سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا ؟ فرق این دو در چیست؟

/ / اجتماعی
سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا ؟ فرق این دو در چیست؟

طلا به عنوان یک شی با ارزش در بین خانم ها طرفداران بی شماری دارد و چه مرد و چه زن خواهان این فلز گرانبها می باشند. خرید طلا در گذشته بیشتر مختص عروسی ها و یا جشن ها آن هم به علت کادو دادن به صاحب حشن و عروسی بود. ولی اکنون خرید طلا جنبه سرمایه گذاری و پس انداز نمودن پیدا کرده است. البته سرمایه گذاری در بانک هم گزینه مناسبی می باشد. چرا که بدون هیچ استرس و نگرانی از دزدیده شدن و یا از بین رفتن سرمایه می توان سود مناسبی را دریافت نمود.

در این مطلب سعی داریم ببینیم که کدام یک بهتر است؟ سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا ؟ پس با ما باشید.

فرق میان سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا

همانطور که می دانید سرمایه گذاری کردن همیشه با ریسک مواجه است. اما سرمایه گذاری در بانک این ریسک را دارا نمی باشد. یا اگر داشته باشد بسیار کم است. منظور این است که حفظ سرمایه اولیه به همراه سود نسبتٱ تضمین شده می باشد. اما خوب مشکلی که وجود دارد این است که سرمایه گذاری در بانک دارای یک سود مشخص می باشد و حتی با گذشت چند سال هم این سود تغییر نمی کند. یا اینکه امکان مشکل در بانک مورد نظر و ورشکستگی ممکن است وجود داشته باشد.

اما در رابطه با خرید طلا باید بگوییم که شاید کمی پر خطر باشد. یعنی امکان دزدیده شدن و یا گم شدن را داشته باشد. اما در درازمدت ارزش آن بالا رفته و سود قابل توجهی را فرد می تواند کسب نماید.

به طور کلی خرید طلا می تواند گزینه مناسبی باشد. هم باعث زینت فرد می شود و هم در هر اتفاقی قیمت آن دچار نوسان می شود. شاید چند درصد قیمتش پایین بیاید اما خیلی سریع قیمت قابل توجهی را پیدا کرده و آن ضرر کوچک را جبران می کند.

سرمایه گذاری در بانک یا خرید طلا

پخش کردن سرمایه

اما خوب بهتر است تمام سرمایه را در یک جا استفاده نکرد. چرا که هر احتمالی برای ازبین رفتن سرمایه ممکن است وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر تمام سرمایه در بانک قرار بگیرد ممکن است بعد از مدتی ارزش پول کم شود و اگر شما آن پول را برداشت کنید شاید نتوانید مثل قبل با آن کاری انجام دهید. یا اینکه بانک مورد نظر ورشکست شود. در رابطه با طلا هم باید گفت اگر مشکلی پیش بیاید و طلا از دستتان برود مثلٱ دزدیده شود با این اتفاق تمام سرمایه ایی که برای اینکار گذاشته بودید نابود می شود.

پس بهتر است سرمایه ایی که داریم را در چند جای مختلف به کار ببریم تا اگر مشکلی پیش آمد حداقل از طرف دیگری ضرر جبران شود.

با این گفته ها هر دو روش تا حدودی می تواند مناسب باشد اما خوب بایستی نسبت به اقدام نمودن آن نیز فکر اساسی نمود و بدون تفکر کاری را انجام نداد و داشتن درایت را سر لوحه خود قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *