مسترکارت در ایران چگونه قابل استفاده است؟!

/ / اقتصادی
مسترکارت در ایران

کارت های اعتباری امروزه در انواع مختلف در بانکهای جهانی وجود دارند که می توان به راحتی آن را جایگزین پول نمود و برای خرید و حتی برای انتقال وجه برای دیگران از آن استفاده نمود. کارت های اعتباری این امکان را به فرد می دهد تا به راحتی کار خرید و انتقال وجه را انجام داد. یکی از کارت های اعتباری که از نظر جهانی شناخته شده و مورد تایید کشورها قرار گرفته است و توانسته حدود ۱۴۰ کشور را پشتیبانی کند مسترکارت می باشد.

مستر کارت از نظر ظاهری همچون کارت های اعتباری معمولی می باشد. فقط با این فرق که می توان از آن در هر کشوری استفاده کرد و کار تراکنش و انتقال را با سهولت انجام داد.

در این مقاله می خواهیم به این مورد بپردازیم که آیا مستر کارت در ایران قابل استفاده می باشد یا خیر؟ پس با ما در میهن پرداخت همراه باشید.

چگونگی استفاده از مسترکارت در ایران

مستر کارت در کشور آمریکا تاسیس یافته و به دلیل تحریم آمریکا علیه ایران، ایرانی ها اجازه استفاده از این کارت اعتباری بین المللی را ندارند. اما خوب راه حل هایی نیز وجود دارد تا یک فرد ایرانی بتواند صاحب یک مستر کارت گردد و از مزایای آن به نحو احسنت استفاده کند.

چرا با وجود تحریمات علیه ایران بهتر است مسترکارت داشته باشیم؟

درست است که مسترکارت کشور و مردم ایران را مورد تحریم قرار داده است و برای داشتن آن باید به طور مخفیانه اقدام نمود. اما نمی توان از کارایی و مزیت هایی که این کارت دارد چشم پوشی نمود. مزیت هایی همچون:

_ خرید بلیط هواپیما و …

_ برای خرید در کشور های خارجه دیگر لازم نیست ارز خریداری نمایید و می توان با مستر کارت انواع خرید ها در فروشگاهه و اپلیکیشن ها را انجام داد.

_ رزرو کردن هتل هم یکی از مزیت های استفاده از مسترکارت می باشد.

_ ثبت نام آزمون های زبان و یا هر آزمون دیگر.

_ خرید اشتراکات مجلات پزشکی

_ و موارد بسیار دیگر.

اگر نیاز به هر یک از موارد فوق دارید و هنوز مستر کارت ندارید، میتوانید از خدمات میهن پرداخت بهره ببرید.

مسترکارت در ایران

آیا امکان گرفتن مستر کارت در ایران وجود دارد؟

باید بگوییم بعد از گذشت چند سال دیگر آن سخت گیریهای گذشته برای ایران وجود ندارد و می توان با استفاده از وب سایت های رسمی اقدام به خرید مستر کارت نمود.

اما همین سخت گیریهای اولیه باعث شده تا بسیاری از هموطنان ما از امکانات این کارت بی اطلاع بمانند و اصلٱ ندانند که همچین کارتی وجود دارد.

مراحل صدور مسترکارت در ایران

برای صادر کردن مستر کارت در کشور ایران می توانید از شرکت ها و یا وب سایت های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند مثل میهن پرداخت استفاده نمایید. برای اینکار شما کافی است:

۱_  وارد وب سایت مورد نظر گردید.

۲_ اقدام به ثبت درخواست صدور مستر کارت نمایید.

۳_ حال نوبت به تکمیل نمودن فرم بانکی می رسد.

۴_ بعد در تکمیل فرم بایستی اسکن گذرنامه و کارت ملی خود را برای وب سایت ارسال نمایید.

۵_ و در آخر هم یک پیش پرداخت برای صدور کارت بایستی پرداخت نمایید.

برای رسیدن مستر کارت حداقل ده روز کاری زمان لازم است تا مسترکارت به دست صاحب آن برسد.

نکات قابل توجه هنگام خرید مستر کارت در ایران

_ اما با این حال باید مراقب سایت های سود جو هم باشیم. چرا که با وجود تحریم به راحتی می توانند با ایجاد یک سایت قلابی اقدام به سر کیسه کردن و اخاذی از مردم نمایند.

_ توجه داشته باشید که مسترکارت جعلی را به عنوان یک مسترکارت اصلی به شما غالب نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *