حساب ارزی جهانی چه نوع حسابی است؟ ارزش داشتن این حساب چیست؟

/ / اجتماعی
حساب ارزی جهانی

حساب ارزی جهانی یکی دیگر از انواع  حساب ها است که به صورت بین المللی کاربرد فراوان داشته و نسبت به حساب های معمولی کارکرد بهتر را از خود نشان می دهد. به وسیله این حساب ارزی به راحتی می توان کار انتقال و یا دریافت پول را نسبت به ارزی که می خواهید وارد حساب یا خارج نمایید تعیین کنید. از حسابهای ارزی که در جهان حرف اول را می زنند می توان به:پی پال، اسکریل، وب مانی و… اشاره نمود.

اما خوب این حساب های ارزی به غیر از وب مانی در ایران کاربردی نمی تواند داشته باشد. چرا که پی پال یا اسکریل ایران را مورد تحریم قرار داده و افراد ایرانی نمی توانند از این حساب استفاده نمایند و اگر این شرکت ها متوجه گردند که یک ایرانی در کشور ایران اقدام به باز نمودن این حساب بین المللی نموده، حساب را بلوکه می کنند.

به وسیله این حساب های ارزی جهانی، هر فردی می تواند دارای یک مستر کارت یا ویزا کارت گردد و از تمام خدمات این حسابهای معتبر و جهانی  به نحو احسنت استفاده نماید.

این حساب های ارزی بیشتر برای افرادی که با کشورهای دیگر ارتباط مالی و کاری دارند ارزش دارد. چون در هر صورت حتمٱ برای دریافت یا انتقال ارز احتیاج  به این حساب می باشد.

حساب ارزی کمک می کند تا راحتتر مراودات مالی با کشور های دیگر همچون: چین، فرانسه، آلمان و… داشته باشید. حساب ارزی در اصل یکی از روش های حواله ارزی به حساب می آید.

مزایای افتتاح حساب ارزی جهانی

هر حسابی که افتتاح می گردد مطمئنٱ بدون علت نیست و هر کدام برای خود دارای مزایایی می باشد. در رابطه با مزایای حساب ارزی جهانی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

حساب ارزی جهانی

۱_ ویزاکارت

همچون حساب های معمولی دیگر، بعد از افتتاح نمودن این حساب ارزی یک ویزا کارت با نام خود شما آماده و به شما داده می شود.

این کارت کمک می کند تا راحتتر در هر نقطه از جهان که بخواهید خرید، انتقال وجه و… داشته باشید.

 ۲_ ارسال حواله سوئیفت

بهتر است بدانید که یکی از راههای انتقال حواله به کشور های دیگر همچون انگلستان از طریق سوئیفت می باشد. این گزینه یکی از مهمترین مزایای باز نمودن حساب ارزی جهانی به شمار می رود.

۳_ ارزهای متعدد را پشتیبانی می نماید

به وسیله این حساب ارزی می توان از انواع ارزها برخوردار شد و این حساب مختص به یک ارز نمی باشد و تمام ارزهای معتبر جهان را مورد پشتیبانی خود قرار می دهد.

نکته

اما بهتر است از یک ارز که به صورت رایج در همه کشور ها قبول می گردد استفاده شود. چرا که تغییر و تبدیل نمودن ارز دارای هزینه و کارمزد می باشد.

۴_ یک اینترنت بانک به حساب می آید

این حساب ارزی جهانی کمک می کتد تا از طریق اینترنت در هر زمانی که مایل بودید به حساب خود دسترسی داشته باشید و کار تراکنش، حواله ارز، مشاهده موجودی و… را به آسانی در لحظه انجام دهید.

فقط توجه کنید که برای باز نمودن این حساب ارزی بهتر لست تمام جوانب را در نظر بگیرید و برای تحریمی که کشور ایران را نموده اند، بهتر است این حساب را در کشورهای دیگر که مورد تحریم نیستند باز نمایید و از آن بهره ببرید. سایت های مختلف و معتبری نیز هستند که می توانند در افتتاح حساب ارزی جهانی شما را یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *