حواله سوئیفت (SWIFT)

حواله ارزی سوئیفت چیست؟

SWIFT در واقع یک شبکه ی بزرگ برای انتقال پول بین بانکی در سطح بین المللی است. این سیستم بسیار امن است و شما به راحتی می توانید وجه خود را در آن منتقل کنید! میهن پرداخت مطمئن ترین و امن ترین خدمات برای ارسال وجه در این شبکه ی جهانی را برای شما محیا کرده است.

کارمزد

کارمز حواله ی سوئیفت با توجه به کشور مقصد و مبلغ ارسالی، متفاوت است. هر چه بانک ها فاصله ی مکانی کمتری نسبت به یکدیگر داشته باشند، هزینه ی این نقل و انتقالات نیز کمتر می شود. اما در این بین کارمزدی برای بانک های واسطه نیز باید پرداخت. چرا که پول ارسالی شما تا به بانک مقصد برسد، باید از بانک های دیگر استفاده کند. این بانک های واسطه هزینه ی خود را از مبلغ ارسالی کسر می کنند. که این مبلغ چیزی مابین 5 تا 50 دلار است.

پرداخت کارمزد حواله ارزی سوئیفت چگونه است؟

با توجه به درخواست شما این هزینه می تواند از مبلغ اصلی کسر شود و یا حتی می توانید درخواست کنید تا این مبلغ بین شما و گیرنده تقسیم شود و جدا از مبلغ اصلی آن را پرداخت کنید. همچنین شما به تنهایی جدا از مبلغ اصلی ارسالی نیز می توانید این هزینه را پرداخت کنید.

هنگام درخواست شما سه گزینه پیش رو دارید که با انتخاب هر کدام این چگونکی پرداخت کارمزد مشخص می شود.

OUR

با انتخاب این گزینه، شما قبول می کنید تا هزینه های بانک های واسط را خودتان پرداخت کنید.

SHA

در صورت انتخاب این مورد، پول بانک های واسط در حواله سوئیفت بین شما و گیرنده تقسیم میشود. شما هزینه ی خود را نقدا پرداخت می کنید و سهم گیرنده از اصل پول کم میشود.

BEN

این گزینه به معنای آن است که تمام هزینه بانک ها از اصل پول کم شود و در واقع هزینه برای گیرنده در نظر گرفته می شود.

نکات

معمولا رسیدن مبلغ به دست گیرنده، در حواله ارزی سوئیفت بین یک تا هفت روز متغییر است و به همین جهت کمی این حواله زمان بر است. این حواله جز موارد خاص، به تمام کشورها ارسال می شود.

به طور معمول از حواله سوئیفت برای ارسال پول های زیاد استفاده می کنند. برای ارسال های سریع خود از حواله وسترن یونیون استفاده کنید. میهن پرداخت برای ارسال انواع حوالجات ارزی شما آماده است.

 

بالا