مقایسه پی پال و وسترن یونیون

/ / اقتصادی, حساب های ارزی
مقایسه پی پال و وسترن یونیون

آیا داشتن حساب پی پال برای کاربران مناسب تر است یا وسترن یونیون ! اگر شما هم به دنبال جواب هستید و نمی توانید انتخاب کنید کدام مناسب تر است پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را در مهین پرداخت دنبال نمایید تا به جواب سوالتان برسید. برای اینکه بتوان فرق این دو را با هم مقایسه نمود و فهمید بهتر است ابتدا ببینیم که وسترن یونیون و پی پال چه هستند و چه کارکردهایی دارند. سپس به سراغ مقایسه پی پال و وسترن یونیون برویم.

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

وسترن یونیون تقریباً مترادف با انتقال پول بین المللی است و اگر گیرنده شما نیاز به دریافت پول نقد دارد این سرویس بسته به ارز می تواند یک راه مناسب باشد. وسترن یونیون این امکان را فراهم نموده تا به صورت آنلاین بتوانید به بیش از ۲۰۰ کشور ارسال پول داشته باشید. اما خوب در مقابل پی پال نیز نرخ ارز بهتر و سرعت انتقال سریعتری دارد.

 

کارکرد وسترن یونیون

وسترن یونیون همچون پی پال فرآیندهای آنلاین مستقیمی را برای مبادله و ارسال پول در سراسر جهان ارائه می نماید.

شما می توانید به سایت Western Union رفته و بسته به نیاز انتقال پول میزانش را تعیین و نحوه دریافت یا ارسال را وارد نمایید. البته نیز می توانید در صورت لزوم با نمایندگیش تماس یا مراجعه نمایید. حال که نرخ ارز مورد نظر را تایید و هزینه آن را پرداخت نمودید پول به حساب بانکی شخص مورد نظرتان در هر نقطه از جهان که مایل بودید فرستاده و تحویل داده می شود.

 

کارکرد پی پال

 

برای انتقال پول از طریقPayPal ، باید ابتدا یک حساب PayPal رایگان ایجاد نمایید. حال یک انتقال به حساب PayPal گیرنده خود ارسال می کنید و انتقال را با موجودی PayPal، حساب بانکی، کارت اعتباری یا اعتبار پی پال تأمین می کنید. پس از اینکه هزینه به حساب فرد مورد نظر واریز شد او می تواند وجه را در حساب خود نگاه داشته یا برداشت نماید.

نقد کردن پی پال از خدمات ویژه میهن پرداخت است. جهت بهره مندی از این خدمات وارد پنل کاربری خود شوید.

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

 

از نظر هزینه کدام مناسب تر می باشد؟

اینکه بگوییم یک میزان مشخص برای تراکنش و انتقال وجه از حساب کسر می گردد  تا حدودی مبهم است چرا که درست است با ۵ دلار شروع می گردد اما هنگام پرداخت با کارت اعتباری یا نقدی برای دریافت نمودن پول نقد در برخی از کشور های خاص تا ۴۵ دلارنیز افزایش خواهد داشت و در برخی از مناطق خاص همچون: هند و مکزیک برخی نمایندگان گزینه انتقال رایگان را ارائه می دهند. که همین دلیل است که نمی توان نرخ مصوبی را تعیین نمود.

اما در پی پال بسته به میزان ارسال و انتقال، نحوه پرداخت هزینه تعیین می گردد. هزینه ایی که پی پال بسته به موجودی تعیین می کند بین ۰.۹۹ دلار تا ۴.۹۹ دلار تعیین شده است. البته ارسال به ایالات متحده هزینه ایی را در بر نمی گیرد.

همچنین پی پال در صورت استفاده از کارت اعتباریAmex Send Account  یا  PayPal Creditهزینه ایی معادل ۲.۹ of به عنوان کارمزد از مبلغ تراکنش کسر می کند. و کارمزد ثابت نیز بر اساس ارز و هزینه آن هم بسته به میزان ارسال بین ۰.۹۹ دلار تا ۴.۹۹ می باشد.

در صورتی که اقدام به ارسال مبالغ کم می کنید بسته به جای ارسال می توانید پرداخت حداقلی با پی پال داشته باشید.

جهت خرید و فروش پی پال از خدمات میهن پرداخت بهره ببرید.

البته برای مقادیر بالا، وسترن یونیون یک ارائه دهنده ایده آل تر به حساب می آید. به عنوان مثال: ارسال ۱۰۰ دلار با استفاده از Western Union  می تواند تا ۱۰ cost هزینه در بر داشته باشد، در حالی که انتقال PayPal می تواند تا ۸ دلار باشد.

مقایسه سایر خدمات انتقال پی پال و وسترن یونیون

برای درک اینکه چه کسی نرخ ارز بهتری ارائه می دهد، ابتدا باید نرخ میان بازار را بررسی کنید. این نرخ ارز واقعی است که به طور متوسط ​​نرخ خرید و فروش یک ارز جهانی را محاسبه می کند.

اینگونه بگوییم که نرخ معمولی ارز وسترن یونیون بسته به کشوری که برای آن پول ارسال می کنید می تواند تا ۶ درصد بالاتر از نرخ متوسط ​​بازار باشد. اگر مبلغ زیادی را به خارج از کشور ارسال می کنید، یعنی اینکه شما صدها دلار مستقیماً به خزانه وسترن یونیون وارد می نمایید.

اما در پی پال برای محاسبه نمودن نرخ ارز ارائه شده به مشتریان، نرخ عمده فروشی را که از بانک خود دریافت می کند می گیرد و ۲.۵ درصد حاشیه می افزاید. البته ۲ بار در روز نیز آن را به روز می نمایند.

جهت شارژ حساب پی پال خود کلیک کنید.

از آنجا که تعیین نرخ عمده فروشی پی پال دشوار است بایستی از ماشین حساب مبادله پی پال استفاده نمود که در صورت ورود، خود می توانید آن را پیدا کنید.

گزینه های مختلفی وجود دارد که بسته به آن ها نرخ هزینه بالا و پایین می شود. گزینه های گران آن در چند قیقه ارسال و گزینه های ارزان تا ۵ روز ممکن است طول کشیده و ارسال گردد.

در رابطه با پی پال و انتقال درون حسابی در حساب های پی پال فوری و در حساب بانکی های غیر تا یک روز کاری منتقل و تحویل داده می شود.

هر مورد کارایی خود را دارد اما پی پال در سرعت انتقال بهترین گزینه می باشد.

طبق این گفته ها استفاده از حساب پی پال می تواند گزینه مناسبی باشد. البته فقط برای افرادی که دارای این حساب می باشند. یعنی انتقال به پول به حساابی غیر از پی پال در این سیستم انجام نمی شود اما در وسترن نیون این امکان وجود داشته و در این رابطه برتری دارد. چرا که دریافت پول نقد از وسترن نیون وجود دارد.

تبادل بین وسترن یونیون و پی پال

به هیچ عنوان نمی توان هزینه وسترن یونیون را با پی پال پرداخت نمود برای اینکه اطلاع کافی درباره پرداخت Western Union و PayPal  داشته باشید بهتر است به این جدول نگاه کوتاهی بی اندازید.

 

کشورها و ارزها سرعت انتقال روش های تحویل حداقل و حداکثر انتقال روش های پرداخت
وسترن نیون بیش از ۲۰۰ کشور از دقیقه تا ۵+ روز متغیر است انتقال بانکی، دریافت پول نقد، کیف پول الکترونیکی حداقل و حداکثر بر اساس کشور متفاوت است انتقال بانکی، کارت اعتبارییا بدهی، نقدی
پی پال بیش از ۲۰۰ کشور از چند دقیقه تا ۱ روز کاری متغیر است انتقال PayPal ، انتقال بانکی حداقل بر اساس کشور متفاوت است (حدود ۱.۰۰ دلار) ؛ حداکثر ۵۰۰۰ دلار در هر انتقال انتقال بانکی، کارت اعتبارییا بدهی ، اعتبار PayPal ، حساب ارسال Amex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *