیره کرده و در عین حال امنیت آن ها را تضمین می کند. این اطلاعات در قالب بلوک هایی ثبت می شوند که مجموعه ای از تراکنش ها و اطلاعات را به خود اختصاص می دهند. این داده ها با استفاده از ابزارهایی مانند کاوشگر بلاک چین قابل دسترسی هستند. یک کاوشگر بلاک چین از API و گره های بلاک چین برای استخراج داده های مختلف تراکنش از یک بلاک چین استفاده می کند. سپس این داده ها مرتب شده تا کاربران بتوانند تراکنش های خود را مشاهده کنند.کاوشگر بلاک چین برای شبکه bscscan ،BSC است. این پایگاه داده تمامی اطلاعات و تراکنش های انجام شده در شبکه BSC را در خود جای داده است.

جهت خرید و فروش رمزارز در میهن پرداخت کلیک کنید.

وقتی صحبت از توسعه بلاک چین به میان می آید، اتریوم همچنان شبکه اصلی توسعه dApp است. با این حال، هزینه های بالای gas اتریوم باعث شده است که توسعه دهندگان و کاربران به دنبال جایگزین بهتری باشند و این مسئله فرصت‌هایی را برای زنجیره‌های دیگر باز می‌کند تا خود را به‌عنوان جایگزین‌های بهینه قرار دهند. Bscscan دارای کارمزدهای پایین، زمان تراکنش های نسبتاً سریع و یک ابزار رایج برای توسعه BSC است.

برای آشنایی بیشتر با Bscscan با ما همراه باشید.مزایای Bscscan

از Bscscan برای موارد زیر می توانید استفاده کنید:

 • دنبال کردن پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi ) ساخته شده بر روی شبکه BSC
 • ردیابی معاملات و پیشرفت آن ها
 • مشاهده آخرین بلوک های اضافه شده به بلاک چین
 • بررسی وضعیت تراکنش ها
 • بررسی قراردادهای هوشمند مستقر در بلاک چین و تعامل با آن ها
 • بررسی عرضه توکن ها

تمام این اطلاعات بدون ثبت نام و کاملا رایگان در دسترس شما قرار گرفته است.ردیابی معاملات در Bscscan

در Bscscan، شما می توانید با وارد کردن آدرس کیف پول، شناسه تراکنش (TxID)، بلوک و نام توکن در نوار search در ابتدای صفحه به بررسی تراکنش های خود بپردازید. علاوه بر این، نوار جستجو چندین فیلتر ارائه می دهد و به این ترتیب، می توانید جستجوی خود را به یک منطقه خاص مورد علاقه محدود کنید.

قسمت نوار جستجوی صفحه bscscan.com

 پس از جستجو موارد زیر قابل مشاهده است:

 • Transaction Hash: هش تراکنش مانند «0x2a343fbc8c2c186e315fa0c151ca54eb622a264b0a247eea0633d721493a09c2» است.
 • Status: وضعیت تراکنش موفق (Success)، ناموفق (Failed) و معلق (Suspended) است.
 • Block: شماره بلاک
 • Time Stamp: تاریخ و زمان انجام تراکنش
 • From: آدرس کیف پول فرستنده تراکنش
 • To: آدرس کیف پول گیرنده تراکنش
 • Value: ارزش تراکنش که با USD و BNB بیان می شود.
 • Transaction fee: کارمزد انجام تراکنش
 • Private Note: پیام خصوصی که توسط افراد درگیر در معامله به اشتراک گذاشته شده است و در هنگام بررسی تراکنش می توانند آن را مشاهده نمایند.

جدا از استفاده از نوار جستجو در صفحه اصلی ، می‌توانید تراکنش‌ها را با کلیک روی «Blockchain» و سپس «View Tnxs» بیابید. اگر می‌خواهید یک تراکنش معلق را مشاهده کنید، روی «Blockchain» و سپس «View Pending Tnxs» کلیک کنید. در هر یک از این صفحات خاص، نوار جستجو را نیز در بالا خواهید داشت.

راه جایگزین نوار جستجوی سایت BscScan.comایجاد حساب کاربری در Bscscan

امکان ساخت حساب کاربری در Bscscan وجود دارد. انجام این کار برای دسترسی به عملکردهای بیشتر نیست، ولی می تواند برای توسعه دهندگان مفید باشد. Bscscan به عنوان یک کیف پول عمل نمی کند. با این حال، شما می توانید کیف پول هایتان مانند MetaMask، TrustWallet  و… را به آن متصل کنید.منوهای سایت Bscscan

 منو یا نوارابزار سایت Bscscan، شامل  Blockchain، Validators، Tokens، Resources و More است. که در زیر به طور کامل هر بخش را بررسی خواهیم کرد.

منوی  Blockchain

نوار ابزار B;ockchain

 • Top Accounts: به شما نشان می دهد که کدام حساب‌ها بیشترین مقدار BNB را دارند.
 • View Txns: مشاهده تراکنش ها یا «txns» در شبکه BSC.
 • View Pending Txns: مشاهده تراکنش های معلق یا تایید نشده.
 • View Contract Internal Txns: مشاهده تراکنش‌های بین قراردادهای هوشمند.
 • Blocks: برررسی و مشاهده بلوک های معتبر.
 • Forked Block: مشاهده بلوک های حذف شده در نتیجه “سازماندهی مجدد زنجیره ای”.
 • Verified Contracts: مشاهده قراردادهای هوشمنددر BSC با کدهای منبع تأیید شده.

منوی Validators 

نوار ابزار Validators

اعتبار سنجی ها، تراکنش ها را در BSC فعال می کنند و شامل موارد زیر می باشند:

 • Validators Leaderboard
 • View Validators Set Info

منوی Tokens

نوار ابزار Tokens

 • BEP-20 Tokens By Market Cap: استانداردی برای توکن های ایجاد شده در شبکه BSC است.
 • BEP-20 Tokens By Volume: توکن های مربوط به شبکه BEP-20 بر حسب حجم است.
 • View BEP-20 Transfers
 • ERC-721 Top Tokens: یک استاندارد برای NFT ها (توکن های غیرقابل تعویض) که می توانید NFT ها را در اینجا مشاهده کنید.
 • View ERC-721 Transfers

منوی Resources

نوار ابزار Resources

 • Charts & Stats
 • Top Statistics
 • Developer APIs
 • Yield Farms List


معرفی نمودار آماری در Bscscan

نمودارهای آماری Bscscan تمام داده های جمع آوری شده در شبکه BSC را نشان می دهد، که به چهار بخش داده های زنجیره بلوکی (blockchain data)، داده های شبکه ( network data)، داده های اعتبار سنجی (validators data) و داده های قرارداد (contracts data) طبقه بندی می شود. برای دستیابی به این نمودار ها می توانید در تب Resources، روی Chart & Stats کلیک کنید.

نمودارها و آمار در Bscscan جزئیات نمودار های آماری در Bscscan

عنوان نمودار  مفهوم  عنوان نمودار  مفهوم 

Daily Transactions Chart

تعداد کل تراکنش‌های موجود در بلاک چین بایننس با تفکیک فردی روزانه برای میانگین سختی، نرخ هش تخمینی، میانگین زمان و اندازه بلوک، تعداد کل بلوک‌ها و بلوک‌های آنکل و کل آدرس جدید

BEP-20 Daily Token Transfer Chart

 تعداد توکن های BEP-20 منتقل شده در روز
Unique Addresses Chart تعداد آدرس‌های متمایز در زنجیره هوشمند بایننس و افزایش تعداد آدرس‌های روزانه Average Block Size Chart میانگین اندازه بلوک های تاریخی بر حسب بایت های بلاک چین
Average Block Time Chart میانگین تاریخی زمان صرف شده برای گنجاندن یک بلوک در بلاک چین Average Gas Price Chart میانگین روزانه قیمت gas مصرفی شبکه
Average Gas Limit Chart میانگین روزانه حد gas شبکه Daily Gas Used Chart کل gas روزانه مصرف شده در شبکه
Block Count and Rewards Chart تعداد بلاک‌های تولید شده روزانه و کل پاداش بلوک Daily Active Binance Smart Chain Address تعداد روزانه آدرس‌های منحصربه‌فرد که به عنوان فرستنده یا گیرنده در شبکه فعال بوده اند
Daily Active BEP-20 Address  تعداد روزانه آدرس‌های منحصربه‌فردی که به عنوان فرستنده یا گیرنده فعال در شبکه BEP-20 Network Pending Transactions Chart  تعداد تراکنش های معلق روزانه در هر دقیقه شبکه
Network Transaction Fee Chart تعداد کل  BNB پرداخت شده به عنوان کارمزد تراکنش در شبکه Network Utilization Chart میانگین gas مصرفی بیش از حد gas بر حسب درصد
Voting Power 7days (minute intervals) قدرت رای گیری ۷ روز گذشته برای شبکه زنجیره هوشمند بایننس Avg Voting Power میانگین قدرت رای در هر بلوک برای شبکه زنجیره هوشمند بایننس
Top 25 Validators by Blocks

 

تقسیم ۲۵ ماینر برتر بر اساس تعداد بلاک هایی که هر اعتبارسنجی تایید شده و درصد تایید شده در شبکه زنجیره هوشمند بایننس. نمودار را می توان در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ روز گذشته و ۱۴ روز گذشته مشاهده کرد. Verified Contracts Chart

 

تعداد کل قراردادهای تأیید شده روزانه


Bscscan و NFT

Bscscan به شما امکان می‌دهد تا جزئیات مربوط به توکن ها، هم قابل تعویض و هم غیرقابل تعویض (مانند ERC-721) را پیدا کنید. برای توکن های قابل تعویض، می توانید تمام داده های مرتبط را به دست آورید. با این حال، از آنجایی که NFT ها اغلب با فرمت JPG ارائه می شوند، Bscscan قادر به نمایش آن فایل ها نیست. ممکن است نتوانید فایل NFT را با استفاده از Bscscan ببینید، اما سایر جزئیات NFT از جمله شناسه یا ID، پروژه NFT، تاریخچه تراکنش توکن و تعامل آن با قرارداد هوشمند را در اختیار شما قرار می دهد.

مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

واریز و برداشت رمزارز

در حال حاضر بایننس بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات روزانه رمزارزها است. یکی از ویژگی های بسیار مطرح این صرافی، پشتیبانی آن از رایج ترین رمزارزها است. شما پس از احراز هویت در آن می توانید معاملات خود را به راحتی انجام دهید. نکته بسیار بسیار!!! مهم در زمینه انتقال رمزارزها، داشتن دانش کافی در این حوزه است، زیرا در صورت بروز هرگونه خطا، ممکن است بازگشت دارایی تان غیرممکن باشد. در این مقاله سعی شده نکات کلیدی در اختیارتان قرار داده شود تا بتوانید با قوانین موجود آشنا شده و ازاشتباهات رایج در این زمینه پیشگیری کنید. با ما همراه باشید.

انتقال رمزارز در صرافی بایننس

چگونه یک شبکه برای انتقال رمزارز مورد نظر خود انتخاب کنیم؟

شبکه ها به طور خلاصه در زیر معرفی شده است:

 • BEP2 به زنجیره بایننس اشاره دارد.
 • BEP20 به زنجیره هوشمند بایننس (BSC) اشاره دارد.
 • ERC20 به شبکه اتریوم اشاره دارد.
 • TRC20 به شبکه TRON اشاره دارد.
 • BTC به شبکه بیت کوین اشاره دارد.
 • BTC به Native Segwit (bech32) اشاره دارد و آدرس با “bc1” شروع می شود. کاربران مجاز به برداشت یا ارسال  بیت کوین خود به آدرس های SegWit (bech32) هستند.

لطفاً مطمئن شوید که شبکه انتخابی با شبکه پلتفرمی که از آن وجه برداشت می‌کنید یا به آن وجه واریز می‌کنید، یکسان باشد. انتخاب شبکه، به گزینه‌های ارائه شده توسط کیف پول یا صرافی که از آن برداشت می‌کنید بستگی دارد. اگر کیف پول مقصد فقط از ERC20 پشتیبانی می‌کند، باید شبکهdeposit را ERC20 انتخاب کنید. سعی نکنید شبکه ای که کامزد کمتری دارد را انتخاب کنید. بلکه ملاک انتخاب، شبکه متناسب با کیف پول است. به عنوان مثال، شما فقط می توانید رمزارزهای ERC20 را به یک آدرس ERC20 دیگر و رمزارزهای BSC را به یک آدرس BSC دیگر ارسال کنید.

جهت خرید و فروش رمزارز در میهن پرداخت کلیک کنید.

مطالعه بیشتر: خرید و فروش ارزهای دیجیتال

انتخاب شبکه در انتقال رمزارز

چگونه رمزارز را به بایننس واریز (Deposit) کنیم؟

 1. وارد حساب بایننس خود شوید و روی گزینه Wallet و سپس Overview کلیک کنید.
 2. روی Deposit کلیک کنید
 3. روی Deposit Crypto کلیک کنید.
 4. ارز دیجیتالی را که می خواهید سپرده گذاری کنید، انتخاب کنید.
 5. در این مرحله شبکه های موجود برای واریز رمزارز را مشاهده خواهید کرد. لطفاً شبکه سپرده را با دقت انتخاب کنید و مطمئن شوید که شبکه انتخابی با شبکه پلتفرمی که از آن وجه برداشت می‌کنید یکسان باشد.
 6. برای کپی کردن آدرس سپرده (deposit) کیف پول بایننس خود کلیک کنید و آن را در فیلد آدرس در پلتفرمی که می‌خواهید رمزارز را از آن برداشت کنید، جای‌گذاری کنید.
 7. پس از تأیید درخواست برداشت، باید منتظر بمانید تا انتقال پردازش شده و رمزارز به زودی به حساب بایننس شما واریز شود.

چگونه رمزارز را از بایننس برداشت (Withdraw) کنیم؟

 1. وارد حساب بایننس خود شوید و روی گزینه Wallet و سپس Overview کلیک کنید.
 2. روی گزینه Withdraw کلیک کنید.
 3. روی Crypto کلیک کنید.
 4. رمزارزی را که می‌خواهید برداشت کنید انتخاب کنید.
 5. شبکه را انتخاب کنید. لطفاً شبکه را با دقت انتخاب کنید و مطمئن شوید که شبکه انتخابی با شبکه پلتفرمی که در حال برداشت وجه از آن هستید یکسان است.
 6. آدرس گیرنده را وارد کنید.
 7. مبلغ برداشت را وارد کنید. در این مرحله می توانید کارمزد تراکنش مربوطه و مبلغ نهایی را مشاهده کنید. برای ادامه روی Witdraw کلیک کنید.
 8. تراکنش را وریفای کنید. پس از تأیید (confirm) درخواست برداشت، باید منتظر بمانید تا انتقال پردازش شود.
چقدر طول می کشد تا رمزارز به حساب مقصد واریز شود؟

پس از تایید درخواست در بایننس، مدتی طول می‌کشد تا تراکنش در بلاک‌چین تایید شود. زمان تایید بسته به بلاک چین و ترافیک شبکه آن متفاوت است.

چگونه تاریخچه تراکنش‌ها (transaction history) را در حساب خود بررسی کنیم؟

می توانید وضعیت سپرده یا برداشت خود را از قسمت Wallet، سپسOverview و بعد از آن Transaction History بررسی کنید.

چگونه یک آدرس برداشت جدید به دفترچه آدرس خود در بایننس اضافه کنیم؟
 1. برای افزودن گیرنده جدید، به Address Management بروید.
 2. روی Add Withdrawal Address کلیک کنید.
 3. نوع ارز و شبکه را انتخاب کنید. سپس، یک برچسب کیف پول، آدرس و MEMO را وارد کنید.

Wallet Label یا همان برچسب کیف پول یک نام سفارشی است که می توانید برای مرجع خود به هر آدرس برداشت بدهید.

MEMO اختیاری است. برای مثال، هنگام ارسال وجوه به حساب بایننس دیگر یا صرافی دیگر، باید MEMO را ارائه دهید. هنگام ارسال وجه به آدرس Trust Wallet نیازی به MEMO ندارید. برخی از پلتفرم ها و کیف پول ها به MEMO به عنوان برچسب یا شناسه پرداخت اشاره می کنند.

گاهی ممکن است، از بایننس به صرافی یا کیف پول دیگر برداشت کرده، اما طی گذشت مدت زمانی رمزارز خود را دریافت نکرده باشید. برای آشنایی روند حل این مشکل با ما همراه باشید.

انتقال وجه از حساب بایننس به صرافی یا کیف پولی دیگر شامل سه مرحله است:
 1. درخواست برداشت (Withdrawal) در بایننس
 2. تایید شبکه بلاک چین
 3. سپرده گذاری (Deposit) در پلتفرم مربوطه است که بایننس تراکنش برداشت را با موفقیت انجام است. با این حال، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا تراکنش تایید شده و به کیف پول مقصد واریز شود.

مدت زمان تأیید شبکه (network confirmations) مورد نیاز برای بلاک‌چین‌های مختلف متفاوت است. به دلیل ترافیک شبکه، ممکن است تاخیر قابل توجهی در پردازش تراکنش شما وجود داشته باشد. برای بررسی وضعیت انتقال رمزارز خود می‌توانید شناسه تراکنش را در blockchain explorer آن رمزارز جستجو کنید.

اگر blockchain explorer نشان داد که تراکنش تایید نشده است (unconfirmed)، باید منتظر تایید باشید. زمان تایید بسته به شبکه بلاک‌چین متفاوت است.

اگر blockchain explorer نشان دهد که تراکنش تأیید شده است، به این معنی است که رمزارز شما با موفقیت ارسال شده است و در مورد ننشستن ارز به حساب موردنظر نمی توان کمک بیشتری کرد، زیرا ممکن است آدرس مقصد و یا شبکه را اشتباه وارد کرده باشید. برای این مورد باید با پشتیبانی آدرس مقصد تماس بگیرید.

در میهن پرداخت به راحتی می توانید خرید و فروش رمزارهایتان را انجام دهید. چنانچه در خرید و فروش رمزارزها با مشکل مواجه شدید، بخش پشتیبانی در کمترین زمان پاسخگوی شما خواهد بود.

 مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

 

متامسک چیست؟

MetaMask یک کیف پول اتریوم متن باز است که از انواع توکن های مبتنی بر اتریوم مانند ERC-20 و توکن های غیرقابل تعویض پشتیبانی می کند. مزیت استفاده از این کیف پول راحتی انتقال رمزارز نسبت سایر کیف پول ها و قدرت واقعی آن در ارتباط یکپارچه با معاملات دیجیتالی و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز است. MetaMask افزونه‌ای برای دسترسی به برنامه‌های توزیع شده با قابلیت اتریوم یا “Dapps” در مرورگر شما است! همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا هویت خود را از طریق کلیدهای خصوصی، کیف پول الکترونیکی و کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور مدل تی (Trezor™) ایجاد و مدیریت کند.

نصب کیف پول متامسک در گوگل کروم

MetaMask افزونه‌ای برای دسترسی به برنامه‌های توزیع شده با قابلیت اتریوم یا “Dapps” در مرورگر شما است. این کیف پول همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا هویت خود را از طریق کلیدهای خصوصی، کیف پول الکترونیکی و کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور مدل تی (Trezor™) ایجاد و مدیریت کند. در کیف پول متامسک هیچ کس دیگری حتی توسعه دهندگان آن، نمی تواند به وجوه شما دسترسی داشته باشد. توکن های شما در نوعی خزانه رمزگذاری شده در مرورگر شما وجود دارد که با رمز عبور شما محافظت می شود. این بدان معناست که اگر رایانه شما گم شود، به سرقت رفته یا از بین برود، هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند کیف پول را بازیابی کنید. بنابراین، بسیار مهم است که عبارات بازیابی خود را یادداشت کنید. زیرا تنها با استفاده از همین راه می توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

کیف پول MetaMask را می توانید در گوگل کروم، فایرفاکس یا مرورگر بریو و همچنین در نسخه های اندروید و IOS نصب کنید.

نحوه نصب کیف پول متامسک در گوگل کروم در زیر آورده شده است:

 1. ایتدا به صفحه دانلود رسمی کیف پول متامسک بروید.
 2. با توجه به مرورگر خود نوع کیف پول مدنظرتان را دانلود کنید.
 3. برای دانلود نسخه اندروید و یا IOS می بایست به گوگل پلی و اپ استور مراجعه کنید.
 4. در تصویر زیر ابتدا نوع مرورگر را انتخاب و سپس گزینه “Install MetaMask for…” را بزنید.

      ۵.اگر مرورگر کروم را انتخاب و سپس نصب کنید، در مرحله بعد با فعال کردن گزینه “Add to chrome” مراحل نصب کیف پول به پایان می رسد.

ساخت حساب کاربری در کیف پول متامسک

 1. در حال حاضر کیف پول در افزونه گوگل کروم شما نصب شده که می توانید با اجرای آن شروع به فعالیت کنید. در ابتدا می بایست قوانین موجود را تایید و گزینه “agree” را فعال کرده و وارد صفحه فعالسازی پسورد شوید.
 2. پس از خواندن موارد امنیتی، وارد صفحه ای مانند شکل زیر شوید. توجه کنید که فایلی که از دانلود بدست می آید همان عبارت بازیابی کیف پول شما است. عبارت بازیابی شما یک عبارت ۱۲ کلمه ای است که کلید اصلی کیف پول و سرمایه شما است. اگر شخصی عبارت بازیابی شما را بخواهد، احتمالاً سعی دارد از شما کلاهبرداری کند و دارایی های کیف پول شما را بدزد. و باید از آن شدیدا محافظت کنید. سپس طبق الگوی زیرعمل کرده و گزینه “Next” را فعال کنید.

       ۳.در مرحله بعدی، با کمک عبارات بازیابی که دانلود کرده اید، جورچین کلمات را به اتمام برسانید و گزینه “All Done” را فعال کنید.

اکنون ساخت حساب کاربری شما در کیف پول متامسک به پایان رسیده و می توانید از آن استفاده نمائید.

نحوه ساخت حساب اضافی در کیف پول MetaMask

 • روی تصویر حساب دایره ای در سمت راست بالای کیف خود کلیک کنید
 • روی “account Create” کلیک کنید.
 • نام حساب دلخواه خود را در صفحه حساب جدید وارد یا در غیر این صورت پیش فرض ( …, Account2 , 3) را انتخاب کنید.
 • یک حساب کاربری جدید MetaMask ایجاد خواهد شد.

هر تعداد حسابی که می خواهید می توانید در MetaMask ایجاد کنید، اما مراقب باشید  امکان حذف آن ها وجود ندارد.

نصب کیف پول متامسک در اندروید و سینک کردن آن با اکانت گوگل کروم

 1. به Google Play بروید و MetaMask را جستجو کرده و برنامه را نصب کنید.
 2. پس از نصب و فعال سازی برنامه، سه گزینه را برای شروع به شما ارائه می دهد:
 • وارد شدن با استفاده از عبارت بازیابی
 • همگام سازی(Sync) با کیف پول متامسک در گوکل کروم
 • ساخت یک حساب کاربری جدید

که به تک تک این راه ها برای ساخت و ورد به حساب کاربری کیف پول متامسک می پردازیم. با ما همراه باشید.

وارد شدن با استفاده از عبارت بازیابی در نسخه اندروید کیف پول متامسک

 1. عبارت بازیابی در قسمت مربوطه وارد کنید.
 2. رمز عبور جدید دلخواه خود را وارد کرده و پس از کانفرم آن، گزینه تایید را بزنید.

MetaMask موبایل به شما این امکان را می دهد هر بار که به حساب خود دسترسی پیدا می کنید به جای وارد کردن رمز عبور خود با اسکن کردن اثر انگشت وارد حساب کاربری خود شوید.

همگام سازی(Sync) با کیف پول متامسک در گوکل کروم

اگر قبلاً از طریق برنامه افزودنی دسکتاپ وارد حساب کاربری خود شده اید، می توانید این روش را انتخاب کنید. مراحل زیر را برای همگام سازی حساب کاربری خود در موبایل خود با افزونه MetaMask دسکتاپ خود دنبال کنید.

 1. متامسک را روی دسکتاپ باز کنید.
 2. از طریق دایره در سمت راست بالای کیف خود به تنظیمات (Settinggs) بروید.
 3. در قسمت advanced روی گزینه Sync with mobile کلیک کنید.
 4. رمز عبور اکانت خود را وارد کرده و Next را بزنید.
 5. کد QR نمایش داده شده بر روی صفحه دسکتاپ را با استفاده از تلفن همراه خود اسکن کنید.

حساب شما اکنون با موفقیت در تلفن همراه شما همگام سازی شده است و کل تاریخچه تراکنش شما نیز در عرض چند ثانیه همگام خواهد شد.

ساخت یک حساب کاربری جدید

اگر برای اولین بار از MetaMask استفاده می کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک رمز عبور قوی وارد کرده و با وارد کردن مجدد آن در فیلد مربوطه، آن را تایید کنید. دستورالعمل نوشته شده را بخوانید که می گوید MetaMask نمی تواند این رمز عبور را بازیابی کند، بنابراین باید این رمز عبور را به خاطر بسپارید. کادر را علامت بزنید و با کلیک بر روی دکمه “Create password” به مرحله بعدی بروید.
 2. در این مرحله شما باید کیف پول خود را با ذخیره یک عبارت بازیابی ایمن کنید. عبارت بازیابی برای هر حسابی منحصر به فرد است.
 3. برای ادامه روی دکمه “Start” در پایین صفحه خود کلیک کنید. صفحه بعدی اهمیت عبارت بازیابی و نحوه محافظت از آن را توضیح می دهد.
 4. رمز عبور خود را تایید کنید و سپس روی “View” کلیک کنید. اکنون صفحه نمایش ۱۲ کلمه مرتب شده را نشان می دهد که یک عبارت بازیابی را تشکیل می دهد. آن را به خاطر سپرده و یا در مکانی امن بنویسید و روی “Continue” کلیک کنید.
 5. در این مرحله کلمات عبارت بازیابی را به ترتیبی که قبلا نمایش داده شده بود وارد کنید. پس از تکمیل روی “Complete Backup” کلیک کنید.

در میهن پرداخت به راحتی می توانید خرید و فروش رمزارهایتان را انجام دهید. مهین پرداخت با تفکری نوین برای ارائه انواع خدمات ارزی در خدمت شما است.

سه شنبه, 23 شهریور 1400 / منتشر شده در حساب های ارزی
افتتاح حساب پی پال وریفای شده

پی پال PayPal یک نوع سرویس واسطه می باشد که می توان از طریق آن خرید آنلاین و یا انتقال پول را انجام داد. در اصل می توان این حساب را به عنوان یک حساب اینترنتی نیز شناخت. به جرات می توانیم بگوییم که درصد بیشتری از مردم در سرتاسر جهان از این سرویس برای کارهای اینترنتی خود همچون خرید و انتقال وجه استفاده می نمایند.

به گونه ایی هم برای مردم به عنوان یک بانک مجازی شناخته شده است. افتتاح حساب پی پال وریفای شده باعث می شود تا کاربران به راحتی از خدمات پی پال استفاده کنند. اگر حساب پی پال وریفای شده نباشد، هیچ ارزش و کاربردی به همراه نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید یک حساب پی پل وریفای شده داشته باشید، باید حتمأ یک سری مراحل را طی نمایید. پس با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز برای وریفای کردن اکانت پی پال باید یک حساب ویزا یا مستر کارت و یا هر کارت معتبر دیگر از نظر پی پال، داشته باشید.

شما می توانید فقط با داشتن یک حساب پی پال وریفای شده تمام فعالیت های تجاری خود را به صورت آنلاین انجام دهید و برای سهولت کار از مشتریان خود بخواهید به این حساب برای شما واریزی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز افتتاح حساب پی پل

۱. در ابتدا بایستی برای باز نمودن حساب پی پل وریفای شده به نام خودتان یا شخص مورد اعتماد خود پاسپورت داشته باشید و بعد شروع به باز نمودن حساب کنید.

توجه داشته باشید شما نمی توانید در داخل کشور ایران اقدام به باز کردن حساب پی پل کنید. چون شرکت پی پال در این زمینه، ایران را تحریم تموده و باعث ایجاد مشکلاتی برای حساب‌تان خواهد شد.

برای افتتاح حساب پی پل در میهن پرداخت کلیک کنید.

همچنین بعد از بازکردن حساب پی پال می توانید از طریق وب سایت میهن پرداخت عملیات شارژ کردن حساب پی پال خود را انجام دهید.

۲.  داشتن اطلاعات ایمیلی به همراه کلمه عبور ایمیل خود یا شخص مورد اعتماد.

۳. نام و نام خانوادگی که در گذرنامه وجود دارد به همراه شماره تماس و تاریخ تولد.

۴. صادر کردن یک ویزا کارت به صورت فیزیکی به مدت یک سال تا بتوانید برای حساب وریفای خود از آن استفاده نمایید.

۵. ارائه کردن مدارکی همچون قبض آب، برق از آدرس مورد نظر خود به همراه اسکرین شات از ویزا کارت خود یا شخص مورد اعتماد.

افتتاح حساب پی پال وریفای شده

مدارک مورد نیاز بعد از افتتاح ساخت پی پال وریفای شده

 • نام کاربری یا همان ایمیل کاربر.
 • داشتن یک ویزا کارت.
 • یک سرورVps
 • داشتن یک آدرس خارج از کشور مثل امارات (خدمات افتتاح حساب پی پال امارات در میهن پرداخت انجام میشود.)

فقط توجه داشته که برای داشتن حساب پی پال وریفای شده باید حتمأ اطلاعات شخصی شما دقیق و درست باشد تا دچار مشکل نشوید. اگر مرحله به مرحله و درست پیش بروید، هیچ مشکلی در افتتاح حساب پی پال وریفای شده برای شما بوجود نمی آید.

ساخت اکانت پی پال

برای ساختن اکانت پی پال باید به طور درست و دقیق مراحل زیر را انجام دهیم تا دچار بروز مشکل نشویم:

 1.  اسکن نمودن پاسپورت یا کارت ملی خود
 2. ثبت کردن شماره تماس ثابت در پی پال
 3. ثبت نمودت شماره تلفن همراه در سایت پی پال

بعد از اینکه اطلاعات بالا را به طور دقیق ثبت نمودید، این سایت اکانت شما را مورد بررسی  قرار می دهد و شماره های تماس شما را در صورت درست بودن تایید می نماید. حال بعد از اینکه حسابتان هم تایید شد، می توانید از تمام خدمات سیستم استفاده نمایید. برای اینکه بتوانید درخواست ساخت اکانت پی پال خود را تایید نمایید، باید حتمأ مراحل زیر را به طور درست و دقیق دنبال نمایید.

ابتدا در این وب سایت یک حساب کاربری بوجود بیاورید تا بتوانید وارد حساب شوید.

بعد از اینکه این مرحله را گذراندید از پیشخوان سمت راست صفحه خود، گزینه سرویس ها را انتخاب نموده و بر روی لیست سرویس ها کلیک کنید و گزینه ایی به نام افتتاح اکانت پی پال را پیدا کرده و آن را کلیک نمایید.

بعد نوبت می رسد به این گزینه‌ با این عنوان (قوانین سایت را پذیرفته ام ) و آن را تایید نموده و روی ثبت درخواست خود و همچنین بر روی کلمه ادامه کلیک نمایید.

بعد از اینکه کارهایی که در بالا گفته شد را به درستی انجام دادید، فاکتور ارائه شده را بررسی کرده و از صحت اطلاعاتی که وارد نمودید اطمینان کامل حاصل نمایید.

حال نوبت به گزینه تایید در پی پال می رسد، با کلیک نمودن بر روی گزینه تایید به درگاه پرداخت منتقل خواهید شد. فقط توجه کنید که پرداختی که دارید باید حتمأ تکمیل شود تا درخواست شما برای کارشناسان مربوطه ارسال گردد.

مراحل ساخت حساب پی پل پی پال وریفای در میهن پرداخت

بعد از اینکه درخواست ساخت حساب پی پل خود را ثبت نمودید حداقل باید ۱ تا ۳ روز کاری صبر کنید تا افتتاح حساب پی پال شما صورت بگیرد و بتوانید از آن استفاده نمایید.

 • ثبت نام کردن برای افتتاح حساب: به این منظور باید ابتدا در حساب کاربری ثبت نام نمایید.
 • درخواست دادن: بایستی شما درخواست خود مبنی بر افتتاح حساب پی پل را در قسمت سرویس ها پر نمایید.
 • پرداخت نمودن مبلغ : حال باید مبلغ مورد نظر سیستم را پرداخت کنید.
 • دریافت حساب :  بعد از اتمام کارهای ساخت حساب پی پل باید منتظر باشید تا به درخواست شما جواب دهند و حساب را برای شما باز نمایند که آن هم از ۱ تا ۳ روز کاری ممکن است طول بکشد تا حساب وریفای شود و بدستتان برسد.

حال شما یک حساب پی پال وریفای شده دارید و می توانید کارهای مربوطه خود را به راحتی انجام دهید.

ویژگی های ساخت یک اکانت پی پل

۱. از این اکانت می توان برای استفاده مبالغ شخصی استفاده نمود.

۲. این اکانت حساب با هر ارزی قابل شارژ شدن می باشد مثل: دلار، یورو و…

۳. ساختن یک حساب پی پال امکان دارد ۱ تا ۳ روز کاری زمان را صرف کند.

۴. این حساب ها معمولأ از کشورهایی همچون امارات قابل صادر شدن می باشند. چون که به دلیل تحریم ایران افتتاح حساب در ایران مقدور نمی باشد.

در اصل پی پال به عنوان یک کیف پول اینترنتی در جهان شناخته شده می باشد. یک کیف پول معتبر.

جهت نقد کردن موجودی حساب پی پال خود از خدمات میهن پرداخت بهره ببرید.

این را هم خوب است بدانید که دستیابی به یک ویزا کارت و مستر کارت هدیه خیلی کار راحتی می باشد. به شما هم توصیه می کنیم برای داشتن حساب پی پال وریفای شده خود از این کارت ها استفاده نمایید. شما با ثبت نام در میهن پرداخت و ارسال درخواست خود به بخش پشتیبانی سایت به راحتی خواهید توانست از خدمات ویژه ما بهره ببرید.

بالا