PayPal چه مزایا و معایبی دارد؟ استفاده از پی پل درست است؟

/ / حساب های ارزی
PayPal

امروزه پیشرفتی که در تکنولوژی و ارتباط مالی در بین کشور ها بوجود آمده، باعث شده تا اهمیت اینترنت نسبت به گذشته بیشتر هم شود و به گونه ایی می توان گفت اینترنت یکی از موارد مهم در برقراری روابط مالی با کشورهای دیگر می باشد. امروزه می توان به وسیله اینترنت از خدمات گوناگون همچون خدمات paypal ، به نحو احسنت استفاده نمود. به عبارتی باید بگوییم که یکی از مهم ترین لازمه های روابط مالی بین المللی ساختن یک اکانت پی پال برای خود یا شرکت مربوطه می باشد. تعریفی که می توانیم به طور ساده برای PayPal بیان کنیم این است، به عنوان یک کیف پول الکترونیکی به حساب می آید و دارای کاربرد بین المللی نیز می باشد.

درست است که خدمات پی پل بسیار فراوان است، ولی برای کاربران ایرانی این خدمات تحریم شده و نمی توانند به راحتی از این سیستم استفاده نمایند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با مزایا و معایب خدمات پی پال آشنا شوید.

مزایا و معایب PayPal

۱. پی پال را می توانیم یکی از سریع ترین و همچنین امن ترین راه های انجام پرداخت های آنلاین خود بدانیم.

۲. امکان لیمیت شدن حساب PayPal وجود دارد و به هر دلیلی می تواند این اتفاق بی افتد. ولی اگر به این مشکل برخورد نمودید می توانید از لیمیت شدن خارج شوید. فقط کار بسیار مشکل و پر دردسری می باشد و بهتر است تا حد الامکان از مواردی که باعث لیمیت شدن حساب‌تان می شود، پرهیز نمایید.

۳. اگر حساب پی پالی که می خواهید راه اندازی کنید، فقط برای داشتن در آمد ارزی می باشد، بهتر است به این نکته توجه کنید که کارمزد هر تراکنشی که در پی پال انجام می گیرد از طرف گیرنده کسر می شود.

۴. به راحتی و سادگی می توان یک حساب پی پال را ایجاد و راه‌ اندازی نمود.

۵. برطرف کردن مسدودیت یک حساب پی پال می تواند زمان زیادی ببرد. به همین خاطر است که کاربرانی که از حساب پی پال استفاده می نمایند یک جایگزین هم برای این امر قرار می دهند.

۶. کاربران زیادی در جهان وجود دارند که از سیستم و خدمات پی پال استفاده می نمایند و بهتر است بدانید هیچ محدودیتی در داشتن کاربر در این سیستم وجود ندارد.

PayPal

۷. پی پال برای افرادی که می خواهند پرداخت هایشان در امنیت کامل انجام بگیرد بهترین گزینه می باشد.

۸. این سرویس دارای خدمات گوناگونی می باشد و می توان خدماتی همچون پرداخت قبوض یا اشتراک های ماهانه را به سادگی و به سرعت به وسیله پی پال انجام داد.

۹. یکی از خدماتی که  PayPal برای کاربران خود برگزیده است، این می باشد که تراکنش هایی که برای اعضای خانواده یا دوستان خود انجام می دهند، بدون هیچ کارمزدی صورت می گیرد.

در انتها باید بگوییم که پی پال با توجه به تمام مزایا و معایبی که دارد، برای برخی بسیار مفید است و کارایی بسیار بالایی دارد. حتی در داخل کشور ایران و با وجود تحریمات بالای آن! اما در واقع استفاده از پی پال برای کسانی که می توانند از حساب های دیگر که تحریم هم نیستند، استفاده کنند، توصیه نمیشود. استفاده از وب مانی و یا پرفکت مانی برای این افراد بسیار بهینه تر است و در سالهای تحریم تابحال تحریمی از جانب این دو شرکت برای ایران اعمال نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *