نحوه کار پی پال چگونه است؟ تحول دنیای ارزهای رمزنگاری شده!!

/ / ارزهای رمز پایه, اقتصادی, حساب های ارزی
نحوه کار پی پال

پی پال یکی دیگر از حساب های الکترونیکی است که توانسته جایگاه خود را نزد کاربران اینترنتی باز و طرفداران بی شماری را نزد خود بکشاند. اما این سیستم چگونه کار میکند و آیا کار کردن با آن دشوار است؟ ما در این مطلب سعی داریم نحوه کار پی پال را به طور مختصر و مفید توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا با این سیستم بیشتر آشنا گردیم.

پی پال این اجازه را به کاربران فعال خود که حدود ۳۴۶ میلیون می شوند، داده تا ارزهای رمز پایه خود را از این حساب برای خرید و فروش قرار دهند. به عبارتی بازارهای رمزنگاری را در یک چرخه قرار داده است.

مدیر عامل پی پال دان شولمن اعلام نمودند که: تغییر دادن اشکال دیجیتالی به ارز می تواند اجتناب ناپذیر باشد و مزایای واضحی را از لحاظ: کارایی، انعطاف پذیری و سرعت سیستم پرداخت ها، شمول و دسترسی مالی و توانایی دولت ها برای وجوه را به سرعت به شهروندان واریز کند.

به عبارتی این موضوع یک پیشرفت مهم در رابطه با پذیرش ارزهای رمزنگاری شده می باشد و می تواند با امثال  Coinbase و Binance رقابت داشته باشد.

با این گفته داشتن حساب پی پال به صورت جهانی به ادامه ارزهای دیجیتالی کمک شایانی می نماید و توانسته تا کنون بین مصرف کنندگان کوچک و بزرگ جایگاه ویژه خود را محکم و ثابت نگاه دارد.

شما با ورود به صفحه کاربری خود در میهن پرداخت قادر به افتتاح، شارژ حساب پی پال و همچنین خرید و فروش موجودی پی پال خود هستید. همچنین میهن پرداخت خدمات نقد کردن موجودی حساب پی پال شما و تسویه ریالی را نیز برای شما محیا کرده است.

نحوه کار پی پال

PayPal  در ۳۰ مارس Checkout With Crypto این سرویس را راه اندازی نمود، به زبان ساده تر در این زمان مشتریان سرویس پی پال در ایالات متحد توانستند توانایی استفاده از رمز نگاری به عنوان یک گزینه پرداخت در کنار سایر گزینه های پرداخت پی پال را داشته باشند.

ارزهایی مجازی مورد تایید پی پال

پی پال از چهار ارز دیجیتال برای خرید و فروش حمایت نموده و در دسترس کاربران خود قرار داده است. ارزها شامل این موارد می باشد :

  • بیت کوین
  • اتریوم
  • بیت کوین کش
  • لایت کوین

جالب است بعد از اینکه پی پال این ارزها را قبول نمود، سود قابل توجهی نصیب این چهار ارز دیجیتالی قرار گرفت.

نکته

این را هم اضافه کنیم که فقط از این ارزها فعلا استفاده می توان نمود. در ادامه کار پی پال سعی دارد ارزهای بیشتری را برای راحتی حال مشتریانش اضافه کند.

نحوه کار پی پال

خدمات رمزنگاری پی پال

برای شروع کار، دارندگان حساب پی پال می توانند ارزهای رمزنگاری شده را مستقیماً و بدون هیچگونه مشکلی از کیف پول دیجیتال خود خریداری، نگهداری و یا اینکه بفروشند. در حالی که آنها در ابتدا قادر به استفاده از BTC خود برای خرید کالاها از تجار نبودند، این ویژگی و خدمت در نیمه اول سال ۲۰۲۱ آمده است.

البته این امکان نیز برای کاربران فراهم شده تا در صورت لزوم از محتوای آموزشی نیز استفاده و بهره ببرند. با این روش کاربران درک اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده را درک و به آنها کمک می کند.

درست است که این ایده جدید بسیار عالی می باشد اما باز هم کاربران این اجازه را دارند تا از CoinMarketCap Alexandria استفاده نمایند.

در ابتدا استفاده از ارزهای رمزنگاری شده این امکان وجود نداشت که تمام جهان بتواند از آن استفاده نمایند و فقط ایالات متحده از ارزهای رمزنگاری شده می توانستند استفاده نمایند. اما امروز این امکان وجود دارد تا تمام کاربران جهانی پی پال از این سرویس استفاده نمایند.

اما خوب این امکانات برای کاربران ایرانی که در داخل ایران هستند کما بیش با مشکل مواجه است و آن هم به دلیل تحریم های بی رحمانه ایی است که ملت ایران را به آن تحمیل نموده اند. البته مهین پرداخت با سابقه ایی که در این حیطه و حوزه دارد، این امکان را برای کاربران ایرانی که مایل به استفاده از پی پال دارند را محیا نموده است.

زیرساخت استفاده PayPal چیست؟

PayPal می گوید با شرکت Paxos Trust، که در گذشته ارائه دهنده خدمات ارزهای رمزنگاری شده بوده ، مشارکت نموده است. گزارشات همچنین نشان می دهد که این شرکت در حال مذاکره برای خرید BitGo می باشد که به کاربران BTC کمک می کند تا موجودی ارزهای رمزنگاری شده خود را ایمن نگاه دارند.

 

 هزینه PayPal برای تراکنش های رمزنگاری شده

در ابتدا، پی پال قصدی برای گرفتن تراکنش برای هر زمان که رمز ارز در پلتفرم آن خرید و فروش می شود ندارد و فعلا این عمل را اعمال نمی کند. اما خوب مطمئنا در آینده هزینه یا همان تعرفه در سال آینده مشخص می گردد. پس فعلا نمی توانیم هیچ هزینه مصوبی را برای تراکنش ها بیان کنیم و اینکه چگونه با صرافی های ارز رمزنگاری شده مقایسه می شوند.

در اطلاعیه ایی که پی پال منتشر نموده هیچ صحبتی در زمینه اینکه کاربران از چه منابع مالی استفاده نمایند نشده است. اما خوب به احتمال زیاد کاربران می توانند با استفاده از وجوه حساب های بانکی، کارت های نقدی و کارت های اعتباری خود، رمزنگاری خریداری نمایند..

 

مزایا و معایب استفاده از PayPal برای خرید و فروش رمزنگاری

پی پال در مقایسه با صرافی، اقدامات امنیتی دقیق و کنترل شده دارد.

انجام تراکنش ها نسبت به سیستم عامل های تجاری رقیب ساده تر می باشد.

اما موارد منفی آن شامل:

رمزنگاری را نمی توانید به حساب خود واریز نمایید.

پرداخت به کیف پول دیگری امکان پذیر نمی باشد.

PayPal نسبت به خدمات ارائه شده توسط رقبای اصلی مانند برنامه Square’s Cash انعطاف پذیری کمتری دارد.

  نحوه کار پی پال در سهام

پی پال در واقع پس از اعلام در سال ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود رسید. جالب است که PayPal بتواند در حالی که پروژه استیبل کوین Libra فیس بوک متوقف شده است با یک سرویس ارزهای رمزنگاری شده پیشرفت نماید.

در آخر

لوک نوسک بنیانگذار پی پال در سال ۲۰۱۹ به این مورد اشاره نمود که در ابتدا این شرکت می خواست یک ارز دیجیتال ایجاد نماید. اما به دلیل فشارهای نهادی این مورد امکان پذیر نشد.

به طور کل ارزهای رمزنگاری شده در حساب پی پال این امکان را فراهم نموده است تا به طور مستقیم بتوان از کیف پول دیجیتالی پی پال خود: نگهداری، خریداری یا فروش وجود داشته باشد. این کاربرد در سال ۲٠۲۱ انجام شده و در سالهای قبل و در ابتدا قادر به استفاده از BTC وجود نداشته است. همچنین امروز این امکان وجود دارد تا به محتواهای آموزشی مربوط به این موضوع دسترسی پیدا و به آنها کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *