مقایسه پی پال و وسترن یونیون

/ / اقتصادی, حساب های ارزی
مقایسه پی پال و وسترن یونیون

آیا داشتن حساب پی پال برای کاربران مناسب تر است یا وسترن یونیون ! اگر شما هم به دنبال جواب هستید و نمی توانید انتخاب کنید کدام مناسب تر است پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را در مهین پرداخت دنبال نمائید تا به جواب سوالتان برسید. برای اینکه بتوان فرق این دو را با هم مقایسه نمود و فهمید بهتر است ابتدا ببینیم که وسترن یونیون و پی پال چه کارکردهایی دارند. سپس به سراغ مقایسه پی پال و وسترن یونیون برویم.

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

وسترن یونیون تقریباً مترادف با انتقال پول بین المللی است و اگر گیرنده شما نیاز به دریافت پول نقد دارد این سرویس بسته به ارز می تواند یک راه مناسب باشد. وسترن یونیون این امکان را فراهم نموده تا به صورت آنلاین بتوانید به بیش از ۲۰۰ کشور ارسال پول داشته باشید. اما خوب در مقابل پی پال نیز نرخ ارز بهتر و سرعت انتقال سریعتری دارد.

کارکرد وسترن یونیون

وسترن یونیون همچون پی پال فرآیندهای آنلاین مستقیمی را برای مبادله و ارسال پول در سراسر جهان ارائه می نماید.

شما می توانید به سایت Western Union رفته و بسته به نیاز انتقال پول میزانش را تعیین و نحوه دریافت یا ارسال را وارد نمایید. البته نیز می توانید در صورت لزوم با نمایندگی تماس گرفته و یا حضورا مراجعه نمائید. حال که نرخ ارز مورد نظر را تایید و هزینه آن را پرداخت نمودید پول به حساب بانکی شخص مورد نظرتان در هر نقطه از جهان که مایل بودید فرستاده و تحویل داده می شود.

انتقال پول داخلی توسط وسترن یونیون

اگر قصد انتقال پول در کمترین زمان و بدون دسترسی به شعب بانکی دارید، می توانید به نزدیک ترین شعبه Western Union مراجعه کرده و وجه نقد خود را به مقصد دلخواهتان واریز کنید. کامزد انتقال پول توسط وسترن یونیون بسته به مقدار پول انتقالی می تواند متفاوت باشد.

انتقال پول خارجی توسط وسترن یونیون

بسیاری از مردم برای انتقال پول خود بصورت بین المللی از وسترن یونیون استفاده می کنند. اینکار به دلیل صرف هزینه و زمان کمتر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. گفتنی است که میزان کامزد وجه تان در روش خارجی کمتر از روش داخلی است.

روش انتقال پول در وسترن یونین

  • اگر گیرنده بصورت شخصی و حضوری قادر به دریافت وجه باشد، در این صورت فقط به اطلاعاتی از قبیل کشور مقصد، نام و نام خانوادگی است.
  • اگر شخص گیرنده امکان دریافت وجه بصورت حضوری را نداشته باشد، در این صورت بعد از ۱ الی ۲ روز کاری پول به حساب بانکی وی منتقل می گردد.

MCTN همان کدی است که فرستده بعد از انتقال از وسترن یونیون دریافت کرده و به گیرنده منتقل می کند تا با ارائه آن بتواند وجه خود را دریافت نماید. پس حفظ امنیت این کد بسیار ضروری است.

کارکرد پی پال

برای انتقال پول از طریق پی پال، باید ابتدا یک حساب پی پال ایجاد نمایید. در این صورت  انتقال به حساب پی پال گیرنده از طریق موجودی حساب پیپال، حساب بانکی، کارت اعتباری انجام خواهد شد. پس از اینکه هزینه به حساب فرد مورد نظر واریز شد او می تواند وجه را در حساب خود را دریافت کند.

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

جهت استفاده از خدمات پی پال به سایت میهن پرداخت مراجعه کرده و وارد پنل کاربری خود شوید.

از نظر هزینه کدام مناسب تر می باشد؟

در روش وسترن یونیون یک میزان مشخص برای تراکنش و انتقال وجه وجود ندارد و با ۵ دلار شروع شده اما هنگام پرداخت با کارت اعتباری یا نقدی برای دریافت نمودن پول نقد در برخی از کشورهای خاص تا ۴۵ دلار نیز افزایش خواهد داشت و در برخی از مناطق خاص همچون هند و مکزیک برخی نمایندگان گزینه انتقال رایگان را ارائه می دهند. که همین دلیل است که نمی توان نرخ مصوبی را تعیین نمود.

اما در پی پال بسته به میزان ارسال و انتقال، نحوه پرداخت هزینه تعیین می گردد. هزینه ایی که پی پال بسته به موجودی تعیین می کند بین ۰.۹۹ دلار تا ۴.۹۹ دلار تعیین شده است. البته ارسال به ایالات متحده هزینه ایی را در بر نمی گیرد.

همچنین پی پال در صورت استفاده از کارت اعتباری Amex Send Account  یا  PayPal Credit هزینه ایی معادل ۲.۹ of به عنوان کارمزد از مبلغ تراکنش کسر می کند و کارمزد ثابت نیز بر اساس ارز و هزینه آن هم بسته به میزان ارسال بین ۰.۹۹ دلار تا ۴.۹۹ می باشد.

در صورتی که اقدام به ارسال مبالغ کم می کنید بسته به جای ارسال می توانید پرداخت حداقلی با پی پال داشته باشید.

جهت شارژ حساب پی پال کلیک کنید.

البته برای مقادیر بالا، وسترن یونیون یک ارائه دهنده ایده آل تر به حساب می آید. به عنوان مثال ارسال ۱۰۰ دلار با استفاده از Western Union می تواند تا ۱۰ هزینه در بر داشته باشد، در حالی که انتقال PayPal می تواند تا ۸ دلار باشد.

مقایسه سایر خدمات انتقال پی پال و وسترن یونیون

برای درک اینکه چه کسی نرخ ارز بهتری ارائه می دهد، ابتدا باید نرخ میان بازار را بررسی کنید. این نرخ ارز واقعی است که به طور متوسط ​​نرخ خرید و فروش یک ارز جهانی را محاسبه می کند. اینگونه بگوییم که نرخ معمولی ارز وسترن یونیون بسته به کشوری که برای آن پول ارسال می کنید می تواند تا ۶ درصد بالاتر از نرخ متوسط ​​بازار باشد. اگر مبلغ زیادی را به خارج از کشور ارسال می کنید، یعنی اینکه شما صدها دلار مستقیماً به خزانه وسترن یونیون وارد می نمایید. اما در پی پال برای محاسبه نمودن نرخ ارز ارائه شده به مشتریان، نرخ عمده فروشی را که از بانک خود دریافت می کند می گیرد و ۲.۵ درصد حاشیه می افزاید. البته ۲ بار در روز نیز آن را به روز می نمایند.

پی پال در سرعت انتقال بهترین گزینه می باشد. طبق این گفته ها استفاده از حساب پی پال می تواند گزینه مناسبی باشد. البته فقط برای افرادی که دارای این حساب می باشند. یعنی انتقال به پول به حساابی غیر از پی پال در این سیستم انجام نمی شود اما در وسترن نیون این امکان وجود داشته و در این رابطه برتری دارد. چرا که دریافت پول نقد از وسترن نیون وجود دارد.

تبادل بین وسترن یونیون و پی پال

به هیچ عنوان نمی توان هزینه وسترن یونیون را با پی پال پرداخت نمود برای اینکه اطلاع کافی درباره پرداخت Western Union و PayPal داشته باشید بهتر است به این جدول نگاه کوتاهی بی اندازید.

کشورها و ارزها سرعت انتقال روش های تحویل حداقل و حداکثر انتقال روش های پرداخت
وسترن نیون بیش از ۲۰۰ کشور از دقیقه تا ۵+ روز متغیر است انتقال بانکی، دریافت پول نقد، کیف پول الکترونیکی حداقل و حداکثر بر اساس کشور متفاوت است انتقال بانکی، کارت اعتبارییا بدهی، نقدی
پی پال بیش از ۲۰۰ کشور از چند دقیقه تا ۱ روز کاری متغیر است انتقال PayPal ، انتقال بانکی حداقل بر اساس کشور متفاوت است (حدود ۱.۰۰ دلار) ؛ حداکثر ۵۰۰۰ دلار در هر انتقال انتقال بانکی، کارت اعتبارییا بدهی ، اعتبار PayPal ، حساب ارسال Amex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *