پی پال چیست؟ چگونه اکانت پی پال بسازیم؟

/ / حساب های ارزی
ساخت اکانت پی پال

با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی و روی کار آمدن کارهای اینترنتی، کسب درآمد به فراتر از مرزها کشیده شده است و دیگر همچون سابق افراد محدود به شهر و کشور خود نیستند و نیازی هم نیست که برای کار یا دریافت درآمد خود به کشورهای دیگر سفر کنند. اما چه چیزی باعث شده تا دیگر این مشکلات پیش روی افراد نباشد؟! حساب های ارزی الکترونیکی از مهمترین مواردی هستند که می توان به آنها اشاره کرد و از بهترین آنها می توانیم به حساب پی پال یا پی پل اشاره کنیم. با هم در ادامه ی این مقاله به سوال پی پال چیست پاسخ می دهیم. ما را در ادامه همراهی کنید.

پی پال چیست؟!

یک سیستم نقل و انتقال و پرداخت پول آنلاین است که کاربران در آن با ساخت یک ایمیل حساب باز می کنند و قادر به انتقال و خرید و فروش پول خود و تبدیل ارز خود، هستند. این سیستم کاملا کاربردی، سریع و ایمن است. باز کردن حساب در این سیستم رایگان است. کارمزد های آن هم به طور میانگین مناسب است. پی پال در درون ایران نیز طرفداران زیادی دارد که با توجه به تحریم ها نیز کماکان استفاده از این سیستم را به سایر سیستم ها ترجیح می دهند.

پی پل از کجا شروع شد؟!

پی پل

شاید دانستن تاریخچه ی پی پل برایتان جالب باشد. این سیستم در سال ۱۹۹۸ توسط پیتر تیل و مکس لوچین ایجاد شد و در ابتدای راه، مورد سواستفاده کلاهبرداران و هکرها قرار گرفت. اما کم کم مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار گرفت و به کار گیری آن توسط کاربران در فروشگاه بزرگ ebay کم کم بر محبوبیت آن افزود و این فروشگاه با توجه به، توجه کاربرانش به این سیستم، استفاده از این سیستم را در فروشگاه خود آغاز کرد و بعد از ورود آن به سهام بورس، بیشترین سهم آن را خرید و از آن به شکل اختصاصی برای فروشگاه خود استفاده کرد. استفاده  ebay از این سیستم باعث شد تا محبوبیت آن بسیار بالا برود و در مدت زمان کمی کاربران آن به ۱ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

طبق ادعای پی پال، بیش از ۱۶۰ میلیون کاربر فعال در این سیستم، از خدمات آن بهره میبرند.

ساخت حساب پی پال

ساخت حساب پی پال یا همان ایجاد اکانت کاربری در پی پال بسیار ساده است. در مرحله ی اول شما با ایمیل یک حساب کاربری ایجاد می کنید. سپس پس از ساخت حساب باید آن را وریفای کنید. این کار با مستر کارت یا ویزا کارت یا سایر کارت های مشابه انجام میشود. بعد از آن نوبت ارسال اطلاعات از جمله، نام و نام خانوادگی و محل زندگی و آدرس محل زندگی یا شرکت، شماره تماس و غیره است. و اکنون حساب شما آماده نقل و انتقالات است!

اما نکته ی مهم!! هیچ حسابی با آی پی ایران ساخته نمیشود و اگر پی پل پی به ایرانی بودن شما پی ببرد، حساب شما را بلوکه می کند. حال باید چه کرد؟!

سایت های زیادی هستند که کار افتتاح حساب با آی پی کشورهای دیگر و یا حتی با سرورهای مجازی را انجام می دهند. میهن پرداخت با سالها تجربه و استفاده از متخصصین این امر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 انواع حساب کاربری

در پی پال ما دو نوع حساب کاربری داریم که با توجه به نوع آن مزایایی به همراه خواهند داشت. انواع حساب پی پال شامل، Personal، Business است. البته Personal قابلیت تغییر به Business را نیز دارد. انتخاب این نوع حساب مسلتزم فرستادن مدارک بیشتر است. این حساب  محدودیت کمتر دارد و حرفه ای تر است و به همین دلیل برای تراکنش های بیشتر و یا تراکنش هایی با مبالغ بالا مناسب تر است.

حال که صحبت از تراکنش شد، بهتر است در این زمینه نیز صحبت کنیم.

پی پل چیست؟

انواع تراکنش ها در اکانت پی پل

تراکنش های پی پال عموما شامل:

  • خریدها از درگاه پی پال
  • سندمانی به حساب های دیگر پی پال
  • دریافت پول از اکانت پی پال
  • پرداخت کردن Invoice که توسط کاربران دیگر صادر شده
  • نقل و انتقالات پولی از حساب بانکی به اکانت پی پال و یا بر عکس
  • انتقال پول از اکانت پی پال به کارت نقدی یا اعتباری و یا بالعکس
  • ریفاند کردن کل مبلغ یا تنها بخشی از مبلغ در یک تراکنش

مشکلات این حساب

متاسفانه پی پل یک سیستم خود محور است. علاوه بر مشکلاتی که برای ایرانیان وجود دارد، این سیستم در صورت دیدن خطا بدون آنکه همچون سیستم های بانکی از قانون کمک بگیرد خود اقدام به لیمینت و یا مسدود کردن و ضبط دارایی حساب فرد می کند. متاسفانه قوانین درون سایت هم بسیار پیچیده است و همین موضوع باعث گیج شدن بیشتر کاربران میشود. اگر شما به هر دلیلی حسابتان مسدود و داراییتان ضبط شود، به راحتی قادر به پس گرفتن آن نخواهید بود خصوصا اگر ایرانی باشید!

همین موضوع موجب شده تا حساب های الکترونیکی دیگری بتوانند جای خود را در این عرصه پیدا کنند. حساب هایی که به تحریم توجه نمی کنند و قوانین واضح تری نیز دارند. حساب وبمانی، پیزا، پرفکت مانی و حتی اسکریل از آن دسته مواردی هستند که به سرعت در پی باز کردن راه خود در این عرصه و بازار هستند. خصوصا که پرفکت مانی و وب مانی برای ایرانیان تحریمی در نظر نگرفته است. برای آشنایی بیشتر و ساخت حساب پرفکت مانی و حساب وب مانی می توانید به میهن پرداخت تیکت ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.