خرید صندوق سرمایه گذاری طلا  !

/ / دسته‌بندی نشده
خرید صندوق سرمایه گذاری طلا “”

سرمایه گذاری در بازاری که هر روز دچار تورم و افزایش قیمت می گردد می تواند پیشنهاد وسوسه انگیزی برای سرمایه داران به حساب بیاید. اما خوب باید ریسک آن را پذیرفت. یکی از سرمایه گذاری هایی که می توان گفت تقریبٱ ریسک کمی را به همراه دارد سرمایه گذاری طلا می باشد. افراد می توانند با خرید صندوق سرمایه گذاری طلا  ، سرمایه‌ایی که دارند را به طلا تبدیل کنند و از آن سود قابل توجهی را دریافت نمایند.

اگر شما هم مایل به خرید این صندوق هستید بهتر است از این مطلب به آسانی رد نشوید.

انواع صندوق طلا

در بازار سرمایه ایران تاکنون فقط چهار صندوق وجود داشته اند که در حال فعالیت می باشند و آن صندوقها، صندوق های: زر، طلا، گوهر و عیار می باشند.

مزیت این صندوق ها این است که هر زمان که سرمایه گذاران بخواهند می توانند آن را بدون هیچ مشکلی و به آسانی خریداری نمایند.

میهن پرداخت با خدمات نوین در خدمت شما برای ارائه خدمات آنلاین می باشد.

خرید صندوق سرمایه گذاری طلا

چگونه اقدام به خرید صندوق سرمایه گذاری طلا نماییم؟

بهتر است قبل از خرید آن ابتدا یک تعریف از صندوق سرمایه گذاری طلا داشته باشیم.

به عنوان یک تعریف می توانیم بگوییم که یکی از راه‌های سرمایه گذاری در بورس به حساب می آید. در این صندوق دارایی های سرمایه گذاران جمع آوری می شود و یک گواهی سپرده طلا و اوراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری شده به سرمایه گذاران واگذار می گردد.

این گواهی نشان می دهد که فرد سرمایه گذار در این صندوق به چه اندازه سرمایه دارد.

حال با این تعریف ساده بهتر است برویم سر مطلبی که مد نظرمان بود و آن هم خرید صندوق سرمایه گذاری طلا است.

یکی از دارایی هایی که می توان به عنوان سرمایه گذاری کردن در صندوق طلا به آن فکر کرد و نسبت به آن اقدام نمود. گواهی های سکه عرضه شده در بورس می باشد.

خرید و فروش کردن این گواهی سکه ها همچون خرید و فروش سهام می باشد.

کافی است فقط سرمایه گذار کد بورسی خود را داشته و به صورت آنلاین اقدام به خرید سکه طلا نماید. بعد از آن سرمایه گذار اگر مایل باشد اقدام به فروش آن می کند یا اینکه به بانک عامل مراجعه نموده و سکه خود را دریافت می نماید.

آیا نگهداری آن هزینه بردار است؟

باید بگوییم که هر روز انبارداری سکه هزینه بردار بوده و حدود ۷۰ تومان و همچنین هزینه کارشناس هم جداگانه محاسبه می گردد و حدود ۲۰۰۰۰ تومان است.

در رابطه با کارمزد سرمایه گذاری طلا هم بگوییم که در هر شرایطی چه خرید و چه فروش سرمایه گذار بایستی این ۰.۰۰۱۲۵ درصد را پرداخت نماید.

اگر مایل به معاملات گواهی سکه می باشید می توانید از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ اقدام نمایید. البته معاملات عادی از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۳۰ می باشد.

ماهیت اصلی صندوق سرمایه گذاری

در رابطه با ماهیت اصلی این صندوق باید گفت که صندوق های معامله طلا همان سکه های یک روزه می باشند که توسط بورس مورد معامله قرار می گیرند. هیچ فرقی با خود طلا نداشته و هر زمان قیمت طلا افزایش پیدا نماید به همان صورت قیمت صندوقها نیز افزایش پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *