انواع حساب وب مانی و حفظ امنیت حساب وبمانی

/ / حساب های ارزی
انواع حساب وب مانی

WebMoney یک سیستم آنلاین پرداخت می باشد، که کار واسطه را انجام می دهد و به طریق این حساب می توان انواع تراکنش را در هر نقطه از جهان که بخواهیم انجام دهیم و هیچ احتیاجی نیست که برای انتقال دادن پول به یک کشور دیگر، حتمأ در آن کشور حساب داشته باشید. حساب وبمانی کار را برای شما در این رابطه راحت نموده است. با پیشرفت تکنولوژی و کسب و کارهای اینترنتی داشتن یک حساب اینترنتی آنلاین می تواند بهترین گزینه باشد. یکی از حساب های اینترننی برای تراکنش، حساب‌ وب مانی می باشد. در این مقاله ما قصد داریم از انواع حساب وب مانی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

حساب وبمانی را بی شک می توان به عنوان یک سیستم پرداخت سریع و معتبر در جهان شناخت.  همچنین یک سیستم منظم و کامل برای دریافت و پرداخت الکترونیکی وجه به حساب می آید که دارای انعطاف زیاد نسبت به سلیقه کاربران است.

کارکرد وب مانی برای کاربران

انواع حساب وب مانی مختلفی در سیستم وجود دارد که نسبت به درخواست و خدماتی که کاربر می خواهد انجام دهد، قابل استفاده می باشند.

حساب وب‌مانی به دلایلی مختلفی می تواند برای کاربران مهم و مفید باشد. دلایلی همچون:

۱ـ ارزهای چندگانه

بهتر است بدانید که وب‌ مانی از انواع مختلف ارزها از جمله یورو، دلار، روبل بلاروس، روور، ین ژاپن و … پشتیبانی می نماید.

 ۲ـانتقال های سریع

این حساب می تواند انتقال بین دو حساب سپرده و همچنین برداشت ها را سریع انجام دهد و تضمین می کند که پول به طور مطمئن و در سریعترین زمان ممکن انتقال پیدا کند.

۳ـحفاظت و حفظ حریم خصوصی

این سیستم در حفظ اطلاعات کارت اعتباری کاربر تمام تلاش خود را می کند و به هیچ وجه اطلاعات کاربر را به شخص ثالثی نخواهد داد.

 

بهتر است این را بدانید که این حساب الکترونیکی بوسیله یک شرکت روسی اداره می شود و با بیشتر شرکت ها و فروشگاه های جهانی در ارتباط بوده و به گونه ایی رشد کرده که، در کشور های دیگر پذیرفته شده است. همچنین این سیستم توانسته باعث جلب اعتماد و اطمینان شرکت ها و مشتریان به خود شود. در ایران هم برای اینکه این سیستم  بر علیه ایران تحریمی را اتخاذ نکرده، باعث شده تا در ایران بیشتر کاربران و شرکت ها از این سیستم برای تراکنش های خود در ایران و خارج از کشور و در بازار های بین المللی استفاده نمایند.

انواع حساب وب مانی

انواع حساب وب مانی

حساب های وبمانی کلأ به سه دسته قابل تقسیم بندی هستند:

پاسپورت الیاس (Alias):

که در همان زمان اولیه افتتاح حساب این پاسپورت برای کاربر ایجاد می شود. برای کارهای غیر مهمی همچون خرید اینترنتی و پرداخت قبوض استفاده می شود.

پاسپورت رسمی (Formal):

این نوع پاسپورت هم معمولأ برای کاربران و فریلنسر‌هایی که فعال سیستم وب‌مانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. کسب و کارهای کوچک و همچنین کارکنان شرکت های اینترنتی هم می توانند از این پاسپورت بهره ببرند. این پاسپورت برای این گروه مناسب است.

۳ـ پاسپورت شخصی (Personal)

پاسپورت شخصی برای کسانی که دارای کسب و کار‌ فعال هستند و همچنین کاربران پیشرفته‌ که درآمد ارزی زیادی دارند، مناسب می باشد. در کل برای کسانی که، فقط هدف خرج و یا انتقال را دارند، مناسب است.

 امنیت و حفاظت وب مانی

مهمترین مسأله ای که امکان دارد هر کاربری به آن اندیشه باشد، مربوط به این است که آیا سایت یا سیستمی که استفاده می کنم امنیت کافی دارد یا خیر؟

وب مانی جزو یکی از امن ترین سیستم های پرداخت الکترونیکی در جهان به شمار می رود.

بهتر است بدانید که سیستم وب مانی به وسیله یک فرد یا یک سازمان اداره نمی شود که از نظر امنیت به مشکل برخورد کند. بلکه برای هر کدام از کیف پول ها یک شرکت کاملأ مستقل و مجزا بوجود آمده است که به نوعی ضمانت کننده امنیت به حساب می آید.

وب مانی دارای انواع لایه های امنیتی می باشد که برای حفظ و امنیت حساب مشتریان و همچنین پول آن ها تعبیه شده است.

حفظ انواع کیف پول وب مانی

کاربر توانایی آن را دارد تا با شیوه های مختلفی که در زیر بیان خواهیم کرد در برابر نفوذ هکرها و همچنین تراکنش هایی که مجاز نیستند حساب خود را ایمن سازی کند.

  • به وسیله پیامک می توان پرداخت را فعال یا غیر فعال نمود.
  • انواع آی پی که برای دسترسی به سیستم وجود دارد را شناسایی و تنظیم نمایید.
  • تأیید کردن هر گونه تراکنشی به وسیله تلفن
  • اجازه دادن انجام تراکنش به وسیله E-num

استفاده از خدمات وب مانی این گونه است که شما بایستی با شماره تلفن همراه خود، که در پنل کاربری خود ثبت کرده اید، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

همچنین اگر دیدید که حساب کاربری شما با مشکلی مواجه شده است، می توانید با پاسخ دادن به چندین سوال امنیتی که در رابطه با حساب کاربریتان است آن را بازیابی نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با گروه پشتیبانی میهن پرداخت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *