صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس چگونه معامله میشود؟

/ / دسته‌بندی نشده
صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس “”

بورس همچون بازار می باشد با این تفاوت که کمی منسجم تر بوده و انواع خرید فروش های سهام، اوراق و… در آنجا انجام می پذیرد. یکی از خرید و فروش هایی که در بازار بورس صورت می گیرد خرید و فروش صندوق سرمایه گذاری طلا می باشد. اگر مایل هستید در رابطه با صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس بیشتر اطلاعات کسب کنید و سرمایه خود را در این صندوق قرار دهید این مطلب را از دست ندهید.

آیا صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس قابل معامله می باشد؟

سرمایه گذاری کردن در صندوق های طلا باعث می شود تا افراد نسبت به سرمایه ایی که دارند اقدام به خرید طلا برای این صندوق نمایند. یعنی حتی اگر فردی مبلغ کمی نیز داشته باشد نیز می تواند اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نماید. سرمایه گذاری کردن در این صندوق به این گونه است که هر فردی نسبت به مبلغ خود واحد خریداری می نماید و واحد خریداری شده بهتر است کمتر از پنجاه واحد نباشد.

هر زمانی که سرمایه دار احتیاج به پول داشت می تواند در حد نیاز خود چند واحد را برای فروش قرار دهد و در کمترین زمان ممکن به فروش برساند.

در رابطه با سوالی که در بالا پرسیده شد باید بگوییم که بله این امکان وجود دارد.

حتی می توان برای خرید یا فروش واحد های صندوق بدون مراجعه کردن و از طریق سامانه های معاملاتی و به صورت آنلاین کار خرید و فروش را انجام دهید.

در رابطه با ریسک پذیری این صندوق ها هم باید گفت که فقط ریسک در نوسانات قیمتی طلا وجود دارد. منظور ما عواملی است که باعث می شوند تا قیمت طلا بالا یا پایین برود. البته که این ریسک هم تاکنون در آن حد نبوده که باعث ورشکستگی فرد گردد. شده قیمت طلا بالا برود اما پایین آمدن قیمت طلا تاکنون در این حد نبوده است.

اما بهتر است این را هم بدانید که ریسک داشتن طلا به صورت فیزیکی بسیار بالا است و ممکن است دچار دزدیده شدن یا گم شدن شود.

خدمات آنلاین میهن پرداخت!

صندوق سرمایه گذاری طلا در بورس

صندوق های سرمایه گذاری طلای بورس ایران

تا به امروز فقط چهار صندوق طلا در بازار بورس ایران وجود دارد که به طور موفق در حال فعالیت می باشد.

۱_ صندوق سرمایه گذاری با نماد طلا

این صندوق پشتوانه اش طلای لوتوس می باشد. همچنین به عنوان اولین صندوق مبتنی بر طلا در سال ۹۶ در ایران عرضه شده است.

۲_ صندوق سرمایه گذاری با نماد زر

یکی دیگر از صندوق های سرمایه گذاری طلا با نام زرافشان امید ایرانیان می باشد. این صندوق نیز از سال ۹۶ آغاز به کار نموده است.

۳_ صندوق سرمایه گذاری با نماد گوهر

این صندوق هم در آذر ماه ۹۶ مبتنی بر سکه طلای کیان فعالیت خود را در ایران آغاز نمود.

۴_ صندوق سرمایه گذاری طلا با نماد عیار

این صندوق نیز به عنوان یکی دیگر از صندوق سرمایه گذاری در بورس ایران مبتنی بر سکه طلای مفید در سال ۹۷ آغاز به کار کرده. در رابطه با سابقه کاری نیز باید بگوییم که نسبت به سایر صندوق های طلا از سابقه کمتری نیز برخوردار می شود.

هر کدام از صندوق های طلایی که در بالا برایتان بیان نموده ایم از نظر امنیت، امن بوده و همچنین دارای مدیران مدبر و کار آمدی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *