وسترن یونیون چیست؟

/ / دسته‌بندی نشده
وسترن یونیون چیست “”

بروزرسانی آبان ۱۲, ۱۴۰۲

انتقال پول به حساب‌های بانکی کشورهای دیگر، مشکلات خاص خود را دارد. این مشکلات برای کاربران ایرانی که زیر تحریم‌های اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، بسیار شدیدتر است؛ تنها راه چاره استفاده از یک سرویس مبادلات پولی و ارزی توسط واسطه یعنی ارسال حواله وسترن یونیون با میهن پرداخت است تا در سریع‌ترین حالت ممکن پروسه دریافت و ارسال را به انجام برساند. وسترن یونیون چیست، یکی از سرویس‌های بی‌نظیر در دنیا است که در رابطه با انتقال پول و یا دریافت آن در سراسر دنیا فعالیت می‌کند. می‌دانیم که ارسال و یا دریافت پول و ارز از سایر حساب‌ها یک نیاز است، وسترن یونیون یکی از روش‌ها است. دقت داشته باشید با استفاده از قابلیت‌های سرویس وسترن یونیون می‌توانید پروسه انتقال پول را در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه در جهان انجام دهید.

وسترن یونیون چیست

حواله وسترن یونیون چیست؟

سرویس وسترن یونیون در سال ۱۸۵۱ توسط ساموئل سلدن و تعدادی از دوستانش با هدف راه‌اندازی سرویس‌های ارتباطی و خدمات تلگرافیک در یکی از شهرهای بزرگ ایالات نیویورک آمریکا تأسیس شد. مهمترین خدمات، شاید سرویس انتقال پول آن بود که در سال ۱۸۷۱ راه‌اندازی شد. وسترن یونیون با ایجاد اولین سرویس انتقال سیمی در جهان، یک سابقه تاریخی ایجاد کرد. وسترن یونیون یک سرویس بین‌المللی برای انتقال و مبادله پول از یک حساب به حساب دیگر در سطح بین‌الملل می‌باشد؛ این سرویس تمامی موانعی که در مسیر کاربران برای انتقال پول در بین کشورهای مختلف دنیا وجود دارد را از میان برمی‌دارد تا کاربران هیچ دغدغه‌ای برای انتقال پول نداشته باشند.

 سرویس وسترن یونیون به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در انتقال پول، سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارد. این موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد مواردی مانند هزینه‌ها و کارمزدها را تا حد ممکن کاهش دهند؛ کارمزد وسترن یونیون نسبت به سرویس‌های دیگر به دلیل سرعت بالا در نقل و انتقال کمی بیشتر است.

قبل از استفاده از وسترن یونیون باید چه کاری انجام داد؟

می‌دانیم که روش های ارسال پول به خارج از کشور، بسیار متنوع است. برای استفاده از هرکدام، باید ابتدا مواردی از قبیل، مقدار پول ارسالی، کشور مقصد و روشی که گیرنده امکان تحویل پول دارد را مشخص کنید، سپس بررسی کنید که با توجه به شرایط ارسال پول، از چه روشی باید استفاده شود. با‌توجه به اینکه استفاده از درگاه‌های بین‌المللی در ایران، به دلیل تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست، شما می‌توانید از بخش پشتیبانی سایت میهن پرداخت، اطلاعات کامل نحوه ارسال پول با وسترن یونیون را مورد بررسی قرار دهید.

کاربرد وسترن یونیون

کاربرد اصلی وسترن یونیون ارسال حواله ارزی است، شما می‌توانید حواله وسترن یونیون خود را به مبالغ بالا و باسرعت، به هر جای دنیا ارسال کرده و از هر جای دنیا پول دریافت کنید. امروزه شرکت وسترن یونیون به یکی از بزرگترین و قدرتمندترین شرکت‌های انتقال پول تبدیل شده است. 

 بهتر است بدانید که برای انتقال پول از طریق وسترن یونیون نیازی به هیچ گونه حساب بانکی نیست؛ وسترن یونیون با داشتن بیش از ۵۰۰۰۰ شعبه در جهان و پوشش کامل بیش از ۲۰۰ کشور دنیا، یکی از بزرگترین موسسات حوالجات ارزی بین کاربران شناخته شده است، از کاربردهای وسترن یونیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- انتقال وجه به خارج از کشور

ممکن است دوستانی داشته باشید که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، شما می‌توانید با استفاده از وسترن یونیون مقدار وجه مورد نظر خود را به منظور خرید محصولاتی که در آن کشور موجود است ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید زحمت خرید محصول مورد نظرتان را بکشند. البته گفتنی است که باید با سایر روش ها مانند پی پال و سوئیفت نیز آشنایی داشته باشید و به عنوان مثال تفاوت بین پی پال و وسترن یونیون را بدانید تا با هزینه کمتری اقدام به ارسال پول کنید.

۲- پرداخت هزینه چاپ مقاله

بسیاری از دانشجویان دوست دارند مقالاتشان در مجلات معتبر علمی و تحقیقاتی چاپ و منتشر شود اگر شما هم می‌خواهید مقالات خود را در مجلات معتبر چاپ کنید، ابتدا باید مجله تخصصی مورد نظرتان را از بین مجلات معتبر اروپایی و آمریکایی انتخاب کنید و سپس برای پرداخت هزینه آن به آسانی از طریق حساب کاربری وسترن یونیون خود اقدام نمایید.

۳- پرداخت هزینه تحصیل

اگر از آشنایان و یا دوستانتان در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، می‌توانید به آسانی با استفاده از وسترن یونیون حسابشان را شارژ نمایید تا دغدغه‌ای برای انتقال وجه در آنجا نداشته باشند.

ویسترن یونین چیست

مزایای وسترن یونیون

وسترن یونیون مزیت‌های بسیاری دارد، یکی از مهم‌ترین آن‌ها این است که در رأس تمامی خدمات ارائه شده توسط این کمپانی، تسهیل أمر مبادلات ارزی برای کاربران در نظر گرفته شده است. از مزایای استفاده از این درگاه پرداختی می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- اولین مزیت وسترن یونیون این است که برای استفاده از این پردازشگر پرداخت نیازی به افتتاح حساب نیست. 

۲- یکی دیگر از مزایای وسترن یونیون این است که شما می‌توانید به صورت نقدی در سراسر جهان انتقال دهید.

۳- وسترن یونیون دائماً در حال به روز رسانی می‌باشد به همراه آموزش‌های موجود در آن این امکان را برای تمامی کاربران فراهم کرده تا بتوانند به راحتی انتقال پول را انجام دهند و رسید آن را تحویل بگیرند.

۴- وسترن یونیون به صورت ۲۴ ساعته آماده پشتیبانی از مشتریان و پاسخگویی به سوالات آن‌ها می‌باشد.

۵- یکی از مهم‌ترین و پراهمیت‌ترین مزیت وسترن یونیون امنیت آن می‌باشد. وسترن یونیون بعد از انجام هر تراکنش یک کد ۱۰ رقمی که مختص به حواله مورد نظر است به حساب کاربری شما ارسال می‌کند و گیرنده با در دست داشتن این کد می‌تواند حواله را دریافت کند، علاوه بر آن در مبادلات ارزی از روش‌های رمزنگاری شده استفاده می‌کند.

۶- تقریباً می‌توان گفت وسترن یونیون در هر کشوری چندین نمایندگی دارد. به همین دلیل مشتریان می‌توانند به راحتی در هر جای دنیا که هستند به کشور دیگر پول ارسال کنند و به این ترتیب کاربران به آسانی معاملات خود را انجام می‌دهند؛ متاسفانه این مزیت از وسترن یونیون شامل حال کاربران ایرانی نمی‌باشد زیرا به دلیل تحریم‌ها در ایران هیچ شعبه‌ای ندارد.

۷- کارمزد شفاف یکی دیگر از مزیت های وسترن یونیون است. بسیاری از پلتفرم‌های فعال در حوزه نقل و انتقال پول مقدار کارمزدهای هر تراکنش را پنهان نگه می‌دارند تا کاربران بدون آگاهی از اینکه قرار است چه مبلغی را بابت کارمزد پرداخت کنند در دام آنها بیفتند؛ اما وسترن یونیون با نشان دادن و پنهان نکردن مقدار دقیق کارمزد هر تراکنش دست کاربران را برای انجام مبادلات پولی یا ارزی باز می‌گذارد در نتیجه شما می‌توانید هنگام استفاده از خدمات وسترن یونیون در هزینه‌هایی که قرار است به تراکنش شما تحمیل شود مطلع شوید.

استفاده از وسترن یونیون در ایران چگونه است؟

با توجه به سیاست دولت آمریکا شرکت وسترن یونیون به دلیل تحریم‌های به وجود آمده در ایران هیچگونه نمایندگی ندارد، اما صرافی‌های بسیاری هستند که می‌توانند به عنوان واسطه، مبلغ مورد نظر شما را به مقصد در خارج از کشور انتقال بدهند و یا مبلغ انتقال یافته به حساب کاربری شما را نقد کنند از این صرافی‌ها می‌توان به صرافی میهن پرداخت اشاره کرد.

اطلاعات لازم برای استفاده از وسترن یونیون

 • نام گیرنده همانطور که در حساب آن‌ها نشان داده شده است.
 • نام و آدرس بانک گیرنده
 • شماره حساب بانکی گیرنده یا IBAN
 • کد SWIFT/BIC بانک گیرنده

اطلاعات دیگری هم ممکن است بر اساس مقصد مورد نیاز باشد.

امکان تغییر نام در حواله وسترن یونیون وجود دارد؟

ویرایش اطلاعات زمانی امکان پذیر است که پول به واریز نشده باشد.

ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون

مدت زمان دریافت از طریق وسترن یونیون چقدر است؟

اگر از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی پول را ارسال کرده باشید، مبلغ در عرض چند دقیقه ارسال شده و فرد گیرنده می‌تواند از طریق نمایندگی‌های وسترن یونیون مبلغ خود را دریافت کند.

اگر از طریق وسترن یونیون به یک حساب بانکی فردی در یک کشور پول ارسال می‌کنید، بسته به کشور گیرنده، پول شما معمولاً تا ۲ روز به حساب بانکی گیرنده واریز خواهد شد.

چگونه متوجه شویم پرداخت آنلاین از وسترن یونیون تأیید شده است؟

رسید آنلاین پس از تأیید انتقال، قابل مشاهده است. گاها ممکن است اطلاعات بیشتری برای پرداخت موردنیاز باشد. هنگامی که انتقال تأیید شد، یک ایمیل با شماره پیگیری (MTCN) دریافت خواهید کرد.

western union چیست

چگونه با وسترن یونیون به حساب بانکی پول ارسال کنیم؟

این نوع روش پرداخت برای کشورهای خاصی در دسترس است. معمولاً ظرف ۱ یا ۲ روز کاری به حساب بانکی گیرنده پول واریز می‌شود. بسته به زمان و مکان ارسال، ممکن است پول در همان روز یا حداکثر تا ۳ روز کاری واریز شود. پس از ارسال پول، از گیرنده خود بخواهید با بانک خود تماس بگیرد یا صورت حساب بانکی خود را بررسی کند تا واریز را تأیید کند. کشور ایران نیز یکی از کشورهای تحت تحریم شدید است و امکان دسترسی به بانک‌های بین المللی ندارد، اما اصلا جای نگرانی نیست، شما با استفاده از میهن پرداخت می‌توانید انتقال پول با حواله وسترن یونیون را انجام دهید.

چگونه انتقال پول وسترن یونیون را لغو مبلغ را برگشت دهیم؟

لغو انتقال پول در وسترن یونیون تنها در صورتی امکان‌پذیر است که گیرنده پول را دریافت نکرده باشد. اگر به یک حساب بانکی پول ارسال کرده‌اید، انتقال توسط بانک گیرنده شما تکمیل نشده باشد، می‌توانید آن را لغو کنید.

برای ریفاند یا برگشت مبلغ، باید با بخش خدمات مشتری تماس بگیرید، یا به محل نمایندگی وسترن یونیون مطرح کنید. بازپرداخت (Refund) معمولاً تا ۱۰ روز کاری از تاریخ تکمیل آن‌ها طول می‌کشد.

وسترن یونیون از چه ارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

شرکت وسترن یونیون از ۲۰۰ ارز کشور های مختلف در سراسر جهان را پشتیبانی می‌کند. با استفاده از قابلیت‌های آن می‌توانید اکثر پول‌های دنیا مانند دلار، یورو، دینار، ین، پوند و… را به دیگر حساب‌ها انتقال داد و یا از آن‌ها دریافت کرد. لازم به ذکر است که ریال ایران جز ارزهای پشتیبانی شده در این سرویس نیست برای نقل و انتقالات پول ایران، نمی‌توان روی آن حساب باز کرد، اما کاربران ایرانی می‌توانند از خدمات این سرویس در ایران استفاده کنند، تنها راه استفاده از خدمات این پلتفرم کمک گرفتن از صرافی‌های انلاین است.

کد سوئیفت (BIC) چیست؟

همیشه هنگام استفاده از سیستم وسترن یونیون، سوال می‌شود که bic چیست. کد SWIFT، یک کد منحصر به فرد ۱۱ رقمی شامل ۸ عدد و ۳ حروف است که بانک ها برای شناسایی موسسات از آن استفاده می‌کنند. زمانی که قصد ارسال پول داشته باشید، می‌بایست این کد را در اختیار میهن پراخت قرار دهید. این کد در صورت حساب‌های بانکی فرد گیرنده موجود بوده و به راحتی قابل دسترس است. بنابراین باید دقت کنید که کد سوئیفت را اشتباه ارسال نکنید.

ارتباط با پشتیبانی میهن پرداخت

سخن آخر

در این مقاله در مورد وسترن یوتیون چیست صحبت کردیم، امروزه افراد برای نقل و انتقالات پول و ارز به سایر کشورهای جهان نیازمند یک درگاه امن و مطمئن هستند. وسترن یونیون یکی از پلتفرم‌هایی است که می‌توان بر روی قابلیت‌های ویژه آن حساب به خصوصی باز کرد؛ یکی از خدمات این درگاه آنلاین انتقال پول از طریق وسترن یونیون است که در ایران به صورت مستقیم نمی‌توان از این خدمات بهره‌مند شد. شما می‌توانید برای انجام این کار با وسترن یونیون از صرافی معتبر میهن پرداخت کمک بگیرید.

۲ Comments to “ وسترن یونیون چیست؟”

 1. علی کاشفی says :پاسخ

  سلام

  من برای اینکه بفهمم ویسترن یونین چیست، مقاله رو خوندم ولی هنوز نمیدونم مثلا برای ارسال مبلغ به فیلیپین باید از چه سرویس استفاده کنم؟
  شما به کشور فیلیپین می تونید با وسترن یونین پول ارسال کنید؟

  1. مبینا سیمائی says :پاسخ

   سلام علی عزیز
   ممنون بابت وقتی که گذاشتید، بله، از طریق تیکت با بخش پشتیبانی می توانید از خدمات سوئیفت میهن پرداخت استفاده کنید.
   تیکت ها به سرعت توسط بخش پشتیبانی پاسخ داده می شوند.
   هر سوال دیگری در ارتباط با مفهم حواله سوئیفت داشتید در خدمت شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *