سرمایه گذاری در شمش طلا درست است؟

/ / طلا، سکه و ارز
سرمایه گذاری در شمش طلا

سرمایه گذاری باعث می شود تا دارایی فرد نسبت به قبل تغییر پیدا کند. اما بایستی با یک شم اقتصادی عالی همراه باشد وگرنه ممکن است همان سرمایه و دارایی اولیه هم از بین برود. کلٱ سرمایه گذاری با ریسک متولد می شود و هیچ سرمایه گذاری وجود ندارد که ریسک در آن وجود نداشته باشد. از سرمایه گذاریهایی که یک فرد می تواند از طریق آن اقدام به سرمایه گذاری نماید می توان: طلا، ارز، شمش، زمین و ملک، کالا و… اشاره نمود. طلا انواع مختلفی دارد که شمش طلا یکی از آن موارد می باشد و می توان از آن برای سرمایه گذاری در بازار بورس استفاده نمود. سرمایه گذاری در شمش طلا هم مثل باقی سرمایه گذاری ها دارای ریسک می باشد. اما اگر درست تصمیم گرفته شود می تواند یک سرمایه گذاری پرسود برای فرد به حساب بیاید.

تعریف شمش طلا 

طلای آب شده ایی که عیارش بالا باشد را شمش می نامند. این طلا هم در بازار ایران و هم در جهان شناخته شده و مورد تایید می باشد.

شمش طلا در اصل همان طلای خام است با عیار حدود ۹۹۵ می باشد. بهتر است بدانید هر چه عیار شمش بالا باشد ارزش آن نیز بالا و دوچندان می شود.

انواع شمشهای طلا برای سرمایه گذاری

شمش های طلا در دنیا انواع مختلفی دارند و می توان برای سرمایه گذاری یکی را انتخاب نمود. اما هر شمشی ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال یکی از انواع شمش ها، شمش سوئسی می باشد. هزینه ساخت این شمش کم می باشد اما خرید و فروش آن در بازار ایران غیر قانونی می باشد.

آیا سرمایه گذاری در شمش طلا کار مناسبی است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که سرمایه گذاری در این زمینه کار درستی است اما در نظر داشتن چند نکته در این سرمایه گذاری مهم تلقی می شود:

_ اینکه شمش طلا از کجا خریداری می شود بسیار مهم است. چرا که امروزه وجود انواع شمش های تقلبی در بازار بسیار به چشم می آید و کسی که به درستی این طلا را نشناسد ممکن است دچار ضرر هنگفتی شود.

_ بهتر است از منابع معتبر که دارای مجوز رسمی برای انجام اینکار هستند خرید شمش طلا را انجام دهید.

وزن شمش طلا

به طور کلی وزن شمش های طلا به صورت استاندارد و کاملٱ مشخص می باشد.

وزن شمش نسبت به کارایی که دارند قابل تغییر می باشد. به عنوان نمونه برای انتقال شمش از یک کشور به یک کشور دیگر وزن آن را ۱۲کیلو قرار می دهند. ولی برای هدیه دادن از شمش های یک گرمی استفاده می گردد.

اما برای سرمایه گذاری هم از شمش طلای یک کیلویی می توان استفاده نمود.

سرمایه گذاری در شمش طلا

چگونه شمش اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اگر به فکر سرمایه گزاری در شمش طلا هستید بهتر است به این موارد دقت نمایید.

۱_ بر روی تمام شمش های طلا شرکتی علائم مشخصی درج می گردد.

۲_ حک کردن نام شرکت و کارخانه ساخت آن بر روی شمش طلا.

۳_ حک نمودن عیار شمش طلا.

معروفترین شمش های طلا

تا به امروز مهمترین شمش های طلا متعلق به شمش های: سوسیسی، انگلیسی، اماراتی و استرالیایی میباشد. اما خوب شمش طلای سوئیسی نسبت به باقی شمش ها از معروفیت بیشتری برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *