آیا ارز دیجیتالی بیت کوین را می توان به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کرد؟

/ / دسته‌بندی نشده
سرمایه گذاری بیت کوین “”

بروزرسانی فروردین ۱, ۱۴۰۲

امروزه انواع مختلف ارزهای دیجیتال در بازار وجود دارند که باعث شده تا کاربران به وسیله آنها سودهی مناسبی داشته باشند. یکی از آن ارزهای دیجیتال که توانسته خود را نسبت به باقی ارزها بالا بکشد ارز دیجیتالی بیت کوین می باشد.

تعریف ارز دیجیتالی بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتالی می باشد که توسط ساتوشی ناکاموتو و یک گروه برنامه نویسی بزرگ بوجود آمد.

ارز دیجیتالی بیت کوین چون تازه وارد این سیستم ارزی شده تا به حال، نتوانسته رای و نظر سیاست مداران را به خود جلب کند. اما در کشورهای ژاپن و آلمان این سیستم کارایی بالایی داشته و به عنوان یک ابزار پرداخت مورد استفاده قرار داده شده است.

در رابطه با کشور ایران هم بایستی گفت تاکنون موضع خود را برای پذیرفتن این سیستم بیان ننموده است.

با این حال یک شرکت استخراج بیت کوین در ایران توانسته مجوز کار خود را بگیرد و در این کشور کار خود را شروع کند.

بهتر است بدانید که قیمت و ارزش این ارز دیجیتالی از طریق استقبال و پذیرش عمومی تعیین می گردد و نمی توان به صراحت گفت بیت کوین دارای ارزش است یا خیر. چرا که ممکن است در یک روز دو برابر یا پوچ گردد. به طور کلی می توان اینگونه گفت که هر چه قدر تقاضا برای بیت کوین بالا برود ارزش و قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

امروزه پول ارزش و اعتبار خود را به نسبت قبل از دست داده و فرقی نمی کند ریال باشد یا دلار باشد.
با اینکه بیت کوین ده سالی است که بوجود آمده اما تازه دو تا سه سال می باشد که به طور حرفه ای کاربران آن را قبول کرده اند.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین

حال سوال این است که سرمایه گذاری در بیت کوین کار درستی می باشد یا خیر؟

همانطور که می دانید یکی از موفق ترین و به خصوص گران ترین ارز دیجیتالی ، بیت کوین می باشد.

بازار بیت کوین برای کسانی که علاقه دارند یک شبه پولدار شوند بسیار جذاب می باشد. اما همین جذابیت ممکن است افراد را ورشکست نماید.
اینکه این روش را برای داشتن سرمایه بیشتر در پیش بگیریم یا خیر یک ریسک می باشد. ممکن است همانطور که در بالا گفتیم یک شبه ره صد ساله را بگذرانید یا یک شبه به خاک سیاه بنشینید. همه چیز بسته به خود فرد دارد که می تواند ریسک پذیر باشد یا خیر؟

جالب است بدانید در هنگام پیدایش بیت کوین، قیمتش فقط در حد ۸سنت بود. اما در سال ۹۶ قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسید و سیر نزولی را طی نمود. اما بعد از مدتی سیر افولی را در پیش گرفت.

ارز دیجیتالی

نکته

امروز پایین ترین قیمت بیت کوین ۳دلار می باشد و هیچ زمانی کمتر از آن نیامده. می توان گفت خط حمایتی آن در حد همین مقدار می باشد.
این نوسانات در بازار بیت کوین بی شمار می باشد. به همین خاطر می گوییم خرید و فروش بیت کوین یک ریسک بالا می باشد و نمی توان در آن یک دقیقه بعد را پیش بینی نمود.

سرمایه گذاری یعنی حدود ۳۰درصد از اموالی که فرد دارد را در این راه بگذارد که این یک ریسک بالا را می طلبد و نمی توان با ۱ درصد یا ۲ درصد گفت فرد سرمایه گذاری نموده است. چون اگر سود یا ضرر کند زیاد چشم گیر نمی باشد.

اگر کسی بتواند با نوسانات کار کند برد بالایی کرده چون نمی توان به راحتی از نوسانات بازار باخبر شد. بهتر است گفته مان را تغییر دهیم. به راحتی نه! باید گفت اصلٱ نمی توان نوسانات بازار را تعیین نمود. به عنوان نمونه نمی توان فهمید آیا قیمت بیت کوینی که ۸دلار می باشد یک ساعت بعد یا فردا همین قدر است یا بالا تر می رود.

کسی که نوسانات را بشناسد می تواند در زمان ارزانی بخرد و در زمان گرانی بفروشد. تا به امروز کسی نتوانسته اینگونه خوب عمل نماید و ثروت خود را بالا ببرد. درست است که اخیرٱ افرادی پیدا شده اند که این چنین کار می کنند اما آنها از قبل خبر نواسانات را نداشته و در ابتدای نوسانات اقدام به خرید نموده اند که خود همین افراد باعث افزایش قیمت در بازار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *